Posteľ pre chlapca starší ako 3 roky

Lôžko pre dieťa od 3 rokov nie je len miestom na spanie a odpočinok, ale aj často útočisko pred ťažkosťami a zlá náladu. Preto by mali byť rodičia zodpovední, aby sa vzťahovali na výber postele.

Vlastnosti a tipy na výber

Dnes, trh ukazuje obrovský výber lôžok pre deti od 3 rokov, ale nie všetky z nich spĺňajú funkčné kvality a vlastnosti detí tohto veku. Preto pri výbere, musíte venovať pozornosť nasledujúcim bodom.

 • Rozmery. Pri nákupe nábytku stojí za zváženie, že dieťa rýchlo rastie, ale nie je potrebné získať posteľ na rast. Najlepšou možnosťou bude dĺžka miesta na spanie 30 cm väčší rast dieťaťa. Zvlášť ak rodičia nie sú naplánované na nákup novej lôžka na 2 roky. Ešte by nemali byť zakúpené úzke alebo široké posteľ. Ak je miesto príliš úzke, potom dieťa vo sne môže jazdiť na okraj postele. Ak je miesto široké, potom sa dieťa môže cítiť nepríjemné a nebezpečné. Preto je optimálna lôžko pre deti od troch rokov je 140×70 cm.

Dnes si môžete objednať nábytok pre jednotlivé veľkosti.

 • Materiál. Mal by byť bezpečný a trvanlivý. Aby ste to urobili, vyberte si lôžko prírodného dreva. Vzhľadom k tomu, že je životné prostredie bezpečné a odolné voči opotrebeniu, náklady na takýto nábytok nie je lacný. Stále môžete vidieť možnosti z MDF alebo drevotrieskovej dosky. Sú podstatne nižšie ceny, majú mnoho možností pre farebné riešenia a celkom odolné voči noseniu. Z toho, čo stojí za to odmietnuť, je z kovového dizajnu a detailov. Kov zle drží teplo a je traumatickým materiálom.

 • Stavebná bezpečnosť. Deti v tomto veku často nekontrolujú svoje pohyby vo sne, takže môžu spadnúť z postele. Preto stojí za to zvoliť modely s bočníkmi s výškou najmenej 10 cm. Môžu to byť odnímateľné aj vstavané, ako aj úplne zatvorené dĺžku postele alebo len jeho časť. Na účely bezpečnosti a pohodlia je lepšie zastaviť podľa produktov s dno, ktorá sa skladá z pozdĺžne alebo priečnych reproduktorov.

 • Matrac. Pre relaxačnú dovolenku je dieťaťom dôležitým aspektom a výber matrac. Nemalo by byť mäkké alebo príliš ťažké. Optimálnou možnosťou je polotuhé plnivo alebo ortopedický matrac. Bude vyložiť chrbticu pri spaní. A tiež lepšie si vybrať produkt so zimným a letným čalúnením.

 • Prítomnosť ďalších boxov, výklenkov pre objekty, ako aj možnosť transformácie. Toto kritérium je najdôležitejšie pri výbere výrobku v malej miestnosti. Takéto návrhy oslobodzujú viac miesta v miestnosti a všetky veci detí budú skryté pred popriadami očami.

Vzhľadom na tieto kritériá si môžete vybrať správne a pohodlné detské postieľky.

Odrody detských lôžok

Existuje pomerne niekoľko modelov detských lôžok, ale všetky z nich môžu byť klasifikované niekoľkými značkami.

Podľa umiestnenia:

 • roh;
 • rovno;
 • búda.

TransformAbility:

 • modulárny;
 • s bočnými doskami;
 • so zásuvkami a výklenkami;
 • rozkladacia pohovka;
 • Sťahovacie modely.

   Rôzne témy a dizajn len úžasná predstavivosť. Môžete zdvihnúť spoločné miesto na spanie a dizajnérsky produkt vo forme podkrovia, dom, autá, lokomotíva.

   Bunkové postele sa stanú nepostrádateľným rodinným nábytkom, kde sú dve deti. Tento model šetrí priestor, zanecháva miesto pre hry a triedy. Dizajnérske riešenia takéhoto nábytku sú rôznorodé, takže sa môžu zapadnúť do akéhokoľvek interiéru.

   Pri výbere podobnej postele stojí za to zaplatiť osobitnú pozornosť bezpečnosti dizajnu.

   Najvyššie poschodie by malo byť vybavené ochrannými stranami a silné schodisko so širokými krokmi. Samotný rám musí byť bezpečne pripojený skrutkami a skrutkami. To platí najmä pre deti jedného veku. Ak je vek detí odlišný, potom starší je možné položiť na hornej vrstve a najmladšie dieťa – na nižšie.

   Transformátorové lôžka sú čoraz vhodnejšie v moderných rodinách. Po prvé, ukladajú vnútorný priestor. Po druhé, majú originálny dizajn a dizajn. Po tretie, sú funkční. Takže, posteľ s odnímateľnými príbormi môže byť použitá pre deti už dlhú dobu. Akonáhle sa dieťa naučí kontrolovať telo vo sne, môžu byť odstránené.

   Pohovka pri pokládke vytvára výrazne viac miesta ako štandardné lôžko. V krabiciach takéhoto modelu môžete pridať posteľnú bielizeň, detské hračky alebo oblečenie. Lôžková skrinka je veľmi originálne riešenie. V zmontovanom stave je tento nábytok skrinkou a v demonštrovanom lôžku. Táto možnosť sa stáva relevantnou pre malé izby.

   Podium lôžka alebo roll-out modely ľahko držať a predložiť jednoduchý mechanizmus, takže aj dieťa sa môže vyrovnať s touto úlohou na 3 roky. V zmontovanom stave sa tieto postele obracajú na plné miesto pre hry a triedy.

   Tematické modely majú okrem pôvodného dizajnu vysokú funkčnosť. Takže, postele, ktoré možno prezentovať vo forme dopravy, sú tiež nástrojom na rozvoj predstavivosti detí. Môžu tiež hrať hru.

   Posteľ vo forme domu alebo podkrovia je plnohodnotný nábytok na spanie a organizovanie hry. Horná vrstva je navrhnutá priamo na odpočinok a spodná poschodie má rôzne destinácie. Môže byť pohovka so zásuvkami a písací stôl s policami. A dno môže byť reprezentované vo forme dutého priestoru s niekoľkými boxmi alebo výklenkami na organizovanie aktivít detí.

   Takáto množstvo modelov umožní rodičom vybrať si chlapca nielen zaujímavé, ale aj bezpečné a pohodlné posteľ.

   Modely pre chlapcov od 3 rokov

   Detské postele pre chlapcov z 3 rokov sa vyznačujú neobvyklým dizajnom a originálnym dizajnom.

   Dnes sú obľúbené možnosti tematické postele vo forme auta, lode, autobusy. V deň, takýto nábytok sa stáva miestom pre hry, kde sa dieťa cíti a kapitán a vodiča. Niektoré moderné modely sú už vybavené nočnými svetlami, ktoré im dávajú ešte viac originality a funkčnosti. Okrem toho, podobné modely môžu mať zatiahnuteľné skladovacie boxy pre detské maličkosti.

   Pre bratov by ste si mali vybrať poschodovú posteľ. Spravidla je vybavená spoľahlivým schodiskom, ktorý môže slúžiť aj ako švédska stena.

   Ďalší model pre dvoch chlapcov môže byť zatiahnuteľným posteľou. Jej vlastnosť je, že druhá posteľ je skrytá pod prvým posteľou. Tento dizajn uloží miesto je bezpečné a jednoduché. Posuvný mechanizmus umožňuje ľahko dať dopredu druhú vrstvu dokonca aj malé dieťa.

   Takéto možnosti sú tiež vybavené vymeniteľnými stranami, ktoré zaisťujú bezpečnosť detí počas spánku. Tento model je jedným z najspoľahlivejších, pretože je ťažké prelomiť alebo otočiť. Okrem toho si môžete vybrať akékoľvek dekoratívne prvky, v závislosti od preferencií dieťaťa.

   Pre mladých športovcov stojí za to kúpiť nezvyčajný model postele vo forme kruhu. Má skôr široké miesto na spanie, zatiaľ čo má štandardnú výšku. Nezvyčajne rozlíšené bočné spojovacie prvky ako na tomto kruhu, ktorý môže slúžiť ako zvláštne bočné bezpečnostné súbory. Takéto modely sú najčastejšie vybavené zásuvkami na ukladanie hračiek, kníh a detí, ktoré výrazne šetria priestor.

   Detská posteľ pre chlapca od 3 rokov je vážny test pre rodičov. Ale ak beriete do úvahy všetky nuansy spálne a preferencie dieťaťa, môže sa stať vzrušujúcim povolaním.

   O tom, ako urobiť posteľ vo forme auta, pozrite si nasledujúce video.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: