Všetko o tlačiarňach HP Laser

Laserová tlačiareň je jedným z typov údajov dát, vďaka čom je možné rýchlo urobiť vysoko kvalitné textové výtlačky na obyčajný papier. Počas prevádzky, laserová tlačiareň používa fotokopírusové tesnenie, ale nakoniec obraz je vytvorený osvetlením prvkov tlačiarne súvisiacej s citlivosťou fotografie, laserový lúč.

Plus takéto zariadenie v tom odtlačky, ktoré produkujú, nie je desivé vystavenie vode a vyblednutiu. Laserové tlačiarne majú v priemere zdroj pre 1000 strán a tlač nastane v dôsledku práškovej farby obsiahnutej v tonera.

Zvláštnosť

Laserové tlačiarne HP majú rad funkcií. Prvé a najdôležitejšie z nich sú rýchlosť, s ktorou funguje. Stránky sa zvyčajne vytlačia veľmi rýchlo. Moderné osobné laserové modely Minútu môže vytlačiť až 18 strán. To je dosť vysoká rýchlosť pre tlačiareň. Pri posudzovaní tohto problému je však potrebné pripomenúť, že výrobcovia naznačujú najväčšiu hodnotu, vzhľadom na určité vlastnosti plnenia listu, ako aj kvalitu tlače zariadenia. Skutočné množstvo rýchlosti, s ktorými sú reprodukované komplexné grafické obrazy, môžu byť nižšie ako uviedol výrobca, čo naznačovalo na obale.

Ďalšou dôležitou vlastnosťou laserových tlačiarní je to, čo vyrieši schopnosť a kvalita tlače, ktorú majú. Kvalita a rozlíšenie majú úzky vzťah: čím viac sa táto schopnosť, tým lepšia kvalita ukazuje obrázok. Zmerajte riešenie v jednotkách zvaných DPI.

To znamená, koľko bodov je jeden palec (tlačová poloha je považovaná za horizontálne a vertikálne).

K dnešnému dňu majú domáce tlačové zariadenia Maximálne rozlíšenie 1200 DPI. S cieľom používať zariadenie denne, dosť a 600 dpi, a na jasnejšie výstup na poltón potrebujete vyššie rozlíšenie. Ak chce výrobca zvýšiť rozlíšenie, musí sa do toho zapojiť mechanika a elektronika zariadenia, ktorá bude zahŕňať zvýšenie cien. Vlastnosti častíc tonera tlačiarne sú tiež veľmi dôležité. V tlačiarňach HP sa používa jemný toner, veľkosť jeho častíc nepresahuje 6 mikrónov.

Nasledujúca funkcia tlačiarní HP – ich pamäť. Je dôležité si to všimnúť Tlačiarne HP majú procesor a viac ovládacích jazykov. Väčšia pamäť tlačiarne, tým viac silnejší procesor, s vyššou rýchlosťou, tlačiareň bude fungovať, spracovanie tímu, ktorý bol požiadaný, aby vytlačil. V dôsledku toho bude viac hotového materiálu zapadnúť do jeho pamäte, rýchlosť, s ktorou vytlačí, bude rýchlejšie. Dôležitou znakom laserových tlačiarní sú materiály, ktoré sú spotrebované na plnohodnotnú prácu. Všetky materiály pre laserové tlačiarne sú ľahko dostupné. V cene sú drahé (originál) a lacné (kompatibilné).

Potom, čo používateľ skončil zásobník tonera v kazete, Najlepší nápad si kúpi inú kazetu, Ale často sa ľudia snažia ušetriť na ňom a naliať do starej kazety toner, ktorá je s ním kompatibilná. To je celkom normálne a výrazne neovplyvní celkovú prácu zariadenia, hlavnou vecou je vybrať pravú firmu, ktorá produkuje tonery. Je lepšie, aby sa len dobre známe firmy (ASC, Fuji, Katun a ďalšie). Konečne rozhodnúť o spoločnosti, Je lepšie prečítajte si recenzie a chatovanie s ostatnými vlastníkmi modelov podobných vášmu.

Zmena kazety sa odporúča v servisných strediskách, ktoré sa špecializujú na tlačiarne a iné podobné zariadenia. Je veľmi dôležité urobiť to presne, pretože len na takých miestach sú špeciálne vysávače vysokého výkonu, ako aj extrakty potrebné pre tento proces. Ak zmeníte toner nesprávne, tlačiareň môže byť vôbec rozbitá. Potom, čo bola kazeta nahradená niekoľkokrát (3-4), stojí za to zapamätať si o dôležitých detailoch: fotosenzitívny bubon. Je čas, aby ste to zmenili a to, a tiež nezabudnite zmeniť lopatky na čistenie.

Náklady na úplné zotavenie budú približne 20% ceny absolútne novej kazety a nahradenie bubna a lopatiek – o niečo viac ako polovica.

Prehľad najlepších modelov

Tlačiarne sú malé, veľké, farebné, čiernobiele, laserové, atramentové, s obojstranným tesnením a jednostranným. Nižšie sa pozrieme, na ktoré modely čiernych a bielych a farebných tlačiarní sú nedávno považované za najlepšie.

Zafarbený

Jeden z najlepších farebných tlačiarní HP Color LaserJet Enterprise M653DN. Developer Krajina: USA, ale vyrobené v Číne. Tento model sa odporúča pre kancelárie. Podľa najdôležitejších parametrov práce toto zariadenie má lepšie výsledky. Najdôležitejšou vlastnosťou je rýchlosť blesku svojej práce: 56 hotových plechov za jednu minútu práce.

Rozlíšenie tlačiarne 1200 až 1200, ktorá je pomerne vysoká pre kancelárske tlačiarne. Do výstupného zásobníka je umiestnených až 500 listov, rovnako ako to podporuje Wi-Fi a obojstranné tesnenie zo všetkých druhov zariadení, ako sa môže pochváliť nie každý model. Farebný toner je dosť na tlač 10500 listov, čiernych – o 12 a pol tisíc listov.

Ďalšia populárna farebná tlačiareň model: Brother HL-3170CDW. Developer Krajina: Japonsko, vyrobené v Číne. Táto tlačiareň s LED tlačovou tlačou s takýmito kvalitou a rýchlosťou, ako keby laser. Má veľmi hnacie zásobníky na papier, má neuveriteľnú rýchlosť tlače (asi 22 listov za jednu minútu). Kazeta je dostatočná na tlač 1,400 farebných stránok a 2500 čiernych a bielych. Jednou z obrovských výhod tohto modelu je, že farba nevyscháva v tejto tlačiarni, aj keď ho nepoužívate.

Zariadenie je tiež schopné tlačiť na oboch stranách a pripojiť sa k všetkým druhom mobilných zariadení.

Čierna a biela

Jedným z najlepších čiernych a bielych modelov tlačiarne pre domácnosť je Brother HL-L2340DWR. Tento model je testovaný časom a pôsobí mnoho rokov. Kazety v nej sú nekomplikované, takže ich náklady na zmenu skôr lacné. Tiež, plus toto zariadenie je, že môže tlačiť na dvoch stranách, čo nie je každý model pre takúto cenu: 9000 rubľov.

Zariadenie podporuje takmer všetky typy zariadení, z ktorých sa vytlačí. Kazety v nej sú platné veľmi ľahko, výkon je pomerne vysoký. Všetky vyššie uvedené výhody robia tento model jeden z toho najlepšieho svojho druhu.

Nasledujúci populárny model čiernej a bielej tlačiarne – Samsung Xpress M2020W. Jednou z jeho výhod je k dispozícii cena – len 5100 rubľov. Veľmi praktické, dokonca aj napriek úzke funkčnosť.

Má zdroj 500 strán, rozšírenie 1200 až 1200 a je schopný vytlačiť 20 listov za jednu minútu. Sa môže rýchlo pripojiť k bezdrôtovej sieti a moderných smartfónov.

Ako si vybrať?

Prvá vec, ktorá je potrebná pri výbere zariadenia domáceho použitia – Čo presne sa vytlačí. Ak sú to prehľady bez obrázkov, diagramov, kresieb – je lepšie vybrať čiernu a bielu a nie preplatiť farbu. Ak sa vytlačí na jeho fotografie, obrázky – je lepšie mať farbu.

Aj pre dom je najvhodnejší, aby ste si vybrali kompaktnú tlačiareň, pretože bude trvať menej miesta. Kvalita tlače zohráva veľkú úlohu. Ak ste si zakúpili farebnú laserovú tlačiareň, môžete na ňu vytlačiť fotografie, ale na tento účel je na tento účel vhodná prúdová tlačiareň. Veľký význam je veľkosť skutočnosti, že sa chystáte vytlačiť. Ak potrebujete tlačiť veľké výkresy (napríklad, ktoré sú formát A3), Laserová tlačiareň A3 je tu lepšie, ale jeho cena bude oveľa väčšia ako tlačiareň A4.

Zvyčajná laserová tlačiareň bez špeciálnych funkcií má náklady v oblasti 4000 rubľov. Väčšina ľudí získava presne takéto tlačiarne. Zároveň je dôležité poznamenať, že existujú laserové tlačiarne, ktoré sú vytlačené s kvalitou podobným atramentom. Môžu stáť niekoľko tisíc dolárov a sú veľmi ťažké hmotnosti (viac ako 100 kg), keď dobrá atramentová tlačiareň stojí 8000-10000 rubľov.

Ďalším dôležitým kritériom pri výbere tlačiarne – frekvencia používania. Každý model má obmedzenia odporúčaného počtu hárkov používaných mesačne, to priamo ovplyvňuje životnosť zariadenia. To neznamená, že ak ste vytlačili trochu viac, zariadenie okamžite vyjde von a prestane pracovať: Nie, to tiež vytlačí všetko dobre, jednoducho to bude postupne ovplyvniť jeho výkon a bude sa zlomiť skôr, ako to bude.

Je oveľa výhodnejšie kúpiť modely s vyššou produktivitou, napriek tomu, že sú drahšie. Koniec koncov, budú musieť v nich niečo nahradiť, takže ušetríte veľa peňazí.

Ako použiť?

Ak ste nedávno zakúpili tlačiareň, môže nastať otázka, ako ju používať. Dokonca aj dieťa túto úlohu vyrieši. Predtým, ako začnete, musíte vybrať model tlačiarne. Tento model musí byť kompatibilný so zariadením, z ktorého sa tesnenie vykonáva. Keď ste tlačiareň pripojili k počítaču (alebo inému zariadeniu), musíte nastaviť príkaz. Po všetkých týchto akciách môžete bezpečne vytlačiť, čo je potrebné.

Keď končí toner, musíte naplniť nový alebo zmeniť kazetu. Obaja to nie je ťažké, ale na prístup k tejto otázke by mal byť opatrný. Proces tankovania môže závisieť od modelu zariadenia. Aby ste predišli chybám, je lepšie čítať v pokynoch pripojených k zariadeniu, ako je všetko v poriadku na opravu kazety vo vašej tlačiarni. Prášok pre zariadenie musí byť zakúpené v súlade s modelom. Foto Papier sa deje rôzne veľkosti. Jeho výber závisí aj od toho, akú tlačiareň máte, napríklad pre laserovú a radiačnú tlačiareň, môže sa preto líšiť, tento moment je lepšie objasniť v obchode.

Cena fotografického papiera je zvyčajne cenovo dostupná, aby si ju mohol kúpiť každý vlastník tlačiarne.

Možné poruchy

Dokonca aj najlepšia tlačiareň môže niekedy mať akékoľvek poruchy, ktoré sa vyskytujú počas dlhého používania zariadenia. Nižšie preskúmame ich najčastejšie.

  • Zlomil tlačenú hlavu. Bohužiaľ, táto položka nie je predmetom obnovy a v prípade jeho členení bude musieť kúpiť nový.
  • Ťažkosti s traktom, cez ktoré papierové priechody môžu vzniknúť z dôvodu skutočnosti, že položky padli v tejto ceste, ktoré by nemali byť alebo neboli použité. Vždy stojí za to zvážiť, aký papier môže byť použitý pri práci so špecifickým zariadením.
  • Ak je vaše zariadenie písanie, môžete skončiť atramentom. V tomto prípade musíte pridať toner alebo zmeniť kazetu. Ak ste sa práve zmenili kazeta, ale nevytlačila sa lepšie, potom môže byť problém v zlej optickej hustote tlačiarne. Tento problém môže byť vyriešený samotným bez odkazu na špeciálne servisné stredisko. Stačí prejsť na nastavenia tlačiarne a vypnúť funkciu „Economy Print“. Táto funkcia spôsobí, že tlačiareň uloží atrament, keď je menej ako polovica z nich, pretože je to jas a nasýtenie tlače zmizne, stáva sa bledým.
  • Ak sa tlačiareň začala vyrábať chyby alebo pruhy tlače, môže to povedať, že fotografia umytá alebo hura prišla do poruchy. V tomto prípade je lepšie kontaktovať servisné stredisko pre riešenie problémov. Ak ste sa už niekde zmenili, každý má opraviť, ale tlačiareň stále spôsobuje, skúste utrieť zachytávací valček mierne mokrý handry alebo obrúsok.
  • Niekedy tlačiareň nevytlačí čiernu. Môže to závisieť od mnohých dôvodov. Jedným z najčastejších je poškodenie tlačovej hlavy, ktorá nepodlieha obnovy – bude musieť kúpiť novú časť.

Naučili sme sa preto vybrať tlačiarne, demontovať najzákladnejšie problémy, ktoré sa týkajú laserových tlačiarní, a tiež sa naučili, aby sa rozhodli. Hlavnou vecou je urobiť všetko včas a prečítať pokyny pred použitím.

V nasledujúcom videu na vás čaká tlačiareň HP NIVOTSTOP LASER LASER.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: