Vzduchový pranie venta: odrody, výber, prevádzka

Stav ľudského zdravia priamo závisí od toho, čo dýcha. Nielen čistota okolitého vzduchu, ale aj úroveň jeho vlhkosti, teploty. Najčastejšie akákoľvek zmena klímy v miestnosti. Odolné zistenie v takejto miestnosti spôsobuje nepohodlie. Konštantné vetranie miestnosti nemôže vždy pomôcť nainštalovať pohodlnú úroveň vlhkosti a teploty. Na tento účel rôzne klimatické zariadenia, ktoré pomáhajú udržať priaznivú mikroklímu v dome. Patrí medzi ne – zvlhčovače vzduchu, klimatizačné kondicionéry, rôzne konvektory a ohrievače, ako aj umývanie vzduchu, ktoré budú podrobne diskutované nižšie.

Zvláštnosť

Nemecká spoločnosť Venta bola založená v Winggarten v roku 1981 Alfred Harser. Dnes je značka jedným z svetových lídrov, ktoré predávajú domáce spotrebiče a klimatické vybavenie. Pobočky spoločnosti boli otvorené v mnohých krajinách v Európe a Ázii. Postupom času sa obchod venta začal vyvážať do USA, Ruskej federácie a Japonskej trhy, ktorá je v krajinách s najväčšími a komplexnými trhoch. Vývojári spoločnosti sa zaoberajú neustálym zlepšovaním produktov, zvýšenie efektívnosti svojej práce pri znižovaní spotreby elektrickej energie, použitie vo výrobe. Materiály šetrné k životnému prostrediu. Teraz je celý dizajn zariadenia vhodný na spracovanie.

Obrovský výber vzduchových čističov umožňuje vybrať model v určitej oblasti miestnosti. Systém odparovania za studena, na princípe, ktorého zariadenie funguje, pomáha udržiavať optimálnu úroveň vlhkosti vzduchu v miestnosti, zatiaľ čo vzduch je zbavený prachu a alergénov. A nábytok nie je kondenzát a konštantná údržba 40-50% úrovne vlhkosti nedáva drevený nábytok alebo parkety. Jednoduchá konštrukcia výrobku umožňuje demontáž zariadenia na čistenie a zhromažďovanie znova. V najmenšom spôsobe prevádzky, čistič trávi len 3 W energiu, čo umožňuje ovládanie mrakov zariadení.

Prítomnosť „nočného režimu“ a ukážiteľnosť práce umožňuje inštalovať spálňu.

Princíp prevádzky umývania vzduchu Venta je nasávanie suchého prašného vzduchu do rotujúceho bubna, kde sa čistí. Voda udržuje prachové mikročastice (veľkosť z 10 mikrónov) a v rovnakej dobe sa odparí, navlhčite vzduch na požadovanú úroveň, hovorí ako filter. Čistenie vzduchu VENTA neznamenajú použitie vymeniteľných filtrov, takže s náležitou starostlivosťou sú takéto zariadenia veľmi hygienické.

Prínos a poškodenie

Umývanie vzduchu, podobne ako akékoľvek iné klimatické zariadenia, sú navrhnuté tak, aby sa osoba zostala v dome čo najpohodlnejšia. Existuje niekoľko výhod získavania takéhoto spotrebiča, a to:

 • Hydratačný vzduch – miestnosť s nízkou vlhkosťou vytvára priaznivé podmienky pre reprodukciu rôznych typov vírusov a baktérií, čo vedie k porušeniu ľudského zdravia, takže vytvorenie určitej úrovne vlhkosti vzduchu v miestnosti výrazne znižuje riziko domácnosti ochorenia;
 • Je to účinný čistič vzduchu z akumulovaného nečistôt a prachu;
 • Prítomnosť regulátora zabraňuje nadmerne navlhčeného vzduchu v interiéri, čo je tiež škodlivé;
 • Zariadenie je spracované všetok vzduchový interiér;
 • Voda v rezervoári sa nevyhrieva, čo robí prevádzku bezpečného zariadenia;
 • Nevedie k okolitým predmetom nábytku a techník bielej tabule.

Okrem základných funkcií je mnoho umývaní vzduchu vybavené dodatočnou sadou možností – senzor hladiny vody, hygrostat, aerosól s kapacitou kaziet, časovačom, niekoľkými spôsobmi prevádzky, systém čistenia a tak ďalej.

Napriek veľkému počtu výhod nákupu vzduchového dreva existuje množstvo nedostatkov takýchto klimatických zariadení.

Hlavný je považovaný za ľahkú starostlivosť. V interiéri, v ktorých je nainštalované umývanie, bolo vždy priaznivé mikroklímat, je potrebné zariadenie úplne čistiť aspoň raz za 4 dni. V tomto prípade musí byť zariadenie úplne rozobrať a vyčistiť každý z detailov štruktúry a existuje mnoho. Potom je potrebné starostlivo zostaviť zariadenie bez poškodenia jediného prvku.

Okrem toho existuje ešte niekoľko malých mínových minesov, a to:

 • Iba nepretržitá prevádzka zariadenia umožňuje udržiavať pohodlnú úroveň vlhkosti v miestnosti;
 • Takýto typ zvlhčovača nestanovuje rozpoznávanie kontaminovaných častíc menších ako 10 mikrónov;
 • Nainštalované jemné filtre sa musia pravidelne meniť na nové;
 • Nepravidelné čistenie zariadení môže viesť k vzniku formy a húb na vonkajšom tele ventilátora a nádrže na vodu, takže je mimoriadne dôležité, aby sa zariadenie úplne umyli;
 • Zariadenie má pomerne veľký dizajn;
 • Veľmi vysoké náklady na tovar – od 10 000 do 40 000 rubľov.

LineUp

Široká škála čističov vzduchu je reprezentovaná zariadeniami, ktoré sa líšia veľkosťou dosiek bubnovej dosky, výkon motora, objemu nádrže na vodu. Všetky modely sú k dispozícii v dvoch farbách – biela a čierna. Medzi veľký výber vzduchových míľ od Venta, možno rozlíšiť niekoľko populárnych modelov.

 • Venta LW15 Čistička vzduchu. Je navrhnutý tak, aby čistený vzduch v miestnosti 10 metrov štvorcových. M a zvlhčujúce izby 20m2. M. Má kompaktný dizajn, takže dokonale vhodný pre malú spálňu alebo deti. Zariadenie obsahuje dva režimy prevádzky, prenosná nádrž, nádrž na vodu pre 5 litrov. Výkon spotrebovaný v prevádzkovom režime je 3-4 W. Výrobca poskytuje záruku 10 rokov. Cena výrobku je 15 000 rubľov.

 • VENTA LW45 Čistička vzduchu. Je určený pre priestory s veľkou plochou – až 75 kV. M. Tento model je zakúpený na ubytovanie v kanceláriách, štúdiách, halách, halách. Zariadenie má tri režimy prevádzky s spotrebou energie od 3,5 do 8 W. Objem nádrže na vodu – 10 litrov. K dispozícii je prenosná nádrž, vstavaná funkcia automatického vypnutia. Záruka výrobcu – 10 rokov. Cena zariadenia – 31 500 rubľov.

 • Air Wash Venta LW60T. Nová séria čistiacich prostriedkov vypočítaných na inštaláciu vo veľkých izbách – až 150 kV. M. Výkon zvlhčovača je 700 ml za hodinu s objemom vodnej nádrže 8 l. Zariadenie má mnoho ďalších parametrov – Autorem, ovládanie cez Wi-Fi, čistenie programu, vstavaný displej, zobrazovanie úrovne teploty a vlhkosti vzduchu, ako aj nočný režim a ochrana detí. Záruka výrobcu je uvedená na 2 roky. Náklady na takýto nástroj je 93 000 rubľov.

 • Air Wash Venta LW62T. Najdrahší model Venta Cleaners. Je určený pre obrovské izby plochy do 250 kV. M. Zariadenie má vysoký výkon – 1000 ml za hodinu a päť režimov prevádzky. Vstavaný displej zobrazuje teplotu a úroveň vlhkosti vzduchu. Zariadenie môže byť pripojené k prívodu vody, je možné ovládať cez Wi-Fi, časovač a nočný režim. Záruka na čistič je uvedený na 2 roky. Náklady na taký model – 223 500 rubľov.

Ako si vybrať?

Nákup umývadlo vzduchu pre dom musí byť okamžite vyriešený, v ktorej miestnosti bude, pretože každé zariadenie je určené na čistenie vzduchu v priestoroch konkrétnej oblasti. teda Je mimoriadne dôležité, aby účinné čistenie vzduchu získalo zariadenie s ohľadom na veľkosť miestnosti, v ktorej bude inštalovaný. Mnohí sa mýlia, za predpokladu, že zariadenie ako mobilný vzduch zvlhčovač. Zariadenie je navrhnuté tak, aby podporovali priaznivú mikroklímu v jednej miestnosti a je prenesená na druhú, môžete rozbiť úroveň vlhkosti v miestnosti podporovanej čističom. Sila výrobku by mal tiež zodpovedať veľkosti miestnosti.

Nie je potrebné kúpiť príliš silné zariadenie do malého spálne, na vybavenie izby 50 kV. Metrov dokonale vhodné umývanie automobilov s indikátorom napájania od 25 do 35 w.

Nasledujúce kritérium výberu je ticho. Väčšina modelov je zakúpená do detských alebo detských izieb, takže úroveň hluku zariadenia je mimoriadne dôležitá. Vozidlo každého čističa vzduchu označuje indikátor hladiny hluku. Nákup zariadenia, mali by ste zvážiť tento indikátor, najmä ak sa predpokladá, že umývanie bude fungovať v noci. Účinnosť čistejšie je vysokým výkonom jeho výkonu. Leží v množstve vody, ktoré je spotrebované zariadením na jednu hodinu, takže nádrž na vodu musí byť najmenej 5 litrov.

Prítomnosť ďalších funkcií, ako je vzduchová aróma a jeho dezinfekcia, je nutné zničiť škodlivé baktérie v okolitom vzduchu a vytvoriť príjemnú vôňu v miestnosti. Vykonajte také ďalšie možnosti, potrebujú čistič vzduchu, vyriešiť iba kupujúceho, pretože náklady na takýto výrobok budú rozkazy vyššie ako obvyklé zariadenie.

Podmienky používania

Po zakúpení čistiaceho vzduchu VenTA je potrebné si pozorne prečítať používateľskú príručku, ktorá je dodávaná s produktom. Obsah návodu na obsluhu obsahuje stručné bezpečnostné pravidlá pri používaní prístroja, popis zariadenia, jeho technické vlastnosti, prevádzkové pravidlá, údržbu a starostlivosť, eliminácia možných riešení a tak ďalej.

Pred prvým zahrnutím čističky vzduchu sa má VENTA zobraziť s nasledujúcimi hlavnými požiadavkami bezpečnej prevádzky zariadenia:

 • Zariadenie musí byť pripojené k elektrickej sieti, ktorá odoláva hladinu napätia uvedenej v zariadení;
 • Všetky čističky vzduchu VenTA môžu byť pripojené len cez štandardný napájací adaptér, ktorý je zahrnutý;
 • Je zakázané zakryť zariadenie, ako aj na to, aby sa naň stali predmetom alebo stať sami;
 • Mal by obmedziť prístup detí do čistejšie, čo neumožňuje hrať s ním;
 • Riešenie problémov v prevádzke zariadenia by mali vykonávať len špecialista na opravu domácich spotrebičov;
 • Nie je možné, aby sa vodu na zariadenie;
 • Nepracovačné zariadenie musí byť odpojené od napájania;
 • Umiestnite vzduchový drez by mal byť na plochom povrchu vo vzdialenosti najmenej 50 cm od okolitých položiek.

Okrem zariadenia sa nachádza návod, prospekt pre výrobky, niekoľko reklamných letákov a dve bubliny hygienickej aditíva (objem jednej detergentnej fľaše – 50 ml). Na ovládacej doske je tlačidlo „on-stonow“, ovládanie prevádzky, označenie prevádzkového režimu, automatické tlačidlo vypnutia.

Možné poruchy

Pri porušovaní čističky vzduchu, Venta Možné sú dva typy riešenia problémov.

 • Zariadenie nefunguje. Jedným z dôvodov môže byť voľne vložená alebo nie je vložená napájacou zástrčkou do výstupu. Skontrolujte a v prípade potreby vložte, kým nezacvakne napájací kábel do zásuvky. A napájací adaptér nesmie byť pripojený k napájaniu. V tomto prípade musíte obnoviť napájanie na výstup a zapnúť čistič stlačením tlačidla „Zapnutie zapnutia“.
 • Neustále horí automatické vystavenie žiarovky. Prvý dôvod môže byť nedostatočné množstvo vody v spodnej časti zariadenia. Ak ho chcete opraviť, musíte vypnúť zariadenie z napájania, nalejte vodu a znova otočte čistič. Je dôležité vedieť: Destilovaná voda – zlý vodič, takže ho je na prístroji, môžete tiež čeliť problému horiacej červenej žiarovky. Druhým dôvodom môže byť otvorený alebo zle nainštalovaný horný okraj vzduchu. Ak chcete odstrániť tento problém, je potrebné hladko nainštalovať hornú časť zariadenia na spodnej strane, zatvorte ho pevne, stlačte na okrajoch. Potom znova vypnite a znova zapnite čistič.
 • Blikajúci indikátor. Dôvodom môže byť akákoľvek technická porucha v prevádzke motorovej jednotky. V tomto prípade musíte zavolať servisné stredisko pre ďalšie rady so špecialistom.

Recenzie Recenzie

     Recenzia Recenzie ľudí, ktorí už času otestovali vzduchové umývanie venta v praxi dosť pozitívne. Takmer každý oslavuje výrazný pokles úrovne prachu v miestnosti, schopnosť vytvoriť pohodlnú mikroklímu v miestnosti, pohodlie dlažby dizajnu počas čistenia, ako aj vysoko výkonu zariadenia. Nevýhody, niektoré určili hluk zvlhčovača počas práce. Okrem toho boli kupujúci spokojní s ich akvizíciou. Ale pre mnohých sa stalo sklamaním vysokej ceny zariadení tejto spoločnosti.

     Prehľad umývania vzduchu VENA vo videu.

     Hodnotiť článok
     ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
     Pridať komentáre

     ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: