Vyberte a pripojte TV tuner pre počítač

Sortiment moderných TV tunerov je neúnavne rastie. Môžete nájsť veľa vysoko kvalitných a multifunkčných zariadení na predaj, dokonale sa vyrovnať s našimi úlohami. Ako si vybrať vhodný televízny tuner pre počítač, ako ho správne pripojiť – toto a mnoho ďalších vecí budú diskutované v článku.

Čo to je?

Skôr ako pochopíte, ako si vybrať a pripojiť nakúpený TV tuner pre počítač, je vhodné zistiť, čo je podľa tohto termínu.

TV tuner je špeciálne zariadenie, ktorým je signál z televíznych antén (káblovou aj satelitom). Dnes existuje niekoľko odrôd takýchto zariadení. Každý z nich má svoje vlastné charakteristiky a špecifikácie, ktoré považujeme za nižšie.

Preskúmanie druhov

V súčasnom sortimente TV tunerov pre počítač nájsť perfektný model bude môcť kupujúcemu s akýmikoľvek požiadavkami. Hlavnou vecou je rozhodnúť vopred, aký typ zariadenia by sa mali zakúpiť. Viac informácií o všetkých funkciách a charakteristikách tunerov rôznych typov.

Externý

TV tuner pre počítač zadaného typu je možné pripojiť k televízoru alebo monitoru. Súčasne môže byť osobný počítač alebo samotný televízor v stave mimo. Predpokladá sa, že TV tuner posudzovaného hľadiska je najpraktickejší a multifunkčný. Okrem toho má takéto vybavenie demokratické náklady v porovnaní so všetkými existujúcimi analógmi.

Vnútorný

Tento TV tuner pre PC je špeciálny poplatok, ktorý je inštalovaný vo vnútri hlavného vybavenia. Táto doska obsahuje potrebné ovládače a softvér.

Hardvér

Jeden z poddruhov externých zariadení, ktorých spojenie je vyrobené v medzere medzi monitorom a grafickou kartou.

Najlepšie modely

Moderní výrobcovia produkujú vysoko kvalitné a funkčné TV tunery pre PC. Na store regály môžu užívatelia spĺňať obrovské množstvo vynikajúcich modelov. Zoznámte sa s najlepšími kópiami pomocou veľkého dopytu.

Svetová vízia Premium

Vysoko kvalitný tuner, ktorý môže pracovať s káblovou aj digitálnym vysielaním. Model má vstavaný modul Wi-Fi. Ak chcete napísať obľúbené televízne programy, poskytuje USB konektor. Je pravda, že sa nachádza na zadnom paneli, že mnohí používatelia zdajú byť najvhodnejšie riešenie.

Táto funkcia však má pozitívny vplyv na vzhľad zariadenia.

Malý mínus svetovej vízie prémiového zariadenia spočíva v náročnom zaznamenávaní televíznych programov začínajúcich a končí po polnoci. TRUE, výrobcovia už vydali čerstvé firmvérové ​​verzie, ktoré eliminujú tento problém. Zariadenie je lacné a môže sa pochváliť dobrou funkčnou „plnkou“, ktorá z neho robí jeden z najobľúbenejších.

Iholder Hed TV H6

Krásny vnútorný model TV tunera pre počítač. Priťahuje spotrebiteľov možnosť digitálneho recepcie. Môžete nahrávať digitálne kanály bez zaťaženia procesora. Zariadenie je typické pre premyslený, vysoko kvalitný softvér, ktorý je veľmi pohodlný a ľahko použiteľný. Existuje veľký počet užitočných nastavení a pluginov. Zariadenie je vybavené ergonomickým ovládacím panelom.

Používatelia budú mať možnosť spustiť osobný počítač z konzoly, ak správne konfigurácia systému BIOS.

Interný dekodér v prístroji Hearh Darged TV H6 nie je poskytnutý. To naznačuje, že pri použití analógového vysielania počas programov nahrávania sa do procesu dodá impozantné zaťaženie.

Avermedia Technologies Darkcrystal HD Capture Pro

Ďalší populárny model interného TV tunera pre moderný počítač. Vyznačuje sa jednoduchá a rýchla inštalácia, s ktorou sa každý používateľ ľahko vyrovnať. Zariadenie je jednoduché nielen pri fixácii, ale aj v prevádzke. Je vhodné použiť ho, existuje podpora pre povolenie plného HD s rozlíšením na 1920×1200 p. Nahrávanie sa vykonáva hladko, počítač nezaznamenáva záťaž napájania súčasne. Analógové video je možné previesť na digitálny formát.

Vážne nedostatky interné tuner Avermedia nemá. Väčšina používateľov počas prevádzky tohto zariadenia si nevšimla závažné mínusy.

Rombica Pro DVB-T2

Toto je miniatúrny externý televízny tuner dobrej kvality, ktorá sa pripája k osobnému počítaču alebo prenosnému počítaču cez rozhranie USB. Zariadenie môže zachytiť analógové video a výstup obrazu vo vysokom kvalite HD. Možno pohodlná kontrola pomocou diaľkového ovládania. Zariadenie má kompaktnú veľkosť, ktorá priťahuje mnoho spotrebiteľov.

Telefunken TF-DVBT227

Spoľahlivý Digitálny TV tuner Externý typ. Zabezpečil typ pripojenia v režime offline. FM tuner nie je poskytnutý, ako napríklad video zachytenie. Zariadenie podporuje formát HD, existuje progresívne zametanie. Na výjazde môžete získať video v takýchto formátoch – 3: 4, 16: 9. Audio-, ako aj HDMI- a kompozitné výstupy. Tam je USB rozhranie 2.0 typ A.

Stroj je vybavený displejom, časovačom nahrávania a odloženým režimom zobrazenia. Riadené diaľkovým ovládaním. Zariadenie je charakterizované stabilnou prevádzkou, jednoduchým nastavením a ergonómiou ako celku. Priťahuje kupujúcich a nízke náklady na loď.

Rombica Pro Analóg

Kvalitný počítač TV tuner Kompaktná veľkosť. Označuje analógový typ. Poskytujú sa automatické nastavenia. Zariadenie zobrazuje obrázok s rozlíšením 720×576 p. Model s video zachytávaním. Tam je teletext v ruštine, funkcie Timeshift. Tam sú zabudované FM tuner, Elektronický teleiet. Nahrávanie sa môže vykonať na harmonograme.

Rombica Pro Analóg má USB konektory, 1 koaxiálny výstup a mini USB port 2.0. Sila zariadenia pochádza z portu USB. Kompletné so zariadením je diaľkové ovládanie. Bývanie je vyrobené z vysoko kvalitného plastu.

Asus môj kino-p7131 hybrid

Interný TV tuner, vypočítaný na analógových a digitálnych signáloch. Pripojenie k osobnému počítaču vykonáva PCI. Zariadenie má vstavaný FM tuner a je riadený diaľkovým ovládaním.

Espada DVB-T / T2 / C + FM + DAB

Malý USB tuner pre počítač. Používa na prijímanie digitálneho éterického a káblového vysielania. Malý stroj podporuje formát HDTV a má vstavaný FM tuner, ktorý je zrozumiteľný od svojho mena. Mini-tuner je pripojený cez rozhranie USB, ale Espada offline práce nie je poskytnuté.

Model je kompatibilný s veľkým počtom operačných systémov Windows, napríklad 2000, 7, 8, Vista, XP. Tam je vchod pre TV anténu.

Súčasťou aparátu Espada je veľmi pohodlné diaľkové ovládanie. Zariadenie nemá žiadne uvoľnenie firewire. Zariadenie podporuje dotykové obrazovky, hardvérové ​​zrýchlenie DXVA2, Timeshift. Vykonávané v tradičnej bielej farbe.

Recenzie tohto zariadenia sú nejednoznačné. Medzi kupujúcimi boli tí, ktorých zariadenie usporiadalo, ale mnohí a tí, ktorí v ňom objavili nejaké chyby. Niektorí používatelia si všimli, že Espada DVB-T / T2 / C + FM + DAB má sklonovú sadu nastavení a „Brzdový“ softvér.

Ako si vybrať?

V obrovskom sortimente vysoko kvalitných TV tunerov pre počítače a notebooky sa môžete stratiť. Spotrebitelia často nevedia, ktoré zariadenie si vybrať najlepšie a stráviť veľa času na vyhľadávaní optimálnej možnosti. Aby sa nezaoberali takýmito ťažkosťami, pri výbere vhodného TV tunera stojí za to skórovať z niekoľkých dôležitých parametrov. Zoznámte sa s nimi.

 • Zbieranie vysoko kvalitného prijímača, je dôležité, aby ste sa vopred rozhodli o tom, aký typ prijatého signálu potrebujete. Ak budete sledovať štandardnú základnú televíziu, ktorá pracuje cez anténu inštalovanú na streche, potom stojí za to zostať na analógovom tuneri. Ak je digitálna televízia vysielaná v meste vášho pobytu, potom by sa mal TV tuner kúpiť digitálny (DVB-T).
 • Vyberte si vhodný typ tunera – interný alebo externý. Interné modely sú implementované ako špeciálne dosky, ktoré musia byť inštalované vo vnútri PCI alebo pneumatík PCI-E. Takéto vzorky stojí lacno a majú bohatú funkčnosť, ale pre ich inštaláciu bude musieť otvoriť prípad vášho počítača. Vhodnejšie riešenie bude externým TV tunerom. Môže to byť napríklad miniatúrne zariadenie vo forme flash disk.
 • Vyberanie externého TV tunera V štandardnom prípade je potrebné pozrieť sa na konektory, ktoré sú k dispozícii na ňom. Odporúča sa kúpiť zariadenia s VGA-výstupom, USB-, HDMI- a inými príslušnými konektormi.
 • Odporúča sa kúpiť exkluzívne značkové TV tunery pre osobný počítač. Dnes mnohé firmy produkujú vysoko kvalitné a konzistentne pracovné zariadenia bez vážnych nedostatkov. Mnohí z nich majú demokratické náklady, takže to nestojí za extenzívne vysoké ceny.

Ako sa pripojiť a konfigurovať?

Na pripojenie počítačového TV tunera nemusíte mať špeciálne vedomosti a zručnosti. Pripojenie takýchto zariadení je jednoduché a zrozumiteľné.

Zvážte, aké zariadenie je potrebné na pripojenie štandardného modelu TV tunera počítača.

 • Prefix. Ak chcete zobraziť digitálne televízne kanály, bude potrebná prefix DVB-N2. Samozrejme, je potrebné si vybrať perfektné vhodné prístroje so všetkými vlastnosťami, ktoré sa vám zdajú byť užitočné.
 • Kábel. Podpora 2 typy káblov: televízia a HDMI.
 • Anténa. Môže byť vnútorná aj externá. Voľba vhodnej možnosti závisí priamo od odľahlosti televíznej veže.

Pripojenie tunera je tiež možné na úkor kábla PCA.

 • Ak to chcete urobiť, bude potrebné vložiť vodiče do konektorov umiestnených na zadnej strane konzoly. To všetko závisí od farby označovania (biele a červené – to sú audio signály a žltý – video signál).
 • Potom sú pripojené anténa a televízor.
 • Kanály sú nakonfigurované.

Pripojenie môže byť implementované a cez špeciálny koaxiálny kábel. Takéto riešenie je relevantné, ak príde na potrebu pripojiť starý monitor, v ktorom nie je žiadny vstup pre video:

 • Po prvé, kábel je pripojený priamo k prijímaču;
 • Potom môžete začať nastaviť kanály.

Ak je doma zastaraný modelový monitor, môžete pripojiť prijímač niekoľkými spôsobmi:

 • Adaptér nájdete od vstupu A / V na SCART;
 • Kúpiť a pripojiť príslušný adaptér;
 • Ak je monitor úplne starý, potom sa odporúča kúpiť špeciálny modulátor s konektorom RCA.

Ak hovoríme o vnútornom tuneri, jeho inštalácia bude pozostávať z niekoľkých stupňov.

 • Najprv musíte de-energovať osobný počítač.
 • Ďalej musíte odstrániť bočný kryt systémovej jednotky. Sledujte základnú dosku vo vnútri zariadenia, kde môžete vidieť sloty PCI. Aspoň jeden z nich by mal byť slobodný. Tam a nainštalujte tuner.
 • Jemne vymažte kovový uzáver, ktorý pripojil malé úsilie. Vezmite tuner v ruke, umiestnite ho nad zásuvkou. Vložte tam, mierne stlačte.
 • Teraz je potrebné vykonať inštaláciu audio kábla, ktorý musí byť kompletný so zariadením. Pripojte jeden koniec k výstupu na tunera a druhá na základnú dosku. Upevnite kryt systémovej jednotky na rovnakom mieste.
 • Na zadnej strane systémovej jednotky nájdite konektor kábla antény. Pripojte ho tam. Ak má tuner vstavaný prijímač FM, musíte pripojiť anténu zahrnutú do súpravy.
 • Moderné tunery sú ovládané na diaľku, čo znamená, že v súbore so zariadením bude infračervený prijímač. Umiestnite túto položku do oblasti viditeľnosti.
 • Teraz môžete spustiť PC.

Ďalej môžete prejsť na prvé nastavenia nového pripojeného zariadenia. S najväčšou pravdepodobnosťou, keď je operačný systém zapnutý, vás bude informovať o objavení nového zariadenia a ponúkne inštaláciu všetkých potrebných ovládačov. Odporúča sa odmietnuť takýto návrh a nastaviť požadované programy sami.

V ďalšom videu sa môžete oboznámiť s pripojením interného TV tunera do počítača.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: