Všetko o tvare pre štuk

História výskytu štukovane má približne 1000 rokov, každá štátna príslušnosť s pomocou takéhoto prvku zdôraznil svoj vlastný dizajn. Vizuálne štukovým zdobí vnútornú a vonkajšiu fasádu budovy, dáva mu estetický a rafinovaný obraz. Tiež s takýmito dekoratívnym príjmom skryť rôzne doky, komunikačné a vodné potrubia.

Zvláštnosť

Stucco dnes – Jedna z najlepších dekoračných metód.

Inštalácia je vlastne akékoľvek časti domu. Pri inštalácii však stojí za to venovať pozornosť všetkým detailom, inak môžu dať pôvod problémov (trhliny, predčasné odfarbenie). Prideliť nasledujúce výhody štuku:

 • Rýchla inštalácia;
 • praktickosť;
 • Široký výber dekoračných štýlov;
 • odolnosť voči vode;
 • trvanlivosť.

Najčastejšie ľudia používajú štuk Pre zdobenie stropov a externých fasád domov.

Špeciálne nástroje v inštalácii sa nevyžadujú, životnosť je neobmedzená, a ak chcete aktualizovať dizajn, nevykonajú žiadne problémy. Celkový stav štukov môže byť dobrý po mnoho rokov a vyzerať ako absolútne nový povrch.

Avšak materiál, Aplikované na výrobu štuku, rýchlo horľavosti, takže inštalácia je prísne zakázaná v miestnostiach s vyvýšenými teplotami – Môžu byť pripisované kuchyne. A ak hovoríme o slnku, potom produkt v tomto ohľade je úplne odolný voči teplu. Ďalšia výhoda štuku z moderných materiálov – odolnosť voči vode.

Pri inštalácii na vonkajšej fasáde budovy, dokonca aj v nepriaznivom počasí, Štukcia nevystaví deformáciu.

Typy a formy

Pôvodne bol štuk bol väčšinou vyrobený Svorka. Čoskoro bol nahradený polyuretán a polystyrén, Vo všetkých prípadoch sa však nepoužívajú. Leping z omietky sa vyznačuje jeho prirodzeninou. Robia to z tradičnej hliny, čo je indikátorom vysokej ekológie. Takže pri opravách v akejkoľvek miestnosti je materiál v skutočnosti neškodný pre zdravie. Jedinou nevýhodou je absencia odolnosti voči vode, v podmienkach vysokej vlhkosti, materiál je podrobený ďalšiemu brúseniu sadry.

Moderné, technologické Stuccos z polystyrénu obsahujú penu vo svojej kompozícii, vďaka ktorej vlhkosť nie je prekážkou. Tento typ sa používa hlavne v kúpeľni. V takýchto malých izbách môže byť inštalácia tiež vyrobená nezávisle, vďaka ktorej je možné rozšíriť rozpočet. Polyuretánové zlúčeniny poskytujú Stucco Light Hmotnosť v porovnaní s produktmi SADY. Výhodou je elasticita, ktorá umožňuje vypracovať výrobky s maximálnou presnosťou.

Podľa formulárov Stucco rozlišuje tieto typy:

 • sadry;

 • silikón;

 • Flexibilný plast;

 • konzola;

 • Pre potreby budov.

Čo si môžete vybrať, čo je lepšie?

V súčasnosti je štukovaný pre stavebné práce hlavne Je vyrobený zo sadrového materiálu, plastu a konzoly. Takéto sadry má hustú konzistenciu a nevyžaduje veľký počet času na prípravu. Silikónové a plastové formy sú dokonale vhodné v práci s drevenými dekoráciami, zatiaľ čo konzoly sa aplikujú pri montáži fasádnych výrobkov.

Pred výberom veľkosti štuktora by to malo zvážiť Hustota a konzistencia zloženia. Napríklad omietka má stabilnejší molekulárny systém, ktorý dáva výhodu v práci s masívnymi dekormi. Veľké rozmery silikónového štukatu nie sú najlepšie, aby sa nerobili, pretože so silnou mechanickou kompresiou môžu byť naplnené. Flexibilný plast sa nezrúti, ale aj na uskladnenie ich pôvodného formulára vo fyzických účinkoch na dlhú dobu.

Ako na to?

Štukco Je možné, aby sa doma, Hlavným podmienkam je prítomnosť špeciálnych zariadení a materiálov.

Prideliť nasledujúci zoznam potrebných zariadení.

 1. Tabuľka s hladkým povrchom. Produkt bude musieť vyschnúť, akýkoľvek nerovnomerný pozemok povedie k neúspešnej výrobe.
 2. Film. Malo by byť podpísané na stole, malo by byť husté a transparentné, pretože sadra je veľa prachu, a silikón má nehnuteľnosť dodržiavanú.
 3. Sada nástrojov. Strieky rôznych veľkostí, papiernictvo nôž, úzka kefa, zásobníky, pravítko alebo ruleta.
 4. Budovanie plastenec, A najlepšie zo všetkých hlinka.

Ak nie sú k dispozícii žiadne skúsenosti s výrobou, odporúča sa pracovať s silikónovým produktom.

Potrebujeme tiež spracovať materiál oddelenie tekutiny. Po prvé, bude potrebné predopakovať formu na výplň samotného štuku. Potom je potrebné naliať horúci silikón alebo hlinku (podiel 10 častí sušiny na 7 častí vody) do tvaru, pričom spatulas zarovnajte povrch. Po konečnom sušení (o 24 hodín neskôr) odstránim výsledný dekor.

Podrobné informácie o tom, ako vytvoriť silikónový tvar pre štuku, pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: