Vlastnosti zásuviek v štýle Provence

Interiérový štýl Provence, sa objavili v XVII storočia na území juhovýchodného Francúzska. Regióny týchto krajín prilákali bohatých ľudí so svojou prírodnou krajinou a nezabudnuteľnou rustikálnou chuťou. Urban Obyvatelia elitných tried s francúzskym Chic začal preniesť prvky rustikálnej exotickej v ich mestskom živote, snažili sa diverzifikovať klasické interiéry tak neobvyklé dekor.

K dnešnému dňu, štýl Provence nestratil svoj význam a je jednou z najjednoduchších a najvyhľadávanejších oblastí v dizajne. Medzi mnohými komponentmi sa kaderátor stal personifikáciou obce Chic. Tento detail interiéru sa používa na poskytnutie priestorov uskutočnených v tradíciách francúzskej krajiny. Zvážte si viac funkcií provence hostrov.

všeobecný popis

Pre interiérov olív je komoda jedným z hlavných predmetov nábytku. Hlavné vlastnosti hrudníka Provence sú prírodné materiály, z ktorých je nábytok vyrobený, rovnako ako svetlé odtiene a tóny používané na farbenie. Vzhľad hrudníka najčastejšie má hladké zaoblené tvary, žiadne ostré rohy a tváre, ako aj elegantné kučeravé nohy rôznych modifikácií.

Provencal hrudník oceňuje viac, ak vyzerá ako strata a starnutie.

Povolený Aplikácia na povrchu matného lakového náteru, A ako je možné použiť dekor Rezbárstvo, kované armatúry, decoupage, kontrastné farbenie. Chic Provence leží Jednoduchosť a funkčnosť objektov. Úmyselný nedbanlivosť, ktorý je neodmyslený v štýle štýlu Provence, dáva výrobky dodatočný nájazd romantizmu a staroveku.

Nábytok používaný na štýl Provence Matte textúry a neopatrné tóny: béžová, smotana, piesok, olivový, modrý, horčica, sivá, bledá ružová, káva, modré a iné pastelové odtiene. Dark tóny sa používajú na farbenie častí, ktoré musia byť zdôraznené. Okrem toho sa to dôraz môže stať Obrábacie rukoväte alebo hrudníka.

Rôzne tvary

Komplexné návrhy a abstraktné formy – Neplatí pre olivový štýl. Tento smer v dizajne sa vyznačuje hladkosťou a jednoduchosťou čiar, slabosť prvkov, funkčnosti a ergonomických. Dokonca aj ten najmenší komoda môže mať veľa kapacity, ale zároveň nebude mať veľa miesta a priťahovať zbytočne pozornosť.

Klasická rustikálna hruď môže mať Nohy rôznych dĺžok alebo stojaci na platforme. Je to zvážené, tým vyššia je dĺžka nôh hrudníka, jeden dizajn vyzerá elegantným. Povrch svojich dosiek môže byť vyrobený so zaoblenými rohmi alebo má malé strany.

Podrobnosti nábytku boli narezané hrubým deliberáciou, takže sa zistí, že tento predmet interiéru bol manuálne vyrobený.

Dresser môže byť vysoký alebo squat, štvorcový, oválny alebo okrúhly tvar, široký alebo úzky. Tento kus nábytku by mohol byť navrhnutý tak, aby inštaloval pozdĺž steny alebo bola uhlová interiérová položka.

Nie je možné si predstaviť hrudník bez Zatiahnuteľné boxy. Môžu to byť rovnaký typ alebo sa líšia podľa veľkosti. Sofistikovanosť a individualita domy dávajú nielen jeho dizajn, ale aj Nádoba. Perá lebo to môže byť drevené, kované, rezanie. Okrem rukoväte, truhly zdobené Dekor z mosadze, bronzovej alebo medi. Takéto prvky boli pripojené k jednotlivcom a farbeniu nábytku. Pokiaľ ide o veľkosť hrudníka, pre tento nábytok nie sú jasné štandardy. Veľkosť závisí od funkčnosti predmetu a jeho úlohy v interiéri. Dekoratívne výrobky môžu byť miniatúrne a inštalované v spálni alebo úzkej chodbe, zatiaľ čo komody sú určené napríklad na skladovanie bielizne sú objemné a pevné.

Materiál

Na výrobu hrudníka v olivovom štýle sa používa Prirodzené pole dreva. Nábytok dub, borovica, breza, somšia, Sa líši v životnosti a naturalistickom vzhľade. Drevený provencal Dresser s ním prináša do miestnosti časticu teplu, prírody a coziness. K takýmto výrobkom sa chcem dotknúť, zobraziť ich, inhal Vôňa dreva. Často drevené komody v minulých storočiach zdobené Opotrebované prvky. Tieto detaily spravidla pokrývali farbu do tónu výrobku a časom kovovej brilancie vyňatá smerom von – a bol pripojený k hrudníku špeciálneho kúzla, zdôrazňoval jeho čestný vek.

Na fasádach starých truhlíkov môžete detekovať malé Dekoratívne karafiáty. Takýto jednoduchý dekor zdôrazňuje jednoduchosť výrobku a zdôrazňuje pozornosť na jeho rustikálny pôvod. Okrem kovových rukovätí, zámkov, rohov, nábytku v štýle provence zdobené maľbou, ktorý bol umiestnený na fasáde a bočných častiach dreveného výrobku. Pre dekor, najčastejšie používaný Kvetinové nekomplikované motívy.

Natieranie starých vzoriek nábytku sa manuálne uskutočnilo, teraz sa imitácia pod starožitným spôsobom vykonáva s použitím techník decoupage.

Charakteristickým prvkom v súvislosti s materiálmi určenými na výrobu hrudníka je v práci nepoužívaťModerné drevoobrábacie produktyDrevený čip alebo MDF s lamináciou. Rustikálny štýl zahŕňa použitie pevného kusu dreva, ktorý počas spracovania zachováva svoju prirodzenú textúru a pocit živých tepla.

Farebná paleta

Nábytok vyrobený v štýle francúzskej krajiny je iný Matte povrchy a jednoduchosť. Farba Tieto výrobky vyrobené pod starovekými, neopatrnými farbami, ktorých tieň je blízko prirodzených tónov. Dresser v olivovom štýle môže byť biely, modrý, zelený, krém, levanduľa a akýkoľvek iný odtieň pastelovej gama.

Nábytok rustikálneho štýlu nevyhnutne poskytuje prítomnosť účinku.

Takýto prístup umožňuje zdôrazniť skutočnosť, že dresser stál dlhú dobu pod lúčom južného slnka a nakoniec trochu spálené. Rovnaký účinok sa dosahuje s decoupage. Na vytvorenie starožitného efektu je povrch fasády pokrytý špeciálnym lakom, ktorý keď polymerizácia vytvára účinok popraskania, s dôrazom na totožnosť nábytku a jeho retrovilu.

Často, pre poskytovanie nábytkového produktu rustikálneho pohľadu sa uchýlili k technike Patentovanie. Táto metóda vám umožňuje dosiahnuť krásne výsledky, ktoré sa zameriavajú na vyhradené prvky dekor. Akékoľvek uskutočnenie umelej kompozície alebo dekorácie hrudníka vyzerá jedinečné. Tento kus nábytku je jeho nevhodným príspevkom k všeobecnému pohľadu na interiér koncipovaný štýlom Provence.

Ako si vybrať?

Vybrať nábytok vhodný pre interiér v štýle francúzskej provence, Pozornosť by sa mala venovať nielen forme a veľkosti štruktúr, ale aj ich kombináciou so spoločným dekorom miestnosti.

Výber komoda na tieto účely, dizajnéri odporúčajú venovať pozornosť nasledujúcim dôležitým údajom:

  • Nábytok používaný na štýl francúzskej krajiny musí byť vykonaný len z prírodných drevných políc; Nový a rozpočtová drevotriesková doska pre olivový nábytok nie sú vôbec vhodné, inak bude výrobok z takýchto materiálov vyzerať ako nízko stupeň Novodel;
  • Dresser by mal byť zvolený na základe veľkosti miestnosti, a tiež brať do úvahy funkciu, pre ktorú bude táto položka určená;
  • Pre malé priestory je vhodné vybrať si nábytok výrobok, ktorý má multifunkčné použitie, ako napríklad uskladnenie vecí a obliekacích stolov, TV skrine a ubytovanie v bielizni.

Nákup starodávneho olivového hrudníka alebo nového štylizovaného pod starým produktom, ktorý sa vykonáva v poradí manuálne, je potrebné Venujte pozornosť silu vodiacich koľajníc pre zásuvky. Tieto prvky nábytku môžu byť nahradené novým v starom hrudi, pričom sa vykonávajú ich funkciu, aby držali boxy, ktoré musia.

Kde dať?

Francúzsky štýl krajiny interiéru vyzerá vždy útulný, s inherentným podielom elegancie. Nábytok vyrobený v štýle Provence je známy svojou jednoduchosťou formulárov, návrhov a povrchov. Pokiaľ ide o olivový hrudník, považuje sa za univerzálny prvok nábytku, pretože je možné túto položku dať do takmer akéhokoľvek požadovaného miesta, ak je to len dostatok voľného priestoru. Na hrudník musí organizovať voľný prístup a musí sa kombinovať so všetkými ďalšími detailmi dizajnu. Najčastejšie miesto pre umiestnenie hrudníka je vybrané niekoľkými izbami.

V spálni

Keď je veľkosť spálne malá, pri inštalácii do neho, hrudník môže byť úplne opustený takou objemnou štruktúrou ako kabinet. Ak je priestor spálne je pomerne priestranný, potom v blízkosti univerzálnych a priestranných komodárov môže byť vydaná podlahová kaše s rastlinami alebo umiestnením gauči. Provensal Dresser môže byť umiestnený v bezprostrednej blízkosti postele alebo v blízkosti šatníka. Krásne vyzerá ako tento objekt interiéru miestnosti, ktorý sa nachádza v otvore medzi dvoma oknami, od miesta, kde prúd slnečného žiarenia padne na povrch nábytku. Bude relevantný pre inštaláciu na veľkom zrkadlovom komore alebo stolovej lampy s lampou.

V obývacej izbe

Možnosti pre umiestnenie olivového hrudníka v obývacej izbe skvelá sada. Často sa tento interiérový prvok používa ako televízny stojan, na inštaláciu veľkej vázy alebo kaše s kvetmi. Na horizontálnej doske môžete nastaviť obraz, vedľa položky Dajte sviečky, dekoratívne figúrky.

Dresser umiestnený pozdĺž steny medzi symetricky umiestnenými skrinkami s jedálmi.

Často je možné vidieť hadičku v obývacej izbe Oproti pohovke alebo mäkkému rohu v rekreačnej oblasti, A tiež úspešne zapadajú do výklenku umiestneného vo vnútri steny. S pomocou komody Priestor vo veľkej obývacej izbe je možné rozdeliť na 2 zóny, Ak si dal túto položku za zadnú časť pohovky a tam je množstvo podláh s vysokými rastlinami. Krásne vyzerá hrudník zásuviek, nastavte medzi dvoma oknami alebo v rohu miestnosti.

V kuchyni

Často pri umiestnení v kuchyni, hrudník vykonáva univerzálnu funkciu, potom sa ukáže na druh Hlavdecké bufety s viacerými zásuvkami. Kuchynská truhla môže mať aj uzavreté police alebo hlboké výklenky pre umiestnenie riadu alebo kuchynské náradie. Ak nie je dostatok miesta v kuchyni, potom je komoda zvolený úzkymi a kompaktnými rozmermi. Príbory, obrúsky, dosky môžu byť uložené v zásuvkach tohto interiéru.

V niektorých modeloch komody navrhnutých špeciálne pre kuchyňu, časti pre skladovanie fliaš s vínom alebo poličkou na usporiadanie jedál.

Vždy sa Dresser považoval za pohodlný a praktický detail rezidenčného interiéru. Jednoduchosť jeho foriem a strušnosti nekomplikovaného dizajnu predstavuje jasne vyslovené teplo, coziness, pohodlie. V nezávislosti od miesta, kde je olivový hrudník transformovaný, je tu atmosféra ľahkosti a zvláštne francúzske elegantné.

Príklady v interiéri

Olivový štýl je vyjadrený V harmonickej prirodzenosti a miernej jednoduchosti. Komoda v interiéri rustikálneho štýlu je často dôležitým spojením v celej kompozícii.

Biela farba použitá v štýlovom roztoku Francúzska krajina, Vytvára atmosféru čistoty a coziness. Stlmené odtiene nábytku, napriek svojej zručnosti, priťahujú pozornosť.

Maľovanie na fasáde olivového nábytku robí tieto pôvodné interiérové ​​položky nezabudnuteľné a atraktívne. Kresba v štýle provence by mala vyzerať centrálne a vyblednuté, nepokoje farieb v tomto štýle by bolo prebytok.

Olivový hrudník Predmet interiéru, ktorý môže byť zahrnutý do akéhokoľvek nábytkového zloženia A všade bude vyzerať vhodný a organicky, transformuje aj najbežnejšiu miestnosť.

Klasický tvar olivového štýlu – Je to jednoduchý, ale kvalitný nábytok, ktorý je vybavený niekoľkými kapacitnými pozdĺžnymi boxmi. Takýto model môže byť dobre nahradený objemným skrinkou a ušetriť v miestnosti veľa voľného miesta.

Ako zdobiť hrudník zásuviek v štýle Provence, pozrite sa na video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár