Vonkajšie kondicionéry: princíp prevádzky, typy, výber a prevádzka

Pokiaľ ide o klimatizáciu, zvyčajne si pamätáme zariadenia umiestnené na stene a dobre viditeľné z diaľky. Ale je tu iná možnosť – zariadenie nainštalované na podlahe. Má svoje vlastné funkcie a nuansy, ktoré musia byť známe.

Zariadenie a princíp prevádzky

Vonkajšia klimatizácia pracuje na rovnakom približne schéme ako jeho steny alebo stropné analógy. Zvyčajne je to monoblock. Cirkulácia Freon sa vyskytuje nepretržite, pretože chladiaci účinok nie je tiež prerušený. Na výparníku, chladiaci prostriedok mení svoj agregovaný stav, prechádza teplom v kontakte s vzduchovými trubicami.

V kondenzačnom uzle dochádza k opačnému: horenie, hmota freóna sa zahrieva smerom von a potom je už prirodzene daná. Aby bol cirkulovaný vzduch aktívnejší, musíte použiť odstredivý ventilátor. Vzduchové uťahovanie zvonku sa zvyčajne vyskytuje cez starostlivo premyslený systém slotov. Zvyčajne sa používa para fanúšikov: jeden poskytuje odstránenie predhrievanej hmoty do vzduchového potrubia, ktorý beží na ulicu, a druhý pomáha distribuovať chladený vzduch v miestnosti.

V spodnej časti puzdra je paleta, kde tečie kondenzát.

Kvapalina z tejto palety sa bude musieť zlúčiť.

Niektoré zariadenia môžu pracovať v režime ohrievača, ale majú limit – intenzita vykurovania je nižšia ako v zariadení na plný formát. V každom prípade však moderné klimatické zariadenia fungujú na príkazoch elektronických riadiacich uzlov. Vo zvyšku špeciálnej zložitosti, zariadenie podlahové zariadenie nepredstavuje.

Klady a zápory

Nepochybnou výhodou vonkajšieho klimatického zariadenia je jeho relatívna mobilita. Ak sa miestnosť posúva stoličku alebo pohovku v miestnosti, môžete zariadenie rýchlo usporiadať na nové miesto. Bude potrebné niektoré prípravné kroky, ale existuje menej ako pri používaní iných typov klimatizačných zariadení. Nie je potrebné natiahnuť komplexné vzduchové kanály a iné sofistikované komunikácie. Pretože zložitosť inštalácie je menšia a pravdepodobnosť výstupu zariadenia nižšie.

Schválenie inštalácie podlahového kondicionéra sa nevyžaduje. Takéto riešenie však má určité nevýhody. Umiestnenie kompresora a potrubia pre Freon vo vnútri prípadu znamená, že hluk pri práci je takmer nevyhnutný. Nech je to dosť slabé, ale stále eliminovať zvuk nemôže. Okrem toho mechanické komponenty nevyhnutne zvýrazňujú teplo, ktoré je v rozpore s veľmiou myšlienkou klimatizácie.

Ťažkosti môžu vytvoriť nedostatok výstupu kondenzátu. Bude potrebné stráviť čas na ruke odvodnenú a vyrovnanú so stratou efektívnosti, ak je nemožné. Napriek všetkému úsiliu, na všetky izolácie, rozsiahly vzduch smerom von hadicu sa musí prehriať. Pretože klimatizačná oblasť bude vystavená skleníkovému efektu. Vzduchový plot na chladenie z tej istej miestnosti, kde cirkuluje, môže výrazne zhoršiť jeho kvalitu.

Porovnanie s nástrojmi na stenu

Inštalačné systémy nainštalované na podlahe sú jednoznačne bližšie k ideálu prenosného zariadenia. Môžu byť inštalované na mieste, v ktorom bude spotrebiteľ želá (ak je to len toto miesto). Inštalácia je veľmi jednoduchá a pohodlná, nie je potrebné pomôcť profesionálom. Z tohto dôvodu je inštalácia lacnejšia a rýchlejšia ako obvykle.

Takmer všetky úpravy podlahových vozidiel sú vybavené:

 • časovače;

 • diaľkové ovládanie;

 • možnosť ionizácie;

 • Filtre hlboké čistenie.

Ale to neznamená, že zariadenie inštalované na podlahe je určite dobré. Takéto zariadenia majú obmedzenie kapacity – zriedka existujú silnejšie produkty 4000 W. Je pravda, že v rovnakom čase plne plne plnili svoje úlohy, najmä ak je klimatizovaná oblasť Mala.

Ako už bolo spomenuté, vonkajšia technika je relatívne hlučná. Na druhej strane stien rozdelené systémy z dôvodu:

 • tichá práca;

 • Relatívne vysoký výkon (obvyklé prístroje môže mať tepelný výkon 7 kW);

 • Fitness pracovať na ploche 80-100 kV. m;

 • širokú škálu vnútorných blokov;

 • veľký rozsah.

Názory

Klimatizačné kondicionéry inštalované na podlahe, poznamenávame sa tiež, že sú dosť rôznorodé. Pomerne atraktívna voľba môže byť stacionárna jednotka so vzduchovým kanálom. Vonku pripomína malé veľkosti nížny stôl, valcovacie kolesá. Preto inštalácia zariadenia bude fungovať takmer všade. Môžete si ho voľne naliať – hlavnou vecou je mať dostatok dĺžky potrubia.

Je veľmi dôležité pri čistení a usmernení. Pod klimatizáciou môžete umývať podlahu a potom ju vrátiť.

Stojí však za to, že akékoľvek vonkajšie prístroje absorbuje užitočný priestor v miestnosti. Z tohto dôvodu je potrebné starostlivo vybrať inštalačné body a premýšľať o možných dôsledkoch.

ale, Na rozdiel od rozdeleného systému nebude potrebné demontovať hlavné steny alebo oddielu.

Prečítajte si viac  Technológia pozláteného štuku

Ale domáce klimatizačné zariadenia s vzduchovým potrubím so všetkými jeho výhodami je nepravdepodobné, že sa nazývajú kompaktné zariadenia. Najbližšie k Ideálne Mini je čisto monoblokové modely bez vzduchového potrubia.

Zrušenie veľkosti sa zároveň vypláca znížením výkonnosti a celkovej efektívnosti. Malý, „Čistý“ monoblock príliš veľa hluku, aby sa mohol pokojne používať v spálni alebo v detskej izbe.

Jasný príklad malej domácnosti klimatizácia vo vonkajšom stave je Ballu BPAC-07 CE_Y17.

Toto čínske prístroje má chladiacu kapacitu 2 kW. Zaručuje sa zabezpečiť optimálne parametre vzduchu na ploche 20 kV. M. V režime chladenia, 785 W prúdu za hodinu. Objem zvuku počas prevádzky sa líši od 45 do 51 dB.

Ďalšie malé prístroje – LORIOT LAC-07HP.

Z hľadiska moci a servisu sa nelíši od predchádzajúceho modelu. Spotreba prúdu je tiež identická. Navyše je zaručená stabilná hladina hluku – nie vyššia ako 45 dB. Nevyžaduje sa žiadna zložitá príprava na používanie zariadenia.

Veľmi sľubný je typ meniča klimatizácie.

Takýto názov sa používa v obchodnej praxi a označuje zariadenia schopné meniť intenzitu kompresorového motora. Nastavenie tohto indikátora sa dosiahne z dôvodu manipulácií s typom napájania. Výsledkom je, že výkon sa výrazne zlepší a energia sa spotrebuje oveľa ekonomicky ako obvykle. Ďalšou výhodou je schopnosť pracovať v širšom rozsahu teplôt a flexibilne sa prispôsobiť vznikajúcej situácii.

Čo nie je menej dôležité, Nastavenie sa vykonáva hladko, vo forme niekoľkých krokov. Pretože kompresorový motor funguje presne tak, ako by mal byť v súlade s tepelným zaťažením. Pre urýchlenie dosiahnutia potrebných indikátorov sa vyžaduje použitie špeciálnej možnosti v prevádzke regulátora. Nastaví nútený režim podopretý, kým sa nezistí požadovaná teplota. Preto potreba zmizne neustále spustenie a zastavenie kompresora, čím sa znižuje jeho zdroj.

Možno zvážiť výhody schémy meniča:

 • Zrýchlený výstup do požadovaného režimu;

 • Porovnávacie ticho počas prevádzky;

 • Aktuálne úspory;

 • schopnosť ohrievať domov aj pri relatívne nízkej teplote;

 • Zníženie zaťaženia na domáce zapojenie a minimalizovanie štartového prúdu.

Neobmedzené používanie zariadení konvertor je však brzdené ich zvýšenými nákladmi (aj s inými identickými vlastnosťami). Dodatočný blok zvyšuje obálku a hmotnosť produktu. Elektronika nebude schopná zapnúť kompresor, keď sa vzduch na ulici zahrieva nad povolenú hodnotu. Môže vytvoriť malé nepríjemnosti, ale umožní vám udržať hodnotnú techniku ​​v dobrom stave.

V ruských podmienkach bude ohrievaná veľmi cenná verzia klimatizácie. Tento režim je zvyčajne prevádzkovaný v rozdelených systémoch, ale je možné ho realizovať v podlahových modeloch. Bežnejšia možnosť – modely so zvlhčovačom vzduchu. Stojí za to povedať, že klimatizácia bez vlhkosti nie je úplne plná. Kompenzácia rezania vzduchu, ktorá sa vyskytuje súčasne s klimatizáciou, je mimoriadne dôležité pre zdravie a ochranu niektorých vecí v miestnosti.

Opakovanie vody, ísť a vracia sa do miestnosti. Preto je vlhkosť normálna. Existuje jednotné zvlhčovanie vzduchu a vlhkosť nie je uviaznutá v horných vrstvách domácej atmosféry. Zmizne potrebu neustáleho pridať nové časti vody.

Pre porovnanie: Na to v prípade konvenčných modelov klesne každých 10-14 hodín.

Zvlhčovanie zvyčajne pomáha dosiahnuť čistenie vzduchu.

Populárne modely

Medzi mobilným podlahovým klimatizáciou vyniknú NEOCLIMA NPAC-09CG.

Skromné ​​veľkosti výrazne zjednodušujú používanie zariadenia v malých apartmánoch a súkromných domoch. Objem je relatívne malý. Odstránenie kondenzátu je organizované nasledovne. Nastavenie zariadenia pre optimálne mikroklímu nie je ťažké.

Môže byť diagnostikovaný v automatickom režime, prepnite do režimu spánku a vôbec vypnite automatický príkaz. Ventilátor má 4 štandardné rýchlosti. Poskytol časovač. Môžete dať tím sušiť vzduch, nie vetranie miestnosti.

Dobrý doplnok je malý, ale dôkladne si premyslel na obrazovke tekutých kryštálov.

Treba však mať na pamäti, že toto zariadenie je relatívne malé.

Ako alternatíva k zváženiu Ballu BPAC-09 cm.

Už jedna vec je, že dodávateľ je vedúcou spoločnosťou v oblasti klimatických techník, inšpiruje dôveru. Nový 2019 poteší spotrebiteľov a niekoľko pokročilých technologických pokrokov.

Zdá sa teda vylepšený riadiaci systém. Vývojári zaplatili značnú pozornosť zabezpečeniu spoľahlivosti a nepretržitého fungovania svojich výrobkov. Predpokladá sa, ako zabezpečiť ochranu proti prúdeniu kondenzátu a nadmerným zvlhčovaním. Výrobca vyhlasuje, že zariadenie zodpovedá kategórii energetickej účinnosti a. Čo je dôležité, použitý Freon je úplne bezpečný z environmentálnych podmienok. Ďalšie výhody výrobku možno považovať za elegantný dizajn a optimálnu cenu. Kompresor však vytvára silný hluk.

O trvanlivosti počas prevádzky je prospešná ZANUSSI ZACM-12 MS / N1.

Prečítajte si viac  Ako vytvoriť televízor z monitora?

Tento klimatizátor mobilného typu tiež používa prostredie bezpečné bezpečné freór. V tomto prípade pracovný objem zariadenia nepresahuje 50 dB. Poskytol časovač. Obrazovka je dostatočná na plnohodnotné ovládanie. Klimatizácia zo Zanussi Výdavky nie viac ako 90 W za hodinu. Dizajnéri sa starali o výber 3 rýchlostí rotácie. Napriek kompaktnosti, hmotnosť zariadenia presahuje 24 kg; Nie je možné ho dať všade.

ELECTROLUX EACM-08CL / N3 Sa líši v rozpočtovom cene a zároveň praktickosť. Ale aj o atraktívnom dizajne, vývojári nezabudli.

Zaručuje sa optimálny vstup zariadenia do akejkoľvek miestnosti. Zvukový objem nepresahuje 44 dB. Klimatizačná kapacita stačí na zlepšenie kvality ovzdušia v štandardnom dvojizbovom byte; Iba tvrdosť výstupného potrubia.

Veľmi atraktívne riešenie môže byť Ballu BPAC-16CE. Jeho tepelná kapacita dosiahne 1600 W. Pretože zariadenie môže zlepšiť kvalitu ovzdušia na 43 kV oblasti. M. Súprava doručenia obsahuje diaľkové ovládanie, navrhnuté všetkými pravidlami. Tam je časovač 24 hodín, funkcia ochrany pred nadmerným zvlhčovaním a únikom je premýšľané; Neboli nájdené žiadne významné nevýhody.

Ale mnohí ľudia sa snažia vybrať kombinovaný (vonkajší strop) klimatizáciu. Takéto systémy pomôžu poskytnúť požadovanú mikroklímu aj na pomerne veľkú plochu. Je možné zvážiť dobrý príklad Timberk AC TIM 24LC CF5.

Tento model implementuje automatický systém na vysokej úrovni, plne oslobodený od ručného riadenia vzduchu. A spoľahlivá ochrana proti negatívnym faktorom vrátane všetkých rovnakých únikov; Chladiaca kapacita dosiahne 11700 W.

Maximalizovať rozšírenie prevádzky prevádzky, najmä spoľahlivého antikorózneho povlaku. Časovač sa výrazne zlepšuje v porovnaní s inými modelmi. Poskytol nočný tichý spôsob prevádzky. Spotreba energie je relatívne malá. Existuje však vážna nevýhoda – zlý vzhľad.

Ak potrebujete Klimatizáciu pre prémiu, mali by ste venovať pozornosť Royal Clima CO-F60HN.

Má „čisté“ vetranie a možnosť vlastnej diagnostiky. 30 kubický prúd vzduchu. m za minútu zlepší mikroklímu aj vo veľkej chate. Chladený výkon je 17000 W a vykurovanie dosahuje 18 500 w. Znateľná slabosť je len absencia režimu ventilácie napájania.

Ale ospravedlnenie bude tu:

 • Vynikajúca drenáž;

 • Vedenie pohodlia;

 • premyslený vzdialený;

 • Spoľahlivú ochranu pred vnútornými kanálmi

 • Pamäte nastavení;

 • Použite jemné čistiace filtre.

Ako si vybrať?

Bolo by možné hovoriť o špecifikách jednotlivých modelov na dlhú dobu, ale je oveľa dôležitejšie poznať druhé – ako si vybrať, aby sa podlahová klimatizacia neuspokojila. Monoblocks bez vzduchového potrubia si musia vybrať, či je potrebné nielen vychladnúť vzduch, ale tiež ho zvlhčite.

Takéto zariadenie je však vhodné len vtedy, keď je možné neustále meniť vodu.

Tento nedostatok je do určitej miery kompenzovaný dostupnou cenou. Ak chcete vybrať zariadenie pre veľké izby o 50, 60 kV. m a tak ďalej, potom bude tu mobilný systém rozvetu.

Samozrejme, že to bude musieť dať vážne peniaze. Ale na veľkých oblastiach, len účinnosť takýchto zariadení a pomáha ľuďom do silného tepla. Vyhodnotenie počtu hadíc, ich dĺžky a spôsob upevnenia, bude možné pochopiť, ako je mobilná klimatizácia a ako presne to musí byť nainštalované. V súlade s tým sa dá ľahko zistiť, či toto zariadenie vyhovuje vôbec (niekedy kvôli chybe, keď vyberiete, nie je možné nainštalovať systém klimatizácie). Pri výbere, musíte venovať pozornosť skutočnosti, že kondenzát sa odstráni.

Pre rušné modely modelu s výparníkom oveľa lepšie ako vypočítané na zber a vypúšťanie kvapaliny. Ak sa plánuje poskytnúť domov alebo pre byt dokonalý mikroklím, musíte sledovať rôzne klimatické funkcie. „Príliš veľa“ sa v tomto prípade nestanú. Ale pre chatu je klimatizácia zvolená podľa inej situácie: mala by byť odolná voči napájaniu a nestabilite aktuálnych parametrov. Výber zariadenia do spánku, je to nežiaduce uprednostniť veľmi silné zariadenia – často zbytočne hlučné.

Prítomnosť špeciálneho nočného režimu len do určitej miery tento problém rieši. Koniec koncov, niekedy chcete odpočívať popoludní, ale neustále sa incorpor špeciálne nastavenia sú trochu ťažké. Výnimkou sú modely, v ktorých sa objem znižuje v časovači. Potom bude možné okamžite nastaviť určité hodiny, v ktorých zariadenie začne pracovať menej aktívne. A áno, prakticky nemá zmysel získať podlahovú klimatizáciu bez diaľkového ovládania.

Odporúčania inštalácie

Ale tu je vybraná klimatizácia. Je čas namontovať ho. A tu je tiež dôležité zabrániť chybám schopným znehodnotiť akýkoľvek moderný produkt. Často sa hovorí, že podlahové kondicionéry sú veľmi jednoducho s vlastnými rukami, ale stále existuje určitá technológia, ktorú treba rešpektovať. Mobilné monobloky častejšie dajte, vydávajte dýchacie cesty cez okno. Je to jednoduchšie ako dierovacie steny a spoľahlivejšie.

Prečítajte si viac  Ako pripojiť slúchadlá do počítača a notebooku v systéme Windows 10?

Zvyčajne sa klimatické stroje predávajú s hotovými súbormi na montáž. Ak nie je takáto sada, budete musieť manuálne vykonať vložku do otvoru okna.

Čím bližšie k oknu sa zariadenie zvýši, čím menej odporu bude, čo spĺňa priečne vzduch. Z toho istého dôvodu sa vždy snažia robiť ako menší počet ohybov.

Je nežiaduce, že nábytok sa nachádza v blízkosti klimatizácie alebo tam boli ďalšie položky (musíte sa pokúsiť ich presunúť aspoň 0,5 m).

Vložka z organického skla robí po presnom meraní okna krídla. Táto vložka musí byť vo forme obdĺžnika, a tam je priechod pre vzduchové siete v ňom. Kanál trochu už ako priemer rúry. V opačnom prípade nebude schopná udržať si celkom pevne.

Na utesnenie odporúčania používať samolepiace gumové tesnenia. Počas inštalačných vložiek musí byť okno neustále otvorené. Kus Plexiglas je upevnený maľbou škótou a špeciálnymi zámkami. Stojí to za to pamätať Vzduchový kanál sa najprv pripojte k klimatizácii a potom odstránite na ulicu.

Až po tom, čo môžete pripojiť kanalový kanál.

Vonkajšie rozdelené systémy začínajú dať, vŕtanie cez kanál v stene s prierezom približne 0,06 m. Táto diera vám umožní priviesť potrubie chladivom do externého bloku klimatizácie. Odvodňovacie trubice a elektrické káble sa tam budú držať. Otvor je dláždený podľa štítkov vyrobených výrobcom na montážnom paneli klimatizácie. Vŕtajte kanál so svahom kodu, inak to bude pršať a rezať kondenzát.

Vonkajšia časť Pripojte špeciálne držiaky. Vnútri stenových vrtovných otvorov potrebných na vloženie skrutiek. Požadované konzoly Najčastejšie zahrnuté do dodávky. Keď je samotný blok upevnený, sleduje, že stena zostáva najmenej 0,05 m (a ideálne 2-3 krát viac). Určite skontrolujeme, ako spoľahlivo je mechanizmus zabezpečený, inak môže existovať vážne problémy.

Je povolené nainštalovať vonkajšiu časť klimatizácie na balkónoch a lodživách. Budete však musieť dbať na to, aby ste boli stabilný prílev čerstvého vzduchu. Vnútorná časť je oveľa jednoduchšia. Len to bude potrebné vybrať pravú plochu a pripojiť spodnú časť 4 kolies.

Hlavná vec je, že je vzdialenosť 0,5 m od mriežky prívodu vzduchu do akejkoľvek položky, a aby neexistovali žiadne radiátory alebo iné vykurovacie zariadenia vedľa.

Podmienky používania

Všetci výrobcovia v pokynoch nevyhnutne uvádzajú, že je možné použiť vonkajšie klimatizačné zariadenia s priamym zaradením do zásuvky. Akýkoľvek druh rozšírenia a adaptérov sú kategoricky neprijateľné. Je potrebné sa uistiť, že samotná zásuvka, klimatizácia a elektroinštalácie dobre uzemnené. Odvádzanie Nespúšťajte zariadenie po odstránení vonkajšej mriežky. Rovnakým spôsobom inštalácia klimatizácie vo vonkajších, kúpeľniach a sprchových kabínach.

Uzemnenie by sa nemalo vyskytnúť cez plynové potrubia, plynové a inštalatérske zariadenia. Uistite sa, že sa uistite, že prístup k výstupu nie je ťažké. Vonkajšia klimatizácia môže trpieť veľmi veľa z prehriatia, preto je potrebné ho dať len v tieni. Zároveň by to malo byť prísne vertikálne. Podrobnejšie požiadavky na každé špecifické zariadenie je možné čítať v pokynoch.

Tipy

Existuje niekoľko ďalších jemností, ktoré by mali brať do úvahy kupujúci vonkajších klimatizačných zariadení. Nákup lacného modelu, musíte sa vyrovnať s pomerne vysokou úrovňou hluku. Ak chcete urobiť život čo najkratší, musíte uprednostniť drahú techniku. Vysoká cena bude musieť poskytnúť a pre obzvlášť kompaktné modely, zatiaľ čo ich výkon nie je impozantný.

Konfigurácia klimatizácie, nemá zmysel nastaviť vzduchové chladenie viac ako 18 stupňov. Toto je nielen iracionálne z hľadiska spotreby energie, ale jednoducho škodlivé pre zdravie. Zvyšuje pravdepodobnosť prechladnutia, reumatizmu.

V každom prípade sedieť priamo pod tryskami studeného vzduchu.

Tak, že moc zariadenia presne zodpovedá potrebám zákazníka, musíte okamžite konzultovať s odborníkmi.

V noci, aj keď sa teplo nie je znížené, je potrebné preložiť klimatizáciu v menej intenzívnom režime. Chladenie môže byť znížené o 1-2 stupne, pretože v noci telo spotrebuje menej tepla.

Je potrebné vyčistiť klimatické techniky a to bude musieť systematicky. Vonkajšie a vnútorné filtre podliehajú čisteniu. Bloky filtrovania uhlia nie sú umývané, ale úplne vymenené.

Prečítajte si viac o Podlahové kondicionéry sa dozviete pri pohľade na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: