Vlastnosti kamkordéra s rozlíšením 4K

  Teraz je veľmi ťažké si predstaviť rodinu, v ktorej by nebola taká vec ako videokamera. Toto malé zariadenie vám umožňuje zachytiť najzaujímavejšie a vzrušujúce momenty z života človeka, takže môže byť vždy revidovaný alebo osviežiť ich spomienky.

  Nedávno tieto zariadenia urobili veľký krok vpred a v našom čase je videokamera s rozlíšením 4K niečo obyčajné. Pokúsíme sa zistiť, čo sú fotoaparáty typu Ultra HD, ktoré sú a ako si vybrať najlepšie riešenie pre pomer cien a kvality.

  Čo to je?

  Ak hovoríme o tom, čo je videokamera, toto zariadenie nie je okamžite. Spočiatku to bolo tzv. Zariadenie, ktoré kombinované zariadenia pre video a televíznu kameru na prenos obrázku. Počas času sa už niekoľko rôznych zariadení skrývalo pod slovom „kamkordér“. Prvýkrát sa toto slovo aplikovalo na takúto techniku ​​ako ručne vyrobený mini-kamera, ktorá je určená na nahrávanie videa doma na prezeranie na najbežnejšej videorekordére.

  A potom, čo sa objavili kamkordéry, ktoré sú symbióza VCR a televíznej vysielacej komory, ktorá je určená pre televízny novinár, toto slovo sa stalo súčasťou profesionálneho lexikónu. Ale ak hovoríme o zariadeniach, ktoré majú rozlíšenie 4K, potom hovoríme o tom, že môžu strieľať video v rozlíšení 3840 až 2160 pixelov.

  Obraz tejto veľkosti umožňuje prenos všetkých častí obrazu vo vysokej kvalite, čo sa vám toto video vychutná.

  Preskúmanie druhov

  Ak hovoríme o typy takýchto zariadení, potom by ste mali povedať, Môžu sa líšiť v nasledujúcich kritériách:

  • podľa dohody;
  • povolenia;
  • o formáte informácií informácií;
  • počet matríc;
  • o formáte nahrávania informácií.

  Ak hovoríme o zadaní, kamkordér môže byť:

  • domácnosti;
  • zvláštne;
  • Profesionálny.

  Vzorky z prvej kategórie majú malú hmotnosť, sú veľmi kompaktné, sú veľmi jednoduché ovládanie. To všetko dáva príležitosť aj jednoduchý človek, ktorý nemôže profesionálne strieľať, používať ich. Druhá kategória zahŕňa zariadenia, ktoré sa používajú v televízii alebo v digitálnom kine. Majú zvyčajne vysokú hmotnosť. Hoci existujú už prenosné modely, ktoré môžu strieľať a na 60 fps, a pri 120 fps absolútne nie sú horšie ako stacionárne modely. Ale ich náklady budú dosť veľké.

  Tretia kategória zariadení sú videokamery, ktoré sa používajú v niektorých úzkych oblastiach ľudského života: medicína, video dohľad. Zvyčajne sú zariadenia, ktoré sa týkajú tohto segmentu, majú veľmi jednoduchý dizajn a malé rozmery.

  Ak hovoríme o uznesení, potom sa modely vyznačujú týmto kritériom:

  • štandardná jasnosť;
  • Vysoké rozlíšenie.

  Prvý sa vyznačuje skutočnosťou, že majú riešenie streľby buď 640 za 480 bodov, alebo 720 za 576. Modely z druhej kategórie môžu strieľať video v rozlíšení 1280 až 720 bodov alebo 1920 až 1080. Kategória videokamier, ktoré môžu byť opísané ako nové na trhu, sa vzťahuje na druhú skupinu.

  Ak hovoríme o formáte informačného dopravcu, potom sú zariadenia:

  • analógový;
  • Digitálne s analógovým nosičom;
  • Digitálne s digitálnym dopravcom.

  Podľa počtu matríc, môžu byť:

  • 1-matrix;
  • 3-matica;
  • 4-matica.

  A podľa typu informácií nahrávania 4K-video kamery to môže urobiť vo formátoch:

  • Dv;
  • MPEG-2;
  • AVCHD.

  Je vo formáte posledného typu, ktorý je predmetný video zaznamenaný.

  Najlepšie modely

  Teraz sa skúsime trochu o najlepších modeloch 4K-video kamier, ktoré sú dnes prezentované na trhu. Tu budú prezentované nielen nové položky, ale aj modely, ktoré boli predané a majú určitú „reputáciu“.

  Rozpočet

  Prvý model, pre ktorý chcete venovať pozornosť Thieye i30+. Jeho hlavnou črtou je prístupnosť, pretože je to najlacnejšie na trhoch. Jeho cena je 3 600 rubľov. V Číne a má dobrý dizajn. Z funkcií stále – podpora Wi-Fi a špeciálnu aplikáciu, ktorá umožňuje ho spravovať z smartfónu.

  Tu je tiež implementovaný záznamovú funkciu na sociálnych sieťach a prezeranie v reálnom čase. Nie je to zlé chránené pred vystavením vonkajším faktorom a má vodotesný na úrovni 60 metrov. Tento kompaktný model je tiež vybavený špeciálnymi spojovacími prvkami, takže môže byť inštalovaný na zápästí alebo helme. Shot v 4K formáte sa vykonáva, ale len 10 snímok za sekundu.

  Môže fotografovať s rozlíšením 5, 8 a 12 megapixelmi. Existuje podpora pre sériové streľby.

  Nasledujúci model z tohto segmentu, chcem povedať, – Xiaomi Yi 4K čierna. Jeho hodnota je 10 tisíc rubľov. Má príjemný vzhľad. Vybavené monitorom LCD typu. Jednou z funkcií je možnosť zahrnutia za 3 sekundy. Jeho hmotnosť je len 95 gramov. V tomto prípade je zariadenie vybavené vysoko presným akcelerometrom 3-osou a gyroskopom. Ak hovoríme o procesoroch, potom je hlavný procesor A9SE nainštalovaný ako hlavný a ako grafický – Ambarella A9SE.

  Tiež tu je moderný Wi-Fi modul, ktorý podporuje všetky hlavné normy, ktoré sa používajú na dátum. Vodotesné z tohto modelu je 40 metrov v špeciálnom prípade. Okrem toho tento model môže byť použitý v mnohých oblastiach: od domáceho natáčania a končiace s použitím v extrémnych podmienkach. Pri prevádzke ako kamera môže fotoaparát fotografovať v režime 12 megapixelov.

  Priemerný cenový segment

  Prvý model z tejto kategórie – Sony FDR-X3000. Všeobecne platí, že tento výrobca vytvára skutočne vysoko kvalitné zariadenia, a táto 4K video kamera nie je výnimkou. Dizajn tohto modelu sa líši od inej prítomnosti veľkého počtu konvexít. Sony FDR-X3000 vybavené procesorom BIONZ X, Vďaka, ktorým je možné sériový a pomalý pohyb v režime 4K, nahrávací cyklický typ, ako aj prítomnosť pohybu shot le.

  Fotoaparát podporuje živé video vysielanie. Existujú mono reproduktory a stereofónny mikrofón, ako aj dobrý monitor tekutých kryštálov. Jeho odolnosť voči vode v boxe je 60 metrov.

  Iný model, ktorý predstavuje priemerný cenový segment – GOPRO HERO 6 BLACK. Tento fotoaparát aktualizuje 4K-video kamery piatej verzie. Jeho dizajn je prakticky nelíšený od posledného modelu, ale výkon sa zvýšil. Zvýšené ukazovatele priblíženia a stabilizácia. Dôvodom je nový a výkonnejší procesor GP1, 2-násobok vynikajúceho modelu sada v Hero5. Fotoaparát môže byť vynikajúci aj v zlej osvetlení kvôli prítomnosti špeciálneho nočného režimu.

  Ak hovoríme o vodotesnom, potom môže byť ponorený do hĺbky 10 metrov aj bez špeciálneho prípadu. Existuje mnoho režimov snímania videa. Áno, as fotódami tu všetko je tiež vo výške. Na 13 megapixeloch je matica. Okrem toho existujú funkcie, ako je režim potlačovania vetra, stereofónny zvukový záznam, Bluetooth, GPS.

  MicroSD karta sa použije ako pohon najviac 128 gigabajtov.

  Prémiová trieda

  Modely triedy prémií zahŕňajú model Sony Handycam FDR-AX33 4K Flash Black. Táto komora môže byť nazývaná uskutočnenie najnovších a najmodernejších technológií v oblasti 4K-video kamier. Je vybavený špeciálnym CMOS-matrix Exmor R1.0, ktorá umožňuje jej veľmi vysokú kvalitu a bez hluku, aby sa uskutočnil prenos obrazu. Okrem toho, vysoko kvalitný prenos obrazu pomáha a šošovky širokouhlý typ Zeiss Vario-Sonnar T, ktorý má možnosť 10-násobného zoomu, ktorý je špecificky optimalizovaný na snímanie v 4K formáte.

  Prítomnosť moderného modelu procesora BIONZ X vám umožňuje poskytnúť kvalitné spracovanie fotografií a videa. Mimochodom, tento model podporuje video vo formáte XAVC, čo je pokročilejšia verzia rovnakého formátu.

  Rovnaký segment je možné pripísať 4K video kamere Panasonic HC-VX990EE. Tento profesionálny model je vybavený šošovkou Leica Dicomar, ktorý vám umožní vytvoriť video a fotografiu najvyššej kvality. Zo svojich výhod by sa mali nazvať obrovský súbor funkcií, od hladkého zoomu, končiace s funkciou sledovania objektov, presné panvicu, ako aj automatické zarovnanie obrazu podľa horizontu.

  Tu je 19 megapixelová matica, ktorá umožňuje strieľať video v režime 4K s vysokou kvalitou. Tam je tiež 20-násobný zoom, ktorý vám umožňuje vytvoriť kvalitatívnu aproximáciu objektov, ktoré sa nachádzajú na diaľku.

  Tipy na výber

  Ak hovoríme o tom, ako si vybrať vysoko kvalitný kamkordér s rozlíšením 4K, potom Tu by ste mali venovať pozornosť nasledujúcim kritériám:

  • kvalita videa;
  • Faktor;
  • zoom;
  • softvér;
  • diaľkové ovládanie;
  • bezpečnosť;
  • Autonómia.

  Teraz povedzme trochu o každom z indikátorov. Parameter kvality v tomto prípade bude pozostávať z 3 komponentov:

  • rozhodnutie;
  • stabilizácia;
  • citlivosť.

  Ak hovoríme o rozlíšení, potom dobrý kamkordér, ktorý berie obrázky v 4K, by mal mať indikátor s hodnotou 1600. Ak hovoríme o citlivosti, potom bude lepšie, tým lepšie je možné získať kvalitné video. Ak hovoríme o stabilizácii, to sa deje mechanické a elektronické. Pre túto charakterizáciu sú výrobky najvyššej kvality Sony a Panasonic.

  Formulár Faktorový ukazovateľ – veľmi podmienené. Faktom je, že všetko bude závislé od pohodlia priľnavosti osoby, ktorá vedie natáčanie. V súlade s tým môže byť verzia dizajnu odlišná pre rôznych ľudí, takže nazývajú kamkordér pohodlný. Ak hovoríme o takýchto kritériách, ako je zoom, dnes nájdete na modelovom trhu a od 50-, a so 60-násobným nárastom. Ale problém je, že sa dosahuje na úkor softvérových efektov a menších šošoviek, ktoré môžu výrazne zhoršiť obraz.

  Optimálny indikátor pre 4K technológie bude 20-násobný nárast.

  Softvér je softvér „náplň“, ktorý vám umožní implementovať všetky špeciálne funkcie. Ale málo používateľov nevie, že sú v jeho zariadení. Preto, ak niekedy existuje túžba diverzifikovať streľbu, požiada vás predávajúceho, aby sa tieto informácie požiadali pred zakúpením. Ak hovoríme o diaľkovom ovládači, potom sú vybavené výhradne modely špičkovej triedy. Ale táto funkcia vám umožňuje ovládať fotoaparát pomocou smartfónu a zároveň nemusíte byť umiestnený vedľa neho, ktorý je niekedy veľmi pohodlný.

  Hovoríme o bezpečnosti, povedzme, že tu je chápané ako možnosť použitia 4K kamkordéra v teple, chladu, dážď, a tak ďalej. Ochrana takýchto zariadení je dva typy:

  • Špeciálne boxy;
  • S pomocou špeciálneho prípadu.

  Druhá možnosť bude výhodnejšia, pretože ochrana zariadenia bude vždy zabezpečená a kedykoľvek a box môže byť náhodne a zabudnúť. Posledné dôležité kritérium – autonómia. Všetko bude závisieť od „Vorustnosti“ elektronických komponentov zariadenia.

  Najviac energie spotreba je procesor a senzor. A ak hovoríme o indikátoroch, potom najmenej autonómne sú akčné kamery s indikátorom 90 minút. A ak hovoríme o obyčajných 4k-kamkordéroch, potom ich autonómie ukazovatele zvyčajne tvoria 2-2,5 hodiny.

  Hoci existujú modely, ktoré môžu pracovať na batérii a 5-6 hodinách. Ale budú mať zodpovedajúcu cenu.

  V nasledujúcom videu nájdete podrobnú prehľad 4K video kamery Panasonic HC-VXF990.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: