Ako si vybrať školské stoličky?

Správne zvolený kreslo k stolu pre školák znižuje zaťaženie chrbtice, čím sa znižuje riziká výskytu skoliózy a iných problémov s držbou tela. Preto je dôležité vážne zvážiť výber tohto nábytku pri organizovaní „pracovnej“ zóny pre študenta. Pri nákupe kresla, v prvom rade, je potrebné venovať pozornosť svojmu dizajnu, spoľahlivosti a bezpečnosti a na poslednom mieste premýšľať o cene.

Odrody stoličiek a ich vlastností

Domáci a zahraničný nábytok výrobcovia produkujú rôzne stoličky pre školákov, ktorí sa líšia v ich dizajne. Na trhu existuje niekoľko typov modelov, ktoré sa líšia v dizajne a funkčnosti.

 • Písomná stolička – Toto je najdostupnejší odkaz v cenovom pláne. Je to kovový rám s dreveným sedadlom a chrbtom. Takýto model nemá žiadne úpravy, čo je dôvod, prečo bude vhodné len s „vhodným“ rastom dieťaťa. Výhody tohto produktu zahŕňajú jeho spoľahlivosť a jednoduchosť dizajnu a nevýhodám – nedostatok pohodlia pri vykonávaní domácich úloh študentov.

 • „Pestovanie“ modelov – To sú stoličky, ktoré majú možnosť nastaviť pozíciu sedadla. Môžu byť vykorisťovaní nie jeden rok, výber optimálnej polohy sedadla pod rastom dieťaťa. Zvyčajne takéto modely kúpiť pre deti do 10 rokov.

 • Ortopedická stolička – Toto je stolička, ktorá má ortopédickú časť zakriveného tvaru. To vám umožní vytvoriť správnu pozíciu študenta a neumožňuje nadmerné zaťaženie chrbtice dieťaťa. Ortopedické stoličky majú možnosť nastaviť výšku a uhol chrbta. Niektoré modely sú vybavené stojanom pod nohami, ktorej výška, ktorej sa mení v súlade s rastom školy. Takáto stolička je najlepšou voľbou pre deti, ktoré sú na dlhú dobu pre písací stôl. Ortopedické výrobky sú vhodné pre každé dieťa bez ohľadu na vek. Sú pohodlné a pohodlné. Avšak, kvôli vysokým nákladom, nie každý si ich vyberie.

 • Počítačové stoličky. Pre deti sú produkty vhodné na možnosť nastavenia výšky a hĺbky sedadiel. Sú pohodlné a ľahko sa používajú. A takéto modely sú lacnejšie ako ortopedické, čo spôsobuje ich vysoký dopyt medzi spotrebiteľmi.

Dôležitý! Výber stoličky, nohy dieťaťa musia stáť na podlahe a kolená sú 90 stupňov. Ak je tento indikátor nižší, stojí za to venovať pozornosť modelu s vyšším chrbtom.

Čalúrny materiál

Stoličky pre deti „Trim“ s rôznymi materiálmi. Z „shell“ sedadiel bude závisieť od toho, ako dlho môže ušetriť reprezentatívny vzhľad. Pre deti sa zvyčajne vyberajú textil. Môžu to byť materiály na báze bavlny a ľanu. Perfektne preskočili vzduch a rýchlo absorbujú výslednú vlhkosť. Niektorí rodičia uprednostňujú stoličky s koženými alebo ekologickými sedadlami (prirodzená náhrada). Takéto výrobky vyzerajú luxusne a okrem ľahkej starostlivosti (keď sa špinaje s mokrou handrou)). Sú schopní zapadnúť do akéhokoľvek interiéru miestnosti, ale pre deti sú takéto možnosti nežiaduce. Koža a jej náhradníci sú prakticky vetrané, pretože sa dieťa potí rýchlo, najmä v lete.

Treba zvážiť, že čalúnenie detskej stoličky je často špinavé, pretože je potrebné čistenie alebo umývanie. Aby nemali nepríjemnosti s podporou čistoty sedadla, odporúča sa kúpiť sedadlá s odnímateľnými krytmi. Sú rýchlo a ľahko odstrániť, keď znečistenie a umývanie. Ak je rodinný rozpočet obmedzený, je najlepšie kúpiť sedadlá s farbou MOTLEY. Udržiavajú si ich prezentáciu oveľa dlhších sedadiel s jednou fotónovou farbou, pretože na nich nebudú mať malé škvrny, stopy z markerov a iných defektov.

Dieťa Nuances

Vyberte si správny stoličku na písací stôl pre študenta, Je potrebné venovať pozornosť takýmto od:

 • Vyberte si modely s nie príliš hlbokými sedadlami, pretože tento indikátor by nemal byť viac ako 2/3 stehna študenta;
 • Aby bolo dieťa vhodné, je dôležité vybrať si produkt s skoseným okrajom;
 • Správna stolička má tuhý chrbát na základni, je potrebné zvážiť, že zadná časť výrobku by mala byť umiestnená nie je nižšia ako úroveň čepelí; Ak je model nastaviteľný, je potrebné opraviť späť v tejto polohe a zmeniť úpravy ako dospelých školákov;
 • Ak rodičia uprednostňujú príliš vysoké modely, je potrebné premýšľať o špecializovanom stojanom pod nohou;
 • Pri nákupe stoličiek s kolesami by ste mali uprednostniť výrobky, ktoré ich majú aspoň 5 kusov, inak nábytok bude mať zlú stabilitu.

V súlade s týmito tipmi budú rodičia schopní získať pohodlnú a pohodlnú stoličku, ktorá si nezabudne len zdravie chrbtice, ale prispeje aj k koncentrácii dieťaťa pri vykonávaní lekcií.

Odporúčania

Aby sa predseda pre dieťa stalo „úspešným“ nákupom, Stojí za to počúvať niekoľko tipov od špecialistov.

 • Odporúča sa odmietnuť kúpiť produkt pre zvýšenie. Nábytkové predmety patriace pre adolescentov alebo dospelých, nevyhovujú školám juniorských tried. Nezanedbávajte zdravie dieťaťa kvôli finančným výhodám.
 • Ak chcete kúpiť spoľahlivú stoličku, musíte venovať pozornosť materiálu jeho výroby. Rámec najodolnejších výrobkov sa vykonáva z hliníka, ocele a iných kovov. Kovové modely, ktoré majú najmenej 5 pixlov podpory, sa považujú za najspoľahlivejšie.
 • Odborníci odporúčajú vybrať nielen praktické, ale aj bezpečné stoličky, pričom výroba boli použité ekologicky šetrné materiály (nevylučujú ostrý zápach). Preto je lepšie opustiť položky s lakom a farebnými povlakmi. Môžu spôsobiť alergické reakcie u detí.

 • Vyberte si stoličky s tuhými sedadlami. Na prvý pohľad sa môže zdať, že takéto modely budú pre žiarenia nepohodlné. Avšak, mäkké sedadlá vo väčšine prípadov spôsobujú chrbtové zakrivenie a tvorbu nesprávnej polohy.
 • Rodičia by mali opustiť akvizíciu stoličiek s podrúčkami. Faktom je, že pri výkone lekcií alebo počas tvorivých tried sa dieťa „natiahne“ v jednom, potom v opačnom smere, ktorý tiež vedie k oddanosti chrbtice.
 • Pri výbere stoličiek, odborníci radia, aby nezastavili svoj výber na výrobky s kolesami. Ak sa rodičia rozhodli získať presne taký model, je dôležité, aby má automatické alebo mechanické blokovanie.

Výrobcovia

Pri výrobe detských stoličiek sa majú použiť vysoko kvalitné materiály, ktoré sa vyznačujú bezpečnosťou. Návrh takýchto výrobkov by mal počas tried zabezpečiť správne miesto tela.

Tieto požiadavky sú v súlade s tovarom niekoľkých ochranných známok.

 • Dubový. Táto spoločnosť vyrába stoličky s dvojicou pohyblivých chrbtov, spoľahlivo upevní chrbát dieťaťa.

 • Malux – Toto je taiwanská spoločnosť, ktorá vyrába ortopedické stoličky s možnosťou nastaviť všetky parametre. Výrobca implementuje produkty pre školákov všetkých vekových skupín (od absolventov prvej zrovnávače).

 • Moll – Toto je nemecká spoločnosť, ktorá produkuje ortopedické stoličky pre deti strednej a staršej vekovej skupiny. Produkty v rámci tejto značky sa vyznačujú štýlovým dizajnom, jednoduchými úpravami a trvanlivosťou.

 • Comf-Pro – Toto je taiwanský výrobca, ktorý implementuje kreslá s ortopedickými chrbtami a pozemkami. Produkty tejto značky sú regulované do hĺbky a výšky sedadla a chrbta. Modely majú svetlé farby, vykonávajú sa z materiálov šetrných k životnému prostrediu.

O tom, ako si vybrať správnu stoličku pre školák, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár