Ako pestovať kvapky zo semien?

Hydadastrum pochádza z horúcich trópov Ameriky. Celkovo existuje približne 70 odrôd na svete. Odrody rastlín sa môžu líšiť v tvare kvetu, ich farbenie a veľkosti, ale všetci sa týkajú typu záhradného rebríka. Krásne veľké kvety rastú niekoľko kusov na samostatnom modeli.

Každý milenci vnútorných kvetov, chcem hippeastrem, aby ho potešil v jednej kópii. Z tohto dôvodu experti vyvinuli niekoľko metód na chov tohto elektrárne doma.

Reprodukcia GIPPEASTUM je možná tromi spôsobmi.

  1. Semená. Po samoľúbení kvetu na jeho mieste sa vytvorí box. Musíte dať zrná dozrieť, potom, čo môžu byť použité na pristátie. Táto metóda je najvýznamnejšia a komplexná.
  2. Deťom. Po skončení kvitnutia pri odrezaní Bluera okolo hlavnej žiarovky je tvorená niekoľkými malými. Sú odstránené a transplantátne.
  3. Divízia Lukovitsa. Žiarovka veľkých veľkostí sa rozreže na dve alebo štyri časti, oddelené oddielmi, koreň zostal spoločný. Po klíčovaní, plátky zdieľanie a závod na rôznych miestach.

Ako sa dostať semená?

Hoci kvety a samoopagované, s cieľom zaručiť semená, je vhodné vyjadriť manuálne opeľovanie. Ak to chcete urobiť, potrebujete čerstvý peľ jemne aplikovať strapec na pištole. Postup sa môže niekoľkokrát opakovať.

Teraz musíte byť trpezliví a čakať na semeno. Môže ísť na dva mesiace. Zbierať semená môžu len po ich úplnom dozrievaní. Znamenie pripravenosti zrna je zverejnenie krabice.

Čo vyzerá?

Semená sú miniatúrne žiarovky obklopené čiernou plavbou. Ľahko sa prejavujú medzi prstami v čerstvom sejacom materiáli. Každý box Rips asi 150 zrná.

Skladujte semená v tkanivovom alebo papierovom balíku, predvoľba z krabice. Pred pristátím, potrebujú starostlivo vyriešiť, zbaviť sa prázdnych zimov.

Pristátie

Po prvé, musíte pripraviť zem. Pre klíčenie semien je zmes Chernozem, vlhkého, jemného piesku a aktívneho uhlia ideálny. Môžete si vziať rašelina ako riad alebo jeden plytký, ale široký kontajner s otvormi na vypustenie nadbytočnej vody.

Na dnu, musíte nalejte pripravenú pôdu, po ktorej je vysadený, aby vyložil pristávací materiál vo vzdialenosti 3-5 cm od seba od seba. Zhora by sa mali poháňať pôdu najviac 1 cm. Po prvé, zavlažovanie sa musí vykonávať pomocou postrekovača.

Kapacita musí byť pokrytá sklom alebo filmom a dať ho na teplé miesto. V tomto štádiu je odchod len v pravej a včasnej zavlažovaní.

Povrch pôdy by mal neustále zostať vlhký. Spolu s týmto, musíte sledovať, takže nie je možné manifest.

Starostlivosť

Semená dávajú výhľady 5 alebo 6 dní. Ak nie je leták, ale biely koreň, môžete ju opatrne otočiť alebo len posypať zem. Film alebo sklo musí byť odstránené a riadu s výhonkami na prenos do dobre osvetlenia.

Najviac optimálna teplota vzduchu od 19 do 24 stupňov tepla bude najviac optimálna. S príchodom prvých skutočných listov, musíte sa potápať sadenice, presadzovať ich do širšej vzdialenosti. Počas tvorby koreňového systému môžete začať kŕmne zariadenia. Na to, kvapalné hnojivá rozvedené vo vode.

Rastúci

Keď sa na výhonkoch vytvorí 4-5 listov, môžu byť demontované na nepretržitý rast. Po transplantácii je rastlina lepšia na vodu zhora, ale cez paletu – pomôže zabrániť koreňom.

V lete si môžete vybrať pestované sadenice na balkóne alebo na ulici, zatiaľ čo musíte monitorovať konštantnú vlhkosť pôdy. V prípade potreby môžete kŕmiť hnojivá dusíka.

Každý rok na jar pre mladé rastliny je potrebné plne nahradiť pôdu. Veľké a silné kópie potrebujú tento postup raz za 3 roky. Stojí za to pripomenúť prítomnosť drenáž v spodnej časti hrnca.

HyadAstrum v chladnom období sa musí uchovávať na parapete s výhľadom na južnú stranu. Vďaka správnej farbe kvetov sa začne potešiť druhý alebo tretí rok.

Z vzhľadu šípky kvetu pred začiatkom kvitnutia ide okolo mesiaca. Počas tohto obdobia je závod potrebný fosforečným hnojiva. Niekedy dva bloomrs rast z jednej žiarovky. Je to veľmi krásne a originálne. Ak chcete rozšíriť čas kvitnutia, musíte odstrániť peľ z tyčiniek.

Najvýhodnejšie obdobie na klíčenie semien je jar a začiatkom leta. Je v tomto období roka, sponzori majú dostatok svetla, neexistujú žiadne ostré kvapky teploty. Straight slnečné svetlo by nemali padnúť na kvetina – môžu byť deštruktívne pre neho. Pre prehriatie žiaroviek je tiež nežiaduce.

S poklesom teploty, rastlina nielen prestane kvitnú, ale tiež spomaľuje svoju výšku. Vlhkosť by nemala prekročiť 80%.

Hippeastrum, pestované zo semien, poteší oči 5 rokov dlhšie ako ten, ktorý vyrástol z žiaroviek. Kvôli tejto metóde môže byť chov experimentovať s plnením farbív. Priložené úsilie nebude márne.

O tom, ako pestovať zmäkčovadlá zo semien, pozrite sa ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: