Ako si vybrať tapetu v detskej izbe pre chlapcov?

Tapety – sotva najviac univerzálny materiál pre dekoráciu steny. Vyberte si ich v konkrétnom prípade je pomerne ťažké. Stojí za to využiť hotovú skúsenosť iných ľudí, a nesnaží sa tento problém vyriešiť.

Farebná paleta a kresba

V adolescentných izbách sa často nachádza návrh stien graffiti.

Takéto prvky prispievajú:

 • seba-potvrdenie obyvateľov;
 • zvýšenie dynamického obrazu;
 • Tvorba konkrétnej mládežníckej chuti.

Robí graffiti žiariace farbivá pre graffiti – otázka, ktorá nemá jednoznačnú odpoveď. Áno, vyzerá veľkolepé a elegantné, ale často vytvára ťažkosti na spanie. Strip by nemal byť vnímaný len ako spôsob, ako ozdobiť steny. S ním opravíte vnímanie veľkosti miestnosti. Vďaka vertikálnym vedeniam sa miestnosť stane vyššou a používanie horizontálnych výkresov prispieva k rozšíreniu územia.

Obrázky sú vybraté individuálne. Zohľadňuje primárne temperament a nie subjektívne túžby. Komunikácia s niektorými karikatúrami a inými pozemkami môže byť priepasť, základné vlastnosti charakteru zostanú. Spoločná zelená farba je univerzálna, prispôsobiteľná na najdôležitejšie nastavenie. Medzi teplotou sú výhodné bylinné, jablkové a mäty a studené tóny sú úplne vhodné.

Typy materiálov

Tapety sú primárne spojené s papierovými krytmi stien. Takýto materiál sa najčastejšie používa. Tam sú takmer nikdy chemikálie v papierovej tapete. Malá trvanlivosť môže byť považovaná za nevýhodu len podmienečne. Faktom je, že deti všetkých vekových kategórií sú veľmi aktívne nakreslené, držať fotografie a ďalšie obrázky, tvoria okolitý priestor. Preto papierové tapety plne spĺňajú požiadavky detí.

Pre spoľahlivosť a odolnosť voči vode Veľmi dobré Flysellin tapety. Okrem toho môžu pokryť chybné časti stien. Fliselin je prípustné na premaľovanie, ale má mínus: bude to dosť drahé. Preto je užitočné zvážiť iné možnosti. Takzvané tekuté tapety sú charakterizované zvýšenou environmentálnou a praktickou hodnotou. Ak je nástenný kryt deformovaný, obnovenie úplne ľahko – potrebujete pridať ďalšiu vrstvu. Povrch je ľahko umiestnený na šablóne kvapalnej tapety alternatívnej farby.

Možné možné wydleby, tam. Nástenné maľby sú rôzne papierové povlaky, majú rovnaký základ. S týmto materiálom je ľahko distribuovať zóny, dať akcenty. Náklady na fotografické tapety sú relatívne malé, preto môžete interiéru upraviť bez zbytočných problémov. Pozemky sú najrozmanitejšie znaky, slávnych športovcov a mnoho ďalších obrázkov môžu byť tiež prítomné.

Pokiaľ ide o zástrčku a bambusu, budú hlavné charakteristiky:

 • impozantný stupeň environmentálnej priateľstvo;
 • Drží outsiders;
 • harmonická textúra;
 • Malý počet farieb.

Zvážte vek dieťaťa

Chutí a priority detí v čase sa menia. Preto je potrebné vziať do úvahy najatraktívnejšie farby, zvládnuť kombináciu tapiet s inými dekoratívnymi materiálmi. V skoršom veku, keď dieťa nenechá postieľku, alebo len začína robiť prvé kroky, rôznorodosť tonalít je neobmedzená. Najlepšie je použiť najviac nasýtené farby. Ak chcete zahriať záujem, musíte použiť veľké výtlačky.

V oblasti voľného času stojí za zastavenie tapety emocionálne vyvážené farby. V opačnom prípade sú zhoršené strašné a spánkové poruchy. Aby nedošlo k redo miestnosti, keď dieťa otočí 7 rokov, 8, 10, 12 – je vhodné uprednostniť hlavné pastelové farby. Neskôr môžete pridať iba samostatné dekoratívne časti.

V intervale od 2 do 5 rokov Tam je už pochopenie, ktoré obleky, a to, čo sa mi nepáči. Tam sú už preferované farby, karikatúry a jednotlivé filmy. Tieto motívy môžu bezpečne používať na dekoráciu izby. Interiér je často nasýtený prirodzenými tonalitmi, je prípustné používať fotografie tapety a ozdobné nálepky. Najčastejšie farby – žlté, modrasté a zelenštrujúce časti gama. Pre aktívne deti stojí za to zvoliť pokojné farby, ale žlté a oranžové farby sa odporúčajú pre flegmatické deti.

Vzhľadom k tomu, že je od 2 do 5 rokov ťažké ovládať kreslenie na stene, musíte použiť tapetu, ktorá môže byť maľovaná. Na tejto úrovni, kde deti nebudú môcť dostať presne, môžete lepiť obvyklé „tekuté tapety“. Tento prístup vám umožňuje vykonať nasledujúce opravy lacnejšie.

Skôr alebo neskôr prichádza najťažší vek – od 5 do 9 rokov. V tomto momente sa neodporúča zapojiť sa do agresívneho, kričať farby.

Najlepšia voľba v tomto prípade je mute tapeta monotónna farba. Ich počiatočný vzhľad je jednoduchšie obnoviť. Nespôsobí problémy a prelakovanie v inej farbe. Vzhľadom k tomu, že školáci si to bude vyžadovať špecifickú školiacu oblasť, musí byť vizuálne oddelená od herných a spacích segmentov. DÔLEŽITÉ: Nesnažte sa „reverzniť“ názor detí, oveľa viac správne počúvať, alebo aspoň nájsť kompromis.

V intervale 9 až 12 rokov, oblasť záujmu rastie výrazne, Zobrazia sa prvé záľuby a koníčky. Každé deti s normálnym duševným vývojom by sa mali objaviť priatelia, ktorí prídu domov. Aby sa nič neodvrátilo od učenia a iných pokojových tried, pracovná plocha je tvorená nasýtenými modrými, zelenými a žltými ovocnými odtieňmi. Je potrebné zdôrazniť jedno jasné miesto, ale nie je potrebné sa zapojiť do organizácie takýchto bodov. Dva alebo viac – už redundantné.

Čas od 12 do 16 rokov prináša nové trendy. Všetky motívy sú kategoricky neprijateľné, ktoré sú výslovne zaslané predchádzajúcemu „detskému“. Ideálne riešenie bude zdržanlivý a dokonca mierny brutálny priestor pre tento vek. Bez ohľadu na farbu a odtieň je preferovaný, stojí za to urobiť najhrubnejšie, zaostrenie farby charakteristiky. Zahraničná geometria je kontraindikovaná, je najlepšie využiť jednoduché a laconické čiary, obrázky.

V predškolskom veku je užitočné používať rozprávkové motívy, čísla a písmená pre tapetu. Pôvodná myšlienka bude tiež mora a automobilová štýl, ale tu je už potrebné vziať do úvahy tendenciu samotných detí a ich rodičov. Zdieľanie miestnosti pre školákov, stojí za to premýšľať o takýchto verziách ako vintage karty, kotvy, kozmické lode a milované zvieratá.

Pri dosahovaní dospievania by sa malo zaradiť klasifikovať záujmy v týchto skupinách: \ t

 • šport;
 • Povaha ako celku;
 • Geografia a cestovanie;
 • more a oceán;
 • vzdušná preprava;
 • autá;
 • Kino a tak ďalej.

Pre dospievajúcich dobré zdobené steny s abstraktnými motívmi a nasýtenými ornamentmi. Odporúča sa niekedy používať a kombinovať vzájomne kontrastné tóny. Stojí za to pripomenúť, že od 10 do 16 rokov sa priority môžu zrazu zmeniť až do úplného obratu chutí a preferencií. Najviac „Prosím“, je užitočné uprednostniť štýl vášho obľúbeného hudobného smeru (poznámky, idoly, fotografie z koncertov, textov, symboliky a jednoducho mená skupiny). Je to takmer riešenie víťazstva.

Tipy na výber

Tapeta v detskej izbe pre chlapcov musí byť vybraná nielen brať do úvahy vek. Je potrebné vziať do úvahy špecifiká samotnej miestnosti. Tak, v malom porovnávacom priestore, vzorka zlej chuti bude redukcia stien s jasnými odtieňmi, najmä ak sú ešte navyše aplikované na prináša veľké formát. Bez ohľadu na vek, bude provokovať nepohodlie a vytvoriť pocit stiesneného.

Veľmi dobré, samozrejme, keď je priestor v miestnosti dostatočný, ale v tomto prípade sa zmenia návrhové požiadavky. Monotónna svetlá farba steny, jemne podrobné kreslenie môže vytvoriť dojem ľahostajného a bez života. V miestnostiach s vysokými stropmi a významnou celkovou plochou je zmysel rozšíriť použitie jasných tónov. Nebude to zlé pre expresívne atribúty, ktoré sa zhodujú s celkovým štýlovým konceptom.

Mnoho detí a najmä tínedžerov, majú rád morskú tému. Môžete ich potešiť fotografiou tapety s plachetnou loďou, s typmi tropických ostrovov, s oceánmi západu slnka a reprodukcií slávnych marinistov.

Pre milovníkov romantiky, všeobecne vhodných lietadiel, balónov, pohľad z vysokých krvných výšok a rôznych exotických miest, starovekých pamiatok. Môžete si vybrať krásnu tapetu v spálni s niektorou z týchto preferencií, ale je dôležité si zapamätať mier. Len plachetnica vyzerá dobre, ale z bojových scén, horiacich nástrojov a podobne by ste mali zdržať.

Ak potrebujete uprednostniť materiály šetrné k životnému prostrediu. Ak chcete zistiť, či vybraná tapeta zodpovedá takejto požiadavke, nie je ťažké – stačí požadovať certifikát. V neprítomnosti alebo na najnižšom oneskorení u demonštrácie od nákupu, musíte odmietnuť. Environmentálna bezpečnosť je rovnako dôležitá v miestnosti pre malé deti a pre „takmer dospelých“! Stojí za to premýšľať o spoľahlivosti, o schopnosti pokrytia slúžiť niekoľko rokov bez opravy.

Miestnosť, v ktorej dvaja chlapci žijú naraz, by mali brať do úvahy ich vlastnosti. Situácia v osobných zónach by mala mať záujem a želá sa čo najviac. Povolené striedanie farieb v gama. Ak je ťažké zistiť, ktorá farba uprednostňujete, musíte si vybrať v prospech modrej farby – dokonale zodpovedá tému mora a letectva. V iných štylistike vyzerá takýto tón neutrálny.

Pre svetlý výber sa používa iba jedna stena. V opačnom prípade je miestnosť zneužitá. Ako základ pozadia stojí za výber vzor menšieho. Z Vinylovej tapety v detskej izbe je lepšie odmietnuť. Sú neprenikli pre prietok vzduchu a škodlivý pre zdravie. Nežiaduce používať velúrové tapety. Zbierajú veľa prachu. Preto je pre detské izby, toto rozhodnutie je sotva prijateľné. Pri uplatňovaní je potrebné prísne dodržiavať harmóniu a hľadať holistický vzhľad. Dokonca nevýznamná časť časti, s výberom, ktorý je urobený chyba, ničí celú koncepciu.

Silne neprijateľné monofónne sfarbenie pre malé deti. Pre nich vyzerá veľmi nudné. Výber tapety v duchu graffiti je potrebné zapamätať si harmonickú kombináciu farby a veľkosť výkresu s nastavením v miestnosti. Najjednoduchší spôsob, ako kombinovať fotografiu tapety s moderným vzorovým nábytkom. Spolu s klasickou voľbou (čiernobielymi a bielymi fotografiami) si môžete vybrať výkresy v jasných farbách s originálnymi nápismi.

Vzhľadom k tomu, že rozšírené stanovisko je, že graffiti si vyberie len milovníkov chytľavých a spôsobujú, že sprostredkované. Veková špecifickosť výkresov by sa však mala pozorne zohľadniť. Takže, pásy, rôzne hračky, dokonca aj autá a lietadlá formátu hračiek sú vhodné len pre deti do 3 rokov. Monotonické produkty sú preferované v staršej vekovej skupine. Veľké a stredné prúžky môžu byť použité odvážne, len nesmie byť zmätený s plytkým pásikom.

Mnoho detí s vesmírnou témou. Bude rozumné používať podobné pozemky v dizajne svojich izieb. Tabuľky pre hru sa zvyčajne konvertujú na ovládacie panely. A spálňa alebo priame prostredie postieľky sa zmenia na podobnú kapsulu. Viac Univerzálne riešenie – Starry Sky.

Veľká popularita Anime má dokonca viedla k pensom klasických karikatúr na boku. Ak dieťa má rád takéto príbehy, je potrebné zamerať sa na emocionálne saturácie povrchovej úpravy. Stojí za to orientovať úsilie na odrazu vzrušujúcich dobrodružstiev a dynamických udalostí. Poznámka: Pretože anime je celá koncepcia, je žiaduce vyzdvihnúť to v súlade s duchom nielen tapety, ale aj ďalšie prvky miestnosti. Pokiaľ ide o motocyklové motívy, sa v ranom veku odporúča trojrozmerné tapety.

Voľba tapety pre deti mladšieho školského veku je najlepšie s nimi. Zdieľanie nakupovanie umožní nielen spĺňať osobnú požiadavku pre chlapcov. Pomôže to zvýšiť sebavedomie. Okrem toho sa vyrába zodpovednosť a estetická chuť. V prípade nezrovnalostí v chutí s dospelými je potrebné skúsiť zdvorilo a pokojne vysvetliť, prečo jedna alebo iná možnosť tapety nie je vhodná na akvizíciu.

Vo veku 11 rokov a staršie môžu byť ignorované nielen všeobecné hodnotenia „ako / nemajú radi“, ale aj vyhlásenia o farbe, o predmetoch. Treba nájsť čas na spoločnú kampaň do obchodu. V neskoršom veku (14 rokov a viac) sa dospelá účasť dospelých na výber postupne znižuje. V určitom bode je lepšie ho obmedziť len úlohou cenovej dosky a cut-off z jasne neúplných, extravagantných možností. Aby sa neustanili spory, ktoré už nakupovali, je potrebné starostlivo súhlasiť a diskutovať vopred, doma.

Pri výbere pozemkov, podľa vašich koníčkov, musíte sa vyhnúť rozšíreným chybám. Takže, ak sú deti inšpirované športom, možnosť Win-Win – Balls a ďalšie škrupiny, typy štadiónov a bežeckých pásov. Izby pre milovníkov prírody sú vyhotovené hlavne v neutrálnom gamute. Medzi morské scény sú neprijateľné kompozície, ktoré obsahujú morské panny, delfíny. A ešte jeden, najdôležitejšie odporúčanie – niekedy má zmysel ustúpiť od všetkých možných šablón a pravidiel, aby ste získali optimálny výsledok.

Úspešné možnosti v interiéri

Túto fotografiu zobrazuje pohľad na izbu pre mladších študentov a predškolákov. Hlavná stena zdobená číslami na bielom pozadí. Stena v okne je umiestnená materiál v modrej bunke, ktorý navyše zvyšuje romantiku interiéru. K dispozícii je iný prístup k uskutočneniu rovnováhy modrých a bielych farieb. Monolitická tmavo modrá stena v okne je bizardne kombinovaná s bielym povrchom, vyrobeným hviezdami.

Autori tejto miestnosti boli jasne hľadané, že stelesnili ducha populárneho filmu „Tagy“. Odráža rôzne momenty a pozemky malieb. Zobrazenie jazdeckých áut voči sebe, používa sa svetlo rozrušenie približne rovnakej farby. V textúre je len rozdiel. Takéto tapety ako deti.

Ako si vybrať tapetu v detskej izbe pre chlapcov, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár