WC Design v Khrushchev: Nápady na dizajn

Usporiadanie kúpeľne v malom byte často leží v umiestnení všetkých potrebných inštalácie, bez nádychu tvorivosti a štýlu. Dnes však odborníci sú presvedčení, že dizajn toalety v Khruschchev je schopný prekvapiť a potešiť svojich vlastníkov.

Plánovanie

Námestie „Khrushchevki“ je známy svojimi malými parametrami. Najmä v takom rozložení, kuchyňa, chodba a kúpeľňa trpia. Najčastejšie je kúpeľňa pridelená len 4 alebo 3 metrov štvorcových. M. Spočiatku, WC a kúpeľňa v takýchto priestoroch boli oddelené, a preto bola toaleta v malej úzkej miestnosti pripomínajúcom zápas.

Dnes myšlienka kombinovanej kúpeľne prenikla takmer všetky domovy a dizajnéri zvažujú to najviac optimálne riešenie.

Takže, ak je toaleta v kombinácii s kúpeľňou, môžete prejsť na priamu transformáciu priestoru s pomocou dokončovacích materiálov a správnej voľby a zarovnanie inštalácie. V prípade samostatnej kúpeľne stojí za to premýšľať o prestavbe s riešením inšpekcie bývania.

V kombinácii, demontované:

 • Inštalatérstvo;
 • osvetlenie;
 • Rúry (v niektorých prípadoch).

Dočasné a peňažné náklady sa však zvyšujú priestory v oblasti praktickosti a dizajnu. Súhlasíte s 2 kV. m v samostatnom WC je ťažké obnoviť niečo štýlové a trendy, zatiaľ čo kombinovaný priestor 4 kV. m dáva priestor predstavivosť.

Výber materiálov na konečnú úpravu

Malé usporiadanie miestnosti sa môže vykonávať pomocou akýchkoľvek materiálov odolných voči vlhkosti. Je dôležité si uvedomiť, že kondenzát sa tu bude zhromažďovať, a preto musia všetky výrobky dodržiavať uvedené požiadavky.

Vykonávanie opravy, dať takéto populárne materiály ako:

 • dlaždica;
 • plast;
 • mozaika;
 • kvapalné tapety;
 • tapeta.

Dlaždica

Dlaždice je klasické a štandardné riešenie pre dizajn toalety. Napriek použitiu tohto materiálu ako cieľ, dlaždice nestratil svoj dopyt, pretože steny a podlaha sa s ňou úplne pozerajú, a nie sú jedno desaťročia. Okrem toho vám rôzne veľkosti, textúry, nápady a kombinácia s friezmi umožňujú vytvoriť jedinečné povrchy.

Keramická dlažba však má svoje nevýhody, pozostávajúce z komplexnosti opravárenských postupov.

Steny na konečnú úpravu by mali byť:

 • zarovnané s tmelou;
 • Poriadny.

Okrem toho, všetky inžinierske komunikácie musia byť starostlivo zamaskované na štádiu „holých stien“. Spravidla sa ich zatajenie vykonáva s pomocou plechov na sanách, ku ktorým leží dlaždice v budúcnosti. Hlavná podmienka pre konečnú úpravu dlaždíc – dokonale hladký povrch.

Ideálne pre malú miestnosť s lesklým textúrou, odrážajúcim zrkadlové povrchy, a preto vizuálne rozširovanie priestoru. Treba tiež zapamätať si, že podlaha a stenové dlaždice sa líšia hrúbkou a hustotou, a preto je dôležité ho striktne používať.

Plastové panely

Zaujímavé v dizajne a PVC paneloch, čo odráža rôzne textúry, ktoré napodobňujú všetky druhy drevných hornín alebo tematických výtlačkov.

Výhody použitia plastových panelov:

 • dlhá životnosť;
 • Jednoduchá starostlivosť a čistenie;
 • Lesklé povrchy rozširujú priestor;

 • široká škála panelových rozmerov;
 • Zabráňte vzniku formy a húb medzi stenou a PVC panelom.

Medzi nevýhodami, môžete alokovať nízku odolnosť voči mechanickému poškodeniu. Plastové sa ľahko zlomí, a preto sú v rizikovej oblasti tenké dosky až 8 mm. Avšak, v malom byte, plast vyzerá ľahko a organicky, a preto stojí za to starostlivo pozrieť sa na tento typ povrchových úprav.

Farbivo

Malé toalety sú často maľované. Takýto jednoduchý povlak dnes môže tiež vyzerať víťazstvo, pretože rôzne smaltové textúry, použitie vzorov a šablón, kombinujúce farby môžu otočiť steny v úžasnej tvorbe. Tu si môžete vytvoriť tematické výkresy s kontrastnými odtieňmi, poraziť inštalatérstvo a urobte svoj interiér exkluzívny.

Okrem toho, pre aplikáciu farby nevyžaduje dodatočný priestor. Tu nepotrebujete prepravky a sadrokartónové konštrukcie, a preto steny zostávajú úplne zadarmo. Dizajn s maľovanými stenami je náchylný na stereotyp, ktorý v priebehu času a pod akciou vlhkosti, farba vystúpi. Stojí za to povedať, že použitie omietok na stenách, štartovanie a dokončenie tmelu môže tento problém znížiť pre č.

Iné nápady

Malé priestory sú schopné organicky vezmať mozaikovú povrchovú úpravu. Vo svojich vlastnostiach sa podobá dlaždice, avšak kvôli malej veľkosti častí je možné ho použiť na stenách s niektorými chybami a nezrovnalosťami. A mozaika môže byť použitý v rôznych štýloch, pretože etno-motívy a končiace stručným vysoko-tek.

Môžete použiť tapetu odolné voči vlhkosti. Je však potrebné zapamätať si kombináciu, a vybaviť zónu v umývadle a kúpeľňu s odolnejšími povrchovými materiálmi. Ideálne pre kúpeľňu sú tapety z sklolaminátu, avšak ich vysoké náklady sa stávajú z nejakého dôvodu. Treba poznamenať, že kvapalné tapety, napriek jej rozpočtu, sú schopné stať sa dobrou voľbou pre konečné zóny, priamo nie v kontakte s vodou.

Pravdepodobne jediný materiál, ktorý nie je schopný zapadnúť do interiéru „KHRUSHCHCHEV“, môže byť nazývaný prírodný kameň.

Jeho stať sa, ťažká váhu, luxus a krása prírodného oslnenia vyžadujú dostatočný priestor na odhad. Staré budovy, a to aj po prestavení, zabezpečiť, aby taká sloboda nemôže.

Usporiadanie

Usporiadanie všetkých potrebných inštalačných zariadení sa stáva problémom pre malú miestnosť.

Tu je potrebné zohľadniť tieto ukazovatele: \ t

 • voľný priestor medzi kúpeľňou alebo sprchou a umývadlom – 70 cm;
 • Voľná ​​zóna na práčke – 90 cm;
 • Rozdiel medzi sanitárnymi zariadeniami – 25 cm.

Prezentované merania sú minimálne a môžu sa však zvýšiť, keď sú v súlade s kúpeľňou, priestor a pohodlie reagujú.

V usporiadaní môžete použiť algoritmus akcie, v závislosti od dĺžky stien a skupín nástrojov. Takže, ak sa vstupné dvere nachádzajú na krátkej stene, naproti tomu má kúpeľ alebo sprchovací kút. Ak sú dvere na dlhej stene, pred ním úspešne umiestnili WC a umývadlo. Interiér s práčkou tiež vyžaduje, aby sa prispôsobila dlhú stenu.

Hovoriť o samotnom pokladniční, najlepšie riešenia budú:

 • zavesené toalety;
 • KAPPER KAPPER;
 • Kompaktná sprcha;
 • Malý drez, ktorý sa nachádza v blízkosti úzkeho okraja kvapky v tvare.

Takéto možnosti moderných inštalácií sú spokojní s ich multifunkčnosťou, ako aj ľahkosťou a pohodlím.

Vlastnosti dizajnu

Ulica Oprava, stojí za to zvážiť niektoré vlastnosti farby budúcnosti aktualizovanej miestnosti. Takže dizajn „Khrushchev“ prijíma ľahkú paletu, vizuálne rozširuje výživné steny tejto zóny. Zároveň je absolútne voliteľne vytvoriť pohreb každý deň, pretože môžete vždy maľovať univerzálne biele, mlieko alebo béžové farby šťavnaté odtiene, či už žlté, oranžové, šalátové alebo burgundy tón. Zvlášť jednoduché pri montáži kompozície dlaždíc.

Tiež nezabudnite na zrkadlá. Zvyšujú priestor v akýchkoľvek priestoroch, a preto sa vyžaduje ich prítomnosť. Najlepšou možnosťou bude umiestnenie zrkadiel rôznych veľkostí oproti sebe.

Správnym riešením bude použitie jasných inštalácií neobvyklých foriem. Pomôže to zmeniť kúpeľňu „Khruschchev“ v zaujímavom objekte dizajnu, hodný pozornosti. Sýtosť a farba pridá a panel z mozaiky.

Zaujímavé možnosti

Dizajn v štýle Minimalizmus sa vyznačuje stručnosťou a obmedzením vo všetkom. Jednoduché inštalatérske, kompaktné sprchy a pohodlný drez nie je odpad. Odborná kombinácia dlaždíc na podlahe a na stenách dodáva do miestnosti jasné akcenty.

Luxusný interiér kúpeľne pomocou lesklej dlaždice dvoch tónov veľmi jasne odlišuje priestor pozdĺž zón. Okrúhle inštalatérske práce vyhladzuje všetky rohy miestnosti.

Umiestnenie práčky pod jedným panelom s umývadlom v podstate šetrí priestor, uvoľní jednu z stenách.

Kompaktný sprchovací kút vám umožní vytvoriť stenu ako funkčné. Takže, uloženie miesta na umiestnenie plnohodnotnej kúpeľne, dlhá stena je doplnená sklenenými stenovými policami pre najmenšiu a malú práčku.

Snow-White WC Design v Khrushchev dobytí moderný vzhľad. Svetlé akcenty vo forme červených textílií a pásov na farbe dlaždice miestnosť a závesné WC, malú vaňu a výklenky vykonávajúce úlohu políc ušetriť miesto.

Ako urobiť pôvodnú opravu na záchode a zabrániť chybám, učí sa z nasledujúceho videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: