Vodotesné slúchadlá: populárne modely a tajomstvo voľby

Mnoho lásky plávať v bazéne, zároveň pre niektoré z tohto vážneho športu, a pre iných – len odpočinok. Ak minimálne plavecké vybavenie pozostávalo len z okuliarov, ktoré neumožnili diverzifikovať tréning, teraz všetko sa zmenilo – možnosť plávať pod rýchlym a rytmickou hudbou. Aby to urobilo, stačí mať špeciálne vodotesné slúchadlá, ktoré sa vyrábajú v obrovskom sortimente.

Zvláštnosť

Vodotesné slúchadlá predstavujú technologickú novinku, ktorá predtým mohla snívať. S pomocou nich si môžete plávať v mori, bazén, a tiež chodiť v daždi pod zvukmi vašich obľúbených piesní.

Táto úprava má svoje vlastné charakteristiky.

 • Intrakinálneho typu konštrukcie Umožňuje pevne zatvoriť kanál uší, ktorý poskytuje vysokú úroveň zvuku a hydroizolácie. Okrem toho plavec dostane neobmedzenú slobodu konania počas športu.

 • Slúchadlá s bazénom Jednoduchá údržba a nevyžadujú veľa starostlivosti. Majú dlhú životnosť a čisté vlhkou handričkou.

 • K dnešnému dňu sú slúchadlá prezentované na trhu v obrovskom výbere modelov, ktorých funkcie sa neustále zlepšujú. Takmer všetky zariadenia pracujú na batériách a majú rýchlu funkciu nabíjania (proces trvá 15 až 30 minút). Môžu byť použité nielen hlavným účelom – na kúpanie, ale aj pripojenie k prehrávaču, tabletu, telefónu ako štýlové headset.

 • Vodotesné slúchadlá sa vyznačujú ergonomickou a malú hmotnosť. Výrobcovia ich dodatočne vybavujú špeciálnymi klipmi, čo umožňuje držať zariadenie vo zvolenej polohe.

Pokiaľ ide o nedostatky, tieto momenty sa na ne odkazujú.

 • Kvalita zvuku. Hoci všetci výrobcovia sa snažia priniesť kvalitu zvuku takýchto slúchadiel do bežných modelov, sú stále v mnohých smeroch nižšie. Zvlášť sa to týka prenosu zvuku cez Bluetooth. Niektoré modely majú vstavaný zosilňovač, optimalizáciu zvuku a prevenciu straty objemov pri prenose signálu, ale sú drahé.

  • cena. Ak chcete kúpiť skutočne vysoko kvalitné zariadenie so všetkými základnými funkciami, musíte uverejniť značné množstvo peňazí, a to nemusí mať možnosť dovoliť. Lacné slúchadlá budú slúžiť krátkym časom a nepotrebujte dobrý zvuk.

  Princíp prevádzky

  Takmer všetky slúchadlá určené na kúpanie sú konjugované s užívateľským gadgetom cez Bluetooth. Tam sú tiež modely vybavené vstavaným MP3 prehrávačom. Ich konštrukcia sa skladá z dvoch častí, kde sú umiestnené reproduktory, mikrofón, ovládací panel a batéria.

  Všetky prvky zariadenia sú prepojené lúkou prechádzajúcou okolo krku, v jednom z blokov je konektor USB, cez ktorý si môžete prevziať vaše obľúbené skladby. Riadenie takýchto slúchadiel sa vykonáva pomocou špeciálnej konzoly, ktorá je poháňaná jedným z prstov používateľa.

  Prehľad najlepších modelov

  Napriek tomu, že trh je reprezentovaný elegantný sortiment vodotesných slúchadiel, je ťažké urobiť správnu voľbu v prospech konkrétneho modelu, pretože každý z nich má určitú funkcionalitu, a má tiež svoje výhody a nevýhody.

  Najčastejšie modely, ktoré dostali mnoho pozitívnej spätnej väzby, zahŕňajú nasledovné.

  • Odoyo vodotesný šport EP900I. Toto sú najcitlivejšie slúchadlá, ktoré sú vyrobené s ovládačmi v 10 mm. Ich zvuk je nízkofrekvencia. Okrem toho je zariadenie doplnené tromi pármi vymeniteľného inkubruára rôznych tvarov a veľkostí. Výhody: Vysoká redukcia hluku, separácia bilancie, odolnosť voči teplotným rozdielom, vplyv, schopnosť ponoriť sa do hĺbky 1 m.

  Nevýhody: nepohodlné pripojenie k zariadeniu, ktoré reprodukuje zvukové súbory (káblové), ktoré nie sú uvedené na upevnenie.

  • Agptek SE01. Sú považované za ideálnu voľbu na kúpanie v bazéne, ale môžu sa používať len s vodotesným prehrávačom. Tieto slúchadlá sú pohodlne umiestnené v umývadlách uší. Sú dobre pevné a schopní odolať ponoreniu od 2 do 3 m. Výhody modelu zahŕňajú: možnosť počúvať hudbu až 1 hodinu (potom je potrebné zariadenie na utieranie suchého), vysokokvalitný zvuk, dostupnosť krytu pre a 5 párov ambulantu.

  Mínus – prítomnosť v konštrukcii dlhého drôtu, ktorý môže obmedziť pohyby počas plávania.

  • Finis Duo. Toto je jedna z najlepších slúchadiel vyrobených s jedinečnou technológiou kostnej vodivosti. Výrobca ich uvoľňuje vstavaným MP3 prehrávačom (jeho pamäť 4GB). Zariadenie je bezpečne upevnené na okuliaroch, má pohodlný ovládací panel, kompatibilný s iTunes. Nevýhoda – vysoké náklady.

  • Sony WH-CH400. Predstavujú štýlový headset, ktorý dáva vynikajúce basy, čisté stereo a má funkciu odolného vlhkosti. Tento model má ergonómiu a podporuje skutočnú bezdrôtovú stereo technológiu, vďaka ktorej je možné zvuk prenášať bezdrôtovo medzi ľavým a pravým kanálom. Okrem toho má zariadenie jedinečné funkcie Cancel-Cancel (Počas prehrávania hudobných súborov užívateľ nepočuje mimo zvukov).

  Plusy: Dobrá fixácia v umývadle, rozsah signálu prenášaného cez Bluetooth je až 10 m, umiestnenie silikónového inkubruára v uhle 45 stupňov, prítomnosť vstavaného mikrofónu a pohodlnú kontrolu jedného tlačidla. Neexistujú žiadne mínusy.

  • JBL Endurance Dive JBL. Takéto slúchadlá majú rýchlo nabitú batériu, čo umožňuje počúvať hudbu nepretržite po dobu 8 hodín. Model je k dispozícii s výkonnými reproduktormi, ktoré sú pripojené na uchu a rozdávajú vynikajúci zvuk. Výhody: Vysoká ochrana vlhkosti (IPX7), možnosť bezdrôtového pripojenia k prehrávaču, zmyslové ovládanie. Nevýhody – Vysoké náklady.

  • Planteronics Backbeat Fit. Tento model je charakterizovaný dizajnovými funkciami – slúchadlá sa vyrábajú s flexibilnými spojovacími prvkami a vždy zostávajú na jednom mieste, bez pádu. Okrem funkcie odolnosti voči vlhkosti má zariadenie špeciálny povlak, vďaka ktorým sa kvapky znovu odpudzujú z jeho povrchu. Batéria slúchadiel poskytuje 8 hodín práce.

  Pros: Veľmi pohodlná kontrola (Ak chcete vybrať hudobnú stopu, stačí sa dotknúť nástroja zariadenia), informovanie úrovne batérie batérie sa vykonáva hlasovým oznámením, stabilný signál prenášaný cez Bluetooth (až 10 m). Neexistujú žiadne mínusy.

  • H2O AUDIO SURGE S+. Tento model je považovaný za najviac miniatúrnu veľkosť, môže byť zakúpená na kúpanie v hĺbke 3.6 M. Medzi hlavné výhody patrí malá hmotnosť, trieda šesť parných kabín, vynikajúca izolácia hluku. Nevýhoda – prítomnosť kábla (môže interferovať s aktívnymi pohybmi).

  • OVEVO X9. Tento model je veľký dopyt po všetkých športovcov, pretože poskytuje vynikajúci zvuk v dôsledku 9-milimetrovej kryštálovej membrány. Slúchadlá sú vyrábané s vstavaným MP3 prehrávačom, jeho pamäť vám umožňuje ušetriť až 8 GB. S kompletným nabíjaním batérie si môžete vychutnať hudbu 8 alebo viac hodín.

  Pros: Kompatibilita s iPod, iPhone, dlhá životnosť, pohodlná klávesnica, prítomnosť vstavaného mikrofónu. Neexistujú žiadne mínusy.

  • Sony NWZ-WS615. Tento model je považovaný za plnohodnotný vodotesný prehrávač, ktorý umožňuje počúvanie hudby, keď sa ponorí do hĺbky 2 m. Jediná vec, ktorú výrobca neodporúča – používať slúchadlá na šport v slanej vode. Prenos signálu sa vykonáva cez Bluetooth, pretože dizajn má vstavaný mikrofón, zariadenie môže byť použité ako headset.

  Výhody: pohodlný ovládací panel, ktorý je pripojený na prst, 16 GB vnútornej pamäte, batéria s funkciou rýchleho dobíjania (stačí na 17 hodín nepretržitej prevádzky) a vyvážené zvukové prehrávanie.

  • Sony NW-WS414. Dopyt po tomto modeli je vysvetlený jej prijateľnou cenou, ktorá negatívne ovplyvnila. Slúchadlá tohto modelu si môžete kúpiť za kúpanie v slanej a sladkej vode. Súčasne sú ideálne pre potápanie do hĺbky 2 m. Zariadenie je vybavené vstavanou pamäťou 8 GB a hromadnou batériou, ktorá poskytuje 12 hodín.

  Plusy: Schopnosť používať v teplotnom režime od -5 do +45 S, vysoko kvalitný zvuk, spoľahlivé montáž s hrotom RIM, rýchla nabíjačka, kompaktné veľkosti. Neexistujú žiadne nedostatky.

  Kritériá voľby

  Najnovšie slúchadlá, v ktorých si môžete plávať a potápať, boli považované za sen, Teraz úspešne zúfalili trh a vychutnali si veľký dopyt. Výrobcovia ponúkajú výber rôznych modifikácií vodotesných slúchadiel s prehrávačom (vstavaný v dizajne) a možnosť pripojenia k telefónu alebo hudobnému zariadeniu cez Bluetooth. Vzhľadom k tomu, každý model môže mať svoje výhody a nevýhody Kupovaním slúchadiel v oblasti vlhkosti pre plavcov by sa mali zohľadniť mnohé kritériá.

  Je dôležité, aby podmorské slúchadlá mali vysokú kvalitu prehrávania zvukových súborov, boli spokojní a mali ďalšie funkcie.

  Okrem toho musíte zohľadniť ergonómiu, hmotnosť, veľkosti, spôsob pripojenia zariadenia a prítomnosti alebo neprítomnosti zabudovaného hráča. Dôležitou úlohou zohráva vstavaná pamäť slúchadiel, 24 GB sa považuje za najlepšiu možnosť (umožní až tisíce skladieb). Počas výberu modelu stojí za to zvážiť jeho hodnotu. Nemôžete ušetriť na kvalite, Je lepšie kúpiť vysoko kvalitné slúchadlá raz a vychutnať si dobrý zvuk, než ušetriť a trpieť. Špecialisti odporúčajú nákup produktov od osvedčených výrobcov, ktorí pracujú na trhu už dlhú dobu a majú mnoho pozitívnej spätnej väzby.

  Pracovný čas

  Pre každého plavca je dôležité poznať životnosť batérie vodotesných slúchadiel, pretože to bude závisieť od trvania plávania s počúvaním hudby bez dobíjania. Lacné modely majú schopnosť pracovať 5 hodín, čo nemusí usporiadať profesionálnych plavcov. Vysoko kvalitné a drahé slúchadlá fungujú od 8 do 10 hodín v rade.

  Hmotnosť

  Slúchadlá na kúpanie a podmorské potápanie sú určené hlavne pre ľudí, ktorí vedú aktívny životný štýl, takže si zvyčajne vyberajú pľúca podľa hmotnosti modelu. Ťažké slúchadlá môžu pokaziť potešenie z plávania pre milované stopy a dodať veľa nepohodlia. Ak je vodotesné zariadenie príliš svetlo, znamená to, že je vyrobená z nízko kvalitného plastu. Optimálna hmotnosť sa považuje za 30 až 40 g.

  Vodotesné puzdro

  Všetky podmorské slúchadlá sú vyrábané s vodotesným puzdrom, ale pred ponorením vo vode je žiaduce kontrolovať indikátor takejto ochrany. Podľa medzinárodných noriem to môže byť od x0 až x8, je dôležité poznamenať, že Produkty s indexom X0 nemožno použiť pod vodou. Slúchadlá s indikátorom X1 sú spoľahlivo chránené len z prenikania kvapôčok vody (vhodné na prechádzku v parku počas dažďa) a zariadenia s indexom x8 umožňujú plavcom ponoriť pod vodou na dlhú dobu.

  Nasledujúce video poskytuje prehľad o 5 najlepších vodotesných slúchadiel.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár