Vlastnosti komôr pre bloggerov

Každý videoklogger chápe, aké dôležité je mať vysokokvalitnú komoru na vytvorenie obsahu. Zlý obraz vystraší fanúšikov, aj keď je samotný materiál zaujímavý. Nováčovače môžu byť zakúpené lacné prístroje s vhodnými vlastnosťami. Je to však naozaj dobré, možno ho odstrániť len na profesionálnych fotoaparátoch. Hlavnou vecou je vybrať si dobrý model vo vašom formáte.

Primárne požiadavky

Fotoaparát pre blogger má veľký význam. V podstate závisí od kvality materiálu, ktorý môže byť mierne opravený len pomocou špeciálnych programov. Samozrejme, najprv môžete použiť aj smartphone na písanie. Avšak, pre snímanie videa na youtube, je lepšie uprednostniť fotoaparát. Pri nákupe zariadenia stojí za jasné, aké vlastnosti sú dôležité.

 1. Kumulatívny adaptér. Pamäťový modul je všade. Môže to byť externé alebo vnútorné. Pre blogy môžete použiť obe možnosti. Je dôležité pochopiť, že dlhé vysoko kvalitné video zaberá veľa miesta na dopravcovi. Bude to nepríjemné, ak materiál jednoducho nezodpovedá. Preto sú na záznam niektorých materiálov potrebné modely, ktoré podporujú operáciu pevného disku.
 2. Skenovať. Tento parameter môže byť nezrozumiteľný pre milovníkov. Hovoríme o kvalite obrazu, ktorá sa vykonáva počas zastavenia videa. Progresívny zametanie je označený písmenom „P“. Zariadenie má vysoko kvalitné obrázky. Rozpočtové modely sú označené „I“. Obrázky sú zlé.
 3. Štandardné video zábery. Dôležitým ukazovateľom YouTubes a iných bloggerov je formát snímania. Takže môžete fotoaparát použiť s rozlíšením Full HD / 4K alebo HD. Ten však nie je vhodný pre profesionálnu prácu.
 4. Pixely a matice. Jednotky merania sú palce a megapixely. Kvalita matice priamo ovplyvňuje video. Veľký počet megapixelov vám umožňuje získať nasýtený obraz. Stojí za zmienku, že v niektorých prípadoch dokonca 12-13 MP. Zariadenia s 20 megapixelmi už majú vysoké náklady a odkazujú na kategóriu profesionála.
 5. Šošovka. Veľmi dôležité pre profesionálne streľbu. Je to šošovka, ktorá umožňuje nastaviť uhol pohľadu, vyvolať a odstrániť objekt. Štandardná šošovka vhodná pre niektoré formáty pri snímaní z statívu alebo iného držiteľa.
 6. Ozvučenie. Mikrofón môže byť vo vnútri puzdra alebo je vzdialený. Posledná možnosť poskytuje maximálnu kvalitu. V niektorých modeloch je možnosť pripojiť externý mikrofón, a je lepšie ho používať. Kvalita zvuku je obzvlášť dôležitá pri streľbe na ulici.
 7. Batéria. Všetko závisí od typu fotoaparátu. V štúdiu alebo doma môžete použiť modely s malou kapacitou. Akčná komora by mala mať dobrú batériu, takže príprava materiálu nekončí v nepredvídanej chvíli z technických dôvodov. A stojí tiež za to, že je venovať pozornosť batérii, ak je priamy éter.

Každý výrobca vybavuje kamery s ďalšími funkciami. Pri vytváraní kvalitného materiálu dáva viac príležitostí pre blogger.

Uveďte tieto možnosti.

 1. Stabilizátor. Poskytuje kontrast a jasnosť obrazu, bez ohľadu na podmienky snímania.
 2. Rotačný displej Prehrávanie úlohy hľadáčika.
 3. Režim pre slabé osvetlenie, noc. Zvlášť pokročilé fotoaparáty vám umožňujú strieľať aj tam, kde nie je žiadny svetelný zdroj.
 4. Fotografia, ktoré sa dajú vykonať priamo pri snímaní videa.
 5. Manuálne nastavenia. Možnosť pre profesionálov, ktorí niečo chápu. Všetky parametre môžu byť jemne nakonfigurované v závislosti od požadovaného výsledku.
 6. Ďalšie rozhrania. Pohodlné, ak má fotoaparát veľa vstupov pre pripojenie strojov a rôznych modulov.
Prečítajte si viac  Ako pripojiť reproduktory na televíziu Samsung?

Preskúmanie druhov

Fotoaparát pre video blok by mal byť vysoká kvalita, ale môže súvisieť s akýmkoľvek typom. Malý model je vhodný na natáčanie v reálnom živote, je pohodlné nosiť s vami. Videokamery s otočnou obrazovkou vám umožňujú odstrániť z akéhokoľvek uhla.

Pri výbere sa za to zameriava na formát obsahu, ktorý má byť pripravený.

Mescal

Digitálny fotoaparát S odnímateľnou optikou bez zrkadla alebo optického hľadáčika. Dokonca aj s impozantnou maticou, zariadenie zostáva kompaktné. Taký manuálny fotoaparát je vhodný na snímanie ľubovoľného formátu. Šošovky možno zmeniť, ale voľba je malá.

Fotoaparát nefunguje dobre so slabým osvetlením. Stojí za to zaplatiť pozornosť batérii pri výbere. Takéto kamery sú veľmi energeticky odolné.

Zvyčajná šošovka v súprave umožní streľbu na stojane v podmienkach domu alebo štúdia. Vysoká kvalita a mnohé nastavenia sa nemôžu počítať.

Zrkadlo

Celkové celkové kamery, ktoré sa jednoducho nosia pod nimi. Vhodné pre streľbu v konkrétnej miestnosti. Je lepšie inštalovať na stojan a prácu. Konštrukcia poskytuje zrkadlo, ktoré vám umožní vidieť skutočný obraz v hľadáčiku. To vám umožní ovládať ostrosť a rôzne parametre.

Je v zrkadlových komorách, že sa väčšinou implementujú expozície a zaostrovacie mechanizmy. Konfiguračný proces sa vykonáva, keď je matrica vypnutá. Je aktivovaný len vtedy, keď je tlačidlo stlačené, čo znižuje počet šumu na obrázku. Ten sa objavujú kvôli prehriatiu matrice.

V závislosti od situácie môžete zmeniť šošovky. Ich rozsah je veľmi veľký. Zrkadlové zariadenia sa prejavujú v rukách profesionálov. S nimi naozaj musíte byť schopní pracovať.

Akčné kamery

Populárny formát medzi bloggermi. Mini-kamera s mikrofónom a malá batéria vám umožňuje nahrávať nezvyčajné životné chvíle. Perfektné farby, ktoré nestojí za to čakať. Geometria objektívu v takýchto komorách je skreslená a optický zoom je jednoducho nie.

Akčná kamera sa prejaví v atypickej situácii, keď druhá jednoducho nemôže uspokojiť potreby. Obzvlášť často používané v extrémnych podmienkach. Typicky, prípad má ochranu pred vlhkosťou, umožňuje strieľať pod vodou.

Rôzne upevňovacie prvky sa používajú na upevnenie zariadenia na hlavu, ruke, nohu a na akomkoľvek inom mieste.

3D kamera

Gadget na snímanie panoramatického videa pri 360 °. Pomerne zaujímavé fotoaparáty, ktoré možno použiť v niektorých formátoch video bloku.

Zvyčajne profesionáli majú takéto modely ako ďalšie, len v prípade. Môžete naozaj odstrániť všetko – z koncertov pred výletmi.

Populárne modely

Na trhu existuje mnoho výrobcov, ale iba jednotky poskytujú vysoko kvalitné vybavenie. Najlepšie z najlepších, ktoré dlho získali pozornosť kupujúcich. Má zmysel venovať pozornosť takýmto výrobcom.

 1. Sony. Tieto fotoaparáty bloggers považujú najlepšie z hľadiska pomeru kvality a nákladov.
 2. Panikársky. Hlavný konkurent predchádzajúcej značky. Kamery sú zaujímavé a umožňujú vytváranie obsahu kvality.
 3. Canon. Spoločnosť, vo všeobecnosti, je známa svojím videom a fotografickým. Je dôležité, aby výrobca robí tovar v rôznych cenových segmentoch. Tu nájdete niečo vhodné a nováčik a profesionál.
 4. Gopro. Prijateľné náklady na fotoaparáty na snímanie v aktívnom režime. Dobré riešenie pre extrémne situácie, kampane a športové aktivity. Všetky modely majú spoľahlivú ochranu pred agresívnym vplyvom vonkajšieho prostredia a mechanických účinkov.
Prečítajte si viac  Vyberte a pripojte adaptér Wi-Fi pre digitálnu konzolu

Tieto značky môžu byť nazývané hlavné. Avšak nielen majú vysoko kvalitné výrobky vo svojich katalógoch. Existujú výrobcovia, ktorí zadali len výklenok. Rovnako ako niektoré značky produkujú len rozpočtové kamery. To všetko odkazuje na takéto spoločnosti ako Xiaomi, Digma, DJI a podobne.

Začiatočníci Bloggers lepšie dávajte pozor na rozpočtové kamkordéry. To začne viesť váš kanál bez vážnych investícií. Tu sú najlepšie modely medzi rozpočtom.

 • COBRA DC522. Fotoaparát má veľmi atraktívne náklady – menej ako 2000 rubľov. Objektív na 12 MP vám umožní vytvoriť materiál s prijateľnou kvalitou. Pre zariadenie nie je vstavaná pamäť, mali by ste okamžite zakúpiť samostatnú kartu.

 • WINAIT DC500. Náklady na model je približne 2300 rubľov. Poteší prítomnosť 8-násobného zoomu. Nainštalovaná matrica s rozlíšením 12 metrov. To stačí na vytvorenie fotografií a videí.

 • Kodak M522. Zariadenie za prijateľnú cenu má 4-násobný optický zoom a 5-násobný digitálny. Môže strieľať veľkosť videa nie viac ako 2 GB s rozlíšením 640×480.

Výrobca sa staral o prítomnosť makra. K fotoaparátu s mikrofónom a bleskom môže byť pripojená k statívu.

 • SJCAM SJ4000. Malý akčný fotoaparát, ľahko sa používa. S ním sa môžete ponoriť pod vodou do hĺbky nie viac ako 30 metrov. V súbore je niekoľko typov spojovacích materiálov. Matrix 14 MP a uhol pohľadu 170 ° vám umožní urobiť zaujímavý a vysoko kvalitný obsah.

Mimochodom, kvalita videa Full HD. Priťahuje, že takáto kamera môže byť biela a červená – existuje mnoho farebných riešení.

 • Xiaomi yi. Ďalšia akčná kamera. Zariadenie vám umožňuje vytvoriť vysoko kvalitné video vo formáte Full HD. Model je celkom zaujímavý. Mini fotoaparát dostal širokouhlý objektív. Môžete vložiť pamäťovú kartu na 64 GB.

Ak vám rozpočet umožňuje začať s drahšou kamerou. Mnohé používajú stredne veľké zariadenie. Zvyčajne sa takéto kamery kombinujú primeranou cenovkou a všetkými potrebnými vlastnosťami. Ponúkame najlepšie modely priemerného cenového segmentu.

 • Nikon COOLPIX S7000. Externe sa zariadenie podobá obvyklým „mydlom“, ale prvý dojem je klamlivý. Vnútri je všetko, čo potrebujete na strieľať profesionálnu úroveň.

Vynikajúce rozhodnutie pre začiatočníkov, ktorí sa rozhodli odstrániť náčrtky, náčrty a recenzie.

 • Canon G7X. Perfektné zariadenie nie je len pre denné svetlo, ale aj pre nočnú streľbu. Mnohé bloggery používajú tento konkrétny model. Vysokokvalitná stabilizácia, veľká matrica a otočná obrazovka prilákať kupujúcich. Stručne povedané, tento model si zaslúži pozornosť.

 • Nikon D3300. A tento fotoaparát je pomerne populárny medzi profesionálmi. Môžete potešiť fanúšikov s vysoko kvalitným videom vo formáte Full HD.

Zaujímavé je, že kamera môže byť doplnená iným, lepším objektívom.

 • Akčná vačka. Akčná kamera vám umožňuje vytvoriť video zábery v 4K formáte. To je jeho hlavná výhoda, ktorá je ťažké odísť bez pozornosti. Čínska kamera, ale veľmi odlišná od svojich krajanov. Stabilná práca a batéria dokonale udržiava.

S takýmto modelom sa nemôžete starať o nepredvídané zlyhanie pri príprave materiálu. Nováčik Bloggers tiež priťahuje maximálnu jednoduchosť prevádzky.

 • Sony FDR-X3000. Akčná kamera sa výrazne stabilizuje sekvenciu videa, takže vám umožňuje strieľať vysoko kvalitný a rôznorodý materiál. Existuje vstavaný mikrofón a schopnosť pripojiť ďalšie. Fotoaparát rýchlo spustí a počas prevádzky nebude zlyhať.

Je to len jeho hlavné výhody, takže presne si zaslúži pozornosť ako nováčikovia a profesionáli.

Vážené kamery sa výrazne líšia v kvalite. Stojí za zmienku, že nie sú vhodné najmä pre začiatočníkov, ktorí ešte nerozhodli vo formáte. Ale odborníci, ktorí sa už ocitli, by mali myslieť. Uvádzame najlepšie predstaviteľom tohto cenového segmentu.

 • Sony RX100 Mark IV. Zrkadlová videokamera má celkom atraktívne vlastnosti. Dobré strieľa videá a fotografie. Kombinácia moci a kompaktnosti to robí takmer univerzálne. Môže byť použitý ako s statívom a bez neho.
Prečítajte si viac  HDMI ARC v televízii: Technologické funkcie a pripojenie

 • Canon 80D. Zrkadlová komora vám umožňuje vykonať video vo formáte Full HD. Je možné pripojiť ďalší mikrofón. Bývanie sa nebojí vlhkosti, môžete strieľať v daždi. Matrix pri 24 mp potešenie. Rotačný displej robí využitie pohodlnejšie.

 • Canon EOS 5D Mark III. Digitálne zariadenie bolo vybavené 22 mp otočným senzorom. Môžete strieľať vysoko kvalitný materiál aj s nízkym osvetlením. Poteší kvalitu zvuku, v prípade potreby môžete pripojiť externý mikrofón.

Je možné jemne nakonfigurovať všetky ukazovatele, ktoré sú relevantné pre profesionálov.

 • Panasonic Lumix DMC-GH. Dostupné nahrávanie videa v 4K formáte. Vysoko kvalitná batéria udržiava. Monitor sa môže otáčať a nakloniť, čo využíva pohodlnejšie. Filter hluku z vetra vám umožňuje strieľať na ulici v každom počasí bez straty kvality.

 • Blackmagic Design Cinema Camera. Profesionálny model s vysokými nákladmi. Je nepravdepodobné, že by začiatočník Blogger rozhodne o takomto nákupe. K dispozícii je vstavaný stereomycofón, ktorý zaručuje vysoko kvalitný zvuk. Môžete nahrávať video vo formáte 4K, existuje podobný model pre 6k (6144 x 3456 bodov).

Ako si vybrať?

Fotoaparáty pre začiatočníkov a tých, ktorí vychutnávajú video bloky so skúsenosťami, výrazne sa líšia. Strieľať kvalitné valce vždy potrebujete vybrať niečo priemerne. Ukazuje sa preto, že sa zakúpí vysoko kvalitné vybavenie s primeraným rozpočtom. Pri výbere techniky by mali nováčik bloggerov využívať špecialistov.

 1. Rozmanitosť fotoaparátu. Ak chcete začať, je lepšie uprednostniť zariadenie s automatickými nastaveniami. Dosky pre profesionálov, ktorí môžu upraviť parametre podľa vlastného uváženia, aby sa zlepšila kvalita videa.
 2. Automatický priblíženie. Vynikajúce riešenie pre blogger akejkoľvek úrovne. Môžete zmeniť vzdialenosť k bodu, bez straty prehľadnosti a osvetlenia. Zariadenie môžete vybrať bez tejto možnosti, ak musíte byť odstránený z statívu a priblíženie nie je potrebné.
 3. Snímanie kvality. 4K Formát je ideálny pri inštalácii. S ním ako pohodlná práca čo najviac, kvalita nespadá. TRUE, fotoaparát s takýmto rozlíšením je vhodný len vtedy, ak je výkonný počítač. Inak funguje s videom nebude fungovať.
 4. Rotačný displej. Vynikajúca voľba, ak sa musíte odstrániť alebo len s nezvyčajnými uhlami. Taká obrazovka bude vždy udržiavať snímanie pod kontrolou.
 5. Pamäťová karta. Stojí za zmienku, že pre nahrávanie 4k obvyklý flash disk z smartfónu sa nezmestí.

Vždy venujte pozornosť na vnútorné miesto na fotoaparáte a konektoroch pre expanziu.

O tom, ako si vybrať komoru pre blogger, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: