Acalifa: Popis a starostlivosť doma

Pravdepodobne ste už stretli nezvyčajnú rastlinu s krásnymi chvostom namiesto farieb? Táto acalifa, kvetina rodinnej rodiny. Názov kvetu má staroveké grécke korene a preložil „žihľavku“. Áno, mnohí nájsť podobnosť vyrezávaných listami s pílmi hrany so všetkou slávnou horiacou trávou.

Zvláštnosť

V prírode rastie tento druh v dažďovom pralese juhovýchodnej Ázie, Oceánie, Polynézie a Austrálie. Tento druh predstavujú ročné a trvalé rastliny, kríky, menej často – nízke stromy. Dlhé kvitnúce a dekoratívne listy zaručujú lásku kvetov tokov po celom svete.

V prírodných podmienkach môže Acalifa dosiahnuť veľkosti obrovského kríka zasiahnutého jeho bohatého kvitnúť. V byte sa jej výška sotva dosiahne 30-60 cm. Kvitnúce s bujným červeným „chvostom“ – hlavnou črtou tejto rastliny. Nadýchané kvetenstvo podlhovastého tvaru nepôdy majú nehnuteľnosť visieť nadol, takže mnoho kvetináčov uprednostňuje rast acalifu nie ako kompaktný bush, ale ako ampel rastlina na zdobenie okenných otváracích a okenných parapetov.

Pre nezvyčajné kvety sa táto rastlina často označuje ako flasive alebo chvostová acalifa.

Odrody

Rodina regiónu EUOFORBII alebo MOKHA má viac ako 400 odrôd, ktoré majú príbuzných. Tam sú kvitnúce a dekoratívne druhy s originálnymi vyrezanými listami. Rovnako ako všetky mokhodi, acalifa jedovatých, s rezaným rastlinou vyprší horký mliečny džús. Niektorí zástupcovia typu šťavy sú liečivé, pomáhajú pri chorobách pľúc: pneumónia, bronchitída, astma. V južných krajinách sa Acalifi používa ako tonický čaj pri rozpadoch silách a / alebo slabých črevách. Počas transplantácie alebo orezávania by mlieko nemalo odmietnuť gumové rukavice, aby ochránili pokožku.

Patrí do rastlín, ktoré sa odporúčajú, aby sa zachovali mimo dosahu malých detí a nekompatibilných zvierat.

Môžete rozlišovať niekoľko odrôd s charakteristickým popisom.

 • Acalifa s jasne červenými kvetenstvami a hovoriacimi titulmi „Fox’s chvost“, Pre ktoré oválne listy s ostrými klinčekmi a zelenou farbou. Toto je aralifa odolný voči štetinám, najbežnejší pohľad v spálni kvitnúci. Jej krásne dlhé „sluhov“ najčastejšie si môžete všimnúť na oknách.

 • Zaujímavé snehové biele chvosty v kráse, ktoré kvitne po celý rok. Toto je rôzne acalifes „ALBA“ S bielymi kvetenstvami.

 • Wilx kvet S charakteristickými listami oválnej formy má zvláštnu farbu. Farebný list je tak mnohonásobený, že nie je možné určiť, ktorý z tónov prevláda. Tam sú rôzne odtiene červenej, zelenej, žltej, bronzovej, burgundy. Mäkké nakreslené štetiny dávajú mimoriadne originalitu do celej rastliny.

 • Skromný Variant Acalifa Má dosť veľké svetlé zelené listy s bielymi škvrnami. Kvety takmer po celý rok s malými kvetenstvami. Nenáročná rastlina, na vytvorenie, ktorého konštantné zovretie vrchov útekov, provokujúce vetvenie.

 • Acalifa Godseva Knamed s nádhernými listami oválnej formy stlmenej zelenej. Zlaté a červené škvrny na listoch dávajú kvetinové dekorácie a originalitu. Malý nádoba na listoch – vizitka tohto typu rastlín. Nová Guinea sa považuje za.

 • Veľmi pekné Acalifa Haitiianskaya Získanie Latinskej Ameriky. Vyznačuje sa kvetenstvom vo forme špice, blond lístie, krádež strieľa.

 • Uzamknutie alpky sa môže pochváliť modrými odtieňmi listov a kvetenstva. Veľmi jemná rastlina priťahuje svoju prirodzenosť.

 • Cane Acalifa S vysokými stonkami a podlhovastými hrotmi rastie v strednej Ázii. Vidieť tieto pocity sivej, nie je možné uhádnuť, že príbuzný chic foxow bude v blízkosti – takže Acalifa môže vyzerať zdržanlivosti a organické s okolitou prírodou.

Podmienky na pestovanie

Rovnako ako každý izbový závod, Acalifa vyžaduje vytváranie priaznivých podmienok pre rast a kvitnutie. Príslušná starostlivosť zaručuje dekoratívnosť a rast kvetu, nasýtenia listov, nepretržitú tvorbu nekonečných a predĺžených kvitnutia.

Osvetlenie

Všetky druhy rastlín sú náchylné na svetlo a teplotu mikroklímu. Tam sú prakticky žiadne rastliny, ktoré sa nepáči dlhý deň a „saturácia“. Požiadavky na starostlivosť o rôzne druhy sa líšia len s niektorými funkciami. Tak, Acalifa, ako tropická rastlina, zažíva vysokú potrebu dlhodobého dňa osvetlenia, vysokú vlhkosť a priamu ochranu slnečného svetla. Vytvorenie podmienok tropického letného dňa, môžete prinútiť rastlinu kvitnúť takmer celý rok.

Teplota a vlhkosť

Teplotný režim, priaznivý pre rast a kvitnutie, by nemalo byť menšie ako + 20-25 stupňov a +20 v noci. Je potrebné chrániť rastlinu pred ostrými kvapkami teploty, návrhov. Neplatné takzvané „studené nohy“ efekt, ktorý sa prejavuje, keď rastlina stojí na studenom parapete.

Vysoká vlhkosť, ktorú vyžaduje tropické rastliny a nízke nočné teploty, nemôže nielen spomaľovať rast Acalifa, znížiť jeho kvet, ale tiež viesť k ambulancii.

Prevod

Koreňový systém voľného času sa postupne zvyšuje a nevyžaduje príliš veľa hrnca. V prítomnosti plného osvetlenia a vysokej vlhkosti bude transplantácia potrebná po približne 3 rokoch. Je lepšie ho vykonávať metódou prekládky, bez poškodenia Zeme COM a koreňového systému. Pre trvalý rast a kvitnutie, Acalifa potrebuje pravidelné zalievanie a dobré drenáž, čo umožňuje prevenciu stagnácie vody a hnilobiť korene. Odvodňovacie otvory a vnútorná vrstva hliny a piesku v hrnci sú povinné podmienky pre tento typ rastliny.

Na pristátie alebo transplantáciu je potrebná zmes z rovnakých častí živného trávnika a listovej pôdy, piesku a rašeliny. Pripravená pôda získaná v kvetinárstve môže byť vylepšená pridaním trochu kamienkových alebo vermikulíte, t. Na. Acalifa uprednostňuje voľnú drobivú pôdu s vlastnosťami priepustnými s vysokým vzduchom a vlhkosťou.

Ako sa starať?

Starostlivosť o tropické rastliny doma je hlavne pri udržiavaní pohodlného tepelného režimu, dostatočné zavlažovanie bez možného sušenia podkladu Zeme a vytvára vlhkosť vzduchu. Zvyčajne v zime v apartmánoch ústredného kúrenia majú mnohé rastliny určité ťažkosti, takže bude potrebné:

 • Časté striekanie teplé vodné lístky;
 • Misa s vodou, Nachádza sa vedľa kvitnutia Acalifa;
 • mokrý mach, V hrnci s kvetinou, pomôže udržať dostatočnú vlhkosť;
 • Umiestnenie kvetinového hrnca do širokej panvy s mokrou hlinkou alebo kamienkami – S hydratačným obsahom palety, vlhkosť okolo kvetu určite zvýši.

To všetko pomôže udržať vysokú vlhkosť vzduchu, v ktorej sa listy Acalifa nezažijú nepohodlie.

Podkord

Blossom berie veľa sily z rastliny, takže na podporu zdravia a záložiek púčiky, je potrebné každé 2-3 týždne na vodu acalifu s pridaním živín. Kvetina pre komplexné minerálne hnojivá ako „Agrikola“, „Bud“, „Ferty“.

Zalievanie

Lyochevost má v lete vysokú potrebu vlhkosti, takže zavlažovanie je lepšie vyrábať v deň teploty vody. V zime sa zalievanie zníži na raz týždenne, s výhradou denného postreku. Pri obmedzení zavlažovania a zníženie teploty prúdi Acalifa do hibernáčného stavu.

Najviac znepokojujúce rastliny je záliv studenej vody, v ktorej môže rastlina zomrieť.

Reprodukcia

Získajte výsadbu materiálu Chic „Fox“ je celkom jednoduchý. Aby to bolo možné, bude to primerane. Nepoužívajte bočné alebo mladé výhonky. Najpravdepodobnejšie, vo vlhkom prostredí rýchlo zomrieť. Môžete pochopiť procesy kedykoľvek počas roka, ale v jarných mesiacoch sa vyskytne rýchlejšie zakorenenie. Uniknúť alebo dať do vody na zakorenenie, alebo okamžite vysadené v zemi.

Pre pristátie si vezmi rovnaké pomery trávnika a piesku, aby bol substrát výživný a svetlý. Predpokladom pre zakorenenie sejavosti je: vlhkosť hlinenej kómy, dostatočné osvetlenie, správne zvolený teplotný režim.

Vytvorenie skleníkových podmienok pomôžu umiestnenie hrnca s sadenice v plastovom vrecku alebo pre transparentný kryt.

Možno kultivácia acalyphs semien, ktoré sú vysadené do hornej živnej vrstvy Zeme, zvlhčovacej a pokrytej sklom. Povinnou podmienkou je zachovať konštantnú teplotu bez nočnej kvapky. S výskytom jemných listov, môžete transplantovať sadenice v osobných hrnciách. Transplantácia by mala byť opatrne vykonaná tak, aby nepoužila menšie škody na tenkých koreňoch.

Choroby a škodcov

Správna starostlivosť o rastliny je zárukou zdravia a atraktívnym vzhľadom. Pod všetkými agrotechnickými jemnosťami sa rastlina vyvíja dobre, má hrubé lístie nasýtenej farby, dlhý kvet.

 • Otočné listy Varujú, že rastlina zažíva deficit vlhkosti. Je potrebné zmeniť vodný režim, pravidelne a sprej.
 • Hrany listov sa stávajú hnedou, suché a luku, listy sa nudia. Príčiny takýchto zmien: nedostatok minerálnych látok v pôde, prebytku alebo nedostatku vody. Snažte sa transplantovať rastlinu, venujte mu viac pozornosti, nezabudnite na vodu a sprej.
 • Hádzanie tenkých výhonkov, Slabý vývoj rastliny, úplná absencia kvitnutia signalizuje ostrý nedostatok svetla. Pomôže zmeniť miesto na viac solárnych alebo poskytovať ďalšie osvetlenie so špeciálnym fytolompe.
 • Montážne listy sa deje počas suchého vzduchu uprostred vykurovacej sezóny. Opatrenia zvlhčovania vzduchu pomôžu zabrániť listom. Možno jednoduchý postrek Acalifes nebude stačiť, takže je potrebné použiť súbor opatrení: misa s vodou, paleta s mokrou hlinku, zvlhčovač.
 • Závod sa nevyvíja a nie kvitnúť, Hoci smerom von vyzerá zdravé – možno nie je dosť živín. Dusík, ktorý je súčasťou všetkých hnojív pre farby miestnosti, mobilizuje rastliny. Všeobecne platí, že včasné kŕmenie zaručujú rozvoj rastliny so silným imunitným systémom, ktorý sa sám prispôsobí externým škodlivým prostredím.

Acalifa, podobne ako ostatné kvety spálne, je oveľa menej oslobodený útokmi škodcov ako záhradné rastliny, ale infekcia je možná. Zdroje: Infikované pôdy, škodlivé spory na oblečenie alebo rezané farby priniesli domov. Vnútorné kvety – Tvorba ponuky a liečba môžu oneskoriť. Včasná pomoc v počiatočnej fáze ochorenia vždy dáva pozitívne výsledky. Podozrivý je potrebné starostlivo preskúmať rastlinu na prítomnosť škodcov, najmä vnútornej strane listu, kde parazity ako mučenie.

Chorý rastlín je potrebné izolovať a stráviť všetky varovné udalosti.

 • To pomôže nielen špeciálne chemikálie, ale aj domov, ktoré sú vždy po ruke. Takže hrozné alebo bežné nákupné mydlo bez chlóru pomôže vyhnúť sa šíreniu fázu a kliešťom.
 • Bojovať proti rôznym typom parazitov Obyčajný šampón pre zvieratá, ktoré obsahujú látky, ktoré zabíjajú kliešte, pomôžu, s minimálnym poškodením závodu.
 • Hnedé alebo mierne škvrny, vyskytujú sa na listoch, keď je poškodený hubou, je dobre spracovaný spracovaním fungicíd. Po 10 dňoch sa odporúča spracovanie.
 • Ako preventívne opatrenia dobre pomáha striekať rastliny slabým riešením žuvania.
 • Škodcov parazitické na Acalifa Jedzte ju so šťavou a vynásobte. Ak nezobrazí aktívne opatrenia, zariadenie môže zomrieť. Spracovanie so systémovými insekticídmi pomôžu zbaviť sa kvetinových, štítov.

O tom, ako sa riadne starať o Acalifa, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: