Vlastnosti laserových projektorov

Najnovšie, Laserové projektory mohli byť nájdené len v kinách a kluboch, dnes našli široké použitie v kanceláriách a domoch. Kvôli vysokej kvalite obrazu, takéto zariadenia umožňujú nielen demonštrovať prezentácie, valce, ale aj sledovať obľúbené filmy v rodinnom kruhu. Keďže tento typ zariadenia je prezentovaný na trhu v obrovskom sortimente, musíte byť schopní správne vybrať vhodný model, zvážiť nielen špecifikácie, ceny, ale aj recenzie na výrobcu.

Čo to je?

Laserový projektor je špeciálne zariadenie navrhnuté tak, aby prehrávali obrázok na veľkých obrazovkách. Jeho základ je laserový lúč, v monochromatických modeloch je to jeden, a v polychróme – tri, lúč sa zaoberá špeciálnou šablónovou, ktorá môže mať snímku alebo obrazu. Padajúce na takú šablónu a prechádzajú cez neho, lúč na nainštalovanej obrazovke predpokladal požadovaný obrázok. Okrem šablóny a ray, dizajn laserového projektora obsahuje komplexný zrkadlový systém, pôsobí ako konvertor a vytvára určité uhly odchýlky emitovaného svetla. Princíp fungovania tohto zariadenia má teda podobnosť s fungovaním televízorov.

V porovnaní s laserovými laserovými vozidlami sa obrázok nezobrazí hotový obraz.

Ako obrazovka pre projektory môžete použiť akékoľvek typy povrchov: podlaha, strop a steny.

Toto zariadenie tiež umožňuje obnoviť vysoko kvalitný obraz aj na nerovnom povrchu, pretože každý pixel je samostatne predpokladaný laserovými impulzmi, ktoré nevyžadujú ďalšie zameranie.

Názory

Napriek tomu, že laserové projektory sa objavili na trhu, nie tak dávno, mali čas výrazne zmeniť počas tohto obdobia. Výrobcovia produkujú obrovský výber modelov, ktoré spĺňajú všetky požiadavky používateľa.

V závislosti od funkčných funkcií môžu byť projektory určené pre hry, domáce filmy (toto je mini-zariadenie s pohodlným ovládacím panelom), pre zábavu a show (s účinkom farebnej hudby) a pre vzdelávanie, podnikanie (s možnosťou hranie až 12 snímok).

Všetky uvedené druhy majú svoje vlastné technické možnosti, veľkosti a ceny.

Pre Úrad a vzdelávanie

Ide o typ projektorov určených na použitie vo vzdelávacích inštitúciách, obchodných centrách a kaviarňach, to znamená, že pre priestory s osvetlením (dodatočný zdroj osvetlenia).Hlavným cieľom takýchto zariadení je „poraziť“ osvetlenie a stiahnuť potrebné informácie na obrazovke. Priemerný svetelný prúd (jas) tohto typu projektorov je až 3000 lúmenov, tento indikátor priamo závisí od úrovne vonkajšieho osvetlenia v miestnosti a parametre samotného zariadenia.

Pre domáce kino

Ide o programovateľný projektor, ktorý je schopný pracovať len v ideálnych podmienkach. Ak chcete získať vysoko kvalitný obraz, v miestnosti musíte úplne odstrániť prítomnosť vonkajších svetelných zdrojov. Rovnakým spôsobom ako LED projektor používaný na domáce kino, Laser má dobrú reprodukciu farieb a je vybavená množstvom nastavení, ktoré vám umožňujú ovládať video signály a farbu. Na rozdiel od kancelárskych možností nielen pre prehrávanie grafov a textu. Hlavnou výhodou tohto druhu je nízka hladina hluku, ako aj možnosť inštalácie v každej miestnosti. Zariadenia domáceho kina majú okrem toho štýlový dizajn a dokonale zapadajú do modernej izby interiéru.

Inštalácia

Predstavujú špeciálny typ projektorov, ktoré majú veľkú hmotnosť, rozmery a vysoký jas. Používajú sa spravidla vo veľkých miestnostiach, ako aj na vytvorenie projekcií na konštrukciách a inštaláciách v otvorenom vzduchu. Rovnako ako animovaný projektor, inštalácia má mnoho ďalších funkcií, ktoré vám umožňujú vytvárať svetelné efekty. Často sú inštalované na dovolenku alebo slávnostnú udalosť. Takéto zariadenia sú k dispozícii v ochrannom trvanlivom prípade, ľahko sa inštalujú, prepravujú, hoci vážia asi 20 kg.

3d

Tento typ projektorov je považovaný za najviac jedinečný. Rovnako ako v iných laserových zariadeniach je laser zodpovedný za vytvorenie obrazu v nich, ktorý na dvoch zrkadlách „kreslí“ pravý a ľavý obraz. Zároveň, pre polarizáciu svetla na takýchto zrkadle lepidlá špeciálne LCD panely. Vďaka tejto reprodukčnej technológii je možné pri prezeraní používať 3D okuliare. Hlavná nevýhoda 3D projektorov sa považuje za vysokú.

Populárne modely

K dnešnému dňu sú Laserové projektory prezentované na trhu v obrovskom sortimente, zatiaľ čo modely sa od seba líšia nielen technickými špecifikáciami, ale aj kvalitou, cenou. Predstavujeme najlepšie modely, ktoré dostali mnoho pozitívnej spätnej väzby.

 • Panasonic PT-RZ470E. Táto ultra-kompaktná novinka z čínskeho výrobcu váži iba 700 g a podporuje 3D režim. Princíp činnosti projektora je založený na pôvodnej technológii „LED zdroje + Laser-Formor“, to znamená, že dizajn poskytuje prítomnosť nielen laserov, ale aj LED svietidiel. Tento model je ideálny pre domáce kino a obchodné účely. Hlavnými výhodami tohto modelu sú multifunkčnosť (môžete pripojiť slúchadlá, herné konzoly, smartfóny a počítače), pohodlný ovládací panel. Nevýhody – Nie Rushiption, Slot pre pamäťovú pamäť a Počas prehrávania videa z internetu sa môže obrázok mierne „spomaliť“.

 • LG HF80JS. Tento model predstavuje taiwanská spoločnosť. Tento projektor poskytuje širokú projekciu, takže môže byť inštalovaný v blízkosti steny. Hlavným rysom tohto zariadenia je, že nerozpúšťa svetlo na strany a neslepí spravodajcu. Zariadenie podporuje režim 3D, vďaka jasu 1500 ANSI-LM, môže byť použitý nielen pre prezentácie, ale aj pre filmy divákov. Plusy modelu zahŕňajú: prítomnosť viac ako 10 výstupov, vrátane, vrátane LAN a HDMI, možnosť pripojenia k počítaču, audio systémom, vybavenia s dvomi reproduktormi s výkonom 20 W a kompletnou sadou ovládacieho panela. Cons – Heavy (vážiť asi 5 kg), zložitosť používania internetu bliká na reprodukciu farieb (obrázok sa spočiatku má posun v chladných tónoch).

 • Xiaomi Mijia. Toto zariadenie z čínskeho výrobcu je vynikajúce pre domáce kino. Váži 7 kilogramov, má vysoko kvalitné a impozantné vlastnosti, medzi ktorými môžete zvýrazniť dobré rozšírenie Full HD a svetelný tok v 5000 lúmenov. Veľkosť projekcie obrazovky je od 107 do 381 cm, laserový zdroj je vysoký a presahuje 25000 hodín. Výhody prístroja – štýlový výhľad, pohodlné použitie, vysoko kvalitné obrázky hrať. Pokiaľ ide o nedostatky, je to jedna – vysoká cena.

 • Vivitek D555. Tento model projektora sa považuje za rozpočet. Napriek schopnosti zobrazovať obrázky v plnom HD, zariadenie má stredné technické vlastnosti. Odporúča sa kúpiť pre kancelárie, aj keď môžete použiť doma na zobrazenie filmov (v tomto prípade, musíte navyše nainštalovať obrazovku s uhlopriečkou 90 palcov). Tento projektor má tiež dobré ukazovatele úrovne jasu (3000 lúmenov) a kontrast (15000: 1). Ak zvážime výhody tohto zariadenia, potom im možno pripísať iba dostupné náklady.

 • Acer V6810. Toto je laserový projektor, ktorý je možné zakúpiť za prijateľnú cenu. Zariadenie poskytuje vysokokvalitné prehrávanie obrazu v 4K UHD, zatiaľ čo expanzia jeho matrice je len 1920 * 1080. Pretože Jas V6810 projektor je 2200 lúmenov a kontrast je 10 000: 1, odporúča sa ho nainštalovať pomocou obrazoviek 220 palcov.

 • BenQ LK970. Tento model je najdôležitejším a drahým zariadením s rozšírenou maticou 2716 * 1528 a schopnosťou vydávať projekciu v 4K formáte. Maximálny jas projektora je 5000 lúmenov, kontrast – 100000: 1 a diagonálne 508 cm. Toto zariadenie môže byť pripojené k televízoru a počítaču. Modely plus – Laser poskytuje požadovanú ostrosť, vďaka tomuto scény budú vyzerať rovnako ako v kine. Okrem toho je laserový výkon ľahko nakonfigurovaný ručne.

 • Viewsonic LS700HD. Toto je laserový projektor z americkej značky, ktorý demonštruje vynikajúci dynamický kontrast a má jas 3 500 lm. Hlavnými výhodami modelových užívateľov zahŕňajú vysokú rýchlosť reakcie a dobrú sadu rozhrania, je tiež podpora pre Smart TV. Neexistujú žiadne nedostatky.

Ako si vybrať?

Vzhľadom k tomu, laserový projektor vo väčšine prípadov je drahý techniku, potom počas jeho nákupu stojí za to zaplatiť pozornosť mnohým parametrom.

Nielen životnosť zariadenia bude závisieť od toho, ale aj kvalita obrazu.

 • Farba Jas Farba. Priamo závisí od vzdialenosti zariadenia na obrazovku (keď sa znižuje, jas sa zvyšuje v pomere) a úroveň vonkajšieho osvetlenia. Každý model projektorov má vlastný indikátor jasu, meria sa v lúmenoch. Ak plánujete používať zariadenie na sledovanie filmov v tmavej miestnosti, môžete si kúpiť modely s indikátorom jasu 1500 lúmenov, zatiaľ čo diagonálna obrazovka by nemala byť menšia ako 130 palcov. Pokiaľ ide o používanie projektora v dobre osvetlených izbách, ideálna voľba sú považované za modely, v ktorých je svetelný prúd 3000 lúmenov. Jediná vec na mieste, kde je zariadenie nainštalované, musí byť mierny stmievanie.

 • Kontrast. Tento indikátor je postoj bielej jasu k čiernej farbe. Pri umiestnení projektora do dobre osvetlených izieb je kontrast určený maximálnym jasom zariadenia. V tomto prípade budú čierne časti obrázku zavesiť externé osvetlenie. Obrovská úloha zohráva kontrast pre kiná, kde si môžete prezerať filmy Hall je dobre zatemnená. Čím vyšší je jeho indikátor, tým väčší bude dynamický rozsah.

 • Povolenie. Neodporúča sa kúpiť projektory s expanziou pod HD. Ak chcete mať vysokú kvalitu obrazu, je lepšie zaplatiť trochu.

 • Moc. Toto je najdôležitejší indikátor zariadenia, pretože na ňom závisí maximálny jas a nasýtenie konečného obrazu. Odporúča sa kúpiť modely s kapacitou 1 W červených, modrých a zelených farieb, ktoré nakoniec predstavujú konečný indikátor 3 W.

 • Uhol rýchlosti a skenovania. Čím vyšší je prvý parameter, tým lepšie zariadenie. Ak chcete zobraziť obrázky v dobrej kvalite, musíte si vybrať projektor s rýchlosťou skenovania najmenej 30 kpps. Treba poznamenať, že rýchlosť skenovania závisí od uhla, ktorej pracovná hodnota by mala byť od 40 do 60 stupňov.

 • Projekčné režimy. Výrobcovia vyrábajú zariadenia s vertikálnou a horizontálnou lichobežnou korekciou, v závislosti na tom môže byť stroj inštalovaný v určitom uhle, ktorý je kolmý na obrazovku. Doteraz sa rozlišuje projektor s pracovnou plochou, čelnou, stropom a reverznými projekciami. Prvý pohľad je potrebné zvoliť, ak je možné zariadenie nainštalovať nižšie alebo na úrovni obrazovky, druhý – pred nepriehľadnou obrazovkou, tretí visí na strop, a dobre, štvrtina má priehľadnú obrazovku.

 • 3D podpora. Táto funkcia nie je prítomná vo všetkých modeloch. Výber 3D projektora s podporou je dôležité objasniť predávajúceho, ktorá technológia je zobrazená: pasívna alebo aktívna. V prvom prípade projektor zobrazuje reťazce na ľavom a pravom oku, a v druhej – sa rámová frekvencia zníži o polovicu.

 • Rozhrania a konektory. Odporúča sa uprednostniť modely s konektormi VGA a HDMI, zabraňuje tiež prítomnosti výstupov pre multikanálové zvukové pripojenie k počítaču. Pohodlie používania rozhrania hrá obrovskú úlohu.

 • Sieťové funkcie. Väčšina modelov sa vydáva s možnosťou premietania prostredníctvom bezdrôtovej siete. Stoja trochu drahšie, ale mali viac rozšírených funkcií.

Veľmi dobré, ak sa zariadenie uvoľní spolu s diaľkovým ovládaním. Oddelene stojí za to venovať pozornosť výrobcovi, jej záruku.

Neodporúča sa kúpiť techniku, pre ktorú sa záruka dostane menej ako 12 mesiacov.

Je dôležité, aby v meste, kde je zariadenie získané, servisné centrá výrobcu. Okrem toho je dôležité starostlivo preskúmať recenzie o modeloch a verte overených výrobcov.

Recenzie Recenzie

Napriek tomu, že laserové projektory sa v poslednej dobe objavili na trhu, podarilo sa mu dostať veľa pozitívnych aj negatívnych recenzií. Väčšina používateľov ocenil neobmedzený zdroj laserového zdroja, ktorý priemerne až do 20 000 hodín. Okrem toho, v porovnaní s modelmi lampy, laser má vynikajúci kontrast, jas a expanziu. Pozitívne reagovať na projektory tohto druhu a lekárov, pretože odrazené svetlo je absolútne bezpečné pre orgány vízie. Niektorí používatelia zostali nešťastné s rozpočtovými modelmi, ktoré majú dúhový efekt vo forme modrej, zelenej a červenej kontúry, zreteľnej na svetlom pozadí.

Ako si vybrať laserový projektor, pozrite sa na video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: