Všetko o konzolách 20 kanálov pre TV

Pokrok neposkytuje a postupne sa ruskí obyvatelia pohybujú do nového vysielacieho formátu – digitálne. Na rozdiel od analógovej televízie je tu kvalita obrazu oveľa vyššia. V moderných modeloch televízorov je už vstavaný digitálny prijímač, ale ako byť vlastníkmi zastaraných modelov? Konvenčné užívatelia najčastejšie nesledujú vzhľad na trhu všetkých noviniek, takže v procese výberu prijímača môže dôjsť.

Zvláštnosť

Analógový signál sa prenáša na každý kanál s jednou špecifickou frekvenciou. S príchodom digitálneho, streamingového vysielania vyvinul, to znamená, že niekoľko kanálov vysielalo z jednej frekvencie.

Prefix (tuner, dodávka, prijímač) pre TV – toto je štvorcový alebo obdĺžnikový mechanizmus, ku ktorému je anténa pripojená. Toto zariadenie je pripojené k televízoru pomocou špeciálneho kábla.

TV tuner je druh sprostredkovateľa, ktorý prevádza digitálny signál, ktorý je potom priamo prijatý a dekódovaný s TV.

DVB-T2 je prijímač novej vzorky. Líšia sa od DVB-T zlepšené charakteristiky a funkcie šírky pásma kanálov. Tento formát televízie je distribuovaný v Rusku, ale nefunguje cez starý model, pretože sú nekompatibilné. Táto predpona vám umožňuje zvýšiť funkcie a funkcie televízora, nie všetci používatelia majú príležitosti a finančné prostriedky na nákup nového vybavenia, v ktorom doklad T2 je už postavený.

Digitálne konzoly na televíziu na 20 kanáloch sú vyrobené rôznymi výrobcami. Ich rozdiel je hlavné charakteristiky konzoly – je to primárne vstupný prúd, frekvencia rozpoznávania, vstavaná pamäť, počet synchronizačných impulzov za sekundu (procesor frekvencia) a počiatočné formáty.

Kanály zasielané televíznymi vstupovačmi pri jednej frekvencii sú kombinované na špeciálne vybavenie – opakovač. Ukazuje sa, že súbor televíznych a vysielacích kanálov – multiplex.

A potom s opakovačom je distribúcia dávky na prijímači.

Na území Ruskej federácie sú len dva zadarmo multiplex – RTRS-1 a RTRS-2. Obaja sú naladení na 20 televíznych kanálov v digitálnej kvalite. Zahŕňajú hlavnú sadu televíznych kanálov a druhý. Hlavný sa objavil ako prvý a teraz sa tak vyvinul, ktorý je k dispozícii kdekoľvek v krajine. Zahŕňa tieto televízne kanály – „kanál jeden“, „Rusko-1“, „Rusko-24“, „NTV“, „Match TV“, „piaty kanál“, „Carousel“, „Rusko-K“, „OTR „A“ TV CENTRUMU „. Druhá práca začala neskôr, zahŕňa aj 10 kanálov, medzi ktorými – REN-TV, „Spasiteľ“, „STS“, „Domov“, „TV-3“, „Piatok“, „hviezda“, „TNT“, “ Mir „,“ MUZ-TV „.

Populárne modely

Je možné pripojiť prijímač DVB-T2 do starej televízie? Áno, možno s pomocou RCA kábla alebo v prekvapení – „tulipán“. Nie je súčasťou digitálnej dokovacej súpravy, takže bude musieť byť zakúpený samostatne. Tento článok popisuje najobľúbenejšie a užívateľsky overené užívatelia konzolov.

Harper HDT2-1202

Jedným z najdostupnejších modelov je možné pripojenie aj na staré modely televízorov prostredníctvom adaptéra RCA. Je možné pripojiť cez podporu HDMI a USB. To umožňuje zobraziť fotografie a video z flash disku, telefónu alebo iných elektronických médií. Teší sa aj kompaktný mechanizmus modelu. Jeho hmotnosť je len 350 gramov, čím sa častejšie robí z čierneho plastu. Nevyhrieva sa z dlhodobej práce na rozdiel od mnohých iných modelov. To sa deje kvôli tomu, že na spodnej strane prípadu sú špeciálne otvory, cez ktoré sa vykonáva odstránenie teplého vzduchu.

Predná strana sa nachádza na jednotke Flash alebo Pevný disk. Neďaleko sa nachádza malý senzor príjmu signálu zo vzdialeného. Na prijímači nie je žiadna obrazovka, ale je tu signál svetlo zapínanie / vypnutie – zelené a červené svetlo, resp. Na zadnej strane zariadenia sú „vstupy“ na pripojenie. Vzdialený vstup je veľmi malý, takže ľudia, ktorých problémy s víziou nebudú veľmi pohodlné.

Inštrukcia je pripojená, ktorá sa dá ľahko vysporiadať s funkčnosťou a nastavením. Možná kontrola strana kontroly a inštalácia vášne na niektoré kanály. Podporuje video v režimoch HD – 720p, 1080p, 1080i. Formát videa – 4: 3, 16: 9.

BBK SMP015HDT2

Výrobky VKK už dlho boli na trhu. Podporuje normy – DVB-T, DVB-T2 MPEG-2 / MPEG-4 a RADIO. Signál prijíma televíznou anténou. Výrobca poskytol prístup k interaktívnym a odloženým sledovaním. HD je podporovaný v rôznych formátoch – 720p, 1080p, 1080i. Zahŕňa diaľkové ovládanie, inštrukciu a kábel „tulipány“. Hlavným znakom tohto prijímača je prítomnosť externého napájacieho adaptéra o 5 voltov.

Selengena HD950D

Prefix Dostávajúce voľné digitálne vysielanie v DVB-T2 a DVB-C formátoch. Predný panel je vybavený mini-displejom, ovládacím tlačidlami a vypnutým. Kovové puzdro, takže model je dostatočne ťažký. Existuje vstavaný napájací zdroj. Podporuje program, ktorý prevádza digitálny signál do zvukového súboru, takže mechanizmus môže byť použitý ako prehrávač médií.

Tuner je vybavený dvomi konektormi USB a môže byť pripojený aj k Wi-Fi.

Svetová vízia T62D

Táto kombinovaná konzola môže prijímať normy DVB-T, DVB-T2 a kábel DVB-C televíziu. Existuje podpora pre Wi-Fi a Audio Codec AC3. Kovové prijímačové puzdro, Predný displej, USB konektor a ovládacie tlačidlá. Na zadnej strane prípadu sú „vstupy“ pre pripojenie.

Lumax DV-3215HD

Lekári podporujú DVB-T2, DVB-T Broadcasting Format, DVB-C, má vstup USB, ktorý vám umožní otvárať súbory z rôznych médií a nahrávať video na USB disk. Podporuje video v niekoľkých režimoch – 720p, 1080p, 1080i.

Okrem samotného prijímača je ovládací panel, audio video kábel, návod na obsluhu.

Ako si vybrať?

Výber digitálnej konzoly, kupujúci predovšetkým dávajte pozor na výrobky vyrábajúce značku. Nie vždy známy názov spĺňa pomerovú cenu – kvalitu. Zameranie sa do lídrov trhu, môžete zhruba pochopiť, čo očakávať od technológie.

 1. Lumax – Oficiálny výrobca zariadení na prijímanie multiplexov, pochýb o tom, že zariadenie môže byť nekompatibilné s formátom vysielania – nie.
 2. Škriatok – TAIWAN výrobca, spolupracujúci s Ruskom od roku 2014. Moderná, rozvojová spoločnosť.
 3. BBK – jedna z najväčších spoločností v Číne. Vyrába celý rad všetkých druhov televíznych zariadení. Ekonomické a spoľahlivé vybavenie.
 4. Selenga – spoločnosť založená v Rusku v roku 2011. Vyrába a implementuje digitálne konzoly a komponenty.
 5. Svetová vízia – na ruskom trhu je distribuovaný dlhšie ako 10 rokov. Mnoho modelov v rôznych cenových kategóriách.

Okrem toho existuje také základné kritérium pri výbere prijímateľa, ktorý stojí za to zaplatiť pozornosť – jeho funkčnosť. Možnosti, ktoré má každý model.

 • Voľné prezeranie digitálnej televízie – niekedy výrobcovia naznačujú, že je to s ich predponou, že voľné zobrazenie kanálov je možné. Bez ohľadu na to, akú spoločnosť pre vysielacie poplatky nie sú účtované.
 • Odložený pohľad – schopnosť nahrávať prevod alebo film.
 • Zobrazenie požadovaného obsahu pomocou médií USB.
 • Prítomnosť režimu Full HD je v súčasnosti najvyššie rozlíšenie – 1080p.
 • Pripojenie cez konektor HDMI.
 • Ovládací panel, v súčasnosti, dokonca aj najnáročnejších a neznámych značiek, aby zariadenie s diaľkovým ovládaním.

Vzhľadom k tomu, že prevádzka prijímača naznačuje spracovanie digitálneho signálu, prefix TV musí fungovať rýchlo, „zamrznutie“ pri prepnutí z kanála do kanála na 4-5 sekúnd označuje nízku kapacitu. Jednoduché rozhranie je tiež dôležitou položkou, ktorá bude venovať pozornosť pri výbere.

Je lepšie kúpiť dodávky, na ktorých môžu byť všetky parametre nakonfigurované manuálne.

Ako sa pripojiť správne?

Pripojenie prijímača na nové modely televízorov, musíte najprv pripojiť anténu a napájanie a potom samotné zariadenie do televízie. Lekári môžu byť inštalované pomocou kábla RCA a cez konektor HDMI, všetko závisí od modelu samotného televízora. Ak existuje vstup RC-out, zariadenie môže byť pripojené k televízoru prostredníctvom vstupu antény, potom sa zobrazí možnosť zobrazenia digitálnych aj analógových kanálov.

Nezabudnite, že v každodennom živote sú aj sovietske televízory, na ktorých nie sú k dispozícii žiadne konektory pod káblom „TULIPS“, v tomto poradí, inštalácia konzoly nie je priamo nemožná. Úloha je riešená pomocou adaptéra RCA-SCART, ktorý je inštalovaný cez vstup SCART na samotnom televízore. Neexistujú žiadne veľmi staré modely a táto položka, existuje len anténa, potom by ste si mali kúpiť špeciálny modulátor, ktorý prevádza digitálny vysielací signál do vysokofrekvenčného signálu k dispozícii na staré televízor. Tiež potrebujú anténu, ktorá prijíma digitálne signály vo frekvencii 470-860 MHz. Môže to byť dobrá izba a miesto v interiéri alebo externé.

Ako nastaviť?

Prefix je úspešne pripojená, teraz je možné nakonfigurovať. Televízor musí byť povolený (žiarovka zelená signálna žiarovka sa zapne na prednom paneli prijímača). Ďalší televízor manuálne premieta do režimu prihlásenia videa. Je potrebné urobiť to pomocou ovládacieho panela tunera kliknutím na príslušné tlačidlo – AV, TV / AV, zdroj, vstup. Na televíznej obrazovke sa zobrazí ponuka, v ktorom je tlačidlo OK stlačené na automatické vyhľadávanie TV kanálov.

Po dokončení vyhľadávania, ktoré môžu trvať niekoľko minút, samotná predpona ušetrí chytené kanály. Ak sa ponuka nezobrazí, znamená to, že káble boli nesprávne pripojené.

Čo sa dá urobiť, ak nie je nič v dôsledku automobilového priemyslu? Potom musíte použiť manuálne nastavenie – zadaná multiplexná frekvencia tu, krok vyhľadávania je 8 MHz, tlačidlo OK je stlačené.

Možné problémy

Niekedy po ladení televíznych kanálov, môžu existovať problémy s vysielaním – to znamená, že prijímač nezachytí signál, pretože je veľmi slabý. Každé zariadenie v jeho jemne, na niektorom obraze televízneho kvalitného obrazu bude potešenie, a nebudú tam žiadne rušenie. Najprv musíte skontrolovať anténu – je možné, že signál získava, integrita kábla je zhoršená alebo je potrebná vyššia poloha.

Prijímač nefunguje – nezapne sa vôbec, alebo červený indikátor je neustále osvetlený. Zdôvodnenie Najčastejšie je napájanie, zariadenie sa nezapne – toto hovorí o jeho úplnom zlyhaní, ak by blok čiastočne zlyhal, predpona „sa bude snažiť zapojiť sa, ale nebude môcť vstúpiť do pracovného stavu nedostatok potravín.

Ak tuner nenájde všetky kanály a televízory 10 namiesto 20, prvá vec je kontrolovaná správnosťou pripojenia a kvality kontaktov. Je tiež možné v mieste, kde bola konzola nainštalovaná, iba jedna multiplexná práca. Môžete to skontrolovať interaktívnou kartou alebo volaním anténnej inštalácie organizácie.

Ako sa pripojiť a konfigurovať konzolu, pozrite sa na video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár