Všetko o tlačiarňach s Wi-Fi

Tlačiareň je už dlho jednou z neodcudziteľných atribútov, bez ktorého je ťažké vykonávať činnosti akejkoľvek organizácie, účtovníctva, štátnej štruktúry. Dokonca aj školák alebo študent bude radi, že má domáce zariadenie, ktoré výrazne uľahčuje vzdelávací proces.

Odrôd tlačiarní sú modely s Wi-Fi, ktoré umožňujú bez káblov na vytlačenie potrebných informácií. Poďme sa pokúsiť zistiť funkcie zariadenia a zvážiť, ktorý model je lepšie vybrať si.

Zvláštnosť

Atramentové a laserové tlačiarne a MFP sú dlhodobé dopytu, pretože každý z týchto technológií má svoje výhody, najmä po distribúcii kontinuálneho systému napájania atramentu a prepíšte kazety, resp. Atramentová tlačiareň sa zvyčajne používa na tlač fotografií, umožňuje vám získať vysoko kvalitné obrázky vďaka krásnej reprodukcii farieb a vysokému rozlíšeniu. Laserový analóg sa používa na vytlačenie veľkého počtu dokumentácie, textov a niekedy farebných súborov.

ale Dávno, obe kategórie zariadení zažívajú nový vrchol záujmu z dôvodu, že dostali podporu Wi-Fi. Takáto bezdrôtová tlačiareň je dostatočná na pripojenie k sieti a môžete preniesť dokumenty z počítača k nemu, aj keď nie je. To vám umožňuje nemusíte sa starať o to, že nie je dostatok dĺžky kábla, ktoré sú súčasťou súpravy, alebo niekto zahákol drôty a zranilo zariadenie. Áno, a ďalšie plus bude, že tlačiareň alebo multifunkčná podpora môže byť pripojená k ľubovoľnému zariadeniu, ktoré má Wi-Fi adaptér.

Výrobcovia teraz produkujú veľký počet tlačových modelov s modulom Wi-Fi, vďaka ktorej nájdete vhodnú možnosť pre dom, ktorý sa bude líšiť za nízku cenu, ako aj kompaktnú farbu alebo čiernobielu tlačiareň pre kancelársku alebo inú inštitúciu.

Populárne modely

Nebude zbytočné vypracovať malé rating najzaujímavejších modelov tlačiarní s Wi-Fi, ktoré sú teraz k dispozícii na trhu a sú najlepšie riešenie pre pomer cien a kvality.

Prvý model, ktorý si zaslúži pozornosť užívateľov – Brother HL-1212Wr. Táto čierna a biela tlačiareň bude vynikajúcim riešením pre domácnosť alebo kancelárie. Jeho dizajn je krásny, má kompaktnú veľkosť a dá sa ľahko nastaviť kdekoľvek. Nepochybnou výhodou tohto modelu bude Wi-Fi adaptér pre pripojenie k bezdrôtovej sieti.

Jeho výkon je 20 strán za 60 sekúnd.

Ďalšia z jeho funkcie – môže tlačiť na akomkoľvek type papiera, ako aj na rôzne druhy štítkov, filmu alebo lepenky. Vzťahuje sa na kategóriu rozpočtu, ktorá vám umožňuje sprístupniť mnohým.

Nasledujúci model tlačiarne vydal spoločnosti HP spoločnosti a sa volá Deskjet atrament Advantage Ultra 4729 F5S66A. Tento MFP má Wi-Fi modul a pracuje s virtuálnymi tlačovými technológiami ako Apple Airprint a Tlač Google Cloud. Zariadenie funguje skvele s mobilnými telefónmi a tabletami na systéme Android alebo IOS OS. Ak hovoríme o samotnom tlačiarni, tu je atramentová.

Tento MFP môže ľahko spracovať dokumenty v kancelárii alebo doma. Na chvíľu je možné, aby sa 20 čiernych a bielych alebo 16 farebných listov formátu A4. Okrem toho existuje hlava s vysokým rozlíšením. Vďaka tomu je možné vytlačiť obrázok bez polí.

Podľa používateľských recenzií, HP Deskjet Inks66A je veľmi dobre písanie fotografií.

Ďalšia zaujímavá možnosť – MFP z Epson Expression Home XP-425. Je to úžasné pre niektoré kancelárie alebo domáce použitie. Hlavné výhody modelu sa môžu nazývať nízke náklady a pomerne široká funkčnosť. Tu je displej tekutých kryštálov. Treba poznamenať, že výraz domáce XP-425 je charakterizovaný dobrou rýchlosťou tlače spolu s vysokou kvalitou – dokumenty a fotografie sa získajú vysoko kvalitným a kontrastom.

Tu je tiež možnosť pripojenia tlačiarne k počítaču alebo mobilnému zariadeniu prostredníctvom Wi-Fi, čo umožňuje výrazne zvýšiť svoju mobilitu. Model je vybavený špeciálnou hlavou, ktorá vám dáva možnosť vytlačiť bez polí. Z výhody by sa tiež mali nazývať kompatibilita s rôznymi typmi fotografického papiera a kancelárskeho papiera.

Ak hovoríme o nevýhodách výrazu Home XP-425, potom by ste mali zavolať nedostatok dotykovej obrazovky, schopnosti kábla, nie veľmi vysoká rýchlosť tlače – približne 7 strán za 60 sekúnd. Náklady na tento model sú však jedným z najnižších na trhu.

Iný model, ktorý si zaslúži pozornosť – HP Deskjet 2540. Tento MFP sa vzťahuje na kategóriu rozpočtu. Jeho telo je vyrobené z vysokej pevnosti plastu v klasickom dizajne. Výška prístroja je o niečo viac ako u analógov, ale je tu papierový zásobník, ktorý tvorí zhora.

Tento model má tiež podporu pre Wi-Fi. Môžete vytlačiť nielen prostredníctvom počítača, ale tiež ľahko odoslať súbor k nej cez internet. To je možné vďaka podpore služieb AirPrint a HP EPRINT. Tu môžete tlačiť na rôzne typy médií a maximálny formát bude list A4.

Ako si vybrať?

Ak hovoríme o tom, ako si vybrať bezdrôtovú tlačiareň s Wi-Fi, potom okamžite hovoríte, že nie sú žiadne zlé zariadenia, ale je tu voľba, ktorá bola nesprávna. Aby ste získali získané zariadenie čo najviac k požiadavkám majiteľa, mali by ste venovať pozornosť nasledujúcim bodom pred jeho zakúpením:

 • Zaťaženie a rýchlosť tlače;
 • schopnosť vytlačiť súbory bez polí;
 • prítomnosť skenera;
 • Zdroj zariadenia.

Teraz povedzme viac o každom okamihu. Musíte sa rozhodnúť, potrebujete tlačiareň alebo potrebujete a čas od času na skenovanie dokumentov, digitalizácia. Ak druhý, potom bude lepšie kúpiť MFP, kde je okrem tlačiarne prítomné aj skener.

Čo sa týka možnosti tlače bez polí, potom nie všetky modely tlačiarní môžu urobiť niečo také. Ak si kúpite takúto techniku, aby ste povedali, vytlačili obchodné plány, abstrakty školy, kde budú obsahovať farebnú grafiku a schémy, potom sú polia prípustné. ale Ak vaša tlačiareň bude pracovať len na tlač fotografiách, potom bude lepšie vyhľadávať model s tesnením bez polí, potom sa nepokúšajte.

Hovorte o vypočítanom zaťažení a rýchlosti tlače. Treba to pochopiť Tlačiareň, podobne ako akákoľvek technika, má určitý pracovný zdroj mesačne a rýchlosť vydávania tlačených listov v rôznych formátoch. Pre domácnosť alebo v kancelárii si môžete kúpiť najjednoduchší model. Ale ak hovoríme o fotografickom štúdiovom zariadení, kde je dôležitá rýchlosť a kvalita, neodporúča sa kúpiť príliš pomalé zariadenia.

Hovoríme o zdroji hlavy na tlač, povedzme, že množstvo výrobcov, najmä výroba lacných tlačiarní, dať také komponenty, ktoré majú malý zdroj práce. To znamená, že napríklad na jednom tankovaní môže zariadenie vytlačiť niekoľko tisíc kópií, zatiaľ čo zdroj tlačovej hlavy je 10 000 listov. A urobte poradie novej časti, môžete buď na neoficiálnom dodávateľovi alebo v servisnom stredisku.

A nebude zbytočné, že sa opýtajú zdroj samotnej tlačiarne, čo je dôležité.

Používateľská príručka

Vymyslíme, ako pripojiť tlačiareň na Wi-Fi. Ak chcete nainštalovať bezdrôtové párovanie, budete potrebovať smerovač, ktorý umožňuje vytvárať bezdrôtové prístupové body – buď vybavené USB portom fyzického spojenia, alebo s dostupnosťou adaptéra Wi-Fi v samotnom routere.

Najprv musíte pripojiť tlačiareň, po ktorej ste už nastavené. Dodať Existuje niekoľko možností na pripojenie takejto tlačiarne:

 • Pripojenie pokroku, ktorý obsahuje inštaláciu servera s otvoreným prístupom;
 • Pripojenie zariadenia do siete Wi-Fi prostredníctvom počítača pomocou kábla;
 • Pripojte sa k routeru Wi-Fi.

  Ak máme zariadenie, ktoré už so zabudovaným Wi-Fi zariadenie, mali by ste vytvoriť bezdrôtovú sieť na spustenie práce. Tu budú dve možnosti pripojenia:

  • prostredníctvom miestnej siete;
  • cez router.

  Ak chcete vytlačiť z notebooku na sieť Wi-Fi, algoritmus akcií bude obsahovať niekoľko krokov.

  • Pripojte MFP na notebook.
  • Otvorte prístup k iným používateľom. Aby ste to urobili, postupujte podľa menu „Tlačiarne a faxy“ a v karte „Vlastnosti“ – „Access“, nastavte políčko „Zdieľanie“ položky a kliknite na tlačidlo „Apply“.
  • Teraz v počítači bude musieť nájsť MFP, z ktorého budú dokumenty pečať. Otvorte položku „Tlačiarne a faxy“, kde potrebujete nájsť položku „Pridať sieťovú tlačiareň“. Naša tlačiareň nájdeme a kliknite na tlačidlo „OK“. Teraz je zariadenie k dispozícii na notebooku.

  Pridávame, že táto metóda je vhodná pre telefón. Vrátane modelov na Android alebo pre iPhone.

  Ak sa rozhodnete tlačiť cez Wi-Fi-Router, mali by ste definovať metodiku pripojenia. Tam sú káblové a bezdrôtové metódy. Ak nie je v zariadení žiadny modul Wi-Fi, použije sa káblové pripojenie pomocou USB. Ak chcete tlačiť, v tomto prípade pripojte zariadenia k sebe a nastavte systém podľa nasledujúceho algoritmu:

  • Otvorte nastavenia smerovača zadaním riadku prehliadača 192.168.0.1 – Čísla sa môžu mierne líšiť a budú v pokynoch pre smerovač napísané;
  • V okne, ktoré sa zobrazí, zadajte heslo a prihlásenie, ktoré možno nájsť na zadnej strane smerovača;
  • Položka „sieťové pripojenia“ nájdeme, kde musí byť tlačiareň, po ktorej ich pripájame, a môžete vytlačiť.

   Ak je zariadenie už vybavené modulom Wi-Fi, potom by nemali byť žiadne problémy s pripojením. Ak chcete zariadenie nakonfigurovať, aktivujte modul a po niekoľkých minútach sa zariadenie navzájom nájde. Užívateľ bude musieť zadať len prihlasovacie meno a heslo tak, aby sa nastavenie vykonáva v automatickom režime.

   Je dôležité dodať, že počítač, ku ktorému je sieťová tlačiareň pripojená, je nepretržite prístup k tlači musí byť trvalo povolená. V opačnom prípade, ak počítač nefunguje, potom bude tesnenie nemožné.

   Ďalšie možnosti pripojenia – Konfigurácia tlače zdieľania. Takáto metóda umožňuje vytlačiť všetkým používateľom siete. Je to vhodné, pretože nie je potrebné konfigurovať pripojenie každého zariadenia. Pred začatím sa musíte uistiť, že sieť funguje bez problémov a všetky sieťové zariadenia sú viditeľné v sekcii „Sieťová okolitá“. A tiež by sa mali uistiť, že tlačiareň funguje správne, a najnovšie ovládače sú nainštalované.

   Konfigurácia tlače tejto metódy nasledovne:

   • V sekcii „Ovládací panel“ nájdeme položku „tlačiarne a faxy“;
   • Vyberte položku „Vlastnosti“ v zozname, ktorý sa zobrazí;
   • V karte „Access“ vyberte „zdieľaný prístup“;
   • Teraz v položke „Security“ vyberte položku „Tlač pre všetkých používateľov“.

   Takže všetci používatelia siete môžu používať tlačovú tlačiareň.

   Tlačiarne s Wi-Fixom – Vynikajúce riešenie pre ľudí, ktorí oceňujú jednoduchosť a mobilitu. Takéto zariadenie uľahčuje tlač potrebných súborov, kde je prítomný bezdrôtový prístup k internetu.

   Ako pripojiť tlačiareň do siete Wi-Fi, pozrite sa na nasledujúce video.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: