Vlastnosti režimu HDR v komore a jej použitie

Profesionálny fotograf by mal mať nielen talent a mať umeleckú chuť, ale tiež môže používať moderné vybavenie a softvér. Aby boli obrázky nasýtené a lepšie, mnohí sa používajú špeciálne filtre a účinky. Technológia HDR je veľmi obľúbená.

Čo to je?

HDR skratka znamená vysoký dynamický rozsah. Toto je populárne a široko používané Funkcia preložená ako „Vysoký dynamický rozsah“. Táto funkcia je k dispozícii v mnohých moderných digitálnych fotoaparátoch. Tiež prítomnosť režimu HDR v komore smartfónu Umožňuje užívanie obrázkov s vysokým rozlíšením, ktoré môžu súťažiť v kvalite s fotografiami zhotovenými na plnohodnotných fotoaparátoch.

Mnohí moderní používatelia, ktorí používajú túto technológiu, sú úplne neznáme so svojimi princípmi práce. Moderní výrobcovia sa snažia uvoľniť zariadenia na trh s presnosťou ľudského oka. Dokonca aj tie funkčné a profesionálne modely nemôžu konkurovať možnostiam ľudského tela.

Vzhľadom na jedinečnú štruktúru oka môže človek jasne vidieť malé prvky v tmavej miestnosti, ako aj na svetlom pozadí.

Dynamický rozsah digitálneho zariadenia je podstatne horší ako ľudské oko. Ak chcete jasne upevniť predmet, fotoaparát vyžaduje určité množstvo svetla. Jeho nevýhodou alebo prebytkom bude pokaziť kvalitu obrazu.

Zvážiť príklad. Fotograf praje zachytiť tmavú štruktúru na pozadí ľahkej oblohy. V tomto prípade je jasne fotografované dva rôzne objekty objektu. Ak je obloha jasná, tmavý prvok v popredí je úplne zbavený detailov. Ak sa budova pozerá na obrázok dobre, obloha bude skôr ako škvrna ako atraktívne pozadie.

Ak chcete zvýšiť kvalitu takýchto snímok a korekčných chýb a funkcia vysokej dynamickej rozsahu bola vynájdená. Pri výbere tejto technológie fotoaparátu robí niekoľko obrázkov. Ak každú fotografiu považujete za samostatne, bude zrejmé, že zaostrenie sa zameriava na rôzne časti rámu. Po pripojení programu niekoľko možností na jednu. Výsledkom je, že ukazuje fotografiu s vysokým detailom a presnejšou reprodukciou farieb.

Prečítajte si viac  Zrkadlové panely v interiéri

Kvalita hotového obrazu je v podstate závislá od použitia algoritmu. Ak, keď vyberiete obrázky, obrázky sú jednoducho prekryté jedným do druhej, kvalita sa stratí.

Ak chcete získať jasnejšie a nasýtené obrázky, softvér musí vykonať analýzu získaných obrázkov, vybrať najúspešnejšie možnosti a urobiť z nich snímku.

Vysoký dynamický rozsah pre smartfóny

Výrobcovia mobilných zariadení aktívne využívajú túto technológiu. Správne, smartphone kamery sú horšie v kvalite profesionálne zrkadlové zariadenia. Moderné prémiové modely sú však príjemne prekvapené kvalitou snímania. Napriek malým veľkostiam, vstavané kamery môžu robiť jasné, svetlé, bohaté a podrobnejšie fotografie v rôznych podmienkach snímania.

Na dosiahnutie vynikajúceho výsledku, ochranných známok vybaviť smartfóny s výkonným „hardvérom“, čo je dôvod, prečo sa náklady na mobilné zariadenie výrazne zvyšujú. V dôsledku toho môže byť nový model s vysokými technickými charakteristikami drahší ako rozpočtový alebo stredný za cenu zrkadlového fotografie.

Ak chcete uvoľniť smartphone na trh, prístupné pre väčšinu kupujúcich, spolu pokročilé technické náplň používajú rôzne technológie vrátane HDR.

Klady a zápory

Hlavné výhody režimu sú.

  1. Kvalita obrázkov vykonaných na smartfóne pomocou tejto technológie je v porovnaní so štandardným režimom výrazne vyššia.
  2. HDR zlepšuje podrobnosti o objekte.
  3. Farby a odtiene sú nasýtené.
  4. Táto funkcia má tiež pozitívny vplyv na kontrast.
  5. Technológia vám umožňuje fotografovať pri nízkych svetelných podmienkach.
  6. Vysoký dynamický rozsah je pozoruhodne vhodný pre zátišie a krajiny.

Hovoriť o výhodách tejto funkcie, musíte venovať pozornosť nedostatkom.

  1. Zvolený režim nie je vhodný na fotografovanie dynamických objektov. Počas prevádzky musí fotoaparát vykonať minimálne 3 fotky. Ak sa objekt v ráme aspoň trochu pohybuje, obraz bude rozmazaný.
  2. Jas a saturácia fotografií nie sú tak vysoké, pretože mnohí používatelia by chceli. Faktom je, že program pri pripájaní fotografií si zvolí priemer.
  3. Pri výbere špeciálneho režimu fotoaparát pracuje pomalšie ako pri používaní predvolených nastavení. Po vykonaní snímky by ste mali čakať trochu času. Softvér by mal spracovať získaný materiál.
Prečítajte si viac  Slúchadlá Sven: Čo sú a ako sa pripojiť?

Ako použiť?

Odborníci odporúčajú používať tento režim pre krajiny, ako aj jednotlivé položky. V tomto prípade bude funkcia najužitočnejšie a výsledok bude príjemne prekvapiť. Vyššie uvedený režim bude užitočný v nedostatočnom osvetlení. Ďalším užitočným odporúčaním – používanie statívu. S častým fungovaním tohto režimu je lepšie použiť stabilný stojan. Ak je režim HDR vybraný na snímanie na digitálnom fotoaparáte, technika musí byť umiestnená na statív a spustite zariadenie pomocou diaľkového ovládača. Môžete tiež použiť časovač.

Ak chcete tento režim zapnúť na vašom mobilnom zariadení, musíte prejsť na nastavenia kamkordéra a vybrať požadované parametre. Nezabudnite potvrdiť a uložiť zmeny. Stojí to za zmienku Funkcia HDR sa používa pri výrobe rôznych modelov smartfónov, vrátane iPhone. Pri použití vyššie uvedeného režimu sa odporúča použiť manuálne nastavenia fotoaparátu. V tomto prípade sa ukázalo, že dosiahne maximálnu kvalitu obrázkov. Experiment môžete vykonať výberom optimálnych parametrov v závislosti od podmienok snímania.

POZNÁMKA: Ak sú obrázky uložené so surovým rozlíšením, budete potrebovať kompresiu tón. Ak sa to nerobí, snímka bude vyzerať neprirodzené na monitore počítača. Tiež na kvalitu hotového súboru ovplyvňuje rozlíšenie zdrojových súborov. Čím vyššie je to, tým lepšie a jasnejšie bude konečný obraz.

Špeciálny softvér

Ak chcete získať obrázok HDR, musíte kombinovať niekoľko fotografií v jednom a špecificky zvládnuť zábery. V tomto prípade by mali byť použité obrázky natočené rôznymi parametrami expozície. Nezáleží na tom, čo boli vykonané fotografie režimu (manuálne alebo automatické), hlavná vec je použitie viacerých zdrojov na vytvorenie jedného súboru.

Pomocou špeciálneho softvéru môžete vytvoriť obrázok HDR pomocou bežných obrázkov. Na prácu budú potrebné súbory JPEG alebo RAW. Nasledujúce programy sú veľmi populárne: Photomatix Pro alebo Dynamic Photo HDR. Stojí za zmienku, že v tomto prípade bude hotový snímok dostane len vizuálny efekt používaného režimu a nie úplný obraz HDR.

Poznámka: Pri sťahovaní programu sa odporúča vybrať osvedčené zdroje. Je tiež žiaduce skontrolovať prevzatý súbor pomocou antivírusového programu.

V ktorých prípadoch budú potrebovať režim vysokého dynamického rozsahu? Táto funkcia sa spravidla používa na streľbu na šírku. So vhodným používaním režimu môžete získať vysoko kvalitný snímok, na ktorom sú jasne zobrazené objekty s rôznymi zariadeniami. Počas snímania portrétu bude HDR užitočná. Fotografie však môžu byť trochu vyblednuté. Môžete obnoviť jas s programami tretích strán alebo opustiť všetko, čo je vydaním tohto efektu na špeciálne rozhodnutie.

Prečítajte si viac  Polárne TVS: funkcie, prehľad modelu, ako nakonfigurovať a pripojiť

Mnohí používatelia aktívne používajú vysoký dynamický rozsah pri fotografovaní malých položiek. Používanie technológie pomáha dosiahnuť vysoký detail. Funkcia bude užitočná pri snímaní tovaru pre adresár, kde je dôležité presne prejsť každý prvok. Ak ste na ulici a chcete zachytiť statický objekt, odporúča sa tiež použiť vyššie uvedenú technológiu. Blúzou vhodný pre fotografovanie budov, pamiatok a rôznych atrakcií.

Vlastnosti technológie HDR sa zvažujú v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: