Všetko o Monoblock Klimatizácia

  Posledné roky získavajú viac a viac zariadení, ktoré robí život pohodlnejším a ľahším. Je ľahké riadiť a vykonávať funkcie namiesto človeka. Príklad môže slúžiť ako klimatická technika, ktorá robí teplotu v dome priaznivou. Dnes by som rád rozobral taký druh zariadení ako Monoblock Klimatizácia.

  Princíp prevádzky

  Ak chcete začať, zvážte, ako fungujú monoblock agregáty. Ich hlavným rozdielom od štandardných klimatizačných a rozdelených systémov je štruktúra a vybavenie. Monoblock nemá žiadne vonkajšie zariadenie, ktoré súčasne zjednodušuje a komplikuje použitie. Jednoduchosť je, že takáto štruktúra vám umožňuje pracovať cez obvyklú sieť.

  Všetko, čo je potrebné na funkciu zariadenia – pripojenie k sieti. Nie je potrebné inštalovať, montážne a iné veci, ktoré trávia čas. Komplexnosť je obsiahnutá v kohútiku vzduchu a vypúšťacieho kondenzátu. Monoblocks viac potrebujú pozornosť, pretože pre ich prácu je potrebné čistiť filtre častejšie a sledovať dizajn.

  Hlavnou zložkou počas prevádzky klimatizácie je FREON. Transformuje sa do tekutého stavu a vstupuje do výmenníka tepla, ktorý mení teplotu. Vzhľadom k tomu, moderné klimatizácie môžu nielen chladné, ale aj vyhrievané, práca výmenníka tepla možno jednoducho ignorovať. V tomto prípade sa do priestorov vloží len teplý vzduch.

  Odrody

  Monobloky sú tapety a vonkajšie. Každý z týchto typov má svoje výhody a nevýhody. Takže, napríklad, nástenné je trochu silnejšie a ich vykorisťovanie je jednoduchšie. Zo minesov môžete priradiť prílohu na jedno miesto a komplexnejšiu inštaláciu.

  Mobilné (vonkajšie) je možné prepravovať. Majú špeciálne kolesá, ktoré im umožňujú pohybovať sa. Takáto funkčnosť je vhodná pre tých, ktorí majú v dome miestnosti, sú na rôznych smeroch. Napríklad jedna miestnosť na slnečnej strane, druhá na tieni. Prvá izba, ktorú potrebujete na chladenie viac, druhý menej. Takže môžete upraviť techniku ​​pre seba.

  Zase, Vonkajší analóg má niekoľko druhov montáže. Môže byť vyrobený cez okenný kanál. Pomocou špeciálnej zvlnenia vykonanej do okna bude horúci vzduch na výstupe, zatiaľ čo studené – rozprestiera sa po miestnosti. Nástenné analógy sú bez vzduchového potrubia. Jeho úloha pre seba nainštaluje dva rúry inštalované v stene. Prvá hadica má vzduch, potom ho klimatizácia ochladzuje a distribuuje a druhý je už priradenie prúdenia horúceho vzduchu na ulicu.

  Móda

  Ak porovnáte monoblocks s plnohodnotnými rozdelenými systémami, potom existuje niekoľko nedostatkov. Prvý je spojený s výkonom. Je celkom zrejmé, že technika s dvoma prispôsobenými blokmi bude silnejšia, pretože vnútorné procesy fragmentov a ochladzuje / zahrieva, a vonkajší berie veľké množstvo vzduchu a zobrazí ho.

  Druhý mínus je služba. Ak nainštalujete systém rozdelenia, budete sa musieť starať len o čistotu prípadov a vymeniteľných filtrov. Pri používaní monobloku budete tiež musieť odstrániť horúci vzduch a niekde dať kondenzát. V týchto prípadoch niektorí výrobcovia poskytli svoje agregáty s funkciou vnútorného odparovania. To znamená, že kondenzát sa pohybuje pozdĺž monobloku spadne do špeciálneho priestoru, kde sa voda používa na pracovné filtre. Tento prístup teda šetrí malú elektrickú energiu, zvýši triedu energetickej účinnosti.

  Tam je ďalší druh tejto funkcie. Kondenzát okamžite vstupuje do výmenníka tepla a voda začína odpariť. Potom sa tento horúci vzduch zobrazí už pomocou potrubia. Stojí za zmienku, že najlepšie modely monoblokov sú v tomto ohľade autonómne, a nebudete sa musieť starať o tom, či je potrebné zlúčiť kondenzátu. Jednoduchšie modely majú špeciálne oddelenie, v ktorom bude skopírovaná všetka kvapalina. Musíte ho vypustiť len raz za 2 týždne.

  Ďalšia nevýhoda sa môže nazývať funkčnosť. Ak zvážime technické vybavenie rozdelených systémov, majú viac funkcií a prevádzkových režimov. Monoblocks, spravidla, majú len možnosť vyschnúť, vetraniu, priamu vzduchu a trochu čistiť. Split Systems majú tiež väčšiu funkčnosť, pokiaľ ide o čistenie vzduchu, môžu ho zvlhčiť, obohatiť častice, tiež dvojité blokové jednotky oveľa silnejšie a majú veľkú ošetrenú oblasť.

  Zo bežných funkcií môže byť nazývaný časovač, mení rýchlosť šírenia vzduchu, nočný režim a samočinnú diagnostickú funkciu s automatickým reštartom. Tiež rozdelené systémy sú rôznorodé z hľadiska spotreby, pretože môžu pracovať ako v palivách aj elektrine.

  Tiež monobloky zaberajú nejaké miesto. Na rozdiel od kanálových alebo kazetových rozdeľných systémov, budete musieť myslieť, kde nájsť celý dizajn.

  prostý

  Napriek tomu, že spracovávaná plocha prenosných klimatizačných zariadení nie je viac ako 35 kV. m (okrem pomerne drahých modelov), budú vyhovovať tým ľuďom, ktorí chcú byť v pohodlí nielen doma. Relatívne malá hmotnosť tohto typu zariadenia im umožňuje prepravu do práce alebo chaty.

  Malo by sa tiež povedať o inštalácii. Je to oveľa jednoduchšie a niektoré modely ho nepotrebujú všeobecne. Všetko, čo musíte urobiť – usporiadať a pripojiť sa k napájaniu. Pre byt, vynikajúcu možnosť, ak nebudete robiť diery v stene pre vzduchový kanál alebo nainštalovať externý blok.

  Pravdepodobne najdôležitejšia plus – cena. Je oveľa menej ako plné klimatizácie. Táto technika bude užitočná v lete počas horúcich dní v dome, v práci alebo dachách.

  Rating modely

  Pre jasnosť by som chcel vypracovať malú špičku na najlepšie modely, posudzovanie kvalitou a recenziami kupujúcich.

  ELECTROLUX EACM-10HR / N3

  Vynikajúci model, ktorý sa vyznačuje dobrou kvalitou a veľkou sadou funkcií. Tam sú inšpirácia, ventilácia a režim nočného spánku. Kondenzát sa odparuje cez výmenník tepla, hmotnosť je len 26 kg. V tomto zariadení kombinuje jednoduchý manažment a krásny vzhľad. Riadenie systému sa vykonáva cez diaľkové ovládanie.

  Pri nákupe dostanete odtokovú hadicu v sade, s ktorou môžete odstrániť vzduch. K dispozícii je len okenný adaptér. Trvalý hluk počas práce len viac ako 40 dB, v nočnom režime ešte menej, takže tento model môže byť nazývaný jeden z najtladnejších medzi monoblokmi. NEPOUŽÍVAJTE A Pracovné vlastnosti, ako výkon tohto zariadenia na slušnej úrovni.

  Royal Clima RM-M35CN-E

  Klimatizácia, ktorá používa možnosti technológie na maximum. Táto jednotka má 2 rýchlosti ventilátora, drenážne a vetracie režimy, kĺzavé okná doska, 24-hodinový časovač a oveľa viac. V manažmente sa nezamieňate, pretože je pochopiteľné a za jeho používanie nepotrebujete špeciálne vedomosti.

  Tento model funguje len na chladenie, ale má vysoký výkon a schopnosť zvládnuť pomerne veľké (pre zariadenie len s vnútorným blokom) oblasti.

  ELECTROLUX EACM-13CL / N3

  Už iný model zo škandinávskeho výrobcu. Hlavný režim je len chladenie. Napájanie počas prevádzky je 3810W, spotreba – 1356W. Funkčnosť vám umožňuje pracovať v drenáži, vetraní a noci. Je možné udržiavať nastavenia teploty a zapamätať si nastavenia. Ak už poznáte optimálnu teplotu pre seba, potom namiesto toho, aby ste ho nainštalovali zakaždým, nechajte tento systém úloh.

  Môžete tiež nastaviť smer prúdu vzduchových hmotností pomocou Nastavenia žalúzií. Zmena prietoku sa vykonáva vertikálne a horizontálne, takže existuje mnoho možností pre distribúciu vzduchu. Hmotnosť celého dizajnu je 30 kg, čo je dosť trochu. Predaj Oblasť – 33 KV. M.

  MDV MPGI-09R1

  Veľmi technologický monoblock. Je vytvorený pre tých, ktorí sa starajú o ich zdravie. Môže sa vychladnúť a zahrievať. Výkon prvého režimu – 2600W, druhý – 1000W. Ovládanie jednoduché, pomocou diaľkového ovládača a funkcie 24-hodinového časovača. Z ďalších typov práce môžete volať odvodnenie, vetranie a schopnosť udržiavať teplotu.

  Tento model má veľmi technologický vzhľad, ktorý odráža všetky funkcie zariadenia. Výrobca sa rozhodol zdôrazniť klimatizáciu, takže táto klimatizácia má funkciu ionizácie. Pre pohodlie môžu blinds automaticky odoberať vodorovne, šíriť vzduch v oblasti miestnosti.

  Značná hmotnosť (29,5 kg), ale prítomnosť kolies pomôže pri pohybe okolo domu. Ďalšia nevýhoda sa môže nazývať kondenzát. Musí sa zlúčiť len manuálne a bude sa skopírovať dostatočne rýchlo. Hladina hluku je stredná, takže tento model nemôže byť nazývaný.

  Všeobecná klíma GCW-09HR

  Okno monoblock, čo je stará vzorová technika. Vzhľad opustí veľa, čo je žiaduce, ale hlavnou výhodou tohto modelu je technická základňa. Vykurovanie a chladiaca kapacita – na 2600W, servis oblasti – až 26 kV. M. Žiadne špeciálne spôsoby prevádzky, riadenie sa vykonáva prostredníctvom intuitívneho zobrazenia a diaľkového ovládania.

  Z výhod tohto modelu môžete označiť malú cenu a priemernú úroveň hluku 44dB, takže tento model nemôže byť nazývaný tichý. Inštalácia je jednoduchá, dizajn je celkom kompaktný, hoci je vyrobený vo forme obdĺžnika. Hmotnosť 35 kg, čo je dosť veľa. Z vôd môžeme povedať o tom, že táto jednotka nie je typ meniča, spotrebuje pomerne veľa energie a jeho telo je vyrobené z plastu.

  Ale rovnako Za svoju cenu toto zariadenie dokonale vykonáva svoje základné funkcie – Cool a tepla. Rýchlosť práce je pomerne vysoká, takže cirkulácia vzduchu nemusí počkať dosť dlho.

  Kritériá voľby

  Aby ste si vybrali dobrý model, venujte pozornosť typu zariadenia, jeho rozmerom, hlukom a hmotnosti. Tieto charakteristiky sú potrebné na správne usporiadanie jednotky. Tiež nezabudnite na kondenzátový záver a dostupnosť ďalších režimov. Niektoré modely nie sú celkom jednoduché inštalácia a udržiavanie. Samozrejme, kľúčovým kritériom je cena, ale ak potrebujete len chladenie / kúrenie, posledná prezentovaná jednotka bude vyhovovať správnemu a nebude potrebný na preplatok pre ďalšie funkcie a režimy.

  Ako si vybrať mobilnú klimatizáciu, pozrite sa na video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: