Ako odlíšiť koreň z kvetov z orchidea?

Bývalé myšlienky o pestovaní orchideí sú len skúsený kvet, v našom čase už nie sú relevantné. Teraz existuje mnoho typov týchto úžasných rastlín, ktoré sa ľahko starajú o domov. Samozrejme, začiatočníci pred rozhodnutím o kúpe tohto náročného na podmienky obsahu kvetov je potrebné starostlivo preskúmať informácie o tom, že nie je ľahká rastlina. Ale teória si vyžaduje priamo a kultivačné skúsenosti.

NEPOUŽÍVAJTE Zúfalstvo, ak najprv budete mať veľa otázok, dnes na internete môžete ľahko nájsť články, fotografie alebo videá, ktoré potrebujete.

Orchidey vo voľne žijúcich živočíchov

Orchidea (alebo orchides) je najväčšou rodinou monokotálnych rastlín. Zástupcovia tejto rodiny sa nachádzajú všade, s výnimkou drsnej Antarktídy. Väčšina orchideí obývajú v ideálnom pre ich vývoj horúci a mokré tropické podnebie. Tieto rastliny môžu rásť vo forme trvalých bylín, nízkych kríkov alebo veľkého dreva. V pohodlných podmienkach skleníkov môžu tieto krásne kvety žiť viac ako 70 rokov.

Štruktúra kvetov

Vzhľad týchto starovekých rastlín sa prakticky nezmenil. Druhy orchideí, ktoré netvoria bulvári, majú veľké mäsité listy. Stonky týchto farieb sú rôzne dĺžky v závislosti od odrody. Vzduchové korene orchideí nie sú zakorenené v pôde, živiny sa získajú v procese fotosyntézy a vlhkosť absorbuje zo vzduchu. Vynikajúce kvetenstvo, rôznorodé v štruktúre a farbe, sú vždy umiestnené na farbe.

Vlastnosti vzdušných koreňov

Vzduchové korene orchidey môžu rásť z ktorejkoľvek časti závodu: od krku koreňa, medzi listami stonky, cez listovú dosku a dokonca aj z listového sínusu (ako Blubon). Rast root nie je vždy nasmerovaný. Môže tiež vyrastať a niekedy. Na farbe koreňa orchidey sivastickej farby, zaokrúhlené na konci. Povrch je hladký a nemá rast.

Vzhľad kvetov

Coloros je únik, na ktorom sa tvoria kvety. Na jednom kvete je niekedy možné pozorovať asi 50 púčikov. Strelec z kvetináčov, spravidla rastie z sinusového plechu (nápravy listov je uhol umiestnený medzi listom a stonkou rastliny). V celej dĺžke orchidey kvetu, maľované v odtieňoch zelenej a vždy sa snaží vyrastať, smerom k svetlu, ale môže byť ohnutý, točiť v krúžkoch. Povrch nehanebnej, je pokrytý váhou a špička je poukázaná.

Ako odlíšiť koreň z krvavých?

Na samom začiatku svojho rastu sú koreň a kvety orchideí veľmi podobné. Zistite, čo sa presne objavilo vo vašej spálni, je možné na základe nasledujúcich pozorovaní.

 • Miesto vzhľadu. Koreň vzduchu môže rásť z ktorejkoľvek časti orchidey a floweos sa vyvíja z dutín listov.
 • Sfarbenie. Root je sivý, zatiaľ čo kvety majú zelenú farbu.
 • Forma a farba špičky výhonku. Ak je to koreň vzduchu, potom je špička hlúpy tvar a nie sivá, ako koreňový povrch a zelený alebo ružový odtieň. Farba píla špička je vždy zelená ako on sám, a poukázal.
 • Povrchová štruktúra. Koreň orchideí je hladký po celej dĺžke, bez povrchu váhy. Coloros nevyhnutne má váhy.
 • Smer. Root, ako už bolo spomenuté, môže rásť nielen dole, ale aj na stranách a hore. Arrow Shooter je vždy nasmerovaná, keď potrebuje svetlo.

Čo potrebujete vedieť, root je alebo kvitnúť?

Objasnenie, koreň je konanie výhonok alebo kvety – nielen zvedavosť. Z toho bude závisieť od nasledujúcich činností na starostlivosť o túto nádhernú rastlinu. Ak je to kvitnúce, potom vaše zelené domáce zviera určite potrebuje kŕmenie. Okrem toho sa zmení režim vody.

Kvitnúce kvety pacienta by sa mali odstrániť, pretože kvitnutie odoberá pevnosť potrebnú na rast.

Tipy na starostlivosť o kvetináče

Starostlivosť za kvetmi, rozširujete kvet svojho orchidea. Je dôležité dodržiavať tieto odporúčania špecialistov.

 1. Ak chápete, že je to šípka strelca, v žiadnom prípade transplantácia orchidea.
 2. Zaistite kvety na držiaku, aby ste to náhodne nezlomili a tak, že nemôže poškodiť vaše domáce zvieratá. Použite plastovú nosnú podporu alebo drevo a špeciálny klip na upevnenie šípky. Môžete sa jednoducho dotknúť nitom alebo lanom, bez toho, aby ste príliš dotiahli.
 3. Poskytnite dostatočné osvetlenie rastliny. Zvýraznite orchidea so špeciálnym fytolampe, ak mu chýba prirodzené svetlo.
 4. Vodná orchidea v obvyklom režime, ale so začiatkom kvitnúceho zdroja sa odporúča znížiť.
 5. Krmite zariadenie, kým sa objavia prvé farby.
 6. Či váš zelený priateľ z návrhov a z horúcich vzduchových vlákien. V opačnom prípade môžu orchidey odstraňovať všetky púčiky a kvety.
 7. Coloros môžu po kvitnutí rýchlo vyschnúť. Rezané s nožnicami a posypeme sa uhoľným rezným priestorom. Nedovoľte, aby sa opatrnosť vody v konope, čo má za následok po rezaní sušenej šípky. Môžete cítiť hole vosk.
 8. Neodstraňujte kvetinu, zatiaľ čo má zelenú farbu.

Orchidy sú úžasné rastliny, ktorých rast a kvitnutie je veľmi vzrušujúce sledovať. To vám dá veľa pozitívnych emócií. To je tiež veril, že ak umiestnite orchidea vo východnej časti obydlia, dá svoju domácu pokojnú náladu a ušetrí z rôznych chorôb.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: