Zimná záhrada v byte: Podmienky a funkcie usporiadania

Mnoho amatérskych záhradníkov a profesionálov opakovane premýšľa o usporiadaní Evergreenovej záhrady v ich byte. Často je taká zimná záhrada na balkóne, pretože tam môžete vytvoriť optimálnu teplotu pre vnútorné rastliny kedykoľvek počas roka. Kvety sú vždy úžasné dekorácie akéhokoľvek domáceho interiéru, pretože v miestnosti vytvárajú špeciálnu atmosféru pohodlia. Aké podmienky musia v ich byte vytvoriť zelený raj a že je dôležité zvážiť, bude prerokovaný v tomto článku. Okrem toho sa zoznámite s niektorými vlastnosťami zelenej oázy, ktorá by sa mala venovať pozornosť usporiadaniu dekoračnej záhrady v byte.

Vytvoriť si

Môžete vytvoriť zimný skleník v mojom byte bez toho, aby ste si pomohli špecialistom, hlavnou vecou je vziať do úvahy niektoré funkcie a nuansy. Aby ste mali budúci skleník, ktorý vám poteší už mnoho rokov, je veľmi dôležité vybaviť správne.

Vaša pozornosť by sa mala venovať nasledujúcim dôležitým momentom.

 • Správne a vysoko kvalitné zasklenie (najmä ak zimná záhrada robíte na balkóne. Plastové okná, samozrejme, sú považované za spoľahlivé, ale niekedy by mali byť navyše izolované).
 • Ohrievacia miestnosť.
 • Izolácia z vlhkosti tretej strany.
 • Vnútorná vhodná úprava za určitých typov rastlín.

Nezabudnite, že pre rastliny je veľmi dôležité zabezpečiť správne osvetlenie. Môžu to byť špeciálne fytolamba a ultrafialové a bežné lampy. Všetko bude závisieť od toho, čo zbierate a v čom rok. Samozrejme, špecializované lampy pre skleníky sú oveľa lepšie ako obvyklé, pretože len oni môžu úplne vyplniť rovnováhu nedostatku prirodzeného osvetlenia pre určité druhy rastlín. Je však možné, že vo vašej oáze bude klíčiť kvety.

Najčastejšie zimné záhrady v apartmánoch sú vybavené loggiami, balkónom a strechami. Iba vo veľmi zriedkavých prípadoch prideľujú pre nich samostatnú rezidenciu. Mini-záhrady vyzerajú najmä ziskové, ak môžete vytvoriť panoramatický výhľad. Pri vytváraní skleníka nezabudnite na správny ventilačný systém, na ktorom bude závisieť aj všeobecný stav všetkých rastlín. Ak oblasť miestnosti umožňuje, potom sa v ňom nezabudnite nainštalovať špeciálne zvlhčovače vzduchu, ktoré pozitívne ovplyvňujú zdravie rastlín.

Pri opätovnom zaostrení balkóna pod zimnou záhradou je výhodné vybrať si prírodné materiály na dokončenie tejto miestnosti. Plastové, samozrejme, je ľahké sa starať, ale nič nenahrádza prírodný kameň a drevo.

Kde je lepšie zariadiť?

Balkón a lodžia sú považované za vynikajúce možnosti pre zimnú záhradu.

 • Pre zasklievaciu miestnosť pod zimnou záhradou je najlepšie kúpiť špeciálne dvojkomorové dvojvrstvené okná, ktoré nielen dokonale držia teplo vnútri zimnej záhrady, ale tiež prechádza dostatočným množstvom svetla, takže je potrebné pre väčšinu rastlín.
 • Ako osvetlenie je najlepšie si vybrať rozptýlené svetlo, ktoré pokrýva veľkú plochu miestnosti. Takéto základné svetlo môže byť dokončené. Aby bolo v interiéri, bolo maximálne prirodzené osvetlenie, malo by byť vybrané pre zimnú záhradnú miestnosť so systémom Windows s výhľadom na západné alebo východné.

 • Izolácia balkóna alebo lodžia by sa mala vykonávať pomocou vysoko kvalitných tmel, ktoré neprechádzajú studený vzduch z ulice. Osobitná pozornosť by sa mala venovať všetkým švaám a kĺbom na stenách. Všetky materiály pre zimné záhradné otepľovanie musia byť suché, pretože môžu maximalizovať umiestnenie vlhkosti. No, ak bude v tejto miestnosti nainštalovaný, ktorý je možné nastaviť.

 • Nezabudnite na pohodlný režim teploty farieb. Odborníci často odporúčajú odolať teplotám od 17 do 25 stupňov tepla. Takáto teplota sa považuje za optimálne pre normálny rast vnútorných kvetov a rastlín. Ak chcete neustále monitorovať teplotu, najmä ak je loggia vyhrievaná, mali by ste zavesiť špeciálnu mieru miestnosti.

 • Nezabudnite na vlhkosť, ktorá je rovnako ako svetlo, a teplota, hrá dôležitú úlohu pre zimnú záhradu. Zvlhčujte vzduch a kvety môžu ručne používať rôzne postrekovače a postrekovače. No inštalácia špeciálnych zariadení. Často, štrk nalial do paliet s kvetmi, nalial ho vodou.

 • Dôležitý a riadne vytvorený ventilačný systém. Treba sa vyhnúť takzvaným skleníkovým efektom, pre to musíte pravidelne vetrať miestnosť. Vzduch v domácej zimnej záhrade by mal byť prevzatý z nižšie, a stúpať a ísť hore. A tiež v zimnej záhrade si môžete dohodnúť vhodnú klimatizáciu.

Summovanie, môžeme bezpečne povedať, že len súhrn všetkých vyššie uvedených podmienok a ich dodržiavanie vám pomôže obnoviť kvalitnú a krásnu zimnú záhradu vo vašom byte. Ak si nie ste veľmi istí, že zvládneme túto otázku, je najlepšie sa na túto tému podrobne dozvedieť viac v príslušných záhradkárov. Alebo použite služby osvedčených špecialistov, ktorí môžu ľahko nájsť riešenie vášho problému.

Tipy pre špecialistov

Ak chcete mať Evergreen Greenhouse, uprednostňujú druhy rastlín, ktoré nepopierajú listy na jeseň, ako aj možnosti, nie sú obzvlášť rozmarné v starostlivosti. Vždy v móde rôznych palmových stromov. Ak nemôžete samostatne vyzdvihnúť kvety a rastliny pre vašu zimnú záhradu, môžete hľadať pomoc od profesionálnych záhradkárov. Určite vám budú môcť radiť potrebné možnosti, ktoré vás po celý rok poteší.

Pre jedinečnosť bytu skleníky môžete zbierať niekoľko druhov rastlín v ňom. Môžu to byť tropické exotické možnosti a subtropické, rovnako ako jednoduché domáce kvety z ročnej rodiny. Ak chcete diverzifikovať svoju zimnú záhradu, uistite sa, že sa pozeráte na nezvyčajné a originálne hrnce. Najmä pre ručné možnosti z ílu. Určite priťahujú veľa pozornosti a každý deň vás poteší. Okrem toho sú veľmi odolné voči opotrebeniu.

Pre rozmanitosť vašej zimnej záhrady môžete nainštalovať v IT dekoratívnych živočíšnych číslach alebo umelých stromov. Ak chcete ušetriť priestor čo najviac v zimnej záhrade, dávajte pozor na špeciálne závesné regály, ktoré môžu byť tiež inštalované zariadenia s veľkými úsporami miesta.

Vyberte si kvety

Mnohé kvety, ktoré chcú vytvoriť nezvyčajnú zimnú záhradu s vlastnými rukami, okamžite hľadajú oscilujúce zahraničné rastliny. Ale odborníci odporúčajú, aby sa ponáhľali s výberom, pretože takéto kvety vyžadujú osobitnú pozornosť a veľmi často je pre nich dosť ťažké starostlivosť o domácnosť.

Najobľúbenejšie a nenáročné možnosti sú nasledujúce rastliny, ktoré si vychutnávajú najobľúbenejšie medzi amatérmi záhradkárov:

 • Výroční: Petunia, Pelargonium, Estoma, opotrebenie;
 • Trvalé: Sukulenty a kaktusy, druhá zriedkavo kvitnú, ale je veľmi nenáročný v starostlivosti a zalievanie.

Vyzerá to veľmi krásne, taká obľúbená a stálezelená kvetina ako Anthurium. Jeho červené kvety vždy vyzerajú nádherne. Mnoho známych rastlín s názvom Begonia. Stáva sa to rôzne druhy a rôzne farby. Vždy relevantné nielen medzi začínajúcich záhradkárov, ale aj medzi odborníkmi. Nemenej populárne sú vnútorné fialky, ktoré sú dnes širokú škálu odrôd. Ľahko sa zmestia do vašej zimnej záhrady a po dlhú dobu vás poteší s luxusným kvetom.

Problematicky pestovať orchidey a fuchsia. A na prvom, a na druhom môže „útok“ hmyzu (whiteflies and tiesiel), v dôsledku čoho rastliny budú musieť pravidelne spracovávať špeciálne prostriedky, takže celá záhrada nie je „chorý“. Avšak, taký pekný ľudia sa pravdepodobne stanú vrcholom vašej bytovej záhrady.

Často v zimnej záhrade, mnoho pestovaných citrónových stromov, z ktorých môžete bezpečne zbierať užitočné plody.

Uistite sa, že budete venovať pozornosť nasledujúcim Izbové kvety, ktoré budú určite schopné stať sa pridaním do vášho bytu Zimné skleníky:

 • Azalea (Rhododendron);
 • balzamímy;
 • hyacints;
 • hibiscus;
 • Hippeaustauram;

 • Gloxy;
 • krokusy;
 • narcodils domáce;
 • oldry.

Takže vaša záhrada je skutočne jedinečná, zoznam rastlín, ktoré budú rásť v ňom, by sa mali myslieť čo najskôr. Táto oáza v bytovom dome môžete po mnoho rokov potešiť a členovia celej rodiny, najmä s jeho správnou tvorbou a ďalšou starostlivosťou o to.

Krásne príklady

Ak je oblasť vašej loggie alebo balkóna, ktorá je potrebná, uistite sa, že venovať pozornosť takzvaným vertikálnym záhradem.

Aby boli celkom jednoduché aj na vlastnú päsť. Vo vhodných obchodoch si môžete zakúpiť pripravené návrhy s požadovanými rámami. Takéto zimné skleníky vyzerajú veľmi pôsobivé. Vertikálna zimná záhrada neznamená, že všetky rastliny v nej budú vysadené vertikálne. Toto pravidlo je to taká záhrada, v ktorej sú kvety vybrané s podobnými životnými podmienkami. Vertikálne záhrady sa tvoria pomocou špeciálnych stenových konštrukcií, ktoré nielenže šetria priestor, ale tiež vyzerajú veľmi moderné.

Veľmi nezvyčajne sledovanie záhradného dizajnu, v ktorých rastliny sú umiestnené vo forme tzv. plántov. Zelený koberec, napríklad z živých kameňov alebo sukulentov, bude vždy priťahovať osobitnú pozornosť. Okrem toho sú takéto rastliny veľmi užitočné, dokonale čistí vzduch.

Krásny domáci záhradný dizajn na balkóne môže byť tiež doplnený dekoratívnym nábytkom, napríklad z umelého ratanu. Kvety v interiéri môžu byť v pozastavenej kaši a v podlahových nádobách. Veľmi priaznivo, nosiť rastliny, s ktorými môžete vytvoriť skutočný životný kútik.

Je to obzvlášť krásne pre návrh záhrady, kde sa používa polievanie prírodného kameňa. S pomocou kameňa môže byť položená stena alebo podlaha. Ak vám vaša malá záhrada umožňuje umiestniť malú nádrž alebo fontánu v ňom, bude to tiež veľký plus. Koniec koncov, takéto dekorácie vyzerajú čerstvé a nebankové. Akékoľvek vodné prostriedky sú nielen krásne dekoratívne objekty, ale aj užitočné zvlhčovače vzduchu.

Zimná záhrada v byte je skutočná letná rozprávka s zelenými rastlinami, ktoré môžu potešiť po celý rok. Kvety v bizarných hrnci, krásnom a zelenom rohu z rastlín, pohodlné miesto na relaxáciu a nezvyčajnú fontánu – toto všetko môže byť súčasťou rohu raja v poriadku vo vašom byte.

Pre väčšiu inšpiráciu venujte pozornosť fotografiám galérie zimných skleníkov, nezvyčajné možnosti pre usporiadanie zimnej záhrady.

O tom, ako urobiť zimnú záhradu v byte s vlastnými rukami, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár