Vlastnosti laserovej farby MFP

Najstatnšie kancelárske vybavenie bolo pripojené k MFP, ktoré sa používa doma av kancelárskych podmienkach. Takýto agregát môže zahŕňať z dvoch, troch alebo viacerých zariadení. Samozrejme, preferencia je daná modelov zjednotenia tlačiarne, skenera, kopírky a faxu. Výhody multifunkčného zariadenia sú zrejmé, ale mali by ste si vybrať najvhodnejšie pre určité úlohy. Dnes je tu obrovské množstvo laserových neželezných MFP, medzi ktorými existujú veľmi úspešné a ekonomické možnosti.

Hlavné charakteristiky

Laser MFP, ktorý vám umožňuje vytlačiť farebné obrázky, obsahuje funkcie skenera, kopírovací stroj a tlačiareň. Niekoľko menej často pridať k nim a faxom. Tlačiareň v takejto technike je takmer podobná samostatnému zariadeniu. Ak existujú rozdiely, potom len v dizajne. Je potrebné pohodlnejšie umiestniť tlačiareň do vnútorného priestoru prípadu.

Zvyčajne sa prášok používa na dopĺňanie kaziet, ktorý sa nazýva aj toner alebo kvapalný atrament.

Vo farebných modeloch sú štyri kazety: jeden čierny a tri viacfarebné. Kvôli miešaniu farieb (posledné tri) a sú vytvorené rôzne odtiene.

Najčastejšie je tu tlačiareň modul v najvzdialenej časti prípadu. Pri otváraní predného krytu bude MFP viditeľné valce, Inkwell, Shop. Princíp fungovania tohto modulu je úplne rovnaký ako v obvyklej tlačiarni.

Ovládací obvod modulu skenera tiež úplne zodpovedá samostatnému zariadeniu skenovania. Najprv sa vykonáva podsvietenie zdrojového obrazu na dokumente. Ďalej, pomocou zrkadiel, signál sa prenáša na CCD matricu. Je to tu, že proces konverzie obrazu v sade bajtov, ktorý chápe počítač.

Väčšina modelov Skener zaberá najvyššie miesto. Pre pohodlie sa modul pokrýva skladacie veko. Najčastejšie existujú štandardné veľkosti skenery, vypočítané pod list A4.

Funkcia kopírovania vykonáva tlačiareň a skener. Skener vstupuje do obrazu, ktorý sa po konverzii rastra prenáša do tlačiarne. Potom je výsledný obraz vytlačený. Počítač v tomto procese sa vôbec nezúčastňuje.

Všetky kopírovanie nastane stlačením tlačidla a odpočítava. Rýchlosť procesu je takmer úplne závislá od rýchlosti tlače tlačiarne.

Stojí za zmienku, že farebné MFP vám umožňujú vytlačiť nielen dokumenty, ale aj fotky, rôzne obrázky a iné obrázky. V niektorých zariadeniach sú postavené aj fotografické fotografie.

Ten vám umožní tlačiť obrázky, ktoré sú externe podobné tým, ktoré sa vykonávajú v profesionálnych fotografických štúdiách.

Vďaka vstavanému faxovi môžete odosielať a prijímať správy. Prevádzka tohto modulu sa vyskytuje pripojením k telefónnej linke. Fax skutočne transformuje napájanie na obrázok a potom ho prenesie do papiera.

Výhody a nevýhody

Medzi hlavné výhody multifunkčného zariadenia by mali byť zvýraznené prvoradé Praktickosť, malá veľkosť a zároveň mierne ceny. Zakúpením všetkých zariadení, ktorých funkcie sú položené v MFP, je potrebné preplatiť o 2-3 krát.

V tomto prípade vám kombinácia tlačiarne a skenera umožňuje kopírovať dokumenty a obrázky veľmi rýchlo a bez použitia počítača.

Laserové zariadenia sú charakterizované vyššou rýchlosťou tlače. Je to spôsobené schopnosťou laserového lúča pohybovať s väčšou rýchlosťou v porovnaní s tlačovou hlavou s mnohými tryskami. Okrem toho, lúče majú väčšiu presnosť, čo zvyšuje povolenie.

Ďalšou výhodou laserovej technológie je ekonomika. Spravidla tonerové kazety umožňujú tisíce stránok. Výsledkom je, že nie je potrebná ich častá náhrada alebo tankovanie.

Treba pripomenúť, že laserová tlač je odolnejšia v porovnaní s atramentom. To je charakteristické aj za podmienky s vysokou vlhkosťou.

V prípade Toney tonera je to dosť natrepať kazetou. Nemusí to umyť nič alebo nahradiť.

Avšak, s mnohými výhodami laserového MFP, nemali by ste na to zabudnúť Nevýhody. Takže, keď pracujete Zariadenia pridelené množstvo nie príliš užitočné látky, Vrátane acetónu, ozónu, oxidov dusíka, ako aj papierového prachu. Zároveň nezabudnite Ultrafialové a infračervené žiarenie. Stojí za pochopenie, že v procese ohrevu papiera K dispozícii je neustále odparovanie vodných pár a formaldehyd.

Dizajn MFU Spotrebuje veľa energie, Vzhľadom k tomu, že obsahuje termoelement a vysokonapäťové napájanie.

Zariadenie nemôže byť pripojené k neprerušiteľným zdrojom energie, ktoré majú malý alebo stredný výkon.

Ready Farebné obrázky, napríklad, fotografie sa získajú menej vysokou kvalitou, ako pri tlači na atramentovú tlačiareň. Zároveň, laserová technika potrebuje viac vysoko kvalitný papier. Takže použitie čalúneného papiera alebo s klipom môže viesť k vážnym poruchám. Full-Color Implin sa neustále opakuje ako zdroj. Je to spôsobené tým, že nie je schopná kontrolovať elektrostatické polia.

Väčšina neželezných MFPS nechajte skryté štítky na tlač. Zvyčajne označujú dátum a čas, keď bol opečiatkovaný. K týmto parametrom sa pridá sériové číslo agregátu. Spravidla sa to robí na zastavenie falošnej tlače rôznych cenných papierov vrátane peňažných účtov.

Ďalšia nevýhoda je viac Vysoko nákladové laserové zariadenie v porovnaní s atramentom. V tomto prípade bude sada kaziet pre farebný MFP stáť ako nová atramentová tlačiareň.

Preskúmanie druhov

V závislosti od rôznych parametrov MFP môžu existovať rôzne typy. Napríklad formát tlače rozlišuje nasledujúce typy:

 • A0 s veľkosťou 841 o 1189 mm;

 • A1 – 594 o 841 mm;

 • A2 – 420 o 594 mm;

 • A3 – 297 o 420 mm;

 • A4 – 210 o 297 mm;

 • A5 – 148 pri 210 mm;

 • A6 – 105 o 148 mm;

 • A7 – 74 o 105 mm.

V skutočnosti, každý ďalší formát listu je rozdelený na dve rovnaké polovice predchádzajúce. Minimum je formát A10, ktorý zodpovedá veľkostiam 26 o 37 mm. Najobľúbenejšie sú A4 a A3. Niekedy sú tlačiarne, ktoré sa používajú na papierové formáty s písmenami a s. Cieľom sú prijímať tlačové publikácie a obálky.

Výtlačky sa vyznačujú jednoduchými a obojstrannými zariadeniami.

Stojí za zmienku, že obojstranná tlač je veľmi pohodlná, pretože to zjednodušuje proces a znižuje jeho čas. To je dôležité najmä pre zariadenia v kancelárii, kde sa rýchlosť tlače oceňuje.

Treba však poznamenať, že náklady na MFP s funkciou bilaterálnej tlače sú výrazne vyššie.

Podľa toho, kde sa zariadenie nachádza, existujú dva typy.

 • Vonkajší S vysokým výkonom. V podstate navrhnuté pre papierové nosiče A3 a viac.

 • Desktop Vo väčšine prípadov sa používajú domy. Takéto zariadenie je spravidla kompaktné, je ľahké umiestniť vedľa počítača vpravo.

Pre pohodlné používanie a úspory je najlepšie použiť MFP s PPC alebo SRSH.

 • PZK alebo retrolované kazety môžu byť externé alebo interné. Stojí za zmienku, že sa ľahko dopĺňajú injekčnou striekačkou priamo v samotnom zariadení. Správna operácia umožňuje vyrábať až 1000 tankových kazety so samoreštrukčnými čipmi. Takmer pre všetky modely MFFI sú značkové pzk.

 • SSR, alebo systém, ktorý vykonáva nepretržitý prívod atramentu, je zvyčajne umiestnený v zariadení, ale vonku. V tlačovej hlave je farba dodávaná slučkou, ktorá je založená na silikónových skúmavkách. V rovnakej dobe, tankovanie môže byť vykonané nezávisle, ale len ako atrament. Najlepšie zo všetkých všetkých vykazovaných kazetových systémov vyrobených v továrňach. Táto možnosť by mala byť vybraná pre veľké objemy tlače.

Zariadenia s recyklovanými vymeniteľnými blokmi alebo SNR vám umožňujú uložiť na výtlačkoch každého listu na 17-20 krát. Je to spôsobené lacnejším atramentom ako v originálnych kazetách s rovnakou kompatibilitou.

Podľa typu tlače je zariadenie posudzované v článku rozdelené na viacfarebnú a čiernobielu.

 1. Prvá forma predpokladá prítomnosť vymeniteľných blokov niekoľkých farieb. Spravidla sa hlavný je považovaný za paletu modrej, fialovej, žltej a čiernej farby. Existujú však modely, v ktorých sa používajú ďalšie odtiene, napríklad: modrá, červená, oranžová, zelená alebo odtiene čiernej. Preto sa farebná paleta rozširuje a zariadenie sa stáva drahším. Najčastejšie sú tlačiarne pre 10 alebo viac farieb potrebné pre profesionálne použitie.

 2. Možnosť čiernej a bielej používa jeden farebný atrament – čierny. Zvyčajne sa takéto modely používajú na tlač dokumentov.

Na tlačiarni technológie sú tiež klasifikované.

 • Laser sa líši vo vysokej rýchlosti. V tomto prípade je takáto tlačiareň ekonomická, pretože náklady na jeden list je pripravený, je pomerne nízka, čo je spôsobené lacným spotrebným materiálom. Jedna tonerová kazeta Tanking vám umožňuje urobiť veľa výtlačkov. Ďalšou zjavnou dôstojnosťou je, že výtlačky Odolné voči vlhkosti a lúče slnka.

Rovnako vhodné pre použitie v kancelárii a domácom prostredí.

Tento typ má však určité nevýhody Znečistenie ovzdušia s malými tonerovými časticami a ozónom, ktorý zdvihne zariadenie pri tlači. Vyžaduje si vetracie priestory pre veľké objemy výtlačkov. Náplň kazety sa vykonáva výlučne v servisných strediskách. Treba tiež zvážiť, že takéto zariadenie a novú kazetu Je to dosť drahé.

 • LED zariadenia majú malú veľkosť, ak ich porovnáte s laserom. Nedostatok pohyblivých častí v LED bloku zvyšuje životnosť tlačiarne. Vytvorenie „bieleho šumu“ pomocou laserového signálu Informačná bezpečnosť.

Používa sa doma av kanceláriách, aby vytlačili bežné a dôverné dokumenty.

Od nevýhod by sa malo zaznamenať viac Nízka rýchlosť tlače, ako aj Žiadne nastavenie jednotlivých diód s rôznym jasom žiarenia. V prípade, že dióda zlyhá, je potrebná výmena celého LED pásu.

 • Inkjetové tlačiarne sú najvhodnejšie pre tlač farebných fotografií, plagátov, letákov, brožúr. Ak sa s takýmto zariadením použiť SRSH, potom je možné výrazne znížiť náklady na plnohodnotnú tlač. Výtlačok sa však vykonáva na takomto zariadení s nízkou rýchlosťou. Kazety sú pomerne drahé a s dlhodobou tlačiarňou bez práce je možné vysušiť atrament. V tomto prípade je potrebné vyčistiť tlačovú hlavu alebo opraviť samotnú tlačiareň.

 • Sublimačné tlačiarne umožňujú výsledné odolné obrazy ako materiál na použitie tkaniny, keramiky, sklo, kov. Najčastejšie sú tu naplnené kazety v modrej, červenej a žltej farbe. V dôsledku použitia takéhoto zariadenia sa získajú vysoko kvalitné a homogénne fotografie, bez viditeľných rasters. Výhody by sa mali tiež pripísať Malé veľkosti takéhoto zariadenia.

Mali by ste sa však pripraviť, že rýchlosť tlače bude pomerne nízka a náklady na MFP a spotrebný materiál sú vysoké.

Populárne modely

Najlepšie multifunkčné zariadenie nemusí nevyhnutne drahé. Existujú praktické zariadenia s lacným spotrebným materiálom, ktoré sa dá dlhú dobu podávať. Samozrejme, že ukazuje určité výhody modelu len.

Medzi populárne možnosti MFP sú známe CANON I-SENSYS MF641CW, ktoré spájajú dobré príležitosti s prijateľnou cenou. Zariadenie obsahuje skener s rozlíšením 600 × 600 dpi a vylepšeným režimom. Umožňuje urobiť čiernu a farebnú tlač rovnakej kvality rýchlosťou 18 listov za 60 sekúnd.

Tento model je skvelý pre domáce a kancelárske práce.

Medzi výhody zariadenia je potrebné poznamenať Schopnosť tlačiť na tlačiarni bez vodičov, funkciu odosielania kópií dokumentov ihneď po skenovaní, ako aj možnosť pripojenia fotoaparátu. Zariadenie sa ľahko spravuje zobrazením. V tomto prípade sa jeho cena začínajú od $ 255.

Ďalší populárny lacný MFP – HP COLOR LASERJET PRO M281FDW. Medzi jeho výhody, používatelia hovoria, že vysoko kvalitná tlač, bezdrôtové pripojenie, pohodlné papierové podávanie. Jednoduchá regulácia sa vykonáva pomocou senzorického displeja tekutých kryštálov. Za minútu je zariadenie schopné tlačiť 21 stránku.

Stojí za zmienku automatického kŕmenia originálov na skenovanie, čo vám umožní výrazne ušetriť čas.

Pre náklady vo výške 360 ​​USD dostanú používatelia vysoko kvalitné zariadenie 3 v 1 s vstavaným obojstranným tesnením. Rušivé práce s touto jednotkou môže len Malá kapacita kazety a periodické zlyhania vodiča.

Pre domácnosť, ako aj malé kancelárie budú vynikajúcou možnosťou KYOCERA ECOSYS M5521. Hlavným rozdielom zariadenia je schopnosť stiahnuť 65 000 strán za mesiac. V rovnakej dobe, dobrá kvalita tlače je s rozlíšením 1200 × 1200 bodov. Za minútu môže zariadenie tlačiť a kopírovať viac ako 20 strán. Skener s vstavanou kapacitou pre originály má rozlíšenie 600 × 600 dpi.

MFP má tiež vstavaný fax a existuje tlačová funkcia s kartami SD.

Stojí za zmienku, že zariadenie nemá schopnosť pripojiť Wi-Fi.

Náklady na tento model začínajú od $ 270.

Ako si vybrať?

Pri výbere multifunkčného zariadenia by malo byť jasne zastúpené, pre ktoré sa použije. Napríklad pre tlač dokumentov a textových materiálov nie je potrebné kúpiť farebný laserový stroj. Bude to dosť a čierna a biela.

Dbajte na domácnosť, keď sa v práci môže stať dlhé prestávky, je to najlepšie pre laserové zariadenie.

Bude to v poriadku, aj keď ho nepoužívate 6 mesiacov alebo viac.

Samozrejme, pre tlač fotografických laserových farebných modelov MFP vhodných, ale Lepšia kvalita je možné dosiahnuť len pomocou atramentových zariadení. Ak pre domáce použitie alebo v kancelárii musíte vybrať zariadenie, ktoré by sa malo vyrovnať s veľkými objemami tlače, potom je lepšie uprednostniť modely s vyplnenými kazetami alebo ssvrmi.

Pre kanceláriu, kde potrebujete tlačiť veľké zväzky v krátkom čase, farebný laserový multifult – optimálna možnosť. Je dôležité zvážiť formát tlače a rýchlosť, s ktorou budú dokumenty spracované. Napríklad pre niektoré typy práce je lepšie uprednostniť širokú verziu formátu skenera alebo kopírovacieho zariadenia, kde je funkcia škálovania.

Multitasking môže potrebovať MFP s faxom, telefónom alebo brožúrou.

Ak je skener dôležitý, treba vziať do úvahy, že môže byť na zásade akcie Tableta alebo Natiahnuť. Modely tabliet sú najobľúbenejšie, že skenovanie dokumentov s pohyblivým vozíkom. Uľahčuje to pracovať aj s knižným formátom. Ale rozsiahly skener sa presvedčí len so samostatnými listami.

Ak potrebujete vytlačiť propagačné produkty alebo fotografie, je dôležité si vybrať Multicolor modely. Je žiaduce, aby tlačiareň bola vysoká kvalita a pracovala nielen s bežným papierom, ale aj so špeciálnymi fotografiami, plastmi, filmom a inými materiálmi.

V prípade prevalencie jednoduchých úloh vyberte z jednoduchých a lacných modelov. Zároveň je dôležité Venujte pozornosť nákladom na spotrebný materiál.

Nasledujúcom je video revízia laserového farebného multifunkčného zariadenia HP LaserJet M280NW.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: