Ako si vybrať a umiestniť sedadlo so sídlom v chodbe?

  Pomerne často, na trhu s nábytkom, môžete sa stretnúť so sídlom pre vstupnú halu. Toto je pohodlný a funkčný atribút nábytku. Ako si vybrať tento produkt a kde to dať, povedzte mi v tomto článku.

  Zvláštnosť

  Sedadlo so sedadlom pre vstupnú halu je dizajn, pod ktorou sú police umiestnené a lavica je nainštalovaná na vrchole.

  Tento atribút je značný a nie je to ľahké.

  Má veľa výhod:

  • Vzhľad takejto tumby je pomerne estetický.
  • Umožňujú vám jemne preklopiť topánky, neotáva sa na podlahu.

  • Počas tréningového času si môžete posedieť, pričom pohodlnú pozíciu. Obzvlášť dôležité pre starších ľudí a dámy nosiť topánky s vysokým podpätkom.
  • Dizajn je pomerne spoľahlivý a odoláva značnú hmotnosť, nie je deformovaná.
  • Neberie veľa miesta, takže aj pre malé apartmány.

  Názory

  Moderné kabidorové sedadlá môžu byť rozdelené do niekoľkých typov:

  • Otvorené. Tu, úložné miesta topánky nie sú uzavreté fasád, všetko, čo leží na policiach. Tento dizajn umožňuje dobre venovať, aj keď sú trochu mokré.

  Nevýhodou tohto typu skrinky je, že všetky topánky, ktoré leží na policiach, zostáva v dohľade a je potrebné ho jemne pridať, vyzdvihnúť na štýle a farbu, takže dizajn má reprezentatívny pohľad.

  • Zatvorené. Calley vyrobený vo forme hrudníka. Všetky police zatvorené, topánky odstránené z očí. Iba dobre sušené topánky môžu byť zložené v takom nočnom stole, inak môže existovať nepríjemný zápach.

  • S mäkkým sedadlom. Na vrchole spojenia má podložku s plničom, ktorý na ňom robí sedadlo pohodlnejšie.
  • S lavičkou. V takýchto modeloch na vrchole regálov na topánky leží obyčajný štítok z rovnakého materiálu ako celý dizajn gauči.

  • S nočným stolom. Často je vypínanie so sedadlom vybavené navyše malým skrinkou, ku ktorému môžete dať telefón, dať kľúče, a vo vnútri skladania starostlivosti o topánky a iné malé veci.
  • S vešiakom. Tento dizajn je doplnený s vešiakom pre vrchné oblečenie, ktoré ide na stenu.

  • Vstavaný. Sedadlo so sedadlom je často namontované v headsete na chodbu, ktorá obsahuje všetky potrebné nábytkové predmety – od kabinetu do babičky.

  Materiál

  Skrinky so sedačkou pre chodbu sú vyrobené z rôznych materiálov.

  • Rad dreva – materiál je pomerne trvanlivý, čo nie je desivé buď vlhkosť, bez kvapiek teploty. Nie je deformovaný a nie. Okrem toho je drevo schopné vydržať dostatočne vysoké zaťaženie. Rezačka so sedadlom pre chodbu z tohto materiálu vám bude slúžiť ani jeden rok. Ale náklady na drevené pole sú dostatočne vysoké.
  • MDF – náhrada za strom. Je vyrobený z jemného piliny stlačením. Tiež dostatočne odolný materiál, ktorý má dobre tolerovať kvapky vlhkosti. Nemôžete sa báť, uvádzať mokré topánky alebo uvedenie dáždnika, že povrch nábytku z tohto materiálu napučia a kabína stratí svoj vzhľad. Existujú výrobky z MDF oveľa lacnejšie ako z oblasti dreva.

  • LEDP – Ďalším ekvivalentom prírodného dreva. Neodporúča sa však kúpiť skrine na chodbu z tohto materiálu. Je to spôsobené tým, že keď sa vloží na povrch vlhkosti LDSP, to deformuje a napučanie. Nebude možné vrátiť sa k takémuto výrobku. A pri našich poveternostných podmienkach je takmer nemožné vyhnúť sa vplyvu vody na takéto výrobky.
  • Kovaný Gauč je tiež široko používaný v interiéri chodieb. To je spojené nielen s pevnosťou a spoľahlivosťou takýchto štruktúr – sa neboja žiadnu vodu, bez kvapiek teploty, ale s ich vzhľadom. Takéto výrobky vyzerajú dosť estetické. Ručne vyrobené umelecké kovanie, ktoré je zvyčajne zdobené stojany, pripája nielen reprezentatívny typ produktu, ale tiež robí vizuálne vnímanie takýchto objektov nábytku a vzduchu.

  Na dokončenie sedadiel sa používajú tieto typy materiálov:

  • Koža a jeho náhradky. Materiál, ktorý je proti odreninám dobre absorbovať vlhkosť a nečistoty, ľahko sa stará. Ak ste nevhodne rozmazania takéhoto sedadla, môžete ho utrieť vlhkou handričkou.
  • Textil. Pre čalúnenie sedadla, takáto hmota, ktorá je tiež nedostatočne absorbovať vlhkosť a nečistoty. Tu je nepostrádateľná tkanina je stáda. Toto je umelá záležitosť, ktorá je externe podobná veelor, ale viac odolné voči opotrebeniu. Pohľad na banquette, pokrytý takýmitom, pekne estetika.

  Rozmery

  Moderní výrobcovia vyrábajú sedadlo so sedadlom pre haly s úplne inými rozmermi.

  Tu môžete zvýrazniť dva typy:

  • úzke;
  • Hlboký.

  Hĺbka úzkych motýľov je len 30 cm. Najčastejšie sa v nich nachádzajú topánky vertikálne a udržiava v tejto polohe vďaka špeciálnym armatúram. Toto je ideálna možnosť pre úzke chodby, kde sa obvyklá veľkosť vypínania jednoducho nezadáva.

  Hlboké skrine vám umožňujú umiestniť topánky horizontálne. Jeho hĺbka je od 45 cm. Sedieť na takomto atribúte bude, samozrejme, pohodlnejšie ako na úzkych modeloch, ale miesta, ktoré bude potrebovať oveľa viac.

  Šírka tohto predmetu nábytku môže byť a závisí od plánovania vašej chodby. Minimálna veľkosť tu môže byť len asi 50 cm.

  Výška skriniek so sedadlom by nemala prekročiť 50 cm, inak budete nepohodlí, aby ste sa ohýbali na topánky.

  Ale napriek rozmerom tohto predmetu nábytku je potrebné poznamenať, že existujú štandardné veľkosti pre police, kde sa uložia topánky. Takže, pre papuče a modely bez pätiek, výška priestoru by mala byť asi 10 cm. Pre topánky SPILETTO tento parameter nie je viac ako 20 cm pre topánky – asi 40 cm.

  Ako si vybrať?

  Výber skriniek so sedačkou pre chodbu závisí od niekoľkých faktorov.

  Veľkosť miestnosti

  Ak máte malú vstupnú halu, musíte uprednostniť úzke alebo uhlové modely, ktoré nebudú spojkové miesto. To nepomôže zaberať dodatočný priestor s kabinetou alebo podlahovým závesom.

  Ak je vaša chodba pomerne priestranná, tu nemôžete byť obmedzená na malé rozmery takéhoto atribútu nábytku.

  Požadovaná funkčnosť a zariadenie

  Tu si môžete vybrať niekoľko možností. Uprednostniť jednoduchú banquettu s rastlinou alebo dopĺňaním s vešiakom pre vrchné oblečenie a poličku na klobúky, zrkadlo s tabuľkou pre najmenšie veci, babička a iné objekty nábytku.

  Upozorňujeme, že uzavreté boxy na topánky majú malé otvory. To umožní, aby vzduch voľne cirkuloval, eliminuje topánky z nepríjemného zápachu.

  Niektoré modely TUMB pre topánky so sedadlom je možné vybaviť ultrafialové lampy, ktoré sú umiestnené v úložných priestoroch na topánky. Takéto zariadenia pomôžu dezinfikovať vaše topánky, ktoré musíte urobiť v hygienických účely.

  Aj niektoré police na topánky sú vybavené elektrickou mriežkou. To vám umožní rýchlo suché topánky v jemnom režime, bez toho, aby ste ho poškodili.

  Výškové police a ich číslo

  Výber sedadla so sedadlom na inštaláciu na chodbe, venujte pozornosť výške políc pre topánky. No, ak vám niekoľko oddelení umožní umiestniť svoje topánky v nich, nie zaming top. Tým sa predĺži životnosť topánok, zachová si jeho predkladá druhy.

  Počet políc závisí od počtu obyvateľov v dome. Pre každého je potrebné poskytnúť aspoň jedno oddelenie, kde sa uloží najčastejšie používaný pár topánok.

  Miestnosť

  Vyberte topánky so sedadlom je potrebné v jednom štýle so zvyškom miestnosti. Masívna drevená skrinka, zdobená vnzúčnostiam a pozlátením v minimalistickom interiéri koridoru, alebo police, vyrobené z drevených boxov v klasicizme, budú smiešne.

  Rozpočet

  Z množstva, ktorú plánujete vynaložiť na tento atribút nábytku, nielen vzhľad produktu, ale aj použitý materiál. Takže najdrahším produktom bude kabinet z prírodného dreva s umeleckými vláknami na individuálnom projekte, orezaný kožou. Väčšina rozpočtových možností je byť sedadlá so sídlom z LDSP.

  Osobné preferencie

  Skriňa by vás mala zariadiť nielen externe, ale aj funkčnosťou.

  Ak si nepodarilo vybrať skrinku pre topánky so sedadlom, potom to môžete urobiť s vlastnými rukami. Takáto úprava je obzvlášť vhodná na drevené výrobky. S pomocou farieb, môžete zmeniť farbu atribútu nábytku a aplikovať technik decoupage zaujímavé ornamenty. Ďalším spôsobom, ako zmeniť vzhľad predmetu, je zmena tkaniny na vankúš sedadla. Použitie dátových metód, dostanete exkluzívny model stojanov, čo bude vrcholom vášho domova.

  Kde dať?

  Luk s lavičkou by sa mal umiestniť čo najbližšie k vstupným dverám. Je to spôsobené tým, že vstupuje do domu, musíte okamžite odstrániť topánky, aby bolo možné oddeliť bytom.

  Ak existuje výklenok v takom chodbe, potom sa banquette s rastlinou lepšie nainštalovať, vyzdvihnúť ho s príslušnou veľkosťou alebo objednaním na individuálnom projekte.

  Tiež si ho môžete dať na stenu. Ak to chcete urobiť, vyberte priamy dizajn alebo nastaviť uhol, ale pre to potrebujete uhlový náraz skrine.

  Druhá možnosť pomôže výrazne ušetriť miesto v malej chodbe.

  Zaujímavé modely v interiéri

  V predajniach nájdete pomerne širokú škálu TUMBEN so sedadlom pre vstupnú halu. Tu sú niektoré zaujímavé modely.

  Otvorená rastlina s lavičkou jednoduchého geometrického tvaru v tmavej farbe bude relevantná v moderných interiéri typu minimalizmus, high-tech a v klasike.

  Spojenie vo forme kráľovského trónu umožní si sadnúť a relaxovať po pracovnom dni a bude vrcholom interiéru chodby, s dôrazom na vysoko priateľskú chuť hostiteľa.

  Corner Banquette v kombinácii s vešiakom šatníka pre vonkajšie oblečenie a boxu na topánky budú docela originálnym nábytkom na chodbe. A drahý masív stromu a kožené čalúnenie fasád, sedadlo a zadná stena dizajnu pridávajú elegantné a vysoké náklady na celé nastavenie.

  O tom, ako urobiť tumba so sedadlom s vlastnými rukami, pozrite si nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: