Vyberte tabletový skener

Multifunkčné zariadenie je neoddeliteľnou súčasťou života takmer každého, kto dnes žije. Veľké kancelárie aktívne využívajú počítačovú technológiu a súvisiace systémy. Vezmite si napríklad tabletové skenery: bez iba kancelárií, ale mnoho aktívných užívateľov. Článok bude hovoriť o tomto type vybavenia, jeho schopností a funkcií.

Čo to je?

Tablet Scanner – Multifunkčné vybavenie s vysokou produktivitou a pohodlnou prevádzkou. Hlavným znakom tejto techniky je, že pri skenovaní nie je potrebné deformovať dokument alebo iné tlačené výrobky.

Toto je vhodné zariadenie pre skenovanie kníh, diapozitívov, fotografií, filmov a iných materiálov.

Princíp prevádzky

Ak chcete previesť materiál do elektronickej formy, musíte dať list na špeciálny sklenený povrch dole.

Po spustení zariadenia na prácu sa preprava začína pod sklom. Táto zložka je vybavená senzormi, zrkadlami, šošovkami a inými technickými prvkami. Pri pohybe sa preprava premieta do tlačených výrobkov. Odráža sa a zachytáva citlivými senzormi.

Senzory Konvertujú informácie do špeciálnych elektrických signálov, V závislosti od úrovne osvetlenia každej časti naskenovaného dokumentu. Signály úlovky konvertor Vybavenie I prekladá ich do digitálneho zobrazenia. Získaný Digitálne informácie vstupuje do počítača ako elektronický súbor.

Akonáhle je práca skenera dokončená, technika s ním oznamuje a na obrazovke sa zobrazí nový obrázok. Vedenie technika dochádza cez Špeciálny softvér, ktorý je nainštalovaný na počítači pred použitím skenera. Okrem toho môžete použiť klávesy HOT.

Klady a zápory

Tento typ skenera má nasledujúce výhody:

 • Veľký súbor funkcií;
 • Jednoduchosť prevádzky, zrozumiteľná aj pre začínajúcich používateľov;
 • široká škála modelov, ktoré sa líšia v kategórii schopností a cien;
 • Získaný vysokokvalitný obraz;
 • Podpora rôznych formátov.

Chyby:

 • Veľké veľkosti niektorých modelov technológií;
 • Existujú obmedzenia pre skenovanie transparentných materiálov.

Odrody

Moderné rýchle skenery sú prezentované v rôznych konfiguráciách, z ktorých každý je určený na prácu s určitými materiálmi. Môžete zavolať niekoľko najpoužívanejších typov tabletovej technológie.

 • Stretch Scanner. Tento druh je navrhnutý špeciálne pre skenovanie nechránenej dokumentácie a obrázkov. Používanie valčekov, papierové listy automaticky prechádzajú zariadeniami zariadenia. Počas tohto sú dokumenty spracované zdrojom ľahkých a citlivých senzorov.
 • Film. Tento typ skenerov sa často používa v profesionálnych kopírovacích centrách a fotografických štúdiách. Zariadenie sa používa na spracovanie filmových filmov, ako aj digitalizácie diapozitívov a iných materiálov na transparentných médiách.
 • Sieť. Hlavné charakteristiky tohto zariadenia sa skladá vo vysokých rýchlostiach prenosu dát, ktoré sú odoslané na e-mailové adresy. Niektoré modely sú schopné ukladať údaje o externých médiách av priečinkoch počítačovej siete.

Pre tých užívateľov, ktorí chcú kúpiť tabletový skener na osobné použitie, odporúča sa venovať pozornosť populárnym širokouhlým modelom s papierovým spotrebičom.

Canoscan Lide 400 z Canon

Pohodlná a praktická technika, dokonale vhodná na skenovanie hrubých potlačených výrobkov. Technika môže byť stanovená v prípade potreby vo vertikálnej polohe. Pros:

 • rýchla rýchlosť kopírovania;
 • Rozmanitosť nastavení;
 • Zlepšený prenos farieb (v dôsledku podsvietenia lide);
 • Vynikajúci pomer technických charakteristík a nákladov;
 • Spoľahlivé a koordinované prevádzka zariadenia;
 • Pripojenie a napájanie cez LIDE PORT.
Prečítajte si viac  Projektory pre domáce divadlá: Ranking najlepších a tipov na výber

Mínus je nasledujúci moment: Ak chcete využiť všetky funkcie zariadenia, je potrebné vytvoriť novú verziu vodiča.

Perfection V370 Foto z Epson Značky

Kompaktné vybavenie s profesionálnou funkčnosťou. Zahrnutý je softvér na spracovanie naskenovaného materiálu. Poďme zavolať.

 • Rýchla práca.
 • Praktické a spoľahlivé zhromaždenie.
 • Primeraná cena vzhľadom na možnosti vybavenia.
 • Skener je vhodný na použitie v kancelárii a doma.
 • Univerzálny model pre prácu s fotografiami, tlačenou dokumentáciou, filmom a inými materiálmi.
 • Voľný a užitočný softvér zviazaný.

Chyba: Pekné čierne telo, na ktorom sú viditeľné najmenšie častice prachu a iných kontaminantov.

Moderná verzia Mustotek A3 1200s

Zariadenie je určené na prácu s veľkými formátmi (vrátane A3). Tento skener je tiež vhodný na skenovanie výkresov, grafov a ďalšej projektovej dokumentácie.

Pros:

 • Technika poteší dobrú produktivitu a spoľahlivosť (aj s intenzívnou prevádzkou);
 • Rýchly proces skenovania;
 • Veľkosť dokumentu sa určuje automaticky;
 • Pohodlné označenie pre umiestnenie.

Mínus: Počas skenovania veľkých formátov s maximálnym rozlíšením sa cyklus výrazne zvyšuje (až 50 sekúnd).

Výrobcovia

Zvážte zoznam výrobcov tabletových skenerov.

Canon

Výrobky značky Canon sú v dopyte na celom svete. Táto spoločnosť získala popularitu v dôsledku vysoko kvalitných fotografických zariadení. Pri výrobe skenerov použili odborníci vysokorýchlostné multi-foto technológie. Technika s ním automaticky rozpozná a zarovnanie obrazu.

Užívateľ môže naraz rozložiť niekoľko obrázkov na sklo, čím sa výrazne šetrí čas strávený na skenovaní.

Epson

Technika vydaná v rámci tejto značky priťahuje pozornosť kupujúcich s vynikajúcou kvalitou a prijateľnou cenou. Špecialisti spoločnosti pracovali na vysokej presnosti prenosu textu, ako aj kontrast a nasýtenia obrazu. Boli Používajú sa špeciálne technológie na maximalizáciu kvality prekladu pôvodného dokumentu do elektronického formátu. Skenery značky Epson demonštrujú vynikajúci výsledok pri spracovaní fotografií, textov, výkresov a iných dokumentov. Zariadenie je celkom vhodné pre domáce použitie.

Hewlett Packard

Produkty z tohto výrobcu sa aktívne používajú vo veľkých obchodných centrách a kanceláriách. Používanie profesionálneho vybavenia, môžete v krátkom čase skenovať veľký objem materiálu.

Používatelia, ktorí najprv nepoužívajú zariadenie z tohto výrobcu, značka vysoko kvalitnej spoľahlivosti montáže a vybavenia.

Kritériá voľby

Pri výbere domova alebo kancelárskeho skenera Venujte pozornosť určitým špecifikáciám a schopnostiam konkrétneho modelu. A predovšetkým, musíte sa rozhodnúť, aké účely sa bude technika aplikovať. Niektoré možnosti sú navrhnuté špeciálne pre fotografie, zatiaľ čo iné – pre textové dokumenty a grafy. Ak je zariadenie vybrané pre kanceláriu, v ktorej pracuje mnoho ľudí, bude dôležitý parameter Rýchlosť skenovania.

Prečítajte si viac  Všetko o štýle Bidermeyer

Rýchly skener bude vykonávať veľké množstvo práce v čo najkratšom čase. Ak chcete digitalizovať obrázky, je dôležité, aby bol skener farba. V niektorých prípadoch môžete potrebovať obojstranné zariadenie s veľkým množstvom funkcií a podporou pre mnoho povolení (vrátane formátu A4). Základné parametre zahŕňajú vlastnosti, ktoré budeme zvážiť viac.

Reprodukcia farieb

Tento parameter je stále známy ako „Hĺbka farby Bite“. V technických špecifikáciách je označený v bitoch. Obrázok je vyšší, tým lepšia bude výsledkom naskenovaného obrázka. Ak sa plánuje skener, ktorý sa má použiť na digitalizáciu textových dokumentov alebo grafov, vrátane neželezných, 24-bitových zariadení bude dosť dosť.

Ak chcete skenovať fotografie a iné obrázky, je lepšie zvoliť vybavenie s hodnotou 48 bitov. Zariadenia so zlepšenou reprodukciou farieb má 96-bitový parameter hĺbky farieb, ktorý je charakteristickými profesionálnymi skenermi.

Počet odtieňov prenášaných zo skenera na počítači bude závisieť od hĺbky farieb.

Dynamický rozsah

Ak pri výbere digitálneho zariadenia na domáce použitie, tento parameter nie je taký dôležitý, potom pre profesionálne modely je potrebné venovať pozornosť. Dynamický rozsah významne ovplyvňuje odstraňovanie jasnosti obrazu a je tiež zodpovedný za plynulý prechod medzi tónmi a odtieňmi. Ak má tabletový skener 24-bitové vydávanie farieb, dynamický rozsah by sa mal pohybovať od približne 2,4 do 2,6 jednotiek. Pre 48-bitové modely a vyššie, tento indikátor musí byť aspoň 3.

Ak má užívateľ veľký význam pre kontrast a nasýtenie konečného obrazu, potom je táto charakteristika tiež potrebná na výber. V neprítomnosti tohto parametra v popise zariadenia stojí za vyhľadávanie v návode na obsluhu.

Formát pre dokumenty

Nasledujúci parameter, na ktorý musíte venovať pozornosť pri výbere skenera – formát zdrojového dokumentu. Väčšina relevantných modelov určených na používanie domu a kancelárií sú určené pre listy A4. Ak chcete vytvoriť plagáty, rozloženie a iné tlač produktu, používajte skenery podporujúce väčšie formáty. Bez takéhoto vybavenia, kopírovacie a tlačové štúdiá nestojí.

Možnosti pripojenia

Výrobcovia moderných skenerov vyvinuli mnoho verzií pre pripojenie zariadení do stacionárnych počítačov a notebookov. Zariadenie môže spravidla synchronizovať prostredníctvom troch typov portov:

 • USB;
 • Scsi;
 • Kombinovaná možnosť (USB + SCSI).

Prvý konektor je najobľúbenejší a široko používaný, takže odborníci odporúčajú zastaviť ich výber na modeloch, ktoré sa zhodujú cez rozhranie USB.

Iný

 • Povolenie. Ďalší parameter, aby ste si venovali pozornosť pri nákupe skenera. Špecialisti označujú túto vlastnosť s použitím bodov alebo pixelov (DPI alebo PPI). Čím viac ich čísla, tým lepšie pre kvalitu prijatého elektronického dokumentu. Tento parameter záleží pri skenovaní a textoch a fotografiách. Táto charakteristika označuje dva digitálne ukazovatele. Jeden indikuje rozlíšenie obrazu vertikálnou a druhou je horizontálne. Niektorí výrobcovia označujú iba optické rozlíšenie (horizontálne), významne závislé od modelu matrice.
 • Štandardný parameter pre domáce použitie má 600×1200 dpi. Ak je plánovaný výsledný obraz, ktorý sa má upraviť, minimálne rozlíšenie by malo byť 2000 dpi. Modely s vysokým indikátorom používajú profesionálnych fotografov pre prácu so širokouhlými obrázkami. Na skenovanie textov, grafov a iných materiálov neexistuje žiadny bod na utrátenie peňazí na profesionálnom vybavení.
 • Podporovaný OS. Tablet Scanner je periférne zariadenie pre počítač. Ak chcete pracovať, by mal byť kompatibilný s operačným systémom nainštalovaným na PC. Väčšina modelov nie je schopná spolupracovať so systémom Windows, čo je dnes najobľúbenejšou platformou. Okrem toho, na trhu s digitálnymi technológiami, môžete nájsť možnosti, ktoré pracujú s systémami Mac OS alebo Linux. Tento parameter sa musí pred zakúpením objasniť.
Prečítajte si viac  Interiér štúdia apartmánu: Vytváranie nápadov

Ako sa pripojiť?

Používanie skenera začína synchronizáciou počítača. Proces pripojenia je veľmi jednoduchý a zvyčajne nespôsobuje ťažkosti aj na nováčikom. Kábel prichádzajúci z skenera, potrebujete Pripojte sa k príslušnému konektoru na PC alebo notebooku. Pred skutočným pripojením je potrebné Nainštalujte špeciálny softvér, nazývaný vodič. Disk s potrebným softvérom by mal byť kompletný s technikou. Ak chýba, môžete prevziať ovládač na webovej stránke výrobcu (softvér je v otvorenom prístupe). Vyberte najnovšiu verziu programu, stiahnite si ho a nainštalujte na PC. Softvér je potrebný, aby počítač mohol identifikovať nové zariadenie.

Proces inštalácie sa vyskytuje na konkrétnom algoritme.

 1. Zavádzací disk prichádzajúci v súprave musí byť vložený do jednotky a čakať na to.
 2. Ak sa nič nestane, musíte spustiť disk na vlastnú päsť. Ak to chcete urobiť, otvorte „Môj počítač“, kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu Drive a vyberte položku „Auto-Loading“. Môžete tiež otvoriť ponuku disku a spustiť súbor inštalácie. exe.
 3. Potom je program nainštalovaný po rusko-hovoriacom menu.

Ako použiť?

Po inštalácii softvéru je potrebné skontrolovať prevádzku nového zariadenia. Ak to chcete urobiť, musíte sa pokúsiť skenovať akýkoľvek dokument, či už text alebo obrázok. Kontrola zariadenia sa vykonáva nasledovne.

 1. Vyrábať prepravné odomykanie skenera.
 2. Ak zariadenie nie je zahrnuté v sieti, musíte ho pripojiť a aktivovať stlačením tlačidla napájania.
 3. Teraz musíte otvoriť kryt tabletového skenera a umiestniť dokument na skenovanie na svojom sklenenom paneli, nasadzovanie.
 4. Po umiestnení dokumentu zatvorte veko skenera.
 5. Ak chcete spustiť proces skenovania, kliknite na príslušné tlačidlo. Ako správne, výrobcovia označujú jeho nápis „Scan“. Ak sa všetko vykonáva správne, technika začne pracovať a na obrazovke počítača sa zobrazí príslušná správa.

POZNÁMKA: Program pre skenovací materiál je už našikovný do operačného systému. A užívateľ môže nastaviť ďalší softvér, ktorý môže byť potrebný na úpravu získaných digitálnych obrázkov alebo ich ďalšie mailing.

Ak sa naskenovaný dokument musí preložiť do textového formátu, budete potrebovať špeciálny program. Rozpoznáva písmená a čísla, prekladanie ich do bežného textu. Nájsť extra softvér môže byť na neobmedzenej celosvetovej sieti.

Nasledujúce video obsahuje popis princípu tabletového skenera.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: