Misky pre postieľku: Čo sú tam a aké sú ich vlastnosti?

Pre každého rodiča, starostlivosti a vytváranie pohodlných podmienok pre svoje deti sú prioritami v procese zvyšovania dieťaťa. Okrem hlavných objektov a atribútov potrebných v procese pestovania a vývoja dieťaťa, existuje príslušenstvo, ktoré kombinujú prínos pre dieťa a dekoratívnu zložku interiéru. K takýmto veciam by mali obsahovať baldakhin na postieľke.

Čo je potrebné?

Nie je tajomstvo, že plnohodnotná dovolenka je životne dôležitá pre ľudské telo a najmä pre dieťa, pretože počas tohto obdobia sa deti vyskytujú dôležité procesy, ktoré ju určujú na emocionálnej, fyzickej a sociálnej úrovni. Okrem toho len zdravý spánok pomôže dieťaťu obnoviť sily, aby sa naďalej oboznámili so svetom a plne sa rozvíjali. Preto je dôležité správne usporiadať posedenie v miestnosti v dieťati s pomocou riadne umiestnených akcenty pri usporiadaní detskej postieľky.

Nedávno, viac a viac rodičov počas dizajnu detskej izby pre novorodencov a viac dospelých chlapcov a dievčat, radšej používať starú verziu, pokiaľ ide o umiestnenie nad posteľou alebo kolískou Baldakhinu. História takejto umiestnenia postele je zakorenená počas obdobia vlády kráľov a panovníkov, kde sa baldachýn použil všade v spálňach dospelých a detských izieb.

Takéto nápady sledovali hlavný cieľ – vytvoriť najpohodlnejšie podmienky v posteli prostredníctvom atraktívneho plot z externých stimulov, ktoré sú všade prítomné v každom bývaní. Dnes, dizajn a materiály Baldakhin pre detské izby prešli určitými zmenami, ale takéto príslušenstvo možno nájsť v dome takmer nad každej kolíske.

Existuje mnoho názorov týkajúcich sa funkčnosti Baldakhin cez detské postele. Podľa niektorých preskúmaní je táto vec predmetom výlučne dekoratívnych účelov s nedostatkom praktických funkcií, vzhľadom na to, čo sa môže zdať, že akvizícia baldachýn je len plytvanie peniazmi. Ale po skúmaní dôkladnejšie relevantnosť a funkčnosť baldachýnia, môžete sa uistiť v opačnom.

Ak chcete potvrdiť skutočnosť, že Baldahin je užitočnou a dôležitou oponou, mali by ste vybrať niekoľko úloh, ktoré vám umožní vyriešiť.

 • Canopy pôsobí ako spoľahlivá ochrana pre dieťa počas spánku zo slnka a elektrického svetla prenikania. Vzhľadom k tomu, spí režim dieťaťa nebude narušený ani v jasnom dni dňa a s dodávanými svetelnými zariadeniami v miestnosti.
 • Vďaka útulku detskej postele môžete znížiť prenikanie prachu a iné znečistenie k dieťaťu nachádzajúcej sa v kolíske. Väčšina mikročastíc sa usadí na tkanine, takže canopies potrebujú pravidelné čistenie.
 • Baldahin bude spoľahlivá ochrana dieťaťa z rôznych hmyzov, ktoré môžu preniknúť von otvorené okná v miestnosti. Tým sa zabráni porušeniu spánku, okrem toho vylučuje riziko alergických reakcií na ich uhryznutie.

 • Polia z hustého tkaniny budú odstránené v posteli dieťaťa z návrhov, takže počas spánku môžete vzduchovať miestnosť, ktorá poskytuje dobrú cirkuláciu vzduchu, ktorá bude mať prospech na kvalitu spánku a zdravia dieťaťa.
 • Baldahin bude spoľahlivým prístreškom pred zvedavým výhľadom, ktorý zabezpečí pokojný pobyt Chad v posteli a pomôže mu spať.
 • S pomocou postele nad posteľou, môžete poskytnúť dieťa odľahlý kúsok, ktorý dá psychologický komfort a chráni Čad počas zvyšku.
 • Podľa pediatrov má usporiadanie detskej postele s použitím Baldakhiny pozitívny vplyv na tvorbu a vývoj totožnosti dieťaťa.

Preto, tým, že zhrnutím vyššie uvedeného, ​​je bezpečné povedať, že detské balky nie sú obmedzené na funkciu interiéru. Kombinujú rôzne ochranné úlohy samy o sebe, ktorého implementácia má priaznivý vplyv na dieťa.

Klady a zápory

Na základe cieľovej destinácie Baldakhinov, Môžete si vybrať pozitívne strany na používanie tohto príslušenstva v detskej izbe.

 • Vzhľadom k tomu, moderné apartmány sú celkom bežne vybavené vo forme štúdia, umiestnenie detskej postieľky s baldachýnom pomôže zonate priestor pre dieťa, hasenie zo zahraničných zvukov a svetiel.
 • Pre staršie deti, posteľ fucks nad posteľou môže pôsobiť ako tematický doplnok do interiéru, pretože celkom často sú detské izby vybavené na základe rozprávok alebo karikatúr.
 • Okrem toho, namiesto takéhoto zvyšku minulosti, ako koberec alebo gobelín na stene, hustý baldachýn môže čiastočne zabrániť distribúcii zimu z steny, ktorá je relevantná pre rohové miestnosti.

Avšak, podobne ako každý príslušenstvo, baldachýn má nevýhody:

 • Vzhľadom k tomu, že pôsobí ako bariéra pre preniknutie prachu, zbierať ho na jeho povrchu, tkanina bude potrebovať pravidelné umývanie;
 • Výrobky z prírodnej tkaniny s individuálnym dizajnom budú mať vysoké náklady;
 • Canopy vizuálne znižuje oblasť miestnosti a výšku stropov;
 • Deti sú často používané Ductachin pre hru, ktorá môže znamenať výskyt traumatických situácií.

Vyššie uvedené mínusy sú ľahko vyrovnané, ak si vyberiete produkty s miernou možnosťou fixácie cez posteľ, takže v prítomnosti znečistenia rýchlo odstrániť a čistiť plechovku. Aby bolo možné ušetriť peniaze, je možné vytvoriť baldachýn a nezávisle, v dôsledku toho, že v detskej izbe sa objaví jedinečný produkt, ktorý môže byť zdobený akýmkoľvek tvarom v tvare lôžka, obdĺžniková alebo dokonca posteľná bielizeň.

Odrody

Moderný výber produktov vám umožní uspokojiť všetky požiadavky pre rodičov a dizajnérov, sortiment výrobkov je klasifikovaný na základe veku dieťaťa, jej pohlavia, ako aj kategórie cien.

Hlavné rozdelenie výrobkov však dochádza v troch hlavných kritériách:

 • Možnosť umiestnenia a pripútanosti baldachýnu cez spálňu;
 • Dĺžka produktu;
 • Materiál používaný na uvoľnenie.

Typ, šírka a dĺžka, ako aj typ baldachýnu, sú vybrané v štýle výzdoby detskej izby, pretože takýto produkt by mal byť 100% harmónia s hlavným interiérovým riešením miestnosti a podstielky.

Montáž a upevnenie baldachýne sa môžu uskutočňovať niekoľkými spôsobmi.

 • Prvá možnosť zahŕňa umiestnenie výrobku v strede. Najčastejšie je baldachýn takým spôsobom, ktorý je určený pre maximálny prístrešok kolísky, ktorý je relevantný pre novorodencov. Na stanovenie takéhoto modelu sa používa špeciálna podpora vo forme dlhého držiaka.
 • Existujú modely, ktoré sú umiestnené v hlavičke. Takéto canopies sú najčastejšie zakúpené pre staršiu vekovú skupinu, pre deti od 5 rokov. Zatvoria v posteli, len jedna časť z toho, kde sa dieťa nachádza, čo umožňuje len čiastočne spáliť spiace dieťa zo zvyšku priestoru, zároveň ho chrániť, ale nie obmedziť recenziu.
 • Ďalším druhom sú príchyty, ktoré musia byť držať okolo obvodu postele. Takýto dizajn je považovaný za najťažšie, pretože pre upevnenie výrobku vyžaduje rám s regálmi v rohoch postele. Komplexnosť možnosti je však odôvodnená funkčnosťou baldachýnu, pretože je možné regulovať umiestnenie baldachýn zo všetkých štyroch strán, ak si želáte, zanechajte si niečo otvorené alebo naopak.

Dĺžka môže byť tiež odlišná, najdôležitejšia pre midi varianty zostávajú. Takéto sady na spodnej hranici koncov na úrovni matraca. Táto dĺžka vám umožňuje maximalizovať dieťa z rôznych rozptyľujúcich faktorov a canopier sa netvorí podlahu s podlahou.

Orezané modely sú menej funkčné, takže sa používajú najčastejšie ako dodatočný výzdobový prvok v detskej izbe. Podobné dutiny sú implementované v súpravách pre prvky staršie vo veku detí, pretože nepoužijú novorodenca pre kolísku. Pokiaľ ide o dlhé lety, je to rovnaké modely, ktoré sú ideálne pre dojčatá, pretože s úlohou ochrany dieťaťa pred dráždivým faktorom, ktoré sa majú vyrovnať na maximum.

Maxi-Canopy muble svetlo a chrániť proti hmyzu a komáre, Ale pokiaľ ide o prevádzku, sú nepohodlné, pretože dno Baldakhiny sa môže zamotať do kolies, ak sa klapka pre novorodenca bude mobil. Pre stacionárne modely, v priebehu používania problémov s dlhými baldachýnmi, nemalo by to vzniknúť, hlavná vec je opraviť a upevniť rám.

Materiál

Vzhľadom na obrovskú škálu tkanín, Caustichens pre detské postele môžu byť šité z najrôznejších textílií. Výrobky môžu byť husté alebo ľahké a transparentné, každá možnosť nájde svojich obdivovateľov. Ako prax a rodičovské preskúmanie ukazuje, prvá možnosť je užitočnejšia, najmä ak sa kolíska nachádza v rodičovskej spálni alebo osvetlenie v škôlke je celkom nasýtené. Okrem toho, hustá tkanina bude vynikajúcim riešením pre Baldakhina u detí, kde je zachovaný chladný vzduch. Ľahké možnosti zabezpečia interiéru pocitu netiahnunia dieťaťa, ale tiež bude fungovať v úlohe vynikajúcej ochrany proti prachu a hmyzu.

Hlavným kritériom pre výber, okrem zhody s výskytom a vnútorným prvkom, bude potreba nákupu výrobkov výhradne z prírodných tkanív, inak sa dokonca aj najviac beztrekové syntetické materiály stanú prekážkou voľného obehu vzduchu. Najčastejšie sa Caustichens pre deti uvoľňujú z bavlny a hodvábu, ale možnosti z ľanu a sitz sú tiež celkom v dopyte. Hlavnou výhodou ľahkých modelov je jednoduchosť závesu, ktorá vám umožní vytvoriť veľmi krásnu zložitú vlnu.

Z hľadiska praktickosti, berúc do úvahy skutočnosť, že materiál bude seduzený hlavnou hmotnosťou prachu, môžete zastaviť výber na baldachýnom z tylu alebo organzy, dokonca biele. Tieto tkaniny sú navyše veľmi dobre dispergované, takmer okamžite suché. Tiež, nemusia to byť mŕtvica, ale môžete okamžite zavesiť po praní, čo uľahčuje mama úlohu. Treba však pripomenúť, že tieto materiály sú tenké, preto sa na ochranu pred svetlom a zvukom nebude schopná zabezpečiť. Tapiséria a Velvet vytvoria skutočne luxusné prostredie v škôlke, okrem toho, že takéto tkaniny majú dobré zvukotesné kvality.

Farebný sortiment vám umožňuje vybrať dutinu pre akýkoľvek interiér. Pre novorodencov je výhodné zastaviť svoju voľbu na svetlých odtieňoch, z aplikácií a ozdoby, ktoré stojí za to dočasne odmietnuť, pretože rôzne jasné prvky budú rozptyľovať dieťa, čo spôsobuje prepracovanie a porušenie spánku. V procese dospelých môže byť baldachýn nahradený farebnejšími alebo pripojený k existujúcim rôznym dekoratívnym prírastkom v súlade s podlahou, vekom a preferenciami detí.

Ako nosiť?

Po nákupe alebo nezávisle na postele na postieľke, dôležitým problémom je upevnenie výrobku.

Výrobcovia prideľujú niekoľko možností na umiestnenie baldakhin:

 • fixácia na podlahu;
 • Upínanie na nočnú stranu je však dôležité vziať do úvahy jeho šírku;
 • montáž na strop;
 • Nastavenie rámu na stenu.

Dlhé dutiny, ako aj ťažké tkaninové výrobky vyžadujú zlepšenie spoľahlivého a trvanlivého pripojenia. Takéto modely sú zvyčajne pripojené k špeciálnemu držiaku stropu. Ľahšie tkaniny sú umiestnené na bare v blízkosti postieľky. Tieto výrobky, ktoré sú inštalované pomocou ďalších prvkov na strop alebo stenu, budú stacionárne, takže sa nezmestia na mobilnú kolísku.

Teraz v zbierkach výrobcov detského nábytku, môžete nájsť súpravy s príchytiemi, ktoré sú implementované s posteľou alebo kolískou, ktorá umožní bez ťažkostí vyriešiť problém s fixáciou a umiestnením plechovky.

Krásne príklady v interiéri

Vďaka veľkému počtu dekoratívnych doplnkov môže byť detská izba premeniť na skutočnú prácu umenia a Baldahin pomôže pridať situáciu tým, že dôraz na kolísku. Pre prvé roky života, dieťa, bez ohľadu na podlahu, stojí za to poskytovať maximálnu útulnú zónu pre spánok, to pomôže pevne skriňu ľahkého tieňa, umiestnené nad posteľou. Hladké tkaniny vlny vytvoria pokojnú a upokojujúcu atmosféru v kolíske a tiež poskytnú malý súmrak, ktorý pomôže dieťaťu úplne odpočívať.

Malé princezny chcú mágie, aby nekončila ani v postieľke, takže dekorácie postele s farebným a ľahkým baldachýnom s volánkami, luky a stuhy umožnia dievčaťu snívať pred spaním o rozprávkovom hradu a dobrých hrdinov z milovaných karikatúry.

Multilayer Baldakhins s obrazom hviezd a mesiac bude zaujímavé pre chlapcov. V takejto situácii sa mladý cestujúci vo svojich fantáziach bude môcť naučiť vzdialené planéty a ich obyvateľov, postupne sa ponoriť do sen a s pomocou niekoľkých vrstiev tkaniny budú rodičia schopní odpočívať dieťa pohodlnejšie.

O tom, ako urobiť kavalo na postieľke s vlastnými rukami, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: