Ako naliať SpathifyLUM („Žešené šťastie“)?

Za spatium musí byť určitým spôsobom vata a poznať vlastnosti zavlažovania. Ak poskytnete všetky tieto nuansy starostlivosti, potom to bude neustále kvitnúť a potešiť vás svojím zdravým lesklým lístkom. Zvláštnosť tohto kvetu je, že nemá žiadne obdobie odpočinku. Takže v zime a lete pre „ženské šťastie“ je potrebné starostlivo starostlivo starostlivo a vodu.

Ako naliať SpathifyLUM ("Žešené šťastie")?

Ako často potrebujete na vodu?

Hlavnou vecou je dodržiavať 2 najdôležitejšie a povinné podmienky pre zdravý rast Spathifloum: určitá frekvencia zalievania a včasného striekania. V prírodných podmienkach rastie spatiflow v tieni pod stromami a bližšie k vodným útvarom. Preto je ľahké dospieť k záveru, že pre zdravý rast tejto kvetu je potrebné vytvoriť podmienky, najpodobnejšie. To znamená, že celoročná zvýšená vlhkosť vzduchu je veľmi dôležitá. Aby to urobilo, je potrebné, aby spatililum na špatilum počas celého roka aspoň raz týždenne.

V niektorých apartmánoch, kde najmä suchý vzduch, môžete si udržať rastlinu v palete s kamienkami a vodou alebo nainštalovať vzduch zvlhčovača v okolí. Striekacia kvetina potrebujú aktívnu a zimu, keď vykurovacie batérie pracujú v našich apartmánoch.

Dávajte pozor, striekanie počas kvitnutia by malo byť opatrné, bez vody od vstupu do kvetenstva spatifylum.

Ako naliať SpathifyLUM ("Žešené šťastie")?

O frekvencii zavlažovania je definitívne vyhlásená za jednu vec – aspoň raz týždenne v zime, a ešte lepšie dvakrát je potrebné zbaviť „ženského šťastia“. V lete môže frekvencia zavlažovania dosiahnuť až 1 krát za 3 dni. Samozrejme, že je dôležité držať sa týmto odporúčaniam, ale zároveň nie je preháňať, aby nedopalil kvet. Počkajte na suchú vrchnú vrstvu Zeme.

Ako často je voda spatifylum skôr individuálna otázka. V každom prípade budú podmienky ich. Všetci skúsení flowerflowers tvrdia, že každý rastlina môže a je potrebné pozorne pozrieť a uniknúť do zalievania. O tom, ako určiť, že je už čas naliať kvetinu, povedzme.

Ako naliať SpathifyLUM ("Žešené šťastie")?

Závislosť od času roka

V letnom horúčave je potrebné zvlhčovať intenzívnejšie a bohaté. Počas nestabilných teplôt (na jar a jeseň) je lepšie spoliehať sa na aktuálne počasie a nastaviť vlhkosť pôdy v hrnci v závislosti od poveternostných podmienok. V zime sa znižuje intenzita zvlhčovania, respektíve.

Je dôležité vedieť, že v zime sa starostlivosť poslancov stáva v zásade problematickejšie a vyžaduje osobitnú pozornosť. V zime je naozaj riziko naliatie kvetu.

To sa môže stať, ak rastlina stojí na studenom parapete, jeho korene sa ochladzujú a stanú sa menej náchylnou na vlhkosť. V dôsledku toho budú absorbovať menej a môžu sa dokonca ohnúť. A samozrejme, podobný bolestivému stavu kvetu okamžite ovplyvní jeho vzhľad.

Ako naliať SpathifyLUM ("Žešené šťastie")?

V zime sa vyžaduje zalievanie spatifylum len vtedy, keď sa dostane horná vrstva pôdy. Skontrolujte, či nie je ťažké, stačí začať prst do hĺbky jedného phalanxu vo vnútri pôdy. Ak máte pocit, že neexistuje žiadna vlhkosť, potom je čas na vodu. V lete, v horúčave kvetu často sprej s hydratačným zvlhčovačom a nalejte, samozrejme, oveľa viac odvážnejšie, intenzívnejšie a bohatejšie.

Ako zavlažovanie kvetu?

Spatifylums je potrebné striekať častejšie, miluje to. V lete, napríklad, možno budete potrebovať svoju častú prítomnosť v kvete s práškovým. 2-3 krát denne – dokonalý. A kvalita vody je dôležitá pre „ženské šťastie“. Mal by byť mäkký, prefiltrovaný alebo stojaci v 2-3 dňoch, niektoré sú dokonca napojené s minerálnou vodou bez plynu. Je lepšie, že voda je trochu teplejšia teplota miestnosti.

Výhodne raz mesačne vykonávať zavlažovanie kvetu s akýmikoľvek hnojivom. Môže byť napríklad odsadený. Z tejto drogovej kvety sa cíti vynikajúci. Aktivuje rast, a listy sa stávajú správnym oválnym tvarom, krásnym a nasýteným farbou, hladkými a lesklými textúrou. Amber Kyselina je dobrá platiť od začiatku jari do júla s periodicitou 2-krát mesačne.

Ako naliať SpathifyLUM ("Žešené šťastie")?

Ako naliať SpathifyLUM ("Žešené šťastie")?

V prípade potreby sa tiež záhradníci pridávajú do vody na zavlažovanie „epin“ alebo „zirkón“. Tak, aby nepoškodil kvet, kŕmenie lepšie, aby sa z novembra do februára obmedzili.

Keď kvitnúce, rastlina tiež nepotrebuje hnojivá, je lepšie ich pridať ihneď po, ako aj v obdobiach maximálneho aktívneho rastu, to znamená od marca do začiatku septembra.

Ako naliať SpathifyLUM ("Žešené šťastie")?

Ako naliať SpathifyLUM ("Žešené šťastie")?

Metódy a pravidlá zavlažovania

Pravidlá zavlažovania spatiflow sú znížené na jednu hlavnú – zavlažovanie tohto kvetu je potrebná potreba. Zároveň, krajina v hrnci musí zostať trochu mokrá. Ak „ženské šťastie“ chýba vlhkosť, môžete si všimnúť trochu klesajúce listy. Ak Spathimilum Sad „znížil uši“, potom je čas na vodu. Tiež užitočné pre túto rastlinu utrite listy s mokrou špongiou, najlepšie každý deň, a raz mesačne poslať do kúpeľne pod teplou sprchou.

Pre tých, ktorí majú Spathifylum, sa objavili v poslednej dobe, najlepší spôsob, ako zavlažovať. Podobne je ľahšie sledovať množstvo vlhkosti prichádzajúcej do rastliny. Predpokladá sa, že ak po zavlažovaní trvalo asi 7 minút, a na dne hrnca sa objavil trochu vlhkosť, to znamená, že to bolo dosť hojné.

Ako naliať SpathifyLUM ("Žešené šťastie")?

Ako naliať SpathifyLUM ("Žešené šťastie")?

Zavlažovanie musí byť správne: úhľadne, rovnomerne a v kruhu, tak, aby nevytvoril otvor a nevystavujte koreňový systém rastliny. Pre zalievanie doma, malý môže s pomerne úzkym dlhým nosom a malými otvormi na konci.

Ak musíte dlhú dobu opustiť spatifylum, stojí za to starať sa o včasné zvlhčenie zeme. Stáva sa to, že neexistuje žiadna možnosť opustiť svojho kvetu zodpovedného suseda alebo informovaných ľudí. V tomto prípade pomôže nadobudnutie špeciálneho systému zavlažovania pre pôdu. Jednoduchší a prístupný spôsob je predbežný zalievanie a montáž kvetinového hrnca do hlbokej palety s vodou.

Ako naliať SpathifyLUM ("Žešené šťastie")?

Možné chyby a ich následky

NAPTIFFLUMA, ako ktorýkoľvek iný kvet, má svoj vlastný stavový poplachový systém. Ak sa niečo pokazí, môžete vždy aspoň zhruba určiť príčinu pri pohľade na listy rastliny. Samozrejme, dôvody zlého blahobytu z „ženského šťastia“ dosť veľa. Vychádzajúc z parazitov, nesprávneho usporiadania, nedostatočnej teploty vody a vlhkosti, končiace nesprávnou intenzitou zavlažovania. S nesprávnym zavlažovaním sa jeden z týchto problémov určite prejavuje.

  • Tipy alebo hrany listov sa sušia. To znamená, že spatifylum nemá vodu alebo vlhkosť. Stáva sa tiež, že voda je príliš tvrdá. Skúste hladko zvýšiť množstvo vody pri zavlačení a často sprej závodu. A nezabudnite použiť mäkkú vodu. Ďalším odporúčaním na zvýšenie vlhkosti okolo rastliny – dať hrniec mokré mach.

Ako naliať SpathifyLUM ("Žešené šťastie")?

Ako naliať SpathifyLUM ("Žešené šťastie")?

  • Čierne listy, hnedé škvrny sa na nich objavia. To je určite podpísať, že koreňový kvetový systém je zaplavený alebo zamrznutý rastlina. Ak ste sa starali, takže chladné a koncepty sa nedostanú do spatifylum, znamená to, že je presný v procese hnilobných koreňov. Je potrebné okamžite zastaviť existujúce tempo zavlažovania a zachrániť rastlinu. Keď je prepadový spathiflum mimoriadne žiaduce transplantovať na novú pôdu, dajte dostatok svetla. Prvýkrát po transplantácii kŕmiť „epické“ a „zirkón“, tieto lieky zvyšujú imunitu a prispievajú k aktívnemu rozvoju koreňov.

Ako naliať SpathifyLUM ("Žešené šťastie")?

Ako naliať SpathifyLUM ("Žešené šťastie")?

  • Založenie alebo „ležiace“ listy. Spathifylum nemá vodu, takže tam bude celkom bohaté zavlažovanie alebo dobrú dušu. Mimochodom, ak rastlina kvitne, sprcha, ktorú potrebujete na vodu veľmi a veľmi opatrne, takže nie na mokré kvetina.

Ako naliať SpathifyLUM ("Žešené šťastie")?

Odporúčania pre starostlivosť

V poriadku, aby sa spatigilium dobre a kvitnú, potrebuje nejaké blízke v hrnci. Preto pre túto kvetinu sa odporúča kúpiť hrnčiarsky hrniec najužší a vysoký. Spodná časť hrnca je najlepšia položiť kamienky alebo hliny, prispieva k stiahnutiu nadmernej vlhkosti a šetrí korene z hniloby. Tiež plastový hrniec je vhodný na spatifylum, pretože keramická vlhkosť sa odparuje rýchlejšie.

Najlepšie zo všetkých „ženského šťastia“ sa cíti vo vlhkosti a výživnej pôde, nie je tvarované a „s vzduchom“.

Ako naliať SpathifyLUM ("Žešené šťastie")?

Užitočné po hojnom zavlažovaní. Môžete tiež postarať sa, že pôda je vhodná na záchranu vlhkosti. Ak to chcete urobiť, pridajte do hrnca je taká užitočná látka ako vermikulitída. Jeho proporcie zo zeme sa môžu líšiť a dokonca dosiahnuť 50%. Vermikulitída umožní, aby sa pôda lepšie prevzdušnila a udržiavala vlhkosť, tiež chráni korene z zákrižných kvapiek teploty, znižuje kyslosť Zeme a zabraňuje jeho Salinizácii.

A nakoniec, opäť spomínať: v žiadnom prípade nemôže byť transfúzovaný s vodou, pretože je kontraindikované udržať ho na dlhú dobu v suchej pôde. Okamžite sa naučiť vodu správne, ktorá nie je daná nikomu, takže len byť pozorný k kvetu. Spativo vám ukáže jeho vzhľad, pretože sa cíti a čo nemá dosť.

Viac informácií o Spathifloum opúšťate video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár