Vyberte si spacák pre deti

Každý rodič chce len to najlepšie pre svoje dieťa, čo je dôvod, prečo sa výrobcovia snažia vyrábať širokú škálu tovaru, ktoré sú v dopyte mladých matiek a otec. Jedna z týchto nezvyčajných, ale veľmi dôležitých položiek je detský spacák.

Klady a zápory

Spacie vaky boli pôvodne vytvorené pre cestovný ruch, ale časom boli v prevádzke pre každodenné domáce použitie deťmi do 5 rokov, čo je dôvod, prečo sa na trhu objavila veľká škála modelov tašky najzaujímavejších farieb a textúr. Povrchy produktu môžu byť zdobené obrazom báječných hrdinov, zeleninových alebo abstraktných výtlačkov.

Výhody takejto tašky veľa. Hlavnou vecou je, že keď ho používa, dieťa nie je zverejnené vo sne. Nie je to tajomstvo, že, hneď ako malé deti vyrastajú z plienok, aktívne začínajú pohybovať rukami a nohami, takže deka sa často ukáže, a dieťa je otvorené. Môže spôsobiť nepríjemnosti a vyvolať vývoj prechladnutia, najmä ak sú domy cool. Okrem toho je takýto problém charakteristický nielen novorodencami – deti do 3, a dokonca až 5 rokov sa často odhaľujú vo sne.

V spacáku sa to nestane, a ak hovoríme o dieťati prsníka, potom počas nočných krmív to nebude ani potrebné byť odstránené z tepla, preto dieťa nebude zmraziť a po padne, bude padať rýchly.

Spací vak je absolútne bezpečný. Deti, najmä deti, môžu vo sne do smeru na tvári vankúš alebo prikrývku alebo ísť dole, mätúce v posteli. V každom prípade, sama sama o sebe nemôže vždy dostať von, a ak sa dospelý nebojí, potom sa deka môže ľahko otočiť a držať dieťa do dieťaťa a potom sa stane problém. V spacáku takéhoto nebezpečenstva nemožno.

V taške sa dieťa cíti veľmi pohodlné. Potom, čo ste položili dieťa spať, má pocity podobné tým, ktorí zažili, boli v maternici. To je presne to, ako pocit tepla, coziness a pokojného.

Avšak, bez mínov ani nestojí. Po prvé, nie každé dieťa bude môcť rýchlo zaspať v takomto prístrešku, najmä s nezvyčajným. Po druhé, mnohí rodičia sa nepáči, keď deti spať v „plienkach“, ale v tomto prípade môže dieťa rýchlo pokaziť spací vak. Po tretie, v spacáku je celkom nepríjemné zmeniť plienku. Ak to urobíte celkom jednoduché s obyčajnou deku (len ho hodiť do neho, stráviť všetky potrebné manipulácie a schovať sa znova), potom zo spacáku na strúhanku, musíte najprv vybrať, a po zmene plienky – dať späť. V tomto prípade hrozí riziko, že sa dieťa zobudí.

Ďalší mínus je spojený s konkrétnym modelom spacáku bez palíc: pri použití takej ruky bude dieťa vždy na povrchu a v offseason, keď v domácnostiach, spravidla, stále chladný vzduch, dieťa môže výrazne zmraziť.

Čo je potrebné venovať pozornosť pri nákupe?

Výber spacáku by mal brať do úvahy celý rad faktorov.

Sezóna

Najčastejšie výrobcovia vyrábajú spálne tri typy: zima, leto, rovnako ako pre tri sezóny (jeseň / jar a leto). Je potrebné vziať do úvahy sezónnosť, najmä ak plánujete používať predmet v kampaniach. Ak máte v úmysle cestovať v horúcej sezóne, keď nočná teplota nespadá pod značku 6 stupňov, neexistuje žiadny bod pri získavaní zimného spacáku: v takomto úprave bude horúca a nepohodlná. Ale letná taška, ako tri sezóny, bude absolútne zbytočná v zime, keď nebude schopný chrániť dieťa pred zlým počasím a studeným vzduchom. Samozrejme, pri -15 stupňov, kryté svetlo nebude schopné udržiavať optimálne pre normálny život +17 stupňov.

Tip: Vopred si myslíte, či dieťa bude spať v stane alebo na otvorenom oblohe. Prvá možnosť je vhodnejšia, pretože v tomto prípade dieťa nebude zažiť teplo, byť úplne vo vnútri vrecka, a zároveň bude chránený pred vetrom a dažďom.

Výplň

Tento faktor má obrovskú hodnotu pri výbere spacáku, pretože materiál, ktorý je naplnený vreckom, je nielen zodpovedný za tepelnú izoláciu omrvinky, ale aj na hmotnosť výrobku, jeho trvanlivosť. Spravidla v spacích vreciach používam chmýří alebo syntetické kompozície. Pooh dobre udržuje teplú, spoľahlivo chráni dieťa z chladu a poryv vetra a jeho hmotnosť je oveľa nižšia ako umelé kompozície. Takéto plnivo však veľmi často spôsobuje alergické reakcie v dieťaťu a môže byť nebezpečné pre jeho život a zdravie. Takýto tašku možno kúpiť len vtedy, ak ste úplne istí, že materiál tolerancia materiálu podľa tela dieťaťa.

Syntetické plnivá sú trochu ťažšie ako chmýří, a stupeň tepelnej izolácie je mierne nižší. Ale výhody sú zrejmé: ak je spálne spálne, okamžite sa stane ťažkým a prestane vykonávať funkcie tepelnej izolácie, a to bude musieť ho veľmi dlho vysušiť. Syntetické materiály sa ľahko čistia a čistia veľmi rýchlo a navyše, aj vlhké, naďalej udržiavajú teplo. Je tiež dôležité, aby náklady na umelé materiály boli oveľa nižšie, takže taký spací vak je k dispozícii pre väčšinu mladých rodín.

Napriek takýmto výhodám sú deti mladšie ako 3 roky lepšie kúpiť tašky s prírodnými plninami.

Veľkosť

Existuje niekoľko typov spacích vakov.

Vo pravidle sú uvedené v obchodoch hodnotiť ich odrody:

  • pre novorodencov;
  • Pre deti 1-3 roky;
  • Pre deti 3-5 rokov.

Avšak, nie tak dávno, transformátory sa objavili na trhu, ktoré môžu byť použité od narodenia do horného veku dosky: Produkt má schopnosť zmeniť dĺžku, ako sa dieťa zvyšuje. Okrem toho to bude celkom dobré, ak má taška schopnosť regulovať veľkosť kapoty. Je žiaduce, aby spací vak zodpovedal rastu dieťaťa. Nemali by ste si kúpiť príliš dlhý model, pretože KroCH sa môže jednoducho zmätiť a poškodiť sa. Optimálne, ak je výrobok väčší ako rast dieťaťa z nôh na krk, o 10-15 cm. Iba v tomto prípade sa bude môcť voľne pohybovať, ale zároveň sa nezmení.

Formulár

Dátum výrobcovia ponúkajú vrecká niekoľkých druhov.

  • Cocoon. Tieto spálne v ich druhu a funkčnosti sa podobajú dospelým, ale sú určené pre deti 3-8 rokov.
  • Deka. Vhodné pre deti od roku do 3 rokov.
  • Obálka. Zakúpené pre najmenšie a používané od narodenia do 1-1,5 roka.

Cocoon sa vyznačuje skutočnosťou, že je už v nohách, a v ramenách, naopak, rozšírené. Vďaka tomuto formuláru je to oveľa teplejšie ako všetky ostatné typy spacích miestností. Avšak, to nie je veľmi vhodné spať v nich, takže takéto modely najčastejšie používajú výlučne ako možnosti pre cestovný ruch. Avšak v obchodoch nájdete ďalšie možnosti pre ccaoons, ktoré sú naopak vysunuté na vrchole a rozšíriť knihu. Takéto zariadenie umožňuje dieťaťu pokojne ležať, nie bojovať s pohybmi, takže model môže byť použitý ako neformálny pre domácnosť.

Krk

Aby sa zabránilo nehodám, je možné kúpiť iba tie vrecia, ktorej krk je relatívne voľný, ale nie toľko, takže dieťa ho môže odstrániť nezávisle. Optimálne, ak medzi ňou a krkom dieťaťa bude vzdialenosť 1,5 cm.

späť

Zadná časť vrecka by nemala mať žiadne švy, ozdobné luky / aplikácie / tlačidlá, ktoré môžu spôsobiť detské nepohodlie vo sne. Nič by nemalo zasahovať do pokojných postelí.

Spona

Optimálnou možnosťou spacáku je zips, ktorý sa otvorí zo spodnej časti a malých nitov na ramenách.

Tipy

Okrem všetkých vyššie uvedených, Nasledujúce požiadavky sú prezentované v spálňach:

  • Materiál používaný na šitie musí byť bez chemického spracovania, hypoalergénne a priedušné;
  • Možnosti premytia pri teplote 40 stupňov;
  • Hmotnosť subjektu by nemala byť viac ako 10% telesnej hmotnosti dieťaťa.

Súdiac podľa recenzií, milovníkov spacích tašiek každý rok sa stáva čoraz viac, a užívatelia zanechávajú negatívne komentáre a pozitívne, ktoré boli podrobne opísané v našom článku.

Teraz a môžete si prevezmiť rozhodnutie o tom, či potrebujete tento atribút svojmu dieťaťu alebo nie. Dúfame, že naše tipy vám pomohli rozhodnúť o voľbe.

Ako si vybrať Detský spacák, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: