Vlastnosti a typy kodecopov

Sociálny a vedecký a technický pokrok sa predpokladá pred systémom vzdelávania úlohou neustáleho zlepšovania, s použitím nielen nových techník, ale aj finančných prostriedkov. Doteraz sa dozviete obrovský tok informácií sa stal oveľa jednoduchším vďaka počítačom a multimediálnym zariadením. Táto technika predstavujú rôzne video projekty, zatiaľ čo Vo všeobecných vzdelávacích inštitúciách dostal obrovský projektor obrovskú distribúciu – využíva učitelia na prenos informácií a kontrolu úrovne vedomostí študentov.

Čo to je?

Nadzemný projektor (Codecope) je Optické prístroje, ktoré premieta obraz zo zdroja na nainštalovanú obrazovku pomocou sklopného projekčného zrkadla. Obrazovka, na ktorej je obrázok reprodukovaný, má priehľadnú fóliu s veľkosťou 297×210 cm, vyrába sa pomocou tlačiarne na tlačiarni.

Obraz umiestnený na pracovnej ploche zariadenia je kričal a potom sa na obrazovke premieta cez objektív Fresnelovej šošovky. Kvalita obrazu priamo závisí od indikátora svetelného prúdu, ktorý môže byť v rôznych modeloch kodeoskopu od roku 2000 a končí 10 000 lm. Grafoveor (ROTHEAD) môže mať od jedného do 3 šošoviek. Modely vybavené šošovkami 3-šošoviek, na rozdiel od zariadení s objektívom 1-objektívu, vám umožňujú vyhnúť sa defektom obrazu na okrajoch.

Medzi hlavné výhody tohto zariadenia patria:

 • Trvanlivosť a jednoduchú aplikáciu;
 • Kvalitný obraz;
 • slabý hluk;
 • Minimálna spotreba elektrickej energie.

Čo sa týka Nevýhody, Potom je jedným – rozpočtovými modelmi nemajú ďalšie funkcie a prehriatie ochrany.

Názory

V závislosti od umiestnenia projekčného svietidla je spätný projektor štrukturálne rozdelený na 2 typy: Priesvitný a Reflexný. Hranie kodecops majú silný Lampa s chladiacim systémom (To im umožňuje použitie ako zdroj obrazu na transparentnom filme a na LCD paneloch), ako sa vzťahuje Reflexné projektory, Potom sú malé a vyrobené s nízkonáskolnou lampou.

Všetky modely kodecopov sú rozdelené do troch skupín.

 • Stacionárny. Nehýbajte sa a máte hmotnosť nad 7 kg. Tento typ zariadenia používa podstupujúci svetelný diagram, to znamená, že celý optický systém a samotná lampa sa nachádza pod sklom, na ktorom je priehľadný film umiestnený s predpokladaným obrázkom.
 • Semponovaný. Na rozdiel od stacionárnej tyče, ktorá podporuje šošovku, sa môže vyvinúť. Hmotnosť takýchto zariadení je od 6 do 8 kg.
 • Prenosný. Sú považované za najvyhľadávanejšie, pretože sa ľahko „otáčajte“ na plochý kompaktný dizajn, vážia menej ako 7 kg a pohodlne sa prepravuje. V tejto forme zariadenia sa aplikuje optická reflexná schéma zdroja svetla: optický systém pozostávajúci z zrkadla, kondenzátora, šošovky a lampy sú umiestnené nad povrchom filmu. Pracovisko, kde je film vložený, má zrkadlový povrch, odráža tok svetla a pošle ho na objektív. Pri dizajne prenosných kodecopov môže byť až 3 šošovky, zatiaľ čo modely s 3-šošovkou sú považované za najlepšie a sú oveľa drahšie ako zariadenia s objektívnymi šošovkami.

Kde sa používa?

Nadzemný projektor sa považuje za najčastejšie optické zariadenie, často používané Pre držanie prezentácií a prezentácií V malých miestnostiach, ktoré nemusia byť konkrétne príprava. Vďaka rýchlej inštalácii a jednoduché ovládanie je toto zariadenie ideálne pre prednášky v publiku. S pomocou CodeKopu, lektor nesmie prerušiť príbeh a neodvrátiť sa od študentov, aby vykonal demonštráciu. Okrem toho môžu originály na zobrazenie Urobte zoznam fotografií a felt-meter, ktorý je veľmi pohodlný.

Toto zariadenie má vysoké vyriešené schopnosti – to umožňuje na veľkej obrazovke reprodukovať nielen grafiku, ale aj textové materiály, kresby.

Ako si vybrať?

Aby ste slúžili bezpečne dlhodobo a zabezpečili kvalitnú reprodukciu obrazu, keď ho kúpite, musíte urobiť správnu voľbu v prospech tohto modelu.

Sledovať rozhodnúť, kde sa plánuje uplatňovať, Bude potrebné v nasledujúcom na prepravu, Keďže zariadenie môže mať rôzne rozmery, hmotnosť, nepríjemný alebo skladací dizajn.

Výber pohľad na nad hlavou projektora, v prvom rade je potrebné vziať do úvahy tam, kde a ako často sa použije.

Takže pre trvalé prednášky v tej istej malej miestnosti s plochou 30 až 40 m2 dokonale vhodné Stacionárny model modelu, ktorý má svetlý prúd nie menej ako 2000 lm. Je tiež dôležité vziať do úvahy, že kodeky sa vyrábajú v rôznych konštruktoch a môžu sa líšiť v súbore ďalších funkcií.

Pre pole Conferences a Slideshows sú lepšie Prenosné možnosti. Zároveň je prvý stánok oveľa drahší, poskytujú vysoko kvalitnú reprodukciu (vynikajúce jas a maximálne veľkosti obrazu), majú vysoký výkon a nie sú horšie v technických vlastnostiach profesionálnymi nástrojmi.

Pri výbere tohto zariadenia je dôležité objasniť a Prítomnosť ďalších funkcií. Pre najúčinnejšiu prevádzku sa odporúča, aby sa odborníci odporúčali získať kodeoskopy s nasledujúcou konfiguráciou:

 • Rôzne konektory a vstupy pre pripojenie externých zariadení (USB, VGA, HDMI);
 • otvory s výstupom pre prenos dát do iných zariadení;
 • prítomnosť šošoviek s variabilnou ohniskovou dĺžkou;
 • Schopnosť prenášať dáta a spravovať prácu pomocou bezdrôtovej komunikácie;
 • Podpora pre 3D, diaľkové ovládanie, vstavaný reproduktor a laserový ukazovateľ.

Navyše potrebujú Preskúmajte recenzie O konkrétnom modeli a výrobcovi. K dnešnému dňu je trh reprezentovaný obrovským výberom zariadení z rôznych značiek, ale dôverovať len dobre overeným spoločnostiam.

V nasledujúcom videu sa budete môcť zoznámiť so zariadením sodoskopu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár