Ako pestovať bonsai zo semien doma?

Dnes existuje veľký výber kultúr, ktoré môžu byť pestované doma. Zvlášť zdôraznil umenie pestovania kópií stromu v miniatúre „bonsai“. Pri použití semien vybraných plodín a samozrejme, s riadnou starostlivosťou s rastlinou.

Pestovanie a štýly

Príde k tomuto umeniu z Číny, po prvýkrát, táto práca vzala na objednávky cisára, ktorý si želal obnoviť miniatúry ich impériu nielen vo forme budov, ale aj stromov. Podľa náboženských viery budhistov, majster schopný vytvárať malé kópie rastlinných plodín, priznaných k božskému. Dnes platí celý rad technikov a štýlov, zameriava sa na ktoré, majstri pracujú na tvorbe bonsai. 2 rastúce techniky sú považované za hlavné: tradičné a špeciálne.

Tradičný

Ona, zase, umožňuje záhradkárom Rastlinné kultúry v nasledujúcich štýloch:

 • priamy barel;
 • neformálne;
 • Štýl za predpokladu dvoch kmeňov;
 • Kaskáda a pol-pohár;
 • bonsai s vyčnievajúcim odnože;
 • naklonené a literárne;
 • Zloženie skupiny;
 • Baránka.

Špeciálny

Na klíčenie kultúr, dodržiavanie zásad špeciálnych techník, uprednostňovať skutočné znalce a profesionálov špecializujúce sa na vytváranie miniatúrnych kópií rastlín. Štýly použité v tomto smere môžu byť nasledovné:

 • „Všeobecné korene“;
 • lesný bonsai;
 • scenérie;
 • pestovanie na skale a vo vetre.

Ktoré semená sú vhodné?

Japonské kompozície s trpasličími kultúrami budú môcť vytvoriť s takmer akoukoľvek rastlinou stromov, ktorá bude musieť ochutnať zákazníka alebo samotný záhradník. Vzhľadom k tomu, Bonsai sa pestuje po celom svete už dlhú dobu, je tu celý zoznam najvyhľadávanejších kultúr, ktorého pestovanie v miniatúre vám umožňuje vytvárať krásne kompozície.

Medzi exotické rastliny stromov je prideliť agáciu, wisteriu, rôzne typy ficuys, ako aj mirita a samhaty.

Ruské flowerflowers veľmi často používajú jablko stromy, breza, javor, japonský céder. Vyberte bonsai zo semien domu bude môcť používať v zložení výsadbu materiálu z ihličnatých skál, ako je smrek, borovice, vrátane pinus parviflora, cyprus. Takéto kultúry v trpasličí forme môžu organicky zapadať do akéhokoľvek interiéru. Pre niektoré plodiny sú odporúčania týkajúce sa ich veľkosti:

 • ACACIA, WISTERIA, PINE – 100-130 CENTRUME;
 • Lipa, Ash, buk a Oak – 60-100 centimetrov;
 • Maple, Birch, Oshness – 20-30 centimetrov;
 • Juniper, smrek, IRGA – 10-20 centimetrov.

  Výsadný materiál sa odporúča získať len v špecializovaných predajniach alebo škôlkach, aby nadchádzajúce diela priniesli požadovaný výsledok. Nákup osiva nie je jedinou možnosťou, ktorá vám umožní vytvoriť bonsai s vlastnými rukami. Veľmi často, kvetina zhromažďuje semená v parkoch alebo botanických záhradách, kde je veľa krásnych a zdravých kópií rastlín.

  Spracovanie a klíčenie

  Pred zakorením semien stromu by sa malo držať rad prípravných aktivít s materiálom získaným alebo zostaveným ručne. Je možné klíčiť kultúru až po povinnom spracovaní. Optimálny čas na zakorenenie semien bude leto, znamená to, že príprava na pristátie by sa malo vykonávať vopred na jar alebo na jeseň. S cieľom zasadiť zdravé rastliny, skúsených produktov kvetov vystavených stratifikačným semenám. Táto metóda vám umožňuje obnoviť semená zimných podmienok, ktoré majú mladé kultúry čas. Existuje niekoľko možností na stratifikáciu výsadbového materiálu.

  Studený spôsob

  Toto spracovanie bude potrebné pri vykládke, ktorý musí byť chladný pred zakorením. Týka sa to TUI, smrek a borovíc. Podstatou metódy sa skladá z inštancií primáčania pri teplote vody, po ktorej nasleduje odmerné v chladničke. Podobné manipulácie sú umelo vytvorenie ostrého rozdielu teploty, ktorý sa často vyskytuje v prírodných podmienkach.

  Teplá stratifikácia

  Viac šetriace spracovanie, ktorého účel sa považuje za prebudenie rastlín. Takže semená sú rýchlejšie rýchlejšie, sú umiestnené na chvíľu v nádobe s teplou vodou alebo v mokrom prostredí.

  Kombinovaná metóda spracovania

  Spôsob práce potrebný na výsadbu materiálu plodín, ktoré sú zvýraznené pomalým rastom rastu. Týka sa to Sakura, Maple a Cedar. V tomto prípade bude kvet potrebovať striedavo umiestniť semená do tepla, a potom – v zime. V druhom prípade sa musia uchovávať v teplej kvapaline.

  Táto možnosť je najčastejšie používaná na pestovanie miniatúrnych stromov v Bonsai technike.

  Okrem stratifikácie sa semená tiež podrobia povinnému dezinfekčnému postupu, aby sa znížilo riziko kultúr plesňových chorôb. Najčastejšie pre prácu v tomto prípade sa aplikuje malta mangánu. Dezinfekcia môže trvať 5 až 15 dní.

  Potom, čo materiál prešiel spracovaním a dezinfekciou, je umiestnený do mokrého mikroklímu, aby sa zmäkol horný plášť zŕn. Na tieto účely sa používa mokrý piesok, v ktorom zrná prehĺbiť. Kapacita s nimi musia byť pokryté polyetylénom, pričom semená v takom stave v teplom mieste chránenej pred svetlom počas 2-3 mesiacov. Pred zakorením zŕn, potrebujú sa dostať z piesku, s výnimkou 2-3 dni vo vodnej teplote.

  Výber pôdy a hrnca

  Aby ste rástli krásne bonsai sami, mali by ste starostlivo vybrať nielen materiál na pristátie, ale tiež si vybrať hrniec. Semená najprv stoja na klíčenie v malých rašelinových šálkach, niekoľko kultúr pre kompozíciu môže byť zakorenené v kvetinovej váze s drenážou. Dnes sa Bonsai pestuje v hrnci, ktoré sa môžu líšiť nielen v tvare, ale aj v hĺbke.

  Miniatúrne kultúry sú rovnako krásny vzhľad v oválnych, obdĺžnikových alebo okrúhlych nádobách. Kapacity môžu byť hlboké alebo ploché. V otázke výberu musí byť hrniec vedený nielen osobnými preferenciami chuti, ale aj pravidlá pre umiestnenie rastlín. Stromy, ktoré budú rásť so svahom, potrebujú stabilnú kapacitu, pretože sa vyhnúť padajúcemu banku. Optimálnou možnosťou bude hlboké kontajnery z ťažkých surovín.

  Farba Design Pot pre bonsai môže byť nejaká, vonkajšia atraktivita trpaslíka je schopná zdôrazniť jasné farby a pokojné monofónne výrobky.

  Konštrukcia kontajnera bude správne vybrať v závislosti od štýlu živých zložení v ňom. Stromy s hustou korunou budú vyzerať krásne v bytoch a širokých kontajneroch. Kultúry typu kaskády sa zvyčajne pestujú v úzkych a vysokých vázach. Bez ohľadu na farbenie a tvar, pred zakoreňovaním rastlín v nádobe by sa mali posunúť, spracovávať vriacu vodu, ktorá zabije baktérie a huby, ak existujú na materiál.

  Pre miniatúrne plodiny je tiež potrebné vyzdvihnúť zem. Spravidla kvetinové produkty zakorenené naklíčené semená do špeciálnej pôdy určenej pre bonsai. Nie je to tak často implementované v záhradníckych predajniach a nazýva sa „Acadama“. Pôda je obohatená o veľké množstvo živín, takže veľmi ťažké. Okrem toho je pôda zvýraznená vo vysokej úrovni vlhkosti, ako aj krásne prevzdušňovanie. V čistej forme sa pôda používa veľmi zriedka.

  Často je pôda pre miniatúrne stromy pripravená nezávisle, miešanie výživného substrátu s zrnitou ílom, pieskom a humusom. Proporcie sú vybrané v závislosti od typu pestovanej rastliny. Na základe odrôd kultúr môže byť pôda takto:

  • Pre stromy listov: 7 častí trávnika, 3 kusy piesku;
  • Ihličnaté skaly: 4 kusy piesku a 6 kusov trávniky pôdy;
  • Kvitnúce miniatúry: 7 kusov trávnika, 3 kusy piesku a 1 časť humusu.

  Okrem sebahodnotenia palubného materiálu pre bonsai, pôda môže byť tiež vyrobená z vlastných rúk. Turf krajiny je ľahké nájsť na lúke, pričom pôjde z strednej vrstvy pre svoje potreby, ktoré budú vhodnejšie pre kultúru. Pred použitím musí byť vyčistený od zvyškov iných rastlín a burín byliniek, ako aj preosiať cez sito. Pokiaľ ide o zvyšok komponentov na prípravu substrátu, bude piesok potrebný hrubý zrno, pretože bude poskytovať zemnú cirkuláciu vzduchu, a bude tiež umožniť vlhkosť dlhú dobu. GUMUS sa predáva v akomkoľvek kvetinárstve. Pred použitím výslednej pôdy sa musí dezinfikovať kalcináciou. Na tieto účely môžete využiť kuchynskú rúru.

  Pristátie

  Jar od bonsai semien môže niekoľko rokov, avšak kľúčom k získaniu krásnej a zdravej kultúry bude správne pristátie. Práca na zakorenenie kultúry v hrnci sa najlepšie vykonáva v letných mesiacoch, spravidla sa výsadba, zakorenená predtým v piesku, už bude plne pripravená na transplantáciu. Ako prax ukazuje, v lete, semená začne tvoriť korene oveľa rýchlejšie, takže kultúra sa bude rozvíjať rýchlejšie.

  Hrniec je naplnený pripravenou pôdou, zaspí nádobu na samotnú špičku by nemala. Je potrebné odísť asi 3 centimetre, na tejto úrovni sú upravené semená usporiadané, ktoré je potrebné stlačiť kusom dreva. Potom sú posypané zostávajúcou krajinou, ktorá sa odporúča dobre. Niektoré kvetflowers navyše pokrývajú hrniec polyetylénom tým, že v nej niekoľko otvorov na prílev vzduchu.

  Keď sa objavia výhonky, kondičný materiál sa odstráni a hrniec je nastavený na jasné a teplé miesto v interiéri.

  Starostlivosť

  Práca týkajúca sa starostlivosti o miniatúrne kultúry sa znižuje na pravidelné navlhčenie pôdy a vetranie, pozemok v hrnci vždy musí byť mokrá. Aby ste sa vyhli hneteniu koreňov, čo je pomerne bežným problémom kvôli malej veľkosti hrnca, kvetinové výrobky sa vykonávajú zavlažovaním niekoľkými spôsobmi. V prvom prípade môže byť zavlažovanie kultúry vody. Na tieto účely sa odporúča používať dažďovú vodu, ktorú pred zavlažovaním musíte stáť 2-3 dni. Zvlhčujte obec zo špeciálnej kanvice. Druhou možnosťou je ponorenie hrnca do veľkej nádoby s vodou. Je to v IT kultúre musí byť asi 2-3 minúty.

  Hrniec pred výskytom výhonkov by mal stáť v tienenom mieste, pri teplote vzduchu +16 s. S príchodom výhonkov, rast rastlín bude vyžadovať slnečné svetlo, potom pre bonsai sa odporúča udržiavať izbovú teplotu. Keď sú sponzori 2-3 mesiace, kvet bude potrebovať pix stromy. Je potrebné stimulovať kultúry na ďalší rast a rozvoj.

  Bonsai Care tiež znamená ďalšie hnojenie rastlín, najmä v lete. Na tieto účely sa odporúča používať komplexné obchody, pridanie ich do hrnca v malých častiach.

  Počas tvorby koruny je hnojnosť bonsai potrebná 2-krát mesačne, mali by sa vykonať aj mesačné riasy.

  Pre zdravie a rast miniatúrnych kultúr bude veľmi dôležitý fosfor, draslík a dusík. Ten je potrebný na produktívny rast zelenej hmoty. Fosfor je zodpovedný za rast a rozdelenie rastlinných buniek, vrátane koreňa, má tiež priaznivý vplyv na imunitné kultúry. Draslík pomôže rastlinám riešiť baktérie a mikroorganizmy, navyše, stopový prvok prispeje k kvitnutiu rastlín. Umiestnenie hrnca s kultúrou v interiéri, stojí za to vyhnúť sa priamemu slnečnému žiareniu na mladých stromoch. Ultrafialové zariadenie môže provokovať popáleniny a viesť k smrti závodu.

  Hlavnou úlohou kvetinovej rastliny v procese rastúcich miniatúrnych stromov je proces splateného. Podstatou tejto zodpovednej práce je skrátiť koreňovú tyč pre dve tretiny. Ak chcete aktivovať rast rizómov, niektoré kultúry vykonávajú hormonálnu injekciu. Zariadenie bude spravidla pripravené na takéto manipulácie vo veku 3 mesiacov. Tvorba kultúry sa začína zapojiť do dediny niekoľko rokov.

  Ako pestovať bonsai zo semien, pozrite sa na nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
  Zdieľať s priateľmi
  Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
  Pridať komentár