Ako môžem naplánovať malú chodbu?

Prvá vec, ktorú ľudia vidia, keď idú do domu – vstupnú halu. Je to ona, ktorá vytvára prvý dojem zo situácie v byte, a tiež hovorí o povahe vlastníkov. Môže sa bezpečne nazývať vizitkou doma. Okrem estetických povinností, vykonáva a funkčné. V chodbe je dôležité umiestniť všetko, čo potrebujete pre pohodlný pobyt, aj keď stručný.

Nápady na projekt

Navrhnite štýlovú priestrannú chodbu na malej oblasti, pomocou odborného poradenstva.

 • Vyberte si vhodný nábytok pre malé priestory, non-krehký model, ktorej hĺbka je 40-45 cm. Napriek malej hĺbke by miesto by malo byť prednej časti, a všetky vonkajšie oblečenie sa dá ľahko zmestiť. Môžete kompenzovať šírku zvýšením výšky. Spravidla, v takýchtách, skrinky dosahujú strop.
 • Skrinky môžu byť ako s hojdačmi dverami (v uzavretej forme, zaberajú menej priestoru vďaka absencii vodidiel valcov), ale v otvorenej forme dverí môže zaberať významný priestor. Tak, a skrine ušetria priestor v opísanej forme na úkor otváracieho mechanizmu (v jednej rovine so stenou), avšak v „pokojnom“ stave, trochu viac priestoru je obsadený ako hojdačka. Ak používate šatník bez zadnej steny, potom bude trochu viac voľného miesta. Ktorú možnosť si vybrať, je prípad chuti a vlastností chodby.
 • Nepoužívajte otvorené police. V prítomnosti obrovského množstva rôznych druhov regálov a všetkých druhov malých vecí, ktoré sú viditeľné, miestnosť sa zdá, že priestor sa zdá,. Pre tieto veci je lepšie určiť miesto v uzavretej skrinke.

 • Tučné riešenie je použitie šatníka namiesto susednej steny s miestnosťou a dvere budú súčasne dvere do miestnosti. Uložte tak ešte viac priestoru.
 • Nezabudnite na efektívne zapojenie rohov na chodbe. Rohové skrine – nádherný príklad.
 • Použite modulárne vzorky chodieb, najmä relevantné túto ponuku pre štvorcovú chodbu v blízkosti WC. Pre obdĺžnikové vnútorné plánovanie je tiež žiaduce používať „mobilný“ nábytok. Moduly možno zmeniť, že je veľmi pohodlné.
 • Pre malý úzky chodník s lavicou lepšie používajte otvorené vešiaky. Môžete použiť uzavretú križovatku s krabicou pre malé veci, ktoré neberú veľa miesta, ale zároveň šetrí užitočný priestor.

Prakticky akákoľvek surovina môže pôsobiť materiál.

 • Drevo. Ekologicky šetrný materiál, trvanlivý a ťažký, čo znamená stabilné. Tento materiál je však iný a jeho cena, ktorá sa často ukáže, že je pomerne vysoká. Nasledujúce skaly využívajú popularitu.
  1. Hojdať sa. Má temnú a hustú textúru.
  2. Ebony. Sa líši v čiernom alebo čiernom pruhovanom dreve.
  3. dub. Môžete okamžite určiť jasné jadro lúče.
  4. Sortiment. Mäkké plemeno bez výraznej textúry.
  5. Popol. Nábytok z popola je charakterizovaný svetelný tón a nízko očarujúce lúče.
  6. Borovica. Má béžovú alebo bielu plátok so svetlými ružovými rozvodmi.

 • MDF, drevotriesková doska, drevotriesková doska, drevostavba. Dosky – najobľúbenejší materiál, ekonomický a umožňuje imitovať takmer akúkoľvek textúru stromu. Je potrebné venovať pozornosť tomu, aby sa zabezpečila, že táto surovina má všetky potrebné dokumenty potvrdzujúce normy kvality.
 • Plastový. Vďaka nemu môžete vytvoriť absolútne akékoľvek výkres, farbu alebo textúru, pre ktorú je preferovaná ako ekonomická verzia príliš drahé materiály.
 • Kovový. Spoľahlivé a trvanlivé. Z neho často vyrábali otvorené vešiaky. Môžu to byť minimalistický alebo ideologický model. Treba poznamenať, že niekedy existujú majstrovské majstrovské diela.

 • Sklo. Sklenené skrine vyzerajú úžasne, takéto modely sa nenachádzajú často. Vlastnosti sú správnou starostlivosťou a presnou príťažlivosťou.
 • Textil. Spravidla je to koža alebo jeho náhrada. Takáto vstupná hala vyzerá drahá a nepochybne sa bude pamätať pre hostí.
 • Kombinovaný materiál. Najčastejšie existujú takéto modely, ktoré zahŕňajú dva alebo viac druhov materiálov. Tieto sú alebo pevné prvky, alebo model, ktorý je lemovaný obložením, sprevádzaný zrkadlami alebo bez nich.

Rozmery chodieb sú dosť rôznorodé. Môžete vytvoriť model pre individuálnu objednávku, zvážiť každý centimeter miestnosti, a môžete si vybrať už pripravený, ktorý sa úspešne zmestí do interiéru. Výrobcovia zvyčajne analyzujú segment trhu s malou veľkosťou a zohľadňujú štandardné parametre malých semien. Tam sú tiež neštandardné malé štvorce, v takýchto mini-dimenziách je ťažšie vybrať si nábytok, ale je to stále možné.

Aké farebné riešenia vybrať?

Farby, ktoré rozširujú okolitý priestor, sa odporúčajú pre malé izby. Ako viete, tmavé tóny „jesť“ oblasť, presne rovnakým spôsobom ako vzduch a priestor vo svetlých farbách. Hlavné „Rozšírenie“ farieb – biela a béžová vo všetkých odtieňoch. Môžete použiť svetlé akcenty v zelenej, oranžovej, modrej, žltej, ružovej a tyrkysovej tóny, vďaka nim, chodba sa nezdá neohrabaná a prázdna.

Štýl

Dokonca aj malý chodba môže byť vybudovaná štýlová a moderná, nestojí za odmietnutie navrhnúť. Napriek malým parametrom sa vzťahujú rôzne pokyny štýlov.

 • Klasický štýl. Charakterizované stručnosťou a určitou prísnosťou. Prevaha odtieňov prírodného dreva (hnedá, béžová, čierna), ako aj prítomnosť priamych čiar a správnych tvarov sú vlastnosti v klasickom štýle.
 • Provence. Francúzsky dizajn sa zmestí jednoduchý a zároveň atmosférický nábytok ľahkých tónov s reliéfnymi nôh, balíky a nevyhnutne drevené textúry. Farebný roztok sa používa v modrej, levandule, bielej, krémovej, bylinné odtiene.

 • Škandinávsky štýl. Jednoduchosť ranného vánku je možné obnoviť pomocou modrej a bielej palety, tematické príslušenstvo bude dokončené.
 • Minimalizmus. Jasnosť a sloboda z nepotrebných častí. Minimálne prvky a maximálny priestor.

 • Loft. Priemyselný rytmus priemyselnej éry je okamžite identifikovaný vďaka tehovaniu rôznych odtieňov, špecializovaných doplnkov vo forme gaučov, stoličiek, osvetľovacích predmetov.
 • Art deco. Flastrosť tohto štýlu očaruje svoju jedinečnosť a bezchybnú chuť. Poznámky klasicizmu s barokovými prvkami sa môžu kombinovať s absolútne v akejkoľvek farebnej schéme.

 • Eklekticizmus. Štýl, ktorý zahŕňa nekompatibilné veci a príslušenstvo. Ale musíte byť opatrní a nie preháňať to, inak nebude žiadna stopa z myšlienky štýlu, a tam bude chaos.
 • Etnický. Či už je to horúce safari alebo východné exotické, niekoľko akcií bude dosť pre malú chodbu.

 • Ekologický. Textúra dreva v kombinácii s živými rastlinami vytvorí priestor rajom.

Ako urobiť originálny dekor?

Vytvorte atmosféru s vlastnými rukami je veľmi jednoduchý, môžete použiť príslušenstvo, napríklad, zavesiť aktuálny obrázok, ktorý dopĺňa návrh situácie. Canvas môže niekoľkokrát opakovať alebo byť modulárnym systémom a najviac odvážny môže zavesiť fotoláž s portrétmi príbuzných a blízkych.

Na dosiahnutie chic dekorácie dizajnéri odporúčajú používať umelý kameň v cieli, pretože má atraktívny vzhľad a jeho použitie a starostlivosť nedodávajú hádka.

Môžete ozdobiť chodbu nasledujúcimi spôsobmi.

 • Ak štýl predpokladá ľahkosť a ľahkosť, môžete ho pridať s dekoratívnymi vankúšmi, kobercami, košmi alebo truhlami pre najmenšie veci.
 • Často používajú dekoratívne vázy s rastlinami alebo remeslámi z prírodných materiálov, obzvlášť cenné, ak sú tieto prvky vyrobené s vlastnými rukami.
 • Nezabudnite na osvetlenie, lampy tiež konajú v úlohe dekorácie.
 • Neobvyklé vešiaky nepochybne urobia príjemný dojem.
 • Zaveste do chodby na poznámky a poznámky. Pôvodná kombinácia dizajnu a praktickosti.
 • Zdobené zrkadlo sa môže stať vrcholom celého interiéru.
 • Stojany a potiahnutia sú tiež súčasťou dekor. Väčšinou sú svetlé farby a chytľavé kreslenie.
 • Roztomilé nápisy a príznaky neopustí indiferenční hostia.

Ďalší dizajn

Osvetlenie vyžaduje osobitnú pozornosť. Len málo sa môže pochváliť oknom na chodbe, často takéto izby v byte sú dosť tmavé.

Aby sa zabránilo neodpustiteľnej tme, je potrebné zvoliť pravú lampu a presne usporiadať ju na chodbe, pretože s pomocou osvetľovacích zariadení môžete vytvoriť absolútne odlišnú atmosféru v tej istej miestnosti. Je žiaduce, aby sa svetlo rovnomerne šírilo počas priestoru a nebolo nudné alebo nevyprázdil nesprávne svetlo (žltá, ružová).

Ideálne nainštalovať do chodby lampy denného svetla, pretože sa takmer rovná slnečnému žiareniu. Predtým, než vyjdete, budete presne vedieť, ako vyzeráte, a môžete vidieť extra villi na oblečenie alebo iné nepríjemné veci, ktoré nie sú viditeľné, keď sú súmra. Súhlasím, že budete považovať za seba, byť na ulici, aspoň podivné.

Okrem toho môžete venovať pozornosť lemom stropu. Môžu to byť dekoratívne prvky, ktoré zodpovedajú zdieľanému dekorovi, alebo rôzne farebné riešenia okrem nastavenia.

Podlahy sú tiež dôležitou súčasťou interiéru. Vyhodiť z účtov nie sú žiaduce.

Existuje niekoľko recepcií podlahy.

 • V tóne nábytku.
 • V tóne stropu.
 • Odlišné od celého interiéru ako celku, v tomto prípade by sa mala pozornosť sústrediť len na to, inak sa interiér sa zdajú byť preťažené.

Ako vybaviť funkčný nábytok?

Dajte skriňu do chodby niekedy nestačí.

Interiér môžete zriediť takýmito užitočnými prvkami.

 • Stolička alebo puf. Štýlovo vyzerá vstupnú halu, v ktorej je predseda prítomný. Užitočný objekt nábytku, kde si môžete posedieť, bavíte, srandu alebo tesne po niekoľkých minútach. Môžete si vybrať stoličku vo farbe interiéru alebo si vybrať jeho jasnú kontrastnú farbu, ale v tomto prípade by mal byť okolitý priestor neutrálny, inak sa ukáže farebnú komoru a preťaženie kolosálneho priestoru.
 • Regály. Užitočné dekorácie interiéru. Jeden alebo dva je dosť na to, aby uložili rôzne drobne. Zvýraznenie viac Neodporúča sa, môžete vytvoriť dojem z vrhnutejšej chodby.

 • Schody. Môžete ho použiť s výhodou. Na konci schodov, môžete vybaviť mini-skriňu pre vonkajšie oblečenie alebo umožniť predstavivosť a maľovať s rôznymi farbami (farby alebo len na lakovanie) a nepochybne sa stane jasným dôrazom na chodbe
 • Lavica. Minimalistická možnosť nie je zbavená chuti. Bench môže byť dodatočným miestom na ukladanie vecí.
 • Závesy. Otvorené vešiaky vytvoria atmosféru vzduchotesnosti a ľahkosti, a ak sú vyrobené v nezvyčajnom štýle, moderný štýlový dizajn vašej chodby je k dispozícii.

Druhy dizajnu

Nápady v usporiadaní malých hál obrovské množstvo. Štandardný dizajn predpokladá šatník alebo záves s príslušenstvom. Napríklad, pokojné teplé tóny majú odpočinok a uvoľnenú atmosféru, a váza s kvetmi dáva životnú energiu a eliminuje interiér z prázdnoty a nudy. Rohová priestranná šatníková skriňa skrýva všetko potrebné, na uhlových policiach sú umiestnené kľúče a poznámkový blok.

Špeciálny dizajn môže urobiť luster. Je hlavnou vecou a zároveň non-komoditný prízvuk.

Uhlová skrinka bielej s výklenkami pre topánky v spodnej časti a doplnku na vrchole vyzerá jednoduché a zároveň štýlové s pohovkou v tóne a jasné textílie. Malý stôl s rámom pod zlatom dáva teplo a pohodlie.

Malý priestor úzkej koridoru je kompenzovaný otvorenými závesmi a funkčnou lavicou a zabudovanými skrinkami rôznych veľkostí. Zoning je správne: strop, podlaha, dvere a časť zrkadla, vyrobené pod stromom, robia situáciu s teplým, na neutrálnej bielej stene textúry pre strom jemného pistácie odtieň zvýraznenej zóny „Zmluvná miestnosť“. Plytké biele skrinky sa dobre spája s stenou bez prilákania pozornosti.

Malo by sa tiež považovať za zaujímavé novinky v usporiadaní vstupného priestoru v byte alebo dome. Minimalistický štýl vyrobený v studených farbách. Stena je zdobená umelými panelmi pod kamennou dlažbou, ľahká podlaha vytvára kontrast a rozširuje priestor, a záves je hlavným prvkom dekor. Jeho farby gama – ako keby pokračovalo podlahové krytiny a kovová tyč je šikovne kombinovaná so stenou.

Živý príklad vzduchu a ľahkosť v usporiadaní chodby. Kovové podpery Pripojenie spodných častí tvoria ďalšie užitočné miesto na topánky, myšlienka dokončí krabicu pre dáždniky.

Prísna a štýlová vstupná hala v čiernej a bielej gama. Lesklé fasády robia farbu hlbokého a nasýteného. Príslušenstvo v tón (váza, regály, knihy) dopĺňa obraz moderného asketického dizajnu. Biele steny a nábytok so závesom sa stanú neviditeľnými, a preto neobývajú priestor. Všetka pozornosť je nitovaná na dlhotrvajúci koberec a koniec.

Miesto uskladnenia vrchného oblečenia je premyslené v skladovacej miestnosti a otvorené závesy slúžia ako „dočasný“ držiak. Zaujímavé je zaujímavé farebné tapety a vešiak vo forme stromu, ktorý dopĺňa prirodzenú kvetinovú tlačovú stenu.

Existujú aj viac nezvyčajných nápadov dizajnu, napríklad úplne biela vstupná hala s neštandardným kovovým závesom, ktorý je pripojený k stropu. Dlhé uhlové tuhé lavice pridáva prísnosť a funkčnosť. Zriedi bielu atmosféru Čierne a biele fotografie. Podlaha neopatrného maľovaného stromu zaručuje dynamiku myšlienky.

Komplexný a viacvrstvový dizajn headsetu nábytku neumožní nudiť v tomto interiéri. Fotografie tlač a kompetentne vybrané jasné predmety, aby obraz chodby nezabudnuteľný. Zdá sa, že malá veľkosť nábytku s viac než ospravedlňuje s funkčnosťou. Prítomnosť zásuviek a skrytý výklenok pre oblečenie, police a dokonca aj futfrests plne odôvodňujú nezvyčajnú dizajnovú myšlienku pre malé úžitky.

Užitočné malé veci

Veľa, počnúc malými užitočnými predmetmi, ako sú háčiky pre kľúče a sklopné notebooky, končiace s rozmermi, ktoré pomáhajú uložiť priestor, ako sú systémy na ukladanie topánok. Príklady tých malých vecí, ktoré sú medzi nimi.

 • Luster. Tento osvetľovací objekt zohráva veľkú úlohu pri dizajne dizajnu chodby. Je však lepšie vzdať sa z objemných modelov, pretože v malých miestnostiach nebude umiestnený. Je lepšie uprednostniť svetlo a nie masívne vzorky.
 • Koberce. Účel jeho použitia je pochopiteľné – zbierať maximálne ulice nečistoty a prachu. Najlepšie vzorky na to sú vyrobené z gumy, hydrousových, penových a latexových materiálov. Farbenie a rozmery sú vybraté podľa osobných preferencií.
 • Topánky alebo na topánky. Môže byť otvorený alebo vyzerať ako úzka hruď. Samozrejme, materiál, farba a myšlienka sú určené preferencie interiéru.

 • Organizátori. Môžu byť odlišné v tvare, veľkosti a spôsobe aplikácie. Môže to byť textilné sklopné systémy alebo odolné skrinky. Ich cieľom je byť najschopnejší s minimálnymi parametrami.
 • Tabuľky. Malé alebo úplne miniatúrne modely budú tiež môcť obnoviť interiér. Ak si na to dal nažive, potom zostaňte v chodbe bude príjemnejší.
 • Vešiaky na nohách. Sú tiež nazývané mobilné skrine, a všetko, pretože takýto záves môže byť preskupený absolútne akékoľvek miesto, a to trvá dosť. Hlavnou vecou je vybrať ju do štýlu.

Skutočné krásne možnosti fotogalérie

Vytvorte atraktívnu a modernú chodbu môže byť absolútne v každom apartmáne.

 • V jednoizbovom byte. Je dôležité, aby sa zohľadnili, že miesta v byte sám zostávajú nie je toľko, a musíte zariadiť miesto na chodbe na maximum. Čo znamená, že musíte nainštalovať veľkú výšku skrinky na samotný strop, ktorý sa hodí čo najviac.

 • V malej miestnosti v „Khrushchev“. Takéto byty sa nepodaria vo veľkých dimenziách, vrátane v chodbe. Je možné ako dodatočná miestnosť na použitie v skladovacej miestnosti, a ešte lepšie ju kombinovať s chodbou, ak je to možné.
 • V priestoroch skromných parametrov. V interiéri chodby malých veľkostí je niekoľko trikov – zavesiť veľké zrkadlo, ktoré bude odrážať svetlo, a jasnejšie, že položky sa zdajú priestranné. Stojí za to opustiť tmavé alebo čierne farby a dávajte prednosť ľahkým tónom v lesklom materiáli.

 • V apartmánovom štúdiu. Je dôležité, aby interiér chodby zodpovedal konceptu celého bytu. Súhlasím, že nie je rozumné, aby sa žltá chodba, ak by bol byt zdobený v modrých tónoch, napríklad. Ale prítomnosť tónov a myšlienok na chodbách, ktoré zodpovedajú štýlu celého bytu veľmi správne.

O tom, ako vybaviť malú chodbu, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár