Vlastnosti interiéru v rímskom štýle

Takmer všetky moderné oblasti interiéru nie sú rozlíšené špeciálnym puflom a pompom. Čo nemôžete povedať o klasických štýloch, ktorých charakteristické funkcie sú sofistikovanosť a bohatstvo vo všetkých detailoch. Svetlým zástupcom klasiky je rímsky štýl kombinujúci grécky motívy v spojení s veľkým množstvom luxusu a nádhery. Takýto dizajn určite nie je vhodný na prívrženci minimalizmu.

Charakteristické rysy

Rímsky štýl v interiéri urobil všetko, čo bolo inherentné v domoch starovekého Ríma – bohatstva, Pomp, ale v rovnakom čase. Hlavná sála rímskeho bývania bola Atrium, okolo ktorej boli umiestnené všetky ostatné priestory. teda, Tvorba interiéru v takomto dizajne je zameranie na centrálnej časti miestnosti.

Charakteristické znaky štýlu zahŕňajú iné faktory.

  1. Zdržanlivosť v kombinácii s luxusom a elegantným.
  2. Farbenie stien v monotonickej farbe pastelových odtieňov. Iba v cieľovej úprave je dovolené používať jasné farby – Bordeaux, tmavo modrá, hnedá a iní.
  3. Použitie imitácie prírodných kameňov.
  4. Nástenné dekorácie maľovanie, ozdoby a drobné modelovanie. Aktívne použitie vo farbe mozaiky a fresky dizajn.
  5. Vo veľkých izbách je privítanie stĺpcov, arkádových a sôch v rímskych témach víta.
  6. Nábytok môže byť vyrobený z dreva, kovu, kameňa. Dekorácie výrobkov vo forme gravírovania, povrchov z prírodných materiálov, štuk.
  7. Zdobenie miestnosti sa vyskytuje kvôli pridaniu položiek do interiéru v štýle starovekého Ríma.
  8. Pomocou tkanív (hodvábne, koža, ľan) v kombinácii s hranicou a bez neho. V strede miestnosti majú koberec rímsky štýl.
  9. Osvetlenie používa herné svetlo. Inštalovať bod (SOFIT) alebo páskové elektrické svetlo.

Možnosti dokončenia

Napriek obrovskému počtu rôznych štýlov pre interiérové ​​výzdoby bytu alebo doma, ríms zaberá jedno z popularity popularity. Niektoré zdobia v tomto štýle celý apartmán, iné – len jedna z izieb. Pre tých, ktorí sa rozhodli vybaviť svoj byt v štýle starovekého Ríma, musíte vedieť niekoľko odporúčaní, ktoré pomôžu urobiť to na najvyššej kategórii bez pomoci profesionálnych dizajnérov.

Pre tapetu si môžete vybrať jasné farby, aby sa zamerali na nábytok a dekorové prvky. Potom stojí za to odmietnuť reliéfny povrch povrchov. Je lepšie použiť dekoratívny povlak tlmených kvetov – biela, béžová, svetla modrá, slonovina. A tiež aplikuje imitáciu mramoru.

Takáto možnosť interiéru vyzerá dobre v spálňach vykonávaných v rímskom štýle.

Dizajn steny v jasných tónoch sa používa pre veľké izby s minimálnou sadou nábytku. V tomto prípade sú vhodné broskyne, burgundsko, tmavé oranžové farby. V priestranných izbách steny zdobené freskami a farebnou mozaikou. V obrovských sálach na stenách zobrazujú celé obrázky zo života starých Rimanov.

Povlákovacia podlaha Vyberte si materiály napodobňovanie prírodného kameňa, keramické dlaždice alebo obyčajný betón. Toto nie je presne linoleum alebo parkety. Paul sa vždy nevyužil, že nie je preťažením dizajnu miestnosti. Používajú sa svetlé odtiene. Dokončenie jednoduchým ornamentom v zdržanlivých farbách.

Konštrukcia stropu nastáva na základe stenách stien – musia sa navzájom kombinovať. Strop je vždy osvetlený odtieň, ktorý môže byť zriedený malým vzorom v rímskom štýle okolo obvodu. Táto možnosť je vhodná pre dizajn kuchyne v tomto štýle.

Luxusne vyzerá strop pozostávajúci z 2-3 úrovní. Má druh kopule – jeden z hlavných prvkov rímskeho dizajnu. A s skrytým bodovým osvetlením sa vytvorí pocit prenikajúceho svetla.

Ďalšia nezvyčajná verzia dizajnu tohto prvku interiéru – príjemný strop. Vyzerá bohaté a luxusné, ale robí sa len vo veľmi veľkých priestoroch s vysokými stropmi. V tomto prípade sa naň aplikujú objemové ozdoby.

Pre Rimanov bol kúpeľňa špeciálne miesto. V interiéri tejto izby sa používa prírodný kameň, mramorové, mozaikové prvky. Tvar kúpeľa sám môže byť akýkoľvek, steny sú pokryté farebnou mozaikou, keramické dlaždice, mramor. Izba je zdobená bronzovými prvkami. V rímskom interiéri, kúpeľňa uprednostňuje umývadlá, WC, bidety z mramoru, keramické materiály sú tiež vítané. To isté platí pre nábytok – TUMB a regály. Zrkadlo najčastejšie obdĺžnikové v ráme s rímskym ornamentom. Veľká izba môže byť zdobená dekoratívnymi stĺpmi.

Výber nábytku

Rímsky štýl nábytok je zvolený na kontraste s dekoráciou steny. Môže to byť drevené, ale môže byť vyrobený z kameňa, napríklad mramoru. Hlavnou vecou je poskytnúť klasickým dizajnom, jednoduché symetrické formuláre (kruh, oválny, obdĺžnik a iné) a nízke. Prijatie hostí v starých Rimaniach sa uskutočnilo v polohe ležiacej na špeciálnom gauči. Odtiaľ som išiel na použitie v interiéri malých pohoviek.

Nohy pohoviek, stoličiek, stolov bohato zdobené rezbármi.

Dekoratívne prvky a textil

Rímsky dekor používa veľké množstvo tkanín – hodváb, ľan, koža. Vankúše a posteľná bielizeň Adoborn Border, Fringe, šnúrky. Použitie kožušiny je široko vítané: napríklad na pohovke alebo lôžkových lôžkach, je možné šíriť imitácia kožiek nejakého mačacieho rodiny. A na podlahe – položte koberec s rímskym vzorom.

Je dôležité, aby ste si nezamietnili dekoratívne prvky gréckeho a rímskych štýlov. Áno, staroveký Rím bol postavený na zrúcaninách starovekého Grécka, ale staroveká rímska kultúra je radikálne odlišná od starovekej gréčtiny. To isté platí pre interiérový dizajn. Nákupný výzdobový prvok, uistite sa, že patrí do rímskeho štýlu.

Vytvorte atmosféru rímskeho štýlu pomôžu takýmto interiérovým predmetom ako starožitné vázy, figúrky, malé sochy, urns.

Krásne príklady

V týchto zaujímavých dizajnových variantoch rôznych izieb na rímskom štýle, absolútne všetko: Fontány a fontány, stĺpce a kolonády, pódium pre posteľ s priehľadnou konzervovaním, mnoho tkanín, mramor (alebo imitácie), gauč, nízke pohovky a potravinové stoličky pre najnižšiu tabuľku, sochárstvo v plnej veľkosti a koberci v centre.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár