Všetko o nástenkách stien v spálni

Nástenná maľba môže byť expresívnym prízvukom interiéru. Tento dizajn sa považuje za obzvlášť relevantný v spálni. Pred výberu jedného alebo iného typu maľby by sa však mali získať na získanie myšlienky jeho odrôd, funkcií, dizajnu a starostlivosti nuansy.

Zvláštnosť

Každá nástenná kresba je považovaná za jedinečnú. Môže sa líšiť technikou vykonania, predmetu pozemku, farebnej schémy. Zároveň je umelecký maľba kľúčovým prvkom dekor. To priťahuje pozornosť, stanovuje špeciálnu náladu v interiéri, ponorená do jednej alebo inej atmosféry.

Tento typ dekoru sa vyznačuje umeleckou a estetickou hodnotou. Môže to byť objem, mnohostranné, vizuálne meniace sa priestor miestnosti. Takýto dekor je schopný zosúladiť geometriu miestnosti, rozširovať svoje hranice, skryť nástenné chyby.

Môže byť umiestnený pozdĺž celého povrchu steny alebo v jeho prízvukovej časti.

Nástenné maľovanie Špecifický dekor. Nie je vhodný pre každý interiérový štýl. V rovnakej dobe, veľkosť prvkov obrazu závisí od oblasti miestnosti a farebný gamut je od osvetlenia konkrétnej miestnosti. Dynamické farby v spálni sa spravidla používajú zriedka, čo môže komplikovať výber farebných riešení.

Vykonáva sa na stenách spálne Špeciálne farby (akrylový, olej, teplota) na pripravenej (zarovnané, predpokladané) báze. Farby môžu byť Klasické, svetelné, neviditeľné. Pracovať skica, V závislosti od zvolenej techniky, práca využíva špongie, kefy rôznych hrúbky, aerosólové farby.

Okrem toho, keď maľba steny, používa šablóny, ceruzky, správcov.

Preskúmanie druhov

Techniky umeleckého maľovania stenách spálne sa môžu líšiť. Každý z nich je vlastnými vlastnými vlastnosťami.

  • Klasická maľba leží pri ťahaní akrylových alebo iných farieb. V rovnakej dobe, štýl maľby sa môže meniť (napríklad, môže to byť štylizovaná krajina, štýl renesancie alebo fotorealizmu).

  • Podstatou techniky freska jeVytvorenie obrazu na nesušom omietke s vápnom v kompozícii. Na konci práce je maľba pokrytá vápnikovým filmom.

  • Technológia SGRAFTHO To znamená aplikáciu niekoľkých vrstiev omietkovú zloženie rôznych farieb, po ktorom nasleduje výkres. Sú zapojené do profesionálov.

  • Trojrozmerný dizajn leží v sochárskom výkrese. V podstate je to štuk s tvorbou dekoratívnych vzorov výkresu. Zároveň sa použije omietka, ktorá prvýkrát bliká na stene, a po sušení, farbe.

  • Alsekko niečo podobné fresku. Podstatou tejto techniky je pracovať s fucked omietkom. Ale pri kreslení je hydratačný vodou.

  • Aerografia – Unikátna technika, počas ktorej sú steny podpísané airbrush. Vrstvy takýchto nástenných materiálov sú veľmi tenké, čo vám umožňuje nastaviť odtiene.

  • Grisaille predstavuje skutočne luxusnú maľbu. V tomto prípade sa výkres vytvorí pomocou rôznych odtieňov rovnakej farby. Táto technika pod silou skúsených umelcov.

  • Encaustic Je potrebné použiť farby roztavené na vosku (buď použitie olejovej farby na báze suchého omietky). Okrem toho môže byť technika, v ktorej je výkres vytvorený na základe, a potom pasty na stenu.

  • Sencil Technika Používa sa, keď konštrukčné prvky dekor navrhuje dizajn. Technika sa môže líšiť – môže to byť hromadné a ploché prvky. V prvom prípade sa omietka používa, v druhom prípade je výkres vytvorený farbou.

  • Pokiaľ ide o maľovanie so svetelnými farbami, Potom s takýmito technikami nielen farby, ale aj transparentné farbivá. Súčasne sa používajú fluorescenčné farby a pri vytváraní špeciálnych efektov, keď sú steny spálne natreté akrylom alebo teplotou.

Možnosti dizajnu

Dizajnérske rozhodnutia umeleckého obrazu steny spální sa môžu líšiť. Prírodné motívy tu zvyčajne prevládajú. To môže byť Krajiny, ponorkové témy, zelené, kvety.

Tmavé odtiene sa spravidla snažia vyhnúť sa dizajnu – sú schopní tlačiť na osobu na podvedomí.

Dospelí spálňa Môže byť zdobený obrazom ventilátora a kaziet sakura lietajúcich vo vetre. Niekto viac ako fotky tropických lesov, raj vtákov a iní uprednostňujú vintage motívy. Niektorí uprednostňujú ľahké kvetinové ozdoby, listy, veľké farby. Môže to byť napríklad siluety púpavami s vetrom lietajúcimi okolo dáždnikov.

V škôlke Dizajn témy iné. Táto izba môže byť zdobená magickou krajinou, stylingom hradu, obraz báječného lesa. Chlapec Môžete ozdobiť obraz priestoru, obrázok z vašej obľúbenej televíznej ságovej (napríklad „avatar“, „Harry Potter“). BEZPEČNOSTI môže ozdobiť maľbu v štýle Manga.

Ako sa starať?

Starostlivosť o umeleckú maľbuSteny závisia od typu použitého materiálu a technológie kreslenia. Je potrebné starať sa o povrch čo najviac a jemne. Na spracovanie by ste mali používať jemné detergenty. Ak je povrch pokrytý lakom, musí byť utretý vlhkou handričkou alebo štetcom. Takýto povlak je odolný voči oderu, chráni maľovanie na strate jasnosti a definície.

Pokiaľ ide o starostlivosť o povrch vykonanú v technike fresky, tu sú nuansy. Napríklad v závislosti od typu zariadenia môže umožniť mokré čistenie. Starostlivosť o plechu lístkov je ľahšia, pretože je pokrytá ochranným lakom. Škvrny zo vzoru sa odstránia mydlovým roztokom a mäkkou kefou.

Ak stena nie je pokrytá lakom, keď odchádzate, musíte použiť suchú handričku. Takýto povrch by sa mal vyčistiť od prachu. Aby sa povlak nezhoršuje, je potrebné monitorovať úroveň vlhkosti v miestnosti. Ak je vzor opitý, musíte ho opraviť pomocou kefiek a farieb. Podľa potreby musíte aktualizovať obrázok.

V ďalšom videu nájdete v časti Tipy na výber materiálov a farieb pre maľby steny.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár