Biela vstupná hala: výhody svetelných tónov v interiéri

Chodba, zdobená v bielom, bola vždy považovaná za znamenie originality a štýlu. Biela farba je klasická. Zdôrazňuje čistotu a citlivosť. Najmä relevantné biele odtiene na registráciu malých chodieb. Light tóny vizuálne zvýšiť priestor, aby bol viac „vzduchu“ a jemný. Aby sa však nepokazil celkový obraz, je dôležité si vybrať správny nábytok, podlahy a vziať do úvahy množstvo iných nuansy.

Zvláštnosť

Použitie bielej v interiéri – najlepší spôsob, ako vizuálne rozšíriť priestor. Ďalšia výhoda takejto farby – univerzálnosť. Aplikácia svetlých farieb je možné umiestniť miestnosť v klasickom štýle, ako aj v modernom.

Pri vytváraní koridoru v jasných farbách sa používajú nasledujúce základné farby:

 • starožitná biela;
 • odtiene mandle;
 • zasnežené;
 • Slonovina.

Avšak, často majitelia nehnuteľností alebo dizajnérov radšej si vybrať jeden odtieň, ale kombinujú farby. Tento prístup k dizajnu koridoru je veľmi víťazný.

Takže to bude možné vytvoriť farebný kontrast a urobiť priestor viac originálny a zaujímavý.

Výhody

Psychológovia sa ukázali, že biela farba ovplyvňuje psychiku človeka. Pomáha upokojiť, relaxovať a odstrániť nervové napätie. Koridor, ktorý spĺňa hostí a hostiteľov zubných svetelných tónov, dáva pohodlie a teplú atmosféru. Snow-Biela farba má nasledujúce výhody:

 • robí izbovú zapaľovaciu a priestrannú;
 • Normalizuje pozadie emocionálnych puzdier.

Ak si chcete vybrať farbu pre registráciu vstupnej haly, ktorá stojí za to ísť s veľkou zodpovednosťou. Nesprávne vybraté odtiene často spôsobujú nedostatok pohodlia v dome alebo v byte.

Niektorí majitelia nehnuteľností odmietajú urobiť koridor v bielej farebnej schéme, napriek kráse a milosti svetelnej palety. Sú v rozpakoch slabinou a nepraktickosťou. Krásna biela vstupná hala sa rýchlo dostane špinavé, zbiera nečistoty a kvôli tomu rýchlo stráca estetiku. Takéto závery sú však omylom.

Pre chodby, zdobené v iných farbách, sa bude musieť postarať rovnako ako snehobiely. Čistota miestnosti závisí od farebného gamesu, ktorý sa používa v interiéri, a ďalej sa bude čistenie vykonať. teda Nemyslite si, že biela farba nie je praktická.

Podlahové a stenové materiály

Pri výbere konečných materiálov, v prvom rade je potrebné uprednostniť praktické produkty, ktoré nevyžadujú špecializovanú starostlivosť. Pre podlahu bude najlepšie riešenie linoleum alebo laminát.

Pre chodbu môžete vyzdvihnúť materiály pre vonkajšiu povrchovú úpravu, napodobňovanie dreva alebo prírodného kameňa. Pri vytváraní podlahy nie je potrebné si vybrať biele tóny.

Zahrajte si na kontraste: Urobte náter čierny, červený alebo hnedý.

Pre steny je lepšie vybrať si materiál odolný voči opotrebeniu, aby nikdy nemusel robiť opravy každý rok. Faktom je, že steny sú najviac „zraniteľné“ časti chodby. Často sa dostanú nečistoty z topánok, kvapky vody z dáždnika. Takéto nepriaznivé účinky môžu byť mnohé. Jedna – strata estetiky.

Prečítajte si viac  Aký by mohol byť pluk na chodbe?

Najlepšie materiály pre dizajn steny v chodbe:

 • Farbivo. Najlacnejšia a ekonomická možnosť. Vhodné sú nasledujúce typy kompozícií: latex, silikón, akryl. Ich výhody – rýchle sušenie, jednoduchosť aplikácie, umývanie.
 • Tapeta. Ak chcete dokončiť chodbu, odporúča sa opustiť papierové výrobky. Uprednostnite sklenené okná, tekuté a umývanie tapety. Vďaka bohatstvu textúr a farebných schém by nemali byť žiadne ťažkosti pri výbere tohto materiálu.
 • Plastové alebo MDF panely. Takéto výrobky sa ľahko čistia. Sú tiež schopní skryť nezrovnalosti steny.

Dokončovanie stropu

Ak chcete dokončiť strop, môžete si vybrať farbu, dekoratívne omietky alebo zrkadlové dlaždice. Nie je najúspešnejšia možnosť – polystyrénové penové dosky alebo kožené vápno. Sú to zastarané materiály pre konečnú úpravu. Niektoré ich však používajú na účely úsporných síl a opráv.

Moderné riešenia aplikované pri dokončení stropného povrchu – Sadrokartón a pvc film Vytvoriť dizajn. Ich hlavné nevýhody sú vysoké náklady a znižujú výšku miestnosti. Výhody zahŕňajú trvanlivosť, schopnosť skryť za drôtovými konštrukciami, rýchlou inštaláciou, odolnosťou voči vlhkosti. Takéto stropné povrchy sú ľahko udržiavané čisté.

Vyberieme nábytok

Pre malú bielu chodbu je vhodné vybrať si vybavenie svetlých odtieňov. Nábytok s tmavými tónmi je schopný preťažiť priestor, vytvoriť pochmúrovú atmosféru. Usporiadané zariadenia v úzkom koridore vizuálne znižujú oblasť, ktorá je nežiaduca pre malú miestnosť.

Zvýraznenie chodby Je dôležité vybrať si kľúč na výber kabinetu, dizajnu pre obuv a skladovať malé predmety, police na lavičke a iných atribútoch. Prítomnosť takýchto nábytkových predmetov urobí funkčnú chodbu a pobyt v ňom je pohodlný. Nábytok môže byť modulárny alebo vstavaný z dreveného poľa, drevotrieskovej dosky, MDF alebo iných materiálov.

Dôležité pravidlo – Nezískajte príliš masívny nábytok. Kradne námestie a urobí priestor. Biely nábytok vyzerá elegantné a luxusné. Škrabance, škrabance a iné stopy mechanických vplyvov sú však výrazne viditeľné.

Ak chcete zachovať jej atraktívne čo najdlhšie, je dôležité starostlivo zvládnuť nábytok a starostlivo sa o to starať.

Lesk alebo matný povrch?

Táto otázka bola požiadaná každého, kto bol vyrobený, aby sprevádzal chodbu. Zdá sa, že je to maličkosť. Je však schopný urobiť zvýraznenie jednoduchým a vynikajúcim interiérom. Pri výbere prvej veci stojí za to spoliehať na osobné chute a preferencie. Je tiež dôležité vedieť, aké výhody a nevýhody sú inherentné na jednom alebo inom povrchu. Takže:

 • Lesklý. Brilantné chodby – kombinácia elegancie a jemnej chuti. Pri umiestnení miestnosti je lepšie urobiť pórov pre niečo jedno: vyzdvihnúť lesklý nábytok na chodbe, stropné alebo podlahové krytiny. Takže interiér zachráni ich ľahkosť a nebudú sa zdať preťažené. Lesklé povrchy sa ľahko starajú, estetika. Sú však neodmysliteľné v niektorých nedostatkoch. Takže, na lesklom povrchu, stopy rozvodov a rúk, striekajúce vody, preto bude potrebné mať osobitnú starostlivosť.
Prečítajte si viac  Kované nábytok pre chodbu: nápady na interiér

 • Matný. Nábytok alebo strop s takýmito textúrou je vhodnejší pre miestnosti zdobené v prísnom klasickom štýle. Matte povrch je schopný „absorbovať“ svetlo a urobiť atmosféru chodby mäkšie a útulné. Minusy zahŕňajú hrubú textúru. Absorbuje nečistoty a vlhkosť. Starať sa o tento povrch, to bude trvať veľa času a úsilia, ako aj špecializované detergenty. Jednoznačná odpoveď na otázku, čo je vstupná hala lepšia – matná alebo lesklá, nie.

Vyhodnoťte výhody a nevýhody každého povrchu a urobte bezchybnú voľbu.

Kombinácia kvetov

Harmonicky vybraná farebná schéma stien, stropu, nábytku a dverí na chodbe určuje vonkajší vzhľad priestoru. Správne farby prispievajú k vizuálnemu zvýšeniu priestoru a vytvárania pohodlia. Harmonické odtiene sú schopné ovplyvniť osvetlenie, rovnako ako povedať o vysokej umeleckej chuti majiteľa bytu.

Fanúšikovia bielych tónov chodieb, s najväčšou pravdepodobnosťou, bude mať rád kombináciu snehobielej farby s sivou. Toto je verzia Win-Win. Takáto farebná situácia sa však môže čoskoro obťažovať a nudné. Takže to sa nestane, dizajnéri radia Zriediť biely gamut s inými farbami.

Pri umiestnení miestnosti dávajte prednosť ľahkým stropom a stenám. Zlikvidujte myšlienku vytvorenia temného stropného povrchu a svetla steny.

V tejto situácii sa zdá, že majitelia a hostia vidia, že strop sa chystá „pád“ na hlave.

Biela chodba môže byť zriedená kontrastným objektom vybavenia. Jasné tóny stien a strop bude dokonale kombinovaný s nasledujúcimi farbami:

 • Modrá;
 • zlatý;
 • mocha;
 • červená;
 • oranžové;
 • fialový;
 • čierna.

Pri vytváraní chodby, použite béžové a pastelové farby: jemný koralové, broskyňové, mliečne výrobky, farby slonoviny. Dizajnéri sa tiež odporúča pozrieť na nový módny trend, ktorý je Pri tvorbe bielych stropov a stien a čiernych podláh. Pri navrhovaní priestoru hrajte s kvetmi.

Takže môžete vytvoriť svoj vlastný jedinečný a fascinujúci interiér.

osem

Fotografia

Nápady pre interiérový dizajn

Interiér bielej chodby možno vydať v rôznych štýloch. Ak to chcete urobiť, stojí za to zamerať sa na niektoré maličkosti. Takže:

 • Ak chceš klasický, Prihlásiť sa stropy, steny a podlahy s svetelnými tónmi. Možnosť Win-Win bude výber nábytku z prírodného dreva. Vhodné ako moderné možnosti a predmety zariadenia starožitnosti. Klasický štýl je neoddeliteľnou jednoduchou formou, harmonických kombinácií a nič zbytočné.
Prečítajte si viac  Konzola na chodbe: nápady v interiéri

 • Fanúšikovia Moderný Odporúča sa vybrať nábytok s mäkkými, hladkými tečúcimi linkami. Použite nábytkové atribúty z prírodného dreva. Odmietnite hrubé formy a rovné čiary.

 • Amatéri Pop art môžete vytvoriť steny a strop so svetlom a registráciou pre podlahy a nábytok vyzdvihnúť jasné. Hrať na kontraste – Použite viacfarebný nábytok, neónové podsvietenie, lesklé povrchy.

 • Ak sa vám páči voľný priestor, jasné priame čiary, zastavte si svoj výber Minimalizmus. Je neoddeliteľnou dizajnu. Odmietnuť jas a neštandardnosť. Prihlásiť sa na chodbu v bielych a sivých odtieňoch. Pri výbere nábytku dávajte prednosť modelom transformátorov. Pomôžu ušetriť priestor a vyložiť priestor.

 • Vytvoriť chodbu v štýle Provence Preferujte prírodné materiály, veľký počet farieb (biely by mal zostať popredným odtieňom). Použite otvorené vložky, rámy na stenách, vintage nábytok, kvetinové ozdoby.

 • Milovníci hrubosti v interiérových dizajnéroch radia, aby sa pozerali na štýl loft. Vyznačuje sa internetickými stenami, zhruba ošetrenými drevom, otvorenou inžinierskou komunikáciou. Zlikvidujte striptér: namiesto skrine pre vrchné oblečenie môžete použiť háčiky a boxy na topánky nahrádzajú obvyklú lavicu.

 • Fanúšikovia severnej prírody môžu vydať vstupnú halu V škandinávskom štýle. Snehové biele odtiene, bielený nábytok, povrchové úpravy etnické dlaždice patchwork, koberce na podlahe. To všetko pomôže zdôrazniť čerstvosť interiéru.

Možnosť chodby v bielej – je to vždy Štýlový. Klasika nebude nikdy nevyjsť z módy, vždy zostane konkurencia.

Konštrukcia chodby v bielej môžete hodnotiť nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: