Distribúcia chodby panelov: Možnosti dizajnu

Oprava – vždy nepríjemné podnikanie, a ešte viac ako vnútorný povrch. Ľudia sa stretávajú na oblečenie a byt na chodbe. Koniec koncov, je to prvá izba nášho domu, takže musíte starostlivo zaobchádzať so svojím usporiadaním.

Často v rodine, pri rozhodovaní o začatí opravy, otázka výberu materiálu dokončenia. Tapety, omietky, omietky s dekorom alebo inými typmi povlakov vyžadujú značné náklady, nielen materiál, ale aj fyzické, pretože povrch pod nimi musí byť starostlivo pripravený – odstrániť starý povlak, eliminovať dierky, trhliny, alebo sa uchýli k stenám steny.

Všetky tieto problémy nebudú len zvýšiť konečnú cenu, ale tiež pridávajú prach a nečistoty našim a tak nie úplne čistým životom. Preto mnohí obyvatelia si vybrať v prospech stenových panelov. Nemusíte vyrovnať steny a dokonca si vziať predchádzajúci povlak. Za takýmito panelmi je veľmi výhodné skryť všetky druhy komunikácie a niekedy pridať ohrievač, ktorý nesie a zvukovú izoláciu funkcie.

deväť

Fotografia

Výhody stenových výrobkov

Panely pre chodbu – To je skvelý nápad na aktualizáciu interiéru. Prevaha nízkych nákladov v kombinácii s milosťou a praktickosťou panelových materiálov poskytujú nesporné výhody pri výbere tohto produktu.

Ich hlavné výhody:

 • Jednoduchá inštalácia. Na účely úspory môžete oddeliť celú izbu bez pomoci a špeciálne vyškoleného personálu.
 • Nie je potrebné vyrovnať nezrovnalosť, odstrániť staré tapety.
 • Špeciálne nástroje nie sú potrebné. Potrebujú len bary, nechty, panely. A ak nevytvárate prepravku, potom len lepidlo.
 • Nástenné panely sa ľahko umyjú, len utierajú vlhkou handričkou.
 • Keď sa ľahko odvetví povlak môže ľahko nahradiť novým.
 • Obrovský výber materiálu, z ktorého sú vyrobené panely pre steny, nenecháva vám ľahostajní k zvolenej cieľovej metóde. Farba, textúra, ďalšie armatúry a mnoho ďalších „čipov“ poteší kupujúcich.
 • Nakoniec, tento materiál nie je len praktický a šetrný k životnému prostrediu, ale aj vyzerá krásne v chodbe.

Jedným z výhod panelov je upevňovacích prostriedkov:

 • Priamo na stenu, s pomocou špeciálnych lepidiel alebo dekoratívnych nechtov (skrutky). Ale pre to musíte pripraviť stenu – zarovnanie, primitívne.
 • Použitie stavebného staplera je vyrobená na prepravke stromu.
 • Na železnom alebo drevenom ráme s skrutkami.
 • Na plastových kolách na montáž.

Odrody

Trh stavebných materiálov na dnešnom trhu je tak rôznorodý, že „oči sa vyčerpajú“. Vyberte si niečo vhodné je ťažké, ale stále môžete. Uistite sa, že venujte pozornosť dekoratívnym panelom. Sú niekoľko odrôd:

 • Typ regálu. Panely vo forme dlhej šírky dosky do 30 cm, až 370 cm dlhé, až 1,2 cm hrubé. Inštalácia môže byť vyrobená ako v horizontálnom aj vertikálnom smere. Pridanie vstavaných LED svietidiel vyzdobí len dekoráciu prehliadky a pridávame svetlo do miestnosti.
 • Tile Type. Toto sú štvorcové alebo obdĺžnikové panely. Fixácia sa vykonáva pomocou hradného kĺbu spike groove. Obrázok a textúra môžu byť najviac rôznorodé. Vhodné na výrobu farebného a jedinečného panelu vášho interiéru.
 • Typ plechu. Takéto panely majú tendenciu mať veľké veľkosti, na rozdiel od predchádzajúceho. REACH 1,2 x 2,4 m s hrúbkou od 0,3 cm. Veľkosť minimalizuje počet švov.

Materiál

Nástenné panely chodby by nemali byť len zapadajú do interiéru, ale aj na splnenie potrebných vlastností (osvetlenie, vlhkosť, teplota vzduchu) tejto miestnosti. Externe sú tiež zvolené s prihliadnutím na charakteristické vlastnosti chodby tak, že výsledok cieľa je spokojný s vlastníkmi, a nie opak.

Predpokladá sa, že nástenné dekorácie je znakom minimalizmu a nízkych nákladov na opravu, ale toto je ilúzia. Trh nám ponúka obrovské množstvo farieb a materiálov ich výroby:

 • Plastový. PVC panely sa považujú za relatívne lacný povrchový materiál. Ale oni sa ľahko čistia, nepodliehajú vode, a majú tiež rôzne dekor – od napodobňovania stromu do dlaždice.
 • MDF. Toto sú dosky vyrobené z lisovaných drevených čipov. Sú oveľa jednoduchšie ako strom. Tento materiál je dobrá zvuková izolácia, a ak si kúpite panel MDF so špeciálnou impregnáciou, potom nebudú desivé vlhkosť. Sú tematikou alebo ešte krajšie kvôli mletia na prednej strane.
 • Drevený. Tento materiál je šetrný k životnému prostrediu, vždy dáva vnútornú pevnosť, ale zároveň vyžaduje rovnováhu s inými časťami cieľa. Panely sú vyrábané viacvrstvové a majú vysokú odolnosť voči tepla, vlhkosti, mechanické účinky, ultrafialové. Často sa môžete stretnúť s orechom, dubom, brezou a ďalšími cennými plemenami. Existujú modely so závitmi, vnikmi iných materiálov.

Možnosti farieb

Bude vaše nástenné panely Magenta alebo šalát v čiernej hviezde pod stromom alebo pod kameňom – ​​závisí od vás a podľa vášho výberu. Iba vaša fikcia vám môže povedať alebo domácnosť, ktorá bude s najväčšou pravdepodobnosťou proti čiernym stenám so srdiečkami. Vždy sa môžete dohodnúť a nájsť spoločné rozhodnutie o farbe, ktoré každý bude odvolať. Samozrejme, farba je veľmi silne ovplyvnená vonkajším vnímaním miestnosti. Každý vie, že v malých alebo úzkych miestnostiach, svetlé farby panelov WinNate, potom okamžite z dverí Hall sa zdajú trochu viac.

Na chodbe je obvyklé používať viac zdržanlivých tónov, ale jasné a nasýtené farby sa stávajú viac a viac populárne. Často môžete nájsť panely s obrázkami, ktoré možno vykonať a váš náčrt. Obrázky sa používajú pomocou moderných tlačových technológií pomocou plnohodnotnej digitálnej tlače.

7

Fotografia

V mestských bytoch starého plánovania sú zvyčajne pod chodbou alebo chodbou je veľmi málo miesta, ale ďalšia vec je súkromné ​​domy, ktoré najčastejšie umožňujú ukázať fantáziu na ich rozlohy. Je možné ozdobiť steny s panelmi s objemovými výliskami, odkvapmi alebo štukom, čím sa získava veľký interiér v štýle klasicizmu.

Odľahčovacie stenové panely (alebo tiež nazývané 3D panely) pomôžu obnoviť zaujímavý dizajn s dôrazom na stenu. Takéto povrchy nepotrebujú ďalšiu dekoráciu vo forme obrazov alebo zrkadiel, sú už cenovo dostupné. Tí, ktorí uprednostňujú originality a prísnosť súčasne s minimálnym počtom dekorácií, ktoré táto možnosť bude musieť urobiť. Imitácia muriva alebo tehlovej steny, drevenej dosky alebo keramickej dlaždice, mozaiky alebo fresky – všetky tieto úpravy sú obmedzené na vaše finančné možnosti.

Je potrebné jasne reprezentovať všetky kritériá pre pokrytie stien pred odchodom na nákup. Nezabudnite na praktickosť. Je veľmi ťažké odstrániť samolepky, ktoré umiestnili deti bez dopytu v interiéri, stopy lepidla alebo farieb. Nástenné panely vám pomôžu zabudnúť na také malé problémy.

Čo lepšie odtrhnúť steny?

Nikto nemôže na túto otázku jasne odpovedať, len samotní majitelia. A samozrejme, voľba závisí od celkového konceptu interiéru, vaše finančné schopnosti, vlastnosti chodby.

Hlavné výhody MDF v chodbe sú:

 • Jednoduchá inštalácia, ktorá nevyžaduje nadmerné časové náklady.
 • Malé množstvo odpadu počas inštalácie.
 • V závislosti od triedy je na stene niekoľko možností montáže.
 • Pre rezacie panely nie je potrebné používať špeciálne nástroje, dosť hacksaw alebo skladačky.

 • Časť panelu, ktorý sa dostal do disrepair, môže byť vždy nahradený novým.
 • Zvuková a tepelná izolácia.
 • Slušná kvalita, sila, odolnosť voči vonkajším vplyvom, ako aj dekoratívny efekt.
 • Okrem toho je hladký a hladký povrch dobre laminovaný a natretý.
 • A posledná, ale dôležitá kvalita je prijateľná cena a pomer kvality.

Ale bez nevýhod nemôžu robiť. Takáto zmena vzhľadu s veľkým stupňom vlhkosti a nemožnosti použitia abrazívnych látok počas čistenia. Avšak, chodba nie je izba, kde sa vyžaduje každodenné čistenie detergentmi s brúsnymi časticami.

Použitie PVC panelov nemá menej pozitívnych vlastností vrátane:

 • Neškodnosť. Je známe, že nie je nič perfektné, ale blízko ideálu v tomto zmysle možno považovať za plast. Vďaka moderným technológiám a komponentom je bezpečné argumentovať o neškodzii moderných panelov pre osobu, nerozlišujú žiadne zápachové alebo chemické zlúčeniny, okrem toho sú prakticky nehorľavé.
 • Jednoduchá montáž. Nemusíte vyhľadávať špecialistov na inštaláciu panelov.
 • Tesnosť, ktorá je najnižšia vzdialenosť medzi panelmi, v ktorej nenávistné nečistoty nebudú hromadiť.
 • Starostlivosť nebude bremeno žiadnu hostesku.
 • Trvanlivosť, ktorá bude stále závisieť od životného štýlu a presnosti domácností.
 • V prípade poškodenia ho môžete vždy aktualizovať so špecifickým dekorom, samolepkami, samolepkami.

Tvárou v tvár steny drevom sa považuje za jeden z vysoko kvalitných a pomerne populárne druhy povrchových úprav, hoci drahý. Strom bol použitý a bude vždy populárny medzi majiteľmi domov.

To všetko vďaka nasledujúcim charakteristikám:

 • V prípade včasnej a pravidelnej starostlivosti sa takéto panely vás budú radovať na ich kvalitu a vzhľad. K dispozícii je tiež špecializovaná impregnácia (antibakteriálna, antifungálna, vodotesná) alebo drevený lak, ktorý znižuje všetky riziká poškodenia.
 • Samostatne musíte pridať pravidelnú aktualizáciu tohto typu povrchovej úpravy – pomocou špeciálnych prostriedkov môžete zdôrazniť textúru stromu alebo dokonca zmeniť farbu.

Rozsiahla nevýhoda drevených panelov môže byť považovaná za zvýšenú hodnotu.

Zaujímavé nápady na dizajn v interiéri

Najčastejšie sa majitelia domov nedávno opravia, ale tento prístup je chybný. Hlasová dráha je viditeľná zo všetkých izieb apartmánu a susedia nie sú prepustení, aby ho mohli vidieť z schodiska, napríklad.

Najbežnejší spôsob používania panelov – umiestnenie v spodnej časti steny. Nezabudnite na celkovú výšku stropu. Napríklad výška steny je 3 m, potom viac ako 120 cm steny nestojí za to, inak, inak pri rozdelení steny vizuálne na polovicu – váš strop sa zdajú byť nižšie. Bolo by výhodnejšie pre podiel približne 1 až 3, v tomto prípade sa steny opticky zvýšia.

Čalúnenie celých stenových panelov je možné, keď máte v úmysle zdôrazniť svoju pozíciu. V tomto prípade, pre konečnú úpravu stropov a stien, sa uchýlili k modelom Caisson z oblasti dreva. Samozrejme, že taký príjem klasiky sa považuje za uhličitan na kontempláciu, najmä malé a nízke miestnosti, ale pre klasickú dizajn stylistiku – najviac.

Aplikácia stenových panelov len na zdobenie určitej časti steny dáva mnoho výhod. Nie je potrebné merať výšku stropov a vybrať si nábytok alebo interiérové ​​položky pre určité veľkosti. Zdobená oblasť nezanedbáva priestor vašej izby.

Kombinácia vzduchovej a krémovej farby poskytuje ľahkosť s kapucňou a elegantným priestorom. Dekoratívne prvky prinášajú nové vylepšenie v interiéri a zdôrazňujú chuť hostiteľov.

Použitie panelov na spodnej strane steny nosí praktický a estetický charakter. Jednofarebné riešenie s vstupnými dverami pridáva jednoduchosť výkonu nezmysel pevnosti a bohatstva.

V súkromnom dome sme častejšie čelia priestranným chodám a chodbám dobre. Niekedy sú schody do druhého poschodia, čo dáva ešte väčší priestor pre kreativitu. Bohatstvo a obmedzenie tejto miestnosti priťahujú s jeho stručnosťou a odlišnými čiarami.

Nezabudnite si vybrať príslušný dizajn, zadajte veľkosť, zvážte umiestnenie bez zbytočných kĺbov a švov, takže vzhľad je presný a laconický, a potom prejdite do obchodu a pokračujte do inštalácie.

Akonáhle je na výsledku, zostáva len pridať dobre známe príslovie „sedemkrát smrť, opäť“ – myslel si, že vnútorná výzdoba chodby na malé veci, ktoré nikdy nebudete rozrušený výsledok. Veľa šťastia v opravách!

O tom, ako urobiť opravy v chodbe Khrushchev, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: