Ako naliehať fialovo (senseipoly)?

Senpolia, alebo Uzambar fialová, vo všeobecnosti, aj keď nemá nič spoločné s fialkami, ale milovníci kvetov sú tzv. Preto na texte ho tiež použijeme obvyklé meno pre všetky – fialové. Väčšina fanúšikov miniparkov si želajú mať v kolekcii. Spôsobuje radosť eurhets. Dnes 8500 odrôd ovplyvňujúcich farbenie.

Zvláštnosť

Táto krása potrebuje starostlivú starostlivosť. Narodil sa v horách ULUGUR a UZAMBAR TANZANIA, kde tepla a vlhkosť vzadu, v miestnych zemepisných šírkach, nežije v otvorených priestoroch. S kultiváciou bytu vyžaduje určité vedomosti a zručnosti.

Nespôsobuje alergie, kvitnú bez zápachu. Nájdenie v detskej izbe nebude vyvolať exacerbáciu choroby v alergii alebo astmatike. Zdôrazňuje fytoncides, ktoré zabíjajú a potláčajú rast patogénnych baktérií. S kompetentnými starostlivými kvetmi 10 mesiacov rok.

Často sa zamieňa s kvetmi násilnej rodiny, nazývanej Pansy oči, ktoré rastú v záhrade a lesoch. Sú nenáročné, dobre rastú v severných regiónoch, kontinentálnych klimatických klimatických oblastiach, trópoch a subtropics, vo vysokej nadmorskej výške v horách a údoliach riek. Rodeňou Afriky – Senpolia – žiadne súvisiace väzby s nimi.

Frekvencia zavlažovania

Neočakávaná smrť Afrického hosťa spôsobuje nesprávnu starostlivosť. Najmä by malo nasledovať fialové zavlažovanie. Frekvencia zavlažovania závisí od mnohých faktorov, ktoré sa pozrieme tesne pod. Všeobecne však existuje všeobecné pravidlo – zavlažovanie ako oprávy hornej pôdnej vrstvy.

Je nemožné umožniť plytvanie vlhkosti v rizómoch, pretože spôsobí ich hnilobu a potom – smrť rastliny.

Aká voda je vhodná

Mäkká voda je vhodná na vlhkosť, stupne dve nad teplotou miestnosti. Tento kvet nemôže byť vodou so studeným roztokom. Používať dážď sedimenty alebo teplo, sneh je nevhodný a škodlivý. Ekológia mnohých miest a okresov nie je vždy vhodná. Väčšina prvkov z MendeleeV tabuľky padajú na pevninu s atmosférickými javmi, a nie najužitočnejšie.

Centralizovaná vodná prívod doma sa vyrába s vyvýšenou hladinou vápnika, hydrogenuhličitany, sulfátmi. Voda sa stáva tvrdým a lúhuje pôdu. Zem zmení chemické zloženie. Slabosti, priaznivého pre fialové, ide do neutrálneho alebo má zvýšenú alkalitu. Tiež provokuje smrť rastliny.

Zvlhčovanie s destilovanou maltou – Bad Možnosť. Destilovaná voda sterilná, bez solí, takže ich aktívne absorbuje z pôdy. Jeho neustále používanie vedie k vyčerpávaniu pôdy. Takéto vody vypláchne všetky soli – škodlivé, vylúhované povrchy a užitočné napríklad hnojivá vyrobené na kŕmenie. Závod zažíva hlad. Rastie horšie a kvitne.

Mäkkosť vody sa dosahuje varu. Hlavná časť solí spadá do sedimentu. Výsledná kvapalina musí byť okyslená. Neustále voda takýto kokteil nežiaduci.

Ale stále existuje riešenie problému: obhajovať živú vlhkosť, beh z žeriavu:

 • Urobíme čistú kapacitu a vyplňujeme ho vodou z vodovodu;
 • Voľne pokrývame pokrmy a odolávame sám dva dni;
 • Soli ťažkých kovov a nečistôt spadnú do dna a objem chlóru zničí;
 • Je rozumné používať iba 2/3 výsledného objemu a zvyšok s jedovatými toxickými zložkami, ktoré sa majú naliať.

Akonáhle za 6 týždňov, sme vodu obľúbenú varunú vodu. Na liter Pridajte štipku kyseliny citrónovej alebo 1 lyžičku Apple octu.

Zavlažovanie Vyrábame striktne na hranickom hrnci, takže tekutina nezasiahne listy.

Základné pravidlá

Existujú určité pravidlá pre obsah fialkov doma, jednosmerne alebo iné spojené s ich zavlažovaním.

Izbová teplota. Odporúča sa 18-24 ° C, nie nižšie. Kvetina nemá rád kvapky a návrhy ostrých teploty. Teplejšie v miestnosti, tým častejšie je to potrebné v vode, ale keď je pevná vrstva sušenie.

Svetlo. Violet netoleruje rovné lúče slnka horiace jemné listy, ale miluje jasné svetlo. Umiestňujeme ho v blízkosti okien s výhľadom na východ a západ. Ak kvet stojí v okne, keď sa pozeráte na slnečnú stranu, trvá v lete, aby si zaostili svetlú oponu alebo sa pohyboval na tieň. V zime vytvoríme žiarivky, ktoré poskytujú dĺžku svetla 13-14 hodín. Bude priaznivý na kvitnutí.

Zníženie denného svetla spomaľuje absorpciu svetla listami. Výška spomaľuje, kvet sa pohybuje do rekreačnej fázy. Potreba zavlažovania klesá.

So slnečným svetlom v lete, neskoro na jar av prvej polovici pádu, zvlhčujte z rána pred teplom. V zime, koniec jesene a prvý mesiac jar – deň. Pri osvetľovaní svietidiel môžete piť v akomkoľvek pohodlnom čase, ale musí byť nezmenený.

Hrniec sa musí pravidelne otáčať okolo jeho osi, takže listnaté zásuvky a púčiky sú osvetlené jednotne a nestali sa jednostranným.

Vlhkosť v interiéri. V prírode, fialové životy v potokoch a vodopádoch, kde je atmosféra nasýtená vodným prachom o 60-70%. Obohatenie vzduchu vlhkosť pomáha domácemu zvlhčovači. Ak to nie je, dali sme vody s vodou v blízkosti rastlín. Alternatívne môžete použiť paletu s mokrými hydroponickými alebo poréznymi materiálovými granulmi. V poslednom desaťročí jari, v lete a na začiatku jesene, sa vyžaduje bohatá zavlažovanie s suchosťou.

Zloženie pôdy. Základňa pôdy je najlepšie voľná, s hrubými vláknami. Rastlina absorbuje výživné komponenty pomalé a postupne. Môžete si kúpiť pozemok pre Senpolia v obchode. Zaujímavejšie, aby sa vaše pozemkové zloženie. K Turfom ihličnanovej a rašelinovej zmesi v pomere 3: 2: 1: 1 Pridať tyče – Rieka piesok a mach.

MOISTRIBAČNOSTI, PRUDOVNOSŤ, UPOZORNENIE, KÓGHU POTVRDZUJÚCICH PH 5.5-6.5 Podávajte ako ideálna pôdna základňa pre zdravý vývoj a fialové kvitnutie. Povrchová vrstva substrátu musí byť neustále zmáčaná. Mal byť porézny priedušný, vlhkosť priepustný.

Hlavnou vecou je vziať do úvahy – elastická pôda má viac a dlhodobú vlhkosť a voľná obsahuje viac kyslíka, veľmi hygroskopický.

Okrem toho zavlažovací režim ovplyvňuje obdobie rozvoja rastlín.

 • Kvitnúce phial. V období aktívneho kvitnutia je pozemková látka impregnátna so zvýšeným objemom tekutiny. Zdravý organizmus vyžaduje zosilnené potraviny a vlhkosť. Mladých, bez púčikov alebo pacienta, ktoré potrebuje menej.
 • Vek. Mladý Bush vyžaduje konštantný. Zrelý mokrý, keď je horná časť pôdy úplne vysušená. Uľahčuje prenesie suchosť pôdy ako preplnenie.
 • Objem koreňov. Veľké, stredné, miniatúrne fialové zásuvky majú povrch, nedostatočne rozvinuté korene a koreňové procesy. Rozšírené korene rýchlejšie sušené pôdy. Takýto objem koreňov potrebuje častejšie a viac vody.
 • Veľkosť vázy a jeho zloženie. Optimálna voľba – nízke malé hrnce vyrobené z červenej hliny. V nich sa vlhkosť odparuje cez póry v stenách. V koreňoch z plastov sa rozvíjajú zle. Takéto výrobky sú utesnené a zadržiavajú vlhkosť. Akumuluje vnútri a zamieta celé dno hrnca. Metóda a režim pitia, aby ste si vybrali ťažšie.

Dospelé a veľké kríky vázy viac ako 9-11 centimetrov sa nevyžaduje. Vo veľkom – viac objemu pôdy a schováva pomalšie.

Metódy

Zjednotený spôsob, ktorý nie je definovaný. Striekanie je silne neprijateľné. Poľnohospodári oneskorujú vlhkosť. Vyvoláva plesňové ochorenia.

Existujú tri hlavné metódy. Vyberte si na Will a príležitosti.

 1. TOP, ALEBO DRIP.
 2. Paleta.
 3. Fityl.

Drip – Classic možnosť, ale nesie riziko prepätia. Vodná voda voda podávaná priamo pod kmeňom. Snažíme sa neublížiť listy, inak zomrú. Použitie primárnych prostriedkov – injekčná striekačka bez ihly, okraj – znižuje toto riziko na minimum. Ideálne pre miniatúrne kópie.

Alternatívou je použitie systému kvapky predávaného v lekárni. Dodávka roztoku je nastaviteľná, dodávka kvapiek vody priamo do koreňových stoniek. Pri monitorovaní systému je prepustenie vylúčené. Zmáčanie sa vyskytuje rovnomerne.

S paletovým zalievaním v zásobníku sa voda naleje, ponorenie hrniec na štvrtinu svojej výšky. Čaká, kým pôda bude stmaviť. Toto je znamenie, že vlhkosť je dosť. Svetlý odtieň varuje z non-tuku smäd.

Niekoľko rastlín simultánne pije, takže je to nemožné. Choré kópie infikujú zdravých susedov. Metóda je kritizovaná počas chladu, keď fialové zimy v okne, nie šetrí teplo. Studená voda – smrť pre hostí z trópov.

Alternatívou je ponorenie hrnca na 2/3 výšky vo vodnej nádobe, zahreje na 36-40 ° C. Stmavenie látky hovorí o nasýtení. Vytiahnite domáce zviera a noste ho na miesto. Vhodné pre dospelé kríky. Nevýhodou je absencia schopnosti odstrániť toxické zložky z pôdy.

Urobte systém Wicking ľahko. Kábel lepšie prevziať zo syntetického materiálu. Preskočíme cez otvor v spodnej časti hrnca a ležali v dolnej časti 1/3 výšky nádrže. Zametať pôdu. Druhý koniec sa natiahnite cez ten istý otvor, aby sa dostal von. Sit Flower In Aquer. Zbaviť vody zhora, kým nezačne ísť von cez drenážne otvory v palete. Vedie kocku do pracovného stavu. Hrniec s rastlinou na nádrž s vlhkosťou. Znížím kábel z drenážneho okna.

RODYSHKO hrniec je nainštalovaný na 2-3 centimetrov nad hladinou vody. Airbag ju oddeľuje od povrchu kvapaliny. Na Fytyl Vlhkosť stúpa do koreňov.

Dôstojnosť stavebníctva – Kvety uhasí smäd. V prípade potreby je prípustné opustiť ich na dlhú dobu bez kontroly. Môžete piť veľa rastlín v rovnakom čase pomocou nádrže na vodu s veľkou priemerom.

Nevýhodou – môže byť postavená priamo pred výsadbou sadenice. Nežiaduce používať v chladnom období, ak kvety zima na Windows.

Tekutina v nádobe je ostro ochladená a studené ich nesie smrť.

Nedostatok vody

Nepravidelné a chudé zavlažovanie spomaľuje rozvoj rastliny. Kvetinové zásuvky sa stávajú malými alebo pádmi, oslabuje imunitu. Listy žlté, suché, skrútené. Najmenšie korene umierajú, a RHIZER nemôže úplne dostať rastlinu.

Pôdna látka vyschne, trhliny, zaostáva za stenami. Pri zavlačení zostáva stred pozemnej kómy suché. Vlhkosť prechádza dieru pre drenáž.

Videl tak:

 • Umiestnite hrniec s krovou o 1,5-2 hodiny v teplej vode;
 • obohatiť domácu vlhkosť;
 • Odstráňte z nádoby a vložte do plastového vrecka;
 • sprej s vodou a preniesť ho na tieň na jeden deň, kým nie sú listy elastické.

Čo robiť, ak naplnené kvety?

Ak bol Bush naplnený, potom sa celá pôdna vrstva mokrá. Korene prestanú dýchať. Pozemok je zhutnený, kyslosť stúpa. Podzemná časť rastliny, vrátane koreňových výhonkov, posilňuje.

Postupy resuscitácie:

 • Jemne, nie poškodiť koreňovú guľu, vyberte kvetinu pôdy;
 • Odstraňujeme vyblednuté a zle vyvinuté procesy koreňov a zdravé zabalené s papierovou utierkou a odchádzajú v tejto pozícii na jeden deň;
 • Pripravujeme novú pôdu;
 • Mierne je hydratačný.
 • Stará pôda Likvidujeme, pretože je s najväčšou pravdepodobnosťou infikovaný hubami a plesňou;
 • Kapacita sterilizujte, opláchnite ho so strmými vriacou vodou a transplantáciu renimizovaného domáceho maznáčika.

Prepad viac mazanie ako nedostatok zavlažovania. Stáva sa to, že horná vrstva Zeme je suchá a koreň úplne mokrá. Kvetina chashnet. Pomocou tenkej prútik, úhľadne, snaží sa zničiť mriežku koreňov, prepichnúť zem na dno a potom rozhodnutie o ďalších opatreniach.

Pri porušovaní režimu vody môžete ušetriť kvety. Hlavnou vecou je zistiť príznaky choroby v čase. Hojné zavlažovanie sa vždy strieda s dobrou hrčou pozemnej látky.

Zdravé korene konzumujú veľa vody a vyživujú rastlinu. Toto je záruka zdravia rastliny.

Chyby starostlivosti o domáce zvieratá sa dá vyhnúť pri výbere akéhokoľvek spôsobu zavlažovania, ak sa na to pozeráte denne.

O tom, ako sa starať o fialové, povedal v nasledujúcom videu

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: