Všetko o nastavení TV boxu

Od chvíle, keď sú konzoly „Smart“ televízie objavili na trhu s digitálnym technológiou, začali rýchlo získať popularitu. Kompaktné zariadenia úspešne kombinujú multifunkčnosť, jednoduchú prevádzku a prístupnú cenu.

Praktickí všetci majitelia týchto zariadení spočiatku sú spýtané otázkou týkajúcou sa stanovenia a používania. Napriek tomu, že gadget môže vykonávať mnohé úlohy súčasne, používať to veľmi jednoduché a zrozumiteľné.

Ako to funguje?

Televízneho boxu sa pripája k pravidelnú televíziu a po rýchle prispôsobenie, prístup k viacerým kanálom. Toto je hlavným účelom konzol.

Ďalšie funkcie zariadenia „Smart“:

 • používanie rôznych programov;
 • hosťujúce miesta;
 • Zahrajte si hudbu, video a ďalšie súbory v digitálnych médiách;
 • Načítanie filmov z celosvetovej siete;
 • Prístup Online Cinemas.

TV box je miniatúrny počítač. Pod telom konzoly je grafická karta, pevný disk, sloty RAM, procesor a iné „železo“, potrebné na prácu.

Ak chcete plne používať IPTV, užívateľ bude potrebovať nasledovné:

 • Prefix akéhokoľvek modelu bez ohľadu na konfiguráciu a technické vlastnosti;
 • Špeciálna aplikácia (musí byť nainštalovaná na gadget);
 • Zoznam skladieb so zoznamom kanálov (musia byť prevedené do programu).

Po synchronizácii zariadenia s televízorom vykoná prefix úlohy systémovej jednotky počítača a televíznym monitorom.

Ako sa pripojiť k televízoru?

Ak chcete zobraziť televízne kanály rôznych tém, musí byť box na pripojenie k televíznej konzole. Počas prevádzky sa odporúča použiť pôvodný zdroj napájania. Spravidla sa dodáva s prístrojom „Smart“. V tomto prípade sa životnosť zariadenia zvyšuje.

Pokyny pre pripojenie krok za krokom vyzerá takto.

Najprv musíte pripojiť box s konzolou pomocou kábla. Použité AV a HDMI kábel. Prvá možnosť sa vzťahuje, keď potrebujete vykonať synchronizáciu so zastaraným TV. Druhý spôsob je najčastejšie zvolený pre moderné modely. Použitie konektora HDMI má prírastok hmotnosti v porovnaní s možnosťou opísaným vyššie – kvôli prenosu vysoko kvalitných obrázkov a zvuku.

Stojí za zmienku, že káble, ktoré prichádzajú do súpravy, nemôžu pochváliť vynikajúcim výkonom. Ak chcete odhaliť kapacitu zariadenia čo najviac, odporúča sa kúpiť možnosť s depozíciou zlata.

Po vykonaní fyzického pripojenia sa používa použité zariadenie zapnuté. Používateľ potom vyberie špecifické parametre a vykonajte konkrétnu akciu.

Ak používate prijímač, odporúča sa použiť nasledujúcu schému konjugácie.

 • Multimediálny prehrávač je pripojený k prijímaniu, a zase, na TV. Kábel HDMI sa používa na prácu.
 • Ak používate zariadenie na ovládanie zariadenia, musí sa do príslušného konektora vložiť špeciálny senzor USB.

Zvoľ jazyk

Ak chcete nastaviť jazyk rozhrania, musíte kliknúť na skratku „Nastavenia“ na pracovnej ploche. Ďalšia možnosť sa nazýva „Ďalšie nastavenia“ po tom, používateľ otvorí rozšírené nastavenia zariadenia. Znížte okno trochu nadol a nájdite sekciu „Jazyk & Input“. Požadovaný režim je „Jazyk“. Kliknite naň a vyberte požadovaný jazyk.

Poznámka: Niektoré modely televíznych konzol sa predávajú už s ruským rozhraním. Aj keď zmení jazyk, niektoré nápisy a príkazy môžu zostať v angličtine.

Ako nastaviť dátum a čas?

Spravidla sa poskytuje tieto nastavenia samostatnú položku. Nájdite príslušný oddiel do nastavení políčka a nastavte požadované parametre. Zapnite parameter s názvom „Použite dátum a čas siete“. Tiež vyberte formát „24 hodín“.

Ak je dátum alebo čas stanovený nesprávne, prevádzka zariadenia môže byť rozbité. To bude mať za následok chyby pri návšteve celosvetovej siete.

Problémy ovplyvnia fungovanie niektorých programov.

pripojenie k internetu

Nastavenie televízora od nuly zahŕňa pripojenie konzoly na World Wide Web. Proces konjugácie je nasledovný.

 • Prejdite na sekcia zodpovednú za nastavenia Wi-Fi. V zozname, na ktorom sa zobrazí, nájdite názov používaného smerovača (kapitola „Dostupné siete“).
 • Zažite svoju sieť a v prípade potreby zadajte heslo.
 • Ak bol proces úspešne dokončený, na obrazovke sa zobrazí správa, ktorá sa zaznamená používateľ. Toto je pravidlo malé okno s nápisom „pripojené“.

Poznámka: Niekedy musíte vykonať ďalšie nastavenia smerovača. Toto je potrebné, keď sa televízorová schránka nevysiela, aby bola pripojená k internetu.

Ak nemôžete poskytnúť pripojenie, musíte urobiť nasledovné.

 • Otvorte nastavenia použitého smerovača. Požadovaná časť – „W-Fi“.
 • Kliknite na tlačidlo Ďalej. Požadovaná časť – „základné nastavenia“. V okne, ktoré sa zobrazí, mali by ste nastaviť 13 alebo 9 kanálov, ak je zvolený režim „AUTO“.
 • Odporúča sa nastaviť maximálny počet zákazníkov 3 a viac.

Ak chcete nastavenia konfigurovať, musíte zariadenie reštartovať. Odporúča sa tiež obnoviť zariadenie.

Inštalácia aplikácií

    Väčšina moderných televíznych boxov pracuje na operačnom systéme Android. Táto možnosť je znakom mnohých používateľov. Pre túto platformu boli vyvinuté mnoho rôznych programov, ktoré sú k dispozícii na stiahnutie.

    Existuje mnoho možností inštalácie programov. Softvér môžete stiahnuť z pohonu Flash alebo akékoľvek iné digitálne médiá. Ak to chcete urobiť, inštalačný súbor musí byť stiahnutý do pamäťových médií, pripojiť ho k konzole a sťahovať ho.

    Ďalšou možnosťou je použitie programu APK Installer APK. Proces bude vyzerať takto.

    • Preneste program na jednotku Flash alebo Pamäťovú kartu. Pripojte médium do boxu.
    • Spustiť APK Installer. V ponuke, ktoré sa otvorilo so začiarknutím), skontrolujte programy, ktoré potrebujete.
    • Ak chcete spustiť inštaláciu, musíte vybrať príkaz „Inštalovať“.
    • Proces inštalácie sa automaticky vykoná bez účasti používateľov. Akonáhle je práca dokončená, program oznámi koniec.

    Aplikácie možno tiež povedať prostredníctvom špeciálnej služby Google Play. Toto je platforma, na ktorej sa zhromažďujú všetky existujúce aplikácie vyvinuté pre operačný systém Android. Pre prístup k službe je potrebné pripojiť sa k internetu.

    Informácie o konfigurácii TV boxu nájdete v pokynoch krok za krokom.

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
    Zdieľať s priateľmi
    Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
    Pridať komentár