Vyberte si detskú drevenú stoličku

V predajniach v našom čase existuje obrovský výber všetkých druhov nábytku, vrátane detských. Ale ste si istý, či jej kvalita? Áno, a cena je často príliš vysoká. NEPOUŽÍVAJTE SAD, HIGHTCHAIR NEPOUŽÍVAJTE SA VLASTNÝCH RUKOV. Článok predstavuje niekoľko príkladov výroby detských stoličiek rôznych konfigurácií.

Výhody a nevýhody

Prvou výhodou samoobsluhy detskej stoličky / tabuľky je, že tento kus nábytku bude pre vaše dieťa najpohodlnejšie, pretože pri vytváraní náčrtu a kresieb budete postupovať z jeho parametrov. Druhý veľký plus je náklady, pretože nákup výrobku vás bude stáť oveľa drahšie. Po tretie – testujete si silu a spoľahlivosť priamo počas výrobného procesu, to znamená, že si nájdete kvalitu tohto produktu.

Dokončený nábytok môžete zdobiť podľa vášho vkusu alebo na žiadosť dieťaťa, A nie je spokojní s farbami, ktoré sú ponúkané obchody hotového detského nábytku. Nevýhodou je čas a úsilie. Ak nemáte voľný čas, pracovný harmonogram je príliš napätý, a máte nedorozumenie s nástrojmi Truhlára – je lepšie kúpiť dobrý model.

Získajte plastové stoličky – sú príliš krehké a spory sú stále o bezpečnosti takýchto výrobkov. Okrem toho, ak sa kreslo rozpadne, dieťa môže byť zranené na ostrých tvár chýb.

Typy, farba a dizajn

Detské stoličky Podmienené Možno rozdeliť na 3 typy:

 • vysoké kŕmenie;
 • transformátor (kombinácia stoličky s tabuľkou, ktorá môže byť prevedená na rôzne formy);
 • Obyčajná detská stolička.

Farba a dizajn závisia od vašej predstavivosti a chuti. Pamätajte predovšetkým o pohodli a spoľahlivosti vášho dizajnu. Je lepšie vytvoriť jednoduchú odolnú drevenú stoličku ako pretrvávanie na pôvodnom a nestabilnom modeli. Pre dekor vášho produktu si môžete vyzdvihnúť jasné tkaniny na čalúnenie sedadiel a chrbta, na maľovanie farieb vo forme zvierat, rastlín, karikatúry scénami (pre to potrebujete alebo šablóny, alebo pripravené samolepky ) A podobne. Dieťa bude oveľa zaujímavejšie použiť farebnú víla stoličku, sedieť na ňom na raňajky alebo hrať.

Veľký význam a výber materiálu, z ktorého budete zbierať predmet detského nábytku. Môžete urobiť preglejkovú a drevotrieskovú dosku, ale tieto stavebné materiály nie sú veľmi trvanlivé. Vyberte si niečo z masívneho dreva, napríklad borovice.

Rozmery

Rozmery s nezávislou výrobou by mali byť vybrané špeciálne pod vašim dieťaťom, ale existujú určité normy. Ideálna výška operadla detskej stoličky je výška 55 cm a podlaha od podlahy do sedadla by mala byť 32 cm. Šírka sedadla od 27 do 35 cm.

Ako to urobiť sami?

V prvom rade si uvedomte, že hlavným kritériom pre detský nábytok je jeho bezpečnosť pre dieťa. Je povinná byť hladká, trvanlivá a stabilná. Ostré rohy, trhliny, medzery a trhliny sú neprijateľné. Samospúšť, drevené hroty, nechty, ročné obdobia môžu byť použité ako upevňovacie prvky. Pre spoľahlivé upevňovacie prvky každého kĺbu musia byť duplikované. Prirodzene, pred začatím výroby detskej stoličky s vlastnými rukami, musíte spočiatku kresliť náčrty a na ich základe – kresby označujúce všetky rozmery budúceho produktu. Modely tohto obľúbeného detského nábytku Skvelý set. Zvážte najjednoduchšie a najbežnejšie návrhy.

možnosť 1

Pre jeho výrobu budete potrebovať:

 • bary z borovice v rôznych veľkostiach;
 • Borovicové sedacie rady;
 • upevňovače.

Veľkosti stromu BruseV pre zadné nohy – 30 * 30 * 550 mm – 2 kusy.

Pre crossbars:

 • TOP 19 * 41 * 165 mm – 1 kus;
 • Vyrezávané 14 * 41 * 165 mm – 1 kus;
 • Stredná 14 * 29 * 165 mm – 1 kus;
 • Spodný 14 * 29 * 165 mm – 1 kus;
 • Side a Tsargi 14 * 29 * 177 mm – 4 kusy;
 • Predné a Tsargi 14 * 29 * 195 mm – 2 kusy.

Pre predné nohy – 30 * 30 * 305 mm – 2 kusy. Sedadlá 14 * 105 * 263 mm – 2 kusy. Ak chcete zvýšiť stabilitu, vytvorte predné nohy tak, aby sa postupne zúžili knihu na 24 * 24 mm, a vzadu – naopak, od sedadla až do 19 * 19 mm.

Horný priebeh, ktorý potrebujete, aby ste zaokrúhlili, aby dieťa nezrazilo ostré rohy. Výška podlahy spodného okraja stredného prieskumu musí zodpovedať výške horného okraja sedadla. Najprv upevnite zadné nohy s priečlom. Potom pripojte predný pár nôh a priečok. Potom sa spojili s ostatnými bočnými priečkami a všetkými kráľmi. Najnovšie namontované sedadlo.

Možnosť 2

Predseda-transformátor je kombináciou stoličiek a tabuľky, ktorá môže byť zmenená jednoduchými akciami do rôznych foriem. Je možné ho použiť ako stoličku na kŕmenie, a ako párty pre triedy, a ako tabuľka pre hry. Je to veľmi pohodlné pre malé priestory, pretože je schopný kompakticky rozvíjať.

Podrobnosti stolice:

 • Nohy 39 cm dlhé – 4 kusy;
 • Zaoblené rohy – 4 kusy;
 • Horné koľajnice 22 cm – 2 kusy;
 • Crossbars 34 cm dlhé – 2 kusy;
 • priečne koľajnice pre 30 cm – 3 kusy;
 • Základ sedadla (je možné z preglejky s hrúbkou 18 mm) 20 x 30 cm – 1 kus.

Zložky tabuľky:

 • 50 cm dlhé nohy – 4 kusy;
 • 41 cm prúžky – 4 kusy;
 • priečne koľajnice 34 cm – 4 kusy;
 • Pullop (hrúbka preglejky 18 mm) 45 * 38 cm – 1 kus.

Zaoblené rohy môžu byť vyplnené z 20 mm hrubej dosky. Všetky ostatné podrobnosti sú vyrobené z brusev 20 * 40 mm.

Natiahnutie všetkých častí budú vykonávať lepidlo. Aby sa zvýšila pevnosť a spoľahlivosť výrobku, je potrebné požiadať o upevňovacie prvky a drevené vojny 20 x 50 mm sú jednoducho vyrobené nezávisle od 8-milimetrovej fólie. Pre police v miestach upevňovacích častí sú drážky vyrobené, v ktorých musia byť. Nezabudnite ich nainštalovať do drážok, aby ste aplikovali lepidlo na všetkých povrchoch spojenia.

Takže namontované bočné časti kresla. Je dôležité poskytnúť lepidlo na sušenie. Potom ich oddeľte skurtom na hladkosť. Ticho a operadla Veľkosť 250 * 300 mm Rez od 3-4 kusov preglejky spojené lepiacou vrstvou. Okolo všetkých uhlov. Na jednej strane je penová guma vložená ako zmäkčujúci vankúš, ktorý sa potom uzavrie krytom tkaniny. Kryty upevnite kovové konzoly.

Vysoká montáž Štart s pripojenie pripravenými bočnými stenami. Všetko sa vykonáva podľa vyššie opísanej schémy (reproduktory + lepidlo). Sedadlo sa bude spoliehať na dosky, takže budete potrebovať samoobslužné skrutky vo forme valcov, aby ste ho zaistili. Potom nainštalujte dolné a zadné vrstvy. Na zadnú dosku Pripojte späť. Dajte stoličku vyschnúť, takže lepidlo schmatol všetky pripojené detaily.

Technika montážnych dosiek sa neodlišuje od toho pre stoličku. Po prvé, namontujte bočné steny stola a zaobchádzať s pokožkou, potom ich pripojte s krížmi a znova posypte. Potom sa pripojte k samotnému stolu, je tiež zabavený a niekoľkokrát rezaný s lakom.

Možnosť 3

Stolice na kŕmenie, môže byť prevedené z konvenčnej starej stoličky s chrbtom. Nádherné, ak sú jeho nohy upevnené ďalšími krížmi, a on sám je stabilný a spoľahlivý. Stolička sa musí otočiť. Zadná strana kresla sa stane prednými nohami detských stoličiek. Z horných bodov prednej strany budúcej kresla na kŕmenie zanedbávania, opraviť dlhé trvanlivé koľajnice (alebo tyče), ktoré budú zadné nohy. Upevníme všetky nohy s priečnymi priečnikami. Sedadlo, chrbát a polica na montáž riadu s jedlom sú vyrobené z leštených listov alebo kusov preglejky. Na sedadle potrebujete podložku.

Dekor

Samozrejme, najdôležitejšou vecou v detskom nábytku je spoľahlivosť, udržateľnosť a pohodlie. Ale nezabudnite na estetiku. Deti ako jasné, krásne veci. Takže nie sú lenivé na farebné drevené povrchy so šablónmi a potom sa niekoľkokrát pokrytí lakom.

Čalúnenie sedadiel a chrbát sú praktické, aby sa umelá koža – ľahko zmyť od kašu a iných zostatkov rozptýlených potravín (zatiaľ čo dieťa sa naučí jesť nezávisle). Všetky časti z dreva sú zapečatené pred montážou pomocou brúsneho papiera na dokonalú hladkosť, aby dieťa nedostalo titul. Pri upevňovacích častiach sa musia otvoriť a zatvoriť plastové zátky.

Snažte sa nechať ostré rohy, mechanizmus koordinácie pohybov v dieťaťu, najmä malý, ešte nefunguje v plnej sile a takéto povrchy môžu predstavovať nebezpečenstvo pre dieťa.

Krásne príklady

Na hladkých povrchoch dosiek, sedadlá môžu byť prilepené farebnými samolepkami s hrdinami obľúbených kartónnych karikatúr, a na začiatok, aby sa zakryli hustým samolepiacim filmom alebo lakom – takže dieťa nerozbije obrázky. Áno, a samolepky majú jeden nepríjemný majetok – časom sa začnú spomaliť a zabaliť, čo kazí vzhľad. Nasledujúci príklad ukazuje niekoľko príkladov hotového detského nábytku.

O tom, ako si vybrať detskú stoličku na kŕmenie, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár