Vlastnosti variofokálnych šošoviek a tipov na ich výber

Objektív je prezentovaný na trhu v rôznych modifikáciách, z ktorých každý má svoje vlastné charakteristiky, špecifikácie. V závislosti od výkonu optiky aplikovanej v rôznych oblastiach. Varifokálne šošovky sa najčastejšie nachádzajú vo video monitorovacích systémoch. Pri výbere takýchto zariadení je potrebné zvážiť niekoľko kritérií. Podrobnejšie ich zvážiť.

Čo je to a za to, čo potrebujete?

Varifokálne šošovky sú optické zariadenia, ktoré vám umožňujú optimalizáciu a zmenu ohniskovej vzdialenosti. Hlavné znaky agregátu zahŕňajú množstvo faktorov.

Optické šošovky v zariadení sú umiestnené tak, aby mohli byť nastavené v manuálnom aj automatickom. To vám umožňuje nastaviť pozorovací uhol v ráme.

Mnoho radu modelov je 2.8-12 mm.

Ak hovoríme o statických zariadeniach, neexistuje žiadna úprava. Výhodou statickej šošovky je, že sa môže aplikovať 3,6 mm.Kľúčový parameter sa považuje za ohniskovú vzdialenosť, ako je každá optika. Ak potrebujete monitorovať hlavný objekt, širokouhlý fotoaparát je najvhodnejší.

Takéto šošovky sú často inštalované na parkoviskách, prevodovkách a výstupoch v rôznych TC.

Nízkorozmerná optika vám umožňuje jasne vidieť konkrétny objekt. S takýmitom objektívu môžete zoomnúť rozsah a získať podrobný obrázok. Zariadenia s takou optickou sú často prevádzkované na priemyselných zariadeniach, v bankách a peňažných stoloch. Je bezpečné povedať, že megapixelový objektív je univerzálny.

Môže byť zavolaný svetlý zástupca tejto kategórie optických zariadení Tamron M13VM246, Kto má manuálnu membránu a variabilnú ohnisko 2.4-6 mm, vďaka ktorým môžete získať obrázok s vysokým rozlíšením.

Kvalitatívny asférický megapixelový objektív 1/3 je Tamron M13VM308, Ohnisková vzdialenosť na 8 mm a uhol pohľadu je pomerne široký.

Membrána je manuálne nastavená.

Dahua sv1040gnbirmp má infračervenú korekciu, auto-membrány a ručné ovládanie zaostrenia. Ohnisková vzdialenosť 10-40 mm. Toto je ľahké objektív schopné dať dobrý obraz, je to lacné.

Ako si vybrať?

Ak chcete nájsť vhodné objektív, je potrebné rozhodnúť o účele jeho používania a prevádzkových podmienok. Ohnisková vzdialenosť ovplyvňuje kvalitu obrazu. Optické zariadenia, ktoré sa používajú pri výrobe video monitorovacích kamier, sú označené F2.8, 3.6, 2.8-12. Letter f označuje vzdialenosť a čísla sú pevné a ohniskovú vzdialenosť v milimetroch.

Voľba variofocal objektívu má tento indikátor ovplyvniť. Čím väčší bude, tým menej pozorovaného uhla.

Ak hovoríme o inštalácii fotoaparátu s maximálnou hodnotou, je lepšie venovať pozornosť optikám s F 2.8 alebo 3.6 mm. Na sledovanie pokladnice alebo vozidiel na parkovisku sa odporúča ohnisková vzdialenosť až 12 mm. S takýmitom objektívu môžete manuálne nastaviť zväčšenie fotoaparátu na mieste.

Môžete použiť pomocné prostriedky – kalkulačka šošoviek. S pohodlným softvérom môžete získať informácie o tom, ktoré recenzia dáva jeden alebo iný objektív. Treba mať na pamäti, že v niektorých zariadeniach je indikovaný IR index, čo znamená infračervenú korekciu. Kontrast výsledného obrazu stúpa, takže šošovka nemusí neustále prekonfigurovať v závislosti od času dňa.

Ako nastaviť?

Môžete nastaviť variofocal objektív. Inštalácia neberie veľa času, a ak budete postupovať podľa pravidiel, objektív bude fungovať tak, ako by mal. Kamery môžu byť interné a ulice. Uhol prezerania sa líši podľa nastavenia. Ak by to malo byť široké – 2.8 mm, musíte nakonfigurovať priblíženie, kým sa nezastavíte a nastavte zaostrenie. Obrázok na obrazovke bude celkovo.

Ak sa chcete zamerať na konkrétnu časť, zaznamenajte špecifický objekt, nastavenie sa vykoná v opačnom smere – uhol už bude a obrazy obrazu. Všetci zbytočné z rámu sa čistia a šošovka sa koncentruje na určitom mieste.

Ulica Varifokálne šošovky sa určujú trochu inak. Vyžaduje si široký uhol sledovania, ak hovoríme o sledovaní územia. Najprv je potrebné nastaviť zoom, potom vykonať hladké zameranie.

Hlavná výhoda takejto optiky sa považuje za zmenu ekvivalentnej ohniskovej vzdialenosti. Záleží na vlastnostiach umiestnenia objektívu, ako aj veľkosť matrice. Napriek tomu, že to môže byť vykonané s konvenčným objektívom, môže varifokálne zariadenie vykonať zmeny bez zvýšenia veľkosti mechanizmu, ktorý je ziskový. Pre štandardné fotoaparáty, takéto zariadenie nie je uvoľnené, hoci by to uľahčilo prácu profesionálnych fotografov, ktorí sú často nútení prenášať objektív s rôznymi parametrami. Zhrnutie, je bezpečné povedať, že pre video dohľad nad najlepšou možnosťou ako variofocal objekt, nie nájsť.

Prehľad variofocal objektívu pre akčné kamery na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár