Vlastnosti Amplifiers Onkyo

Dokonca aj tie najsilnejšie reproduktory sú zbytočné bez dobrého zosilňovača schopného poskytnúť správny prenos zvuku, široký frekvenčný rozsah a vysokú úroveň signálu. Premium japonské vybavenie poskytuje takmer dokonalú kvalitu zvuku, ale až do väčšiny ruských audiofilov nie sú známe väčšinou ruských audiofilov. Preto stojí za to zvážiť funkcie a sortiment z Amplifikátorov Onkyo.

O značke

Onkyo bol založený v japonskom meste Osaka v roku 1946. Od svojho vzniku sa spoločnosť vyvíja a vydáva rôzne audio vybavenie. Dokonca aj názov spoločnosti bol zvolený tak, aby zdôraznil sféru svojej činnosti, pretože „on“ prekladá z japončiny ako „zvuk“ a „KYO“ – ako „Harmony“. Už v roku 1950. Spoločnosť vydala svoj prvý Hi-Fi produkt, konkrétne 4-stupňový prehrávač OP-670. V roku 1955. Výroba stereoxylistov. A v roku 1970. Prvá reprezentant modelového rozsahu integry – zosilňovač A725. V roku 2015. Úspešná a známa spoločnosť japonskej spoločnosti získala divíziu slávnej spoločnosti Pioneer, ktorá obsadila uvoľnenie AV prijímačov a prehrávačov Blue-ray.

Od roku 2019 pracuje v spoločnosti takmer 2000 ľudí a jeho ročný obrat presahuje 55 miliárd dolárov. Všetky výrobky spoločnosti sú teraz dodané do dvoch značiek – vlastne Onkyo (pod ním sú založené na základných a viacerých rozpočtových modeloch) a integra (tento riadok zahŕňa aktualizované verzie základných zosilňovačov, Prispôsobené na použitie ako vložené a majú širšiu funkčnosť).

Výhody a nevýhody

Medzi hlavné výhody japonských zosilňovačov patria:

 • Najvyššia kvalita montáže;
 • Elegantný dizajn a pohodlné minimalistické riadenie;
 • Uplatňovanie najmodernejších elektronických komponentov;
 • koordinácia charakteristík polovodičových prvkov umiestnených na rôznych kanáloch;
 • stabilizácia napätia v dôsledku inštalácie toroidných transformátorov;
 • Trvanlivé bývanie tela;
 • Najkvalitnejší zvuk, bez ohľadu na vybraný model – neexistujú žiadne „dobré a drahé“ a „zlé a lacné možnosti“ sortiment, celý výrobok vyrábaný spoločnosťou poskytuje čistý zvuk a rozdiely medzi modelmi sa znižujú hlavne na výkon a ďalšie funkcie;
 • Paralelná dvojtaktná architektúra na 3-kaskádovej schéme a vo výstupnom stupni sa používajú iba diskrétne prvky;
 • V AV receiveri podporoval moderné technológie Dolby a Audissey DSX.
Prečítajte si viac  Film: Čo sa stane a ako si vybrať?

Táto technika má niekoľko nevýhod, najviac viditeľné, z ktorých:

 • vysoká cena – Takmer všetky zosilňovače patria do segmentu Premium a drahšie ako nielen čínske a európske analógy, ale aj produkty iných japonských firiem (napríklad Sony);
 • Ťažkosti s údržbou a opravou – Oficiálne zastúpenie spoločnosti je otvorené len v IOCA, v iných mestách je povolená oprava zapojená do spoločnosti v obchode, ktorá je ďaleko od všetkých regiónov Ruskej federácie;
 • Žiadny neformálny firmvér s pokročilou funkčnosťou a malou voľbou oficiálneho úradníka;
 • Audissey DSX prijímače Nepodporuje generáciu ďalších zadných kanálov, takže pre plný ponor bude musieť hľadať vstupy zo 7.1-kanály.

Populárne modely

Rozsah spoločnosti je veľmi široký, zatiaľ čo na ruskom trhu sú celkom prístupné všetky lokálne modely a natočené možnosti. Preto zvážte prehľad o nich najobľúbenejšie z nich.

 • PA-MC5501 – 9-kanálový zosilňovač pre systémy Hi-Fi Home-Cinema s výkonom 220 W / kanál s koeficientom skreslenia THD + N je len 0,05%. Implementácia WRAT technológie poskytuje široký frekvenčný rozsah (od 5 Hz do 100 kHz). Vďaka veľkej sile a vysokej kvalite zisku má certifikát THX ULTRA2 PLUS. Na konektory sa aplikuje pozlátenie, ktoré poskytujú vysoko kvalitný kontakt a žiadny hluk.

Nepodporuje rovnováhu, časový limit a zvuk, takže vyžaduje pripojenie k AV-prijímač.

 • PR-RZ5100 BLACK – Pre-zosilňovač pre domáce divadlá, ktoré poskytujú 13-kanálové pripojenie (formát 11.2). Má certifikát THX ULTRA2 PLUS, podporuje DTS: X, DTS Neurálne: X a Dolby Atmos. Má funkciu automatickej kalibrácie reproduktorov Accueq pomocou konfiguračného mikrofónu. Vybavený 8 HDMI vstupmi, 4 video vstupmi, 5 digitálnymi a 7 analógovými audio vstupmi, fono mm prihlásením, plným USB vstupom a WiFi, Bluetooth a ethernetovým vstupom, ktorý vám umožní integrovať ho do domáceho zvukového video systému akejkoľvek zložitosti. Technológia VLSC poskytuje vysokú čistotu zvuku. Dekódovanie rôznych video formátov, vrátane podpory 4K / 60 Hz, HDR10 / Dolby Vision a 3D.
Prečítajte si viac  Erisson TVS: Charakteristika, model riadku, nastavenie

 • A-9150 SILVER – integrálny stereogiller s výstupným výkonom 60 w / kanál s koeficientom skreslenia 0,08%. Frekvenčný rozsah – od 10 Hz do 100 kHz. Poskytuje nastavenie amplitúdy ± 10 dB pre nízke aj vysoké frekvencie. Vybavené 4 RCA-vstupmi, 2 koaxiálnymi vstupmi, 2 audio optickými vstupmi a samostatným konektorom mm / mc. Technológia Spectramodule poskytuje rýchlu rýchlosť rastu nad 500 V / μs, čo vám umožňuje ušetriť linearnosť aj vo vysokofrekvenčnom rozsahu. V kombinácii s filtrami DIDRC poskytuje vynikajúcu vysokú frekvenciu kvality zvuku.

Vstavané BITT-IN DAC 768 KHz / 32 BITS poskytuje vysokokvalitný zisk digitálnych zdrojov.

 • A-9000R čierna – integrálny stereogiller s kapacitou 140 w / kanál s deformáciou 0,006%. Vybavený 5 analógovými vstupmi RCA, 2 koaxiálnym digitálnym vstupom, 1 optickým zvukovým vstupom, vyváženým digitálnym AES / EBU vstupom, MM / MC vstupom a USB port, ktorý umožňuje pripojiť takmer akékoľvek zvukové zariadenie bez použitia mixéra. Každý z kanálov používa samostatný DAC 192 KHz / 24-bit. Zvýšené bývanie s anti-vibračnými prvkami vám umožní vylúčiť akékoľvek zvuky a skreslenie.

Pripojenie a prevádzka

Pri pripájaní všetkých zdrojov signálu by ste mali starostlivo preskúmať maximálnu úroveň výkonu pre každý z vstupov uvedených v pokynoch. To isté platí pre charakteristiky stĺpcov pripojených k výstupu. Technika Onkyo je schopná poskytnúť veľmi vysokú úroveň energie, ktorá v nesprávnej koordinácii môže spôsobiť poškodenie stĺpcov.

Pripojenie zosilňovača k televízoru je lepšie s káblami HDMI.

V ďalšom videu budete čakať na recenziu Onkyo A-9150 Integral Amplifier.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: