Ako opustiť orchidea, ak korene rukot?

S nesprávnou starostlivosťou môže orchidea začať hnilobiť, samozrejme, rozrušená kvetina. Ale stále môžete pomôcť závodu, ak navigujete a organizujete tvorbu nových koreňov.

Ako vyzerajú zdravé korene?

Korene – Základ akejkoľvek rastliny, pretože cez ne absorbuje vodu a živiny, bez ktorých orchidea nebude rásť a kvitnúť.

Korene, keď sú zdravé a majú dostatok vlhkosti, majú atraktívnu zelenú.

Suché korene majú zvyčajne striebornú alebo bielu tieň.

Správne korene strácajú svoju hustotu, stávajú sa mäkkou a ich farba je hnedá. V určitom bode sa javiska rozpadu vyskytuje, keď sa objaví nepríjemný zápach, hlien. Po zakúpení je potrebné skontrolovať koreňový systém, odstrániť poškodený dezinfikovaným nástrojom. Rezné miesta sa spracujú s roztokom aktívneho uhlia alebo posypeme práškom preplneného aktívneho uhlia.

Root hniloba môže viesť k ďalšiemu výskytu formy, ktorá sa ľahko aplikuje na okolité korene a pomaly zabíja rastliny.

Známky vysielania

Keď korene orchideí hniloby, nielenže zmenia farbu, ale tiež získajú nepríjemnú vôňu. Existujú aj iné príznaky, pre ktoré možno pochopiť, že systém skrytý v substráte sa postupne prichádza do disrepair.

Všetky príznaky možno zvýrazniť takto:

 • Shift Shade;
 • vzhľad kombinovanej kvapaliny počas lisovania;
 • Objavili sa posmech;
 • Tenké korene, ktoré v zdravej forme by mali byť husté a hrubé.

Ak sa zdvihol podozrenie, že korene sú re, je potrebné skontrolovať stred závodu. Ak je to sfarbené alebo hnedé, a tiež sfarbené základňu listov, to znamená, že dôvody sa obávajú vzhľadu koreňového hniloby. V prírode sú orchidey dobre vyhodené s vzduchovými hmotnosťami a pretože doma sú umiestnené v hrnci, stávajú náchylnejší na choroby.

Akonáhle proces lézie začal, rastlina prestane vyrábať púčiky, obličky pre kvety. Ak Colorland poznamenal známky vysielania – nezdravé-vyzerajúce listy, obličky alebo kmeň – a nemôžu kontrolovať alebo eliminovať infekciu, musíte zvážiť možnosť odstrániť rastlinu. Ale je to lepšie, samozrejme, riešiť dôvody a pokúsiť sa zachrániť orchidea. Často, dokonca aj s plne ostristým koreňovým systémom, môže to urobiť, hoci bude potrebné presunúť kvetinu do karantény na chvíľu.

Príčiny

Poškodenie koreňového systému sa často vyskytuje, pretože bol jednoducho naplnený vodou. To je obyčajná chyba nováčikových kvetov kvetov, ktorí si myslia, že prebytočná vlhkosť na tropické kvety bude len prospech. Mokrý a mokradový substrát sú rôzne veci. Root Rot robí korene hnedé a mäkké a živiny už nie sú dodané do závodu prostredníctvom svojho energetického systému, čo je takmer určite trestu smrti pre orchidey.

Aby ste sa vyhli problému, musíte si vybrať správny hrniec s dobrou drenážou.

S takýmto systémom zostanú korene navlhčené, ale extra vlhkosť pôjde. Keď sa objavia prvé príznaky, je potrebné korene odstrániť okamžite, pretože rýchlosť distribúcie je veľmi vysoká.

Príliš veľa vody interferuje s kyslíkom, aby prenikol k koreňom, teda nepriaznivé procesy. Rast listov začína spomaliť, nové sa zdajú byť skladané a existujúce listy budú žlté.

Metódy resuscitácie

Ak sa to stalo problém, môžete vždy opustiť orchidea. Transplantácia a spracovanie proti hnilobe, orezanie poškodených častí vedie k pozitívnym výsledkom.

A potom musíte urobiť niekoľko opatrení, aby ste zabránili ďalšiemu koreňovému koreňu.

 • Uistite sa, že orchid stojí v hrnci s vysoko kvalitným drenážou.
 • Usporiadajte jasný režim zavlažovania.
 • Listy niektorých typov orchideí sú platné na princípe akcie vody sifón, čo je dôvod, prečo sa voda môže zhromažďovať na základni. Je potrebné sa uistiť, že po zavlačení kvetu, všetka prebytočná vlhkosť absorbovaná do papierového uteráka.
 • Okolo kvetu by mali byť vždy pohyb vzduchu. Fúkanie môže byť vykonané ventilátorom, klimatizáciou alebo jednoducho potrebujú miestnosť môže neustále vzduch cez okno.

Je možné liečiť hnilobu s peroxidom vodíka, ktorý sa naleje na korunu orchideí. Postup sa opakuje každé 2-3 dni, kým nástroj nezasiahne. Potom posypte škoricou, ktorá je prirodzený fungicíd z huby.

Pri ukladaní životaschopných koreňov môžete úplne obnoviť orchidey. Ak to chcete urobiť, odstráňte korene hrnca a purifikujte ich štetcom. Znížte čepele nožníc v alkohole na sterilizáciu, a potom rezajú korene infikované hnilobou. Kúpiť vodu v odvodňovacej zásobníku, dôkladne sa premyje kontajnerom a zásobníkom v mydlovej vode.

Zmeňte substrát na novú, mierne navlhčenú čistou vodou bez chlóru. Prebytočnú tekutinu. Umiestnite korene orchidea do hrnca, pridajte ďalšiu kôru okolo, aby ste opravili rastlinu. Nainštalujte nádobu na odvodňovací zásobník.

Ďalšie zavlažovanie sa vyrába len vtedy, keď je horné niekoľko centimetrov pôdy úplne vysušené. Nie je možné povoliť stojatú vodu na dne.

Najviac otočený

Môže ušetriť kvet a v prípade, že väčšina koreňového systému je pokazená. Rezanie rotiacich koreňov obnoví zdravie rastliny.

Proces je krok za krokom nasledujúcim spôsobom.

 • Nalejte 9 častí teplej vody a 1 časť bielidla v nádobe. Roztok sa mieša s lyžičkou, vynecháte rezný nástroj do kvapaliny 20-30 sekúnd. Vytiahnite lopatky, čo umožňuje, aby sa roztok odpustil, a potom suchý inventár na papierové uteráky.
 • Noste gumové rukavice na ochranu rúk pred možným podráždením pri práci s orchidovanými koreňmi. Pokrýva pracovný povrch s novinami. Opatrne odstráňte kvet hrnca.
 • Voľné korene zo starého substrátu.
 • Valcované korene v teplej vode, aby ste ich dobre vyčistili. Uvedenie závodu na povrch pokrytých povrchov.
 • Preskúmajte každé koreňové, označujúce miesta s tmavohnedou alebo čiernou lopatkou. Môžete vytiahnuť sfarbený koreň, aby ste zistili, či to nekĺzne, zanecháva tenký, podobný reťazec, proces je za sebou. Toto je znamenie, že koreň je mŕtvy.
 • Vezmite na koniec koreňa rotora a nakrájajte ho v bode, kde je stále živá tkanina. Odrežte na základni, ak sa hodí cez celú dĺžku.
 • Zakaždým po vyrobení strihania sú nože nožnice spustené do bielidla a držia tam 20-30 sekúnd na zabitie patogénu. Pred vykonaním nasledujúcej časti dávajte nástroj na vyschnutie. Tak zvládnuť celý koreňový systém.
 • Umývajte nádobu a drenážne zásobník s mydlom a teplou vodou.
 • Naplňte nádobu na jeden štvrťrok sterilný substrát.
 • Sprej Fungicide na koreňovom systéme. Umiestnite rastlinu do stredu nádrže, ktorým sa založte korene cez zmes pot. Naplňte hrniec na zvyšok substrátu, zatiaľ čo to nie je.

Po tomto spracovaní zariadenia a zmena substrátu produkuje vysoko kvalitné zavlažovanie a prebytočná kvapalina dáva.

Masová malá časť

Stáva sa to tak, že len pár koreňov orchideí. V tomto prípade oživiť doma rastlina je ešte jednoduchšia.

Fased Proces vyzerá takto.

 • Zmiešajte vodu a bielidlo v pomere 4/1. Sterilizovať celý nástroj, ktorý bude musieť pracovať, ale kvapalina nie je naleje, pretože po každom strihu bude secoa znova potrebný.
 • Ak chcete vyliečiť kvetinu, budete musieť transplantovať na iný substrát, pretože starý je už ohromený hubou. Vyberte si orchidea a vyčistite korene, môžete ich opláchnuť pod teplou vodou.
 • Nakrájali infikované korene s ostrým nožom, secateur alebo nožnicami.
 • Pokrývajú zostávajúci koreňový systém fungicíd. Môžete zmiešať 500 ml izopropylalkoholu a 2 polievkové lyžice škorice. Zmes necháte cez noc, natiahnite ho cez kávový filter a nalejte sa do rozprašovacej pištole.
 • Dôkladne si umyte starý hrniec a sterilizujte ho do 10% roztoku bielidla (v roztoku, ktorá sa má držať niekoľko hodín).
 • Môže byť potrebné zvládnuť z hniloby a iných kvetov fungicídu. Takáto preventívna ochrana pomáha chrániť zvyšok rastlín z infekcie hniloby.

Postihnutá rastlina je vždy potrebná na izoláciu okamžite, pretože len existujú podozrenie na vzhľad root hniloby. Niektoré plesňové ochorenia, napríklad čierne hniloby, veľmi rýchlo sa šíria z jednej orchidey do druhého.

Môžete zanechať kontaminované rastliny v karanténe, kým sa nezobrazí, že infekcia je úplne eliminovaná.

Niekedy môžu byť korene orchideí mäkké a zomierajú z prepracovania. V iných prípadoch jednoducho rozvíjajú svoj hrniec a musia transplantovať. Raz za 2-3 roky trvá nielen veľkosť kapacity, ale aj substrát.

Pohyb všetkých koreňov

Stáva sa to, že všetky korene orchideí zomrú. Nie každý začínajúci milovník kvetov vie, že aj v tomto prípade môžete vrátiť rastlinu do života. Pre to je potrebné odrezať koreňový krk všetky korene, Potom sa pripraví špeciálne živinatívne riešenie pre klíčenie. Trvať približne 1 polievkovú lyžicu stimulátora na 4.5 litrov vody s teplotou 37-40 stupňov.

Hnojivá v namáčanom roztoku sa nepridávajú, takže ťahajú vodu z rastliny. Odolať orchidea v varenej tekutine asi hodinu alebo viac.

Potom si vezmite sphagnum mach, zvlhčovane, dajte ho s rastlinou v taške a utesnené klipom. Ak mach sa nepodarilo dostať, môžete nahradiť kus skladaného papiera uteráky. Rastlina je potrebné umiestniť v teplom a tienistom sedadle. Takéto podmienky sú mimoriadne dôležité, pretože teplo spôsobí rast, a malé množstvo svetla poskytne mierny vegetatívny vývoj nových koreňov.

O niekoľko týždňov neskôr bude mať rastlina nový koreňový systém, po ktorom môže byť prenesený na zem.

Utrpeli listy

Ak si orchidey utrpeli nielen korene, ale aj listy (tam sú pomalé, žlté), potom je to ťažké. Táto časť závodu je pre neho najlepším barometrom. Jeden pohľad na listy môže presne určiť zdravie orchideí.

Môžete sa opustiť kvetinu vo vode, ak ste rezali hnilobu a nainštalujte závod tak, že jeho horná časť sa nedotýka vlhkosti.

Najlepšie miesto je miesto, kde je dosť svetla. Uistite sa, že používate živné riešenia, ktoré prispievajú k aktivácii rastu, a poskytovať skleníkové podmienky.

Pre resuscitáciu Vitamín je perfektný, Keďže to je on, kto pomáha orchidea žiť, kým neexistuje žiadny vysoko kvalitný koreňový systém. Riešenie s touto zložkou možno použiť nielen na namáčanie, ale aj trením listy.

Prírodné fytohormóny sú v raste regulátory, pomáhajú rýchlo rozvíjať korene. Fosforečné alebo potašové prísady vo forme hnojív budú môcť urýchliť proces. Niektorí profesionáli radia, aby používali glukózu, pretože sa podieľajú na tvorbe nových buniek.

Nevyškodzujte, ak korene orchideí padli, kvetinácia so skúsenosťami sa naučil eliminovať problém aj v najviac beznádejných prípadoch. Toto sa vyžaduje, aby sa učili a newcomer. S novým koreňovým systémom po chvíli sa kvety znova cítia úžasné.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: