Módny dizajn pre úzku chodbu

Prvý dojem z bytu a jeho obyvateľov, každý hosť dostane, keď vstúpi do chodby. Preto je tak dôležité, keď navrhujete priestorový dizajn, aby sa pokúsil, aby bol ako útulný a funkčný. Poznať niektoré triky a vlastnosti nábytku ubytovanie na chodbe, môžete sa dokonca zmeniť na skutočné majstrovské dielo dizajnu umenia v skutočnom majstrovskom dielo.

Hlavné koncepcie dizajnu

Aby sme schopní zabezpečiť úzku a malú chodbu, je potrebné riadiť zásadou stručnosti a používať minimálny počet položiek nábytku a interiéru. Preto by sa mali lezenie v priestore koridoru dôkladne priblížiť a premýšľať všetko na najmenší detail, takže už malý priestor sa nezdá byť preplnený.

Niektoré triky pomôžu kompetentne organizovať priestor v úzkej chodbe:

 • Taký detail interiéru ako zrkadlo je predmetom stožiara HAV pre takmer akýkoľvek chodba. Zavesené na stene alebo namontované do dverí skrinky, môže vizuálne rozšíriť priestor chodby.
 • Vstupné a interiérové ​​dvere pri otváraní by nemali prísť do kontaktu s ostatnými. Po prvé, môže pokaziť svoj vzhľad a po druhé, výzva dverí prináša nepríjemnosti počas pohybu okolo bytu. Optimálnym riešením bude montáž dverí do miestnosti, ktorá sa otvorí na chodbu. Môžete tiež premýšľať o inštalácii posuvných dverí alebo iného spôsobu registrácie prierezového vchodu vo forme oblúka.

 • Neexistujú žiadne špeciálne požiadavky na stropný priestor. Môžete použiť úsek strop, maľovať ho do bielej s bežnými stropnými farbami alebo zrkadlovými panelmi, ktoré budú vizuálne rozšíriť priestor koridoru. Vďaka použitiu dvojrozmernej zavesenej stropnej konštrukcie v kombinácii so zrkadlovým filmom môžete vizuálne zvýšiť výšku stien.
 • Pre návrh stien okolo obvodu zvyčajne používajú rôzne tapety, plastové panely, keramické dlaždice s imitáciou pod tehál alebo kameňa alebo dekoratívnej omietky. Pri zdobenie steny, objemové vzory a príliš zrejmé kontrasty, ktoré sú schopné zapojiť sa do drahokamov malej miestnosti, sú schopné zapojiť sa. Úzka a malá koridor môže byť zdobená v jasných farbách, ale dlhá vstupná hala vyzerá lepšie.

 • Ako vonkajší povlak je lepšie použiť silné a trvanlivé materiály, ktoré sú schopné udržiavať svoj pôvodný pohľad v režime aktívneho prevádzky. Takže, podlaha na chodbe môžu byť odložené s keramickou alebo kachľovou dlaždicou alebo vypne s hustým linoleum na substráte. Parkety alebo laminát lepšie odísť pre iné izby. Vynikajúcim riešením bude inštalovať systém podlahového vykurovania. Toto pokrytie bude potešením vstať v návrate domov s mrazom a teplá podlaha prispieva k sušeniu topánok v Slushelnom počasí.
 • Prestré meranie elektrickej energie, systém alarmu a interkom trubice, môžete použiť sadrokartónový dizajn zabudovaný do steny, ktorý zatvorí dvere. Tento jednoduchý spôsob nebude pomáha skryť všetky zariadenia, ale tiež ich chrániť pred náhodným poškodením.

Plnenie

V tejto časti bytu s malým priestorom, v žiadnom prípade nie je žiadny spôsob, ako mať objemný nábytok. Začiatok opravy na chodbe je vynikajúcim dôvodom nahradiť staré bultiers a stojí na moderných, kompaktných a multifunkčných úložných systémoch.

Umiestnenie a potrebný súbor nábytku umiestnený v zóne vstupnej dverí priamo závisí od formy miestnosti.

Koridor štvorcového Malé veľkosti pohodlné poskytnúť nábytok na skladovanie vecí po stranách vstupných dverí. Ak hĺbka výklenku na bokoch umožňuje, potom na jednej strane môžete umiestniť chodby, malý šatník so zrkadlom na dverách alebo inom modulárnemu nábytku pre vstupnú halu. Druhá strana môže byť použitá pod závesným závesom, ktorý je dokonale umiestnený regály pre topánky a malý nočný stolík. Ak je topánka priradená miesto v skrini, potom pod závesom môžete nastaviť lavicu, na ktorej bude vhodné strčiť.

Pre úzke a predĺžené Vo forme vstupnej haly by ste mali maximalizovať priestor okolo vstupných dverí. Ak skrinka bude trvať príliš veľa miesta, potom si môžete kúpiť špeciálny stĺpec pre chodbu, ktorá má zásuvky takmer na strop. Priestor nad dverami je tiež potrebné použiť a organizovať úložný priestor, umiestnenie tam je štýlový moderný mezanín. Pre topánky je navrhnutá skladacia rastlina, ktorá sa koná pre umiestnenie niekoľkých párov riadkov.

Prečítajte si viac  Ako si vybrať tapetu pre chodbu, rozširovací priestor?

Pre pohodlie môžete umiestniť malú stoličku v rohu.

Okrem správnych foriem koridoru môžete často nájsť chodbu S neštandardnými obrysmi. Takéto formy sa niekedy nachádzajú v súkromnom dome s niekoľkými podlažiami, ak je schodisko pre druhé poschodie v chodbe. V takejto situácii, s ostrým nedostatkom priestoru, môžete urobiť minimálny súbor nábytku – zrkadlo a lavičku v blízkosti vstupných dverí a oblečenie na záves pod schodmi. Niekedy je priestory neobvyklého formulára myšlienka pri plánovaní bytu, čo nie je tiež veľkým problémom. V takejto situácii bude vhodné objednať si nábytok pre jednotlivé veľkosti, ktoré vám umožní, aby bolo najviac kompakticky umiestnené na malej oblasti chodby.

Možnosti osvetlenia

Hlavným rysom miestnosti v zóne vstupnej dverí je absencia okna, to znamená, že prírodný svetelný zdroj. Preto pri navrhovaní malého dizajnu chodby je veľmi dôležité venovať náležitú pozornosť osvetleniu.

Základná podmienka pre osvetľovacie zariadenia na chodbe – nemali by byť masívne alebo objemné. Výber miniatúrne, ale výkonné osvetľovacie zariadenia pomôžu vizuálne rozšíriť priestor, ktorý je veľmi dôležitý pre úzku chodbu.

Je lepšie si vybrať steny alebo stropné svietidlá, pretože pre podlahy miesta v úzkej chodbe je ťažké. Okrem toho, podlahová lampa môže byť nevhodná, aby ublížil kabát alebo si nevšimnite v tme, vracia sa neskoro domov.

Ideálna možnosť pre stropné svetlá sa môže nazývať kompaktné a štýlové bodové modely. Môžete si tiež vybrať osvetľovacie zariadenia s rotačným dizajnom, napríklad s výklenkami a umiestnite ich do rohov. Niekedy na chodbe sú jeden alebo viac lustrov obdĺžnikového alebo okrúhleho tvaru. Lustre s doskami nadzemného alebo vloženého typu sú najlepšie vhodné, ktoré môžu byť doplnené aj s neónovým podsvietením na obvode stropného priestoru.

Ako steny osvetľovacie prvky si vyberte Sconium, ktorý môže mať lucerny formu alebo iný jednoduchý dizajn. Počet rúrok priamo závisí od oblasti miestnosti, ale väčšina z nich by mala byť umiestnená v zrkadlovej zóne.

Pre nezvyčajný moderný dizajn, pridanie takýchto noviniek, ako prídavné osvetlenie podlahy vo forme fluorescenčných alebo chránených LED svietidiel, ako aj LED páska. Budú nielen pridať záhadnosť do vnútra chodby, ale tiež vám umožní ľahko sa pohybovať v chodbe, vrátane hlavného osvetlenia.

So súčasným zahrnutím všetkých osvetľovacích zariadení by svetlo od nich malo byť umiestnené rovnomerne, bez vytvorenia tieňov a tmavých oblastí. Spínače sú najvhodnejšie umiestnené v tesnej blízkosti vstupných dverí, ktorá je vhodná pri návrate domov v tme.

Farebné riešenia

Správne vybrané farebné palety v interiéri úzkej koridoru je tiež schopný vytvoriť si priestor útulnejší a vizuálne rozšíriť hranice.

Jedna z techník, ku ktorým dizajnéri sa často uchyľujú k práci s malou chodbou, je použitie lesklého povrchu. Môže to byť podlaha v svetelných tónoch s lesklým povlakom alebo stropom reflexným povrchom. Aby ste dosiahli ilúziu zvýšenia priestoru, vyberte materiály rovnakého tónu pre podlahu aj strop.

Na chodbe sa zdalo viac, mali by ste použiť čo najviac bielej farby a iných svetlých odtieňov.

Dizajnéri často používajú béžové odtiene, pretože béžová farba sa považuje za praktickú ako bielu. A tak, že jediná béžová farba koridor sa nezdála nudná, môžete pridať malé poznámky o čokoládových odtieňoch.Nábytok by mal byť tiež vybraný do stien a semi vstupných hál, takže kontrastné skrine a skrine sa nezdá, ale ako keby sa spojili s stenami, uvoľňovali priestor malého koridoru.

Prečítajte si viac  Vyberte si falšované vešiaky na chodbe

Štylistický dizajn

Aby sa miestnosť stala štýlovou a útulnou maličkou, postupujte podľa vyššie uvedených rád. Harmonicky a atraktívne budú vyzerať tak, že vstupná hala, v ktorej každá maličkosť zodpovedá celkovému štýlu miestnosti. Medzi rôznymi modernými riešeniami štýlu pre dizajn chodby s malým priestorom, každý nájde postúpenie jeho vkusu.

Hojnosť sklenených a kovových predmetov s chladným odrazom, charakteristické pre štýl High Tech, Ako môže byť možné organizovať priestor v blízkosti vstupných dverí. Podlaha môže byť stanovená monofónnou keramickou dlažbou, hromadný dizajn bude vyzerať dobre, čo môže byť doplnené aj objemovým vzorom. Steny môžu byť vydané pomocou dekoratívnej omietky alebo vyzdvihnúť tapetu s metalizovanými vložkami na obrázku. Ideálny pre tento štýl bude studený šedý a modré tóny, rovnako ako fialové alebo zelené a, samozrejme, biele. Hlavnou vecou nie je preháňať farebné zaťaženie a používať viac ako tri odtiene v interiéri.

Pre príjemné a pohostinné hostitelia sa zmestí myšlienka vybavenia chodby v byte Štýl krajiny. Jednoduchý dizajn a používanie prírodných materiálov pre vnútorné usporiadanie môže otočiť úzky chodník do útulnej chodby. Strop v takejto miestnosti je lepší vykonať jednu úroveň, prípustnú prítomnosť drevených nosníkov a osvetľovacie zariadenia sú lepšie vybrať si tradičné. Okrem omietky na spracovanie steny, ktorým sa kladenie prírodného kameňa alebo tapety s kvetinovými motívmi.

Najväčší účinok farby obce pomôže dosiahnuť zámerne vo veku alebo osvetlený drevený nábytok.

Registrácia chodby v súlade s orientálnymi tradíciami Lisuje hrdzavé svetlé farby a množstvo sofistikovaných interiérových položiek. Použitie tohto štýlu si vyžaduje značné úsilie na premýšľanie o najmenších detailoch, ktoré podporujú chuť krajín východu. Absencia objemných a nežiaducich nábytkových predmetov robí tento štýl ideálny pre malé priestor koridoru a sofistikované a skrútené časti pomáhajú vizuálne zvýšiť svoju oblasť. Vzhľadom k množstvu svetlých prvkov môže tento štýl vyzerať príliš kričať v úzkej chodbe, potom by sa mala obmedziť na jeho prítomnosť. Bude relevantný pre výber nábytku monofónnych svetlých odtieňov a orientálny štýl v tomto prípade musí byť ponechaný na detaily. Farebný koberec, štýlová podlahová váza, rámovanie zrkadla alebo mäkkého sedadla pre bábky, vyrobené v najlepších tradíciách na východe, budú požiadaní o náladu na chodbe.

7

Fotografia

Jemný a nenápadný Provence S ich tlmené tóny, podľa mnohých dizajnérov, je ideálny pre usporiadanie miesta chodby. Steny môžu byť natreté v lilac alebo ľahkom tieni zelenej, relevantnej bielej tapety s miniatúrnym vzorom. Hladké linky a sofistikované nábytkové nohy pomôžu zdôrazniť atmosféru francúzskeho kúzla a malé roztomilé interiérové ​​dekorácie pomôžu harmonicky dokončiť myšlienku dizajnérov.

Dobrú finančnú pozíciu vlastníkov a ich záväzok voči tradícii – to je to, čo môže povedať klasický štýl V byte s chodbou. Nábytok a dokončovacie materiály pre prírodný pôvod sú prijateľné pre klasiku. Aby ste mohli poskytnúť znaky s takýmito objektmi, budete musieť byť dôkladne stráviť. Pre podlahu je lepšie vybrať si parkety, chodby musia byť vyrobené z vysoko kvalitného poľa. Kovové nábytkové doplnky a závesy na šaty sú lepšie tiež vybrať správnu kvalitu, aby sa roky nestratili pôvodný vzhľad. Tento štýl nedáva bohatý výber farieb, takže jeho paleta je obmedzená na čokoládovú hnedú, béžové a biele tóny. Plus klasického interiéru je, že sa dá ľahko kombinovať s najrozmanitejšími štýlmi v iných miestnostiach, byt sa nebude otáčať a vyzerať krátke.

Iný štýl, dokonale vhodný pre takéto malé izby, ako úzka vstupná hala, je minimalizmus. Žiadne ďalšie podrobnosti a objemné položky – toto je potrebné pre malý chodba. Pre štýl je charakterizovaný minimálny súbor iba funkčného nábytku, prítomnosť v interiérových zrkadlách je tiež vítaná.

Prečítajte si viac  Interiérový dizajn v lobby

Po štúdiu hlavných charakteristík a techník jedného alebo iného štýlu, môžete ľahko z nenápadného priestoru v blízkosti vstupných dverí, aby ste urobili skutočne štýlovú chodbu, v ktorej sú všetky detaily vybrané s chuťou.

Nápady na interiér

Okrem použitia určitého smeru štýlu pri výrobe interiéru s úzkou chodbou ponúkajú moderní dizajnéri niekoľko techník, s ktorými môžete poraziť malý priestor v byte. Pomocou týchto skutočných tipov je možné dosiahnuť, že koridor bude hrať nové farby.

 • Ak je chodba úzka, ale má pomerne predĺžený formulár, potom je možné všetok jeho priestor rozdelený do funkčných častí. To pomôže poskytnúť dlhé miesto správne a čo efektívne využívať celú existujúcu oblasť na chodbe. Územný efekt je možné dosiahnuť pomocou umiestnenia osvetľovacích zariadení pomocou stropov s niekoľkými úrovňami alebo s konštrukciou stien a podlahou v samostatných oblastiach s rôznymi materiálmi. Malé chodby zvyčajne sú vhodne rozdelené do odchádzajúceho priestoru, kde je zvyčajné opustiť ulici topánky a lobby oblasti, kde si môžete vyzliecť a opraviť účes.
 • Ak je najbežnejší, nie pozoruhodný dizajn je vybraný na navrhovanie priestoru koridoru, potom môže miestnosť vyzerať trochu nudné. V tomto prípade by ste sa mali uchýliť k trikám a usporiadať malé, ale jasné akcenty. Môže to byť farebný obraz alebo malebná arogantná podložka, nezvyčajné zrkadlo alebo zložitý kľúč – to všetko závisí od fantázie vlastníkov bytu.

 • Neobvyklé a funkčné riešenie pre malé množstvo byt môže byť organizácia okenných priestorov, ktoré budú umiestnené na priľahlej izbe sály chodby. Taký trik pomôže vizuálne zvýšiť priestor chodby, a ak otvory nie sú presklené, môže byť použitý ako ďalšie police.
 • Zaujímalo by ma, ako poraziť malý vstupný priestor v dome, kde sa nachádza schodisko. Okrem toho je možné umiestniť šatníkovú skriňu pod ním, regály alebo samostatný priestor pre dospelých a detských oblečenie sú často namontované v samotnom schodisku. Niekedy dizajn miestnosti zahŕňa umiestnenie výklenku na skladovanie priamo na krokoch sami v prítomnosti širokého schodiska.
 • Prítomnosť uhla vnútornej chodby sa môže zdať problém na prvý pohľad. Avšak štýlový a kompaktný model headsetu uhlovej chodby alebo skriňa môže ľahko vyvrátiť tento dlhotrvajúci v hlavách mnohých diplomovej práce.

osem

Fotografia

 • V malom priestore je veľmi dôležité zorganizovať miesto na uloženie malých vecí, aby sa zabránilo konštantnému neporiadku. Na to môžete použiť rôzne koše. Môžu byť vyrobené z rôznych materiálov – tkaniny, kovové, tyče alebo drôty. Dokonca aj obyčajné drevené boxy budú vyhovovať ukladaniu. Stačí ich pokryť farbou alebo lakom – a dizajn predmet interiéru je pripravený.
 • Keď nie je dosť horizontálny priestor, musíte použiť vertikálne maximum. V tomto prípade prídu najčastejšie háčiky na záchranu. Ako budú viac, tým lepšie. Nižšie háčiky prídu na cestu pre tašky, kľúče a dáždniky, vešiaky na úrovni očí pomôžu nájsť oblečenie, a horný riadok nechajte to ísť na klobúky a klobúky.
 • Ak má koridor bicykel, sane alebo inú celkovú dopravu, bude to výhodnejšie organizovať miesto na uloženie na stene. To nielenže šetrí vzácny priestor, ale tiež sa vyhnúť konštantnému bahno na celom chodbe.

Ako môžete vidieť, zrejmé na prvý pohľad, problém malých chodieb je celkom jednoduchý. Stačí len odstrániť všetky extra a ťažkopádne predmety a poskytnúť chodbu na minimum, ale s chuťou. Potom len zahrnutý hostia nebudú schopní obmedziť radosť.

jedenásť

Fotografia

Nápady navrhujú úzku chodbu v byte nájdete v ďalšom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: