Ako plodiť Ficus?

Pri vytváraní útulnej atmosféry v dome alebo apartmáne bez rastlín nemôže robiť. Zvlášť krásny vzhľad Evergreen kvety s bohatou zeleninou. Ďalšie exotickej voľby sú miniatúrne kríky a stromy. Spoločný zástupca tohto typu je Ficus. Táto rastlina je skvelá pre zdobenie nielen obytných priestorov, ale aj kancelárií. Okrem dekoratívnej funkcie tiež vykonáva wellness. Rovnako ako väčšina domácich rastlín, Ficus obohacuje miestnosť s kyslíkom. Táto rastlina je dostatočne nenáročná a so správnou starostlivosťou môže potešiť svojich vlastníkov viac ako jeden rok. Okrem zavlažovania a výbuchu Zeme v hrnci musí byť Ficus trigged, pretože môže dosiahnuť 10 metrov. Preto získať miniatúrnu a zdravú rastlinu na Windows, musíte vykonať včasné orezanie.

Časové orezanie a príprava nástrojov

Pri výbere času orezávania pobočiek je potrebné pochopiť jeho účel. Môže byť:

 • odstránenie mŕtvych listov alebo pobočiek;
 • Tvarovanie našuchorenej koruny.

V prvom prípade sa prerezávanie vykonáva okamžite. Nemali by ste čakať na vhodný čas, pretože oneskorenie ohrozuje letargiu rastu závodu a vzhľad štiepenia lístie. Dôvodom toho v nadmernom prietoku živín sa pokúšajú udržiavať umierajúce prvky.

V druhom prípade sú vetvy rezané počas aktívneho rastu rastliny, čo začína na začiatku jari a končí uprostred leta. Pre domáce fikúry toto obdobie od marca do júna.

Ak bola závod nedávno transplantovaná, je lepšie mu dať nejaký čas na adaptáciu a potom potom rezať.

Nie je tiež potrebné riešiť tvorbu koruny Ficus počas obdobia jesenného zimného odpočinku. Ak toto pravidlo zanedbávate, rastlina sa môže stať sa chveted. Dôvodom zakrivenia leží v skutočnosti, že v zime sú výhonky tvorené len v miestach rezu. Okrem toho, tvorba koruny počas mieru môže oslabiť rastlinu, z ktorej mladé výhonky budú mať prospešné agenti pre rast.

Pred vykonaním tohto postupu sa musíte starať o nástroje. K tomu budete potrebovať:

 • Záhradné nožnice (veľké a malé);
 • Secateur (nôž);
 • Dezinfekčné prostriedky (alkohol a záhrada var).

Alkohol sa používa na dezinfekčné nástroje a soda var – pre poťahovanie čerstvého rezu. Je potrebné pripomenúť, že na vykonanie procedúry môžete používať iba ostro ostré nástroje, ktoré môžu vytvoriť jasný plátok. V prípade nedodržania tohto pravidla môžu pobočky na miestach strihania prasknúť alebo svetlo. Baktérie často spadajú do takých trhlín.

Ako plodiť Ficus?

Existujú dva hlavné typy orezávania: sanitárne a omladzujúce. Každý z nich má svoje vlastné charakteristiky, ktoré je potrebné zvážiť pri vykonávaní tohto dôležitého postupu.

Sanitárny

Správna starostlivosť o fontánu zahŕňa pravidelnú kontrolu rastliny na poškodené alebo sušiace vetvy. Takéto formácie sú veľmi škodlivé pre ficus, pretože cez ne môže choroba ísť na zdravú časť koruny. Preto je potrebné bezprostredne po zistení problému.

Prečítajte si viac  Zrkadlá v Drevené snímky: Zaujímavé formy

Podliehajú odstráneniu oslabených a starých pobočiek, ktoré sa môžu stať domom pre rôzne škodcov. Ako také kúsky ficus a všetky druhy vírusov. Takže potrebujú znížiť bez ľútosti. Proštianstvo Pobočky by mali byť pred miestom, kde končí sušený pozemok. Môžete dokonca chytiť trochu zdravú časť rastliny, aby ste sa úplne zbavili. V prípade, keď únik sa tiahne priamo zo zeme, môže byť skrátené na samotnú pôdu.

Omladzujúci

Omladzujúci orezávanie je nevyhnutné, keď bola rastlina poškodená studeným alebo začala vysušiť v dôsledku ochorenia.

Trpasličí ficuys, ktoré sú najčastejšie pestované doma, môžete úplne upraviť. Relatívne ľahko prenášajú takéto rezacie vetvy.

Tento postup stanovuje úplné odstránenie koruny, po ktorej zostane holý valec, Čo prispeje k vzniku nových výhonkov z koreňov.

Ak na rastline s dlhými výhonkami, listy začínajú umierať kvôli teplu, potom je potrebné na to skoro úplne. Každý z nich opustí 2 obličky potrebné na vytvorenie nových rezstiev, z ktorých v budúcnosti bude možné vytvoriť novú korunu. Ale v procese tvorby musíte dodržiavať určité pravidlá.

Tvorba žeriavov

Tento proces si vyžaduje kreatívny prístup. Predtým, ako budete mať na prácu, musíte starostlivo zvážiť tvar hornej časti rastliny, ako aj jeho požadovanú výšku. Ak chcete vytvoriť správne obrysy, je lepšie zvážiť všetky nuansy nadchádzajúceho procesu.

Štartovacie orezávanie je potrebné z miesta, ktoré sa nachádza nad hornou obličkou. NEPOUŽÍVAJTE CUT TOO HIGHT, pretože táto časť bude vykonávať cez listy nového úteku, ktorý vyzerá nie veľmi estetický. Treba pripomenúť, že pravidlá na rezanie starých pobočiek a mladých ľudí sa líšia. V prvom prípade je rezaný pod uhlom 45 stupňov a v druhom uhle 90 stupňov.

Tiež to bude stáť za to bude condte vnútorné výhonky, ak sa objavila veľa. Pomôžem sa Krone stať sa viac svieži. Osobitná pozornosť v implementácii postupu musí byť venovaná pozícii hornej obličky. Ak chcete získať našuchorenú korunu, mala by byť nasmerovaná smerom von. Ak vrch závodu nemá hlasitosť v šírke, potom musí mať obličky horizontálny smer. V prípade, keď sa uprednostňuje rast, oblička je smerovaná vertikálne.

Ak chcete vytvoriť zaujímavejšie zobrazenie, môžete si vybrať špeciálny dekoratívny formulár pre korunu. Napríklad, yarus. Vynikajúca rastlina vyzerá vo forme akéhokoľvek geometrického tvaru. Takýto dizajn pridá zvýraznenie interiéru miestnosti. Neobvyklá a štýlová možnosť bude jednou z foriem v štýle bonsai. Kopírovať malé veľkosti v rovnakom čase.

Prečítajte si viac  LED frost-rezistentná Street Garlands: Vlastnosti a typy

Originál je riešenie na rezanie Ficus vo forme kmeňa. Na prvý pohľad sa takáto úloha zdá byť ťažké, ale je to dosť jednoduché. Spočiatku je potrebné určiť požadovanú výšku rastliny a potom vypustite hornú obličku. Po rezaní spodných vetiev, ktoré sa nezhodujú do zamýšľaných rozmerov alebo geometrie obrázku. A na konci zosúladiť tvar na bokoch.

Pri použití takéhoto dizajnu na vysokej závode je možné vykonať niekoľko úrovní a nie jeden. Táto možnosť je však vhodná len pre mladé stromy.

Korunný Bush je ďalšou spoločnou formou Ficus. Lush Bush vo váze vždy vyzerá krásne a moderné. Aby ste mu mohli poskytnúť formulár, je potrebné najprv zložiť hornú obličky, potom, čo vetvy začnú rásť a styling. Určuje sa tiež zvýšiť. Keď dĺžka bočných výhonkov dosiahne 10 cm, potrebujú tiež orezať. V budúcnosti musia byť pobočky pravidelne znížiť na udržanie formulára.

Z melligentných odrôd môže byť vytvorená nielen určitý tvar, ale skutočná socha. Môže to byť vták alebo zviera. Ak to chcete urobiť, najprv je potrebné dosiahnuť ako nádhernú korunu, ako je to možné obriezkou zbytočných výhonkov. V prvom rade ide o vetvy rastúce vnútri. Musíte opustiť len výhonky nasmerované na stranách a hore. Urobí cenovú pobočku, ktorá pomôže uľahčiť vytvorenie potrebných obrysov. Pre komplexné tvary sa vyžaduje rám drôtu. Skúsení záhradníci používajú taký spôsob, kedy chcú pridať jedinečnosť do interiéru miestnosti.

V procese dekoratívneho orezávania je dôležité si spomenúť na vek závodu. Mladý prerezávanie Ficus nepoškodzuje a so staršími rastlinami je potrebné starostlivo. Problémové fikúry sú menej flexibilné, takže akákoľvek manipulácia s nimi môžu viesť k zraneniu.

Ak existuje niekoľko fikotov na sklade, potom z ich korún a kmeňov je možné vytvoriť nezvyčajné a zaujímavé kompozície. Najbežnejšou možnosťou je ich transplantácia na jednu veľkú vázu a ďalšie orezávanie koruny dvoch rastlín, ako celok. Kmene môžu byť skrútené vo forme pigtails, pre ktoré sú všetky dolné vetvy odrezať.

Pufu koruny Ficus môže byť zvýšená periodickým rezným horným únikom. V tomto prípade sa laterálne obličky začínajú aktivovať na zariadení. Ak chcete získať maximálny účinok, postup sa vykonáva počas aktívneho obdobia (jar a leto).

Môžete tiež navyše stimulovať rast výhonkov na správnom mieste. Na tento účel sa ihla v hlavnom kufri vykonáva veľkou veľkosťou, ktorá zodpovedá 1/3 priemeru barelu. Je potrebné vytvoriť minimálne 3 otvory, ale únik by sa mal očakávať len z nižšieho. Preto musíte začať od samého závodu. Treba poznamenať, že pri transplantovaní mladého rastliny, formulár koreňov. Takže najdlhšie z nich odstráni, ako väčšina ficus koruny. Ak chcete udržiavať tvar koruny, ktorý potrebujete pravidelne znížiť (1 čas za 2 mesiace).

Prečítajte si viac  Houseplants s červenými kvetmi

Mali by ste však vedieť, že nezvyčajný dekor v hornej časti stromu môže byť formalizovaný a bez orezania. To sa vykonáva zmenou smeru rastu a konsolidácie výhonkov v potrebnej pozícii na chvíľu. Upevňovacie zariadenia môžu byť iné. Jediným kritériom je ich mäkkosť. Svorky by nemali rušiť integritu ficus kôry. So správnym prístupom je táto metóda najmenej traumatická pre rastlinu.

Po postupe

Po orezaní na Ficus prichádza obdobie, počas ktorého by sa malo prispôsobiť prijatým zmenám. Je potrebné vytvoriť určité podmienky, aby sa kvet rástla rýchlejšie a stúpali:

 • Sledujte Zem v hrnci;
 • Voda s malým množstvom vody, ale neustále;
 • Po 3-4 týždňoch je potrebné kŕmiť Ficus;
 • nie je transplantácia skôr ako 2 týždne po orezaní.

  Keď sa proces starostlivosti vykonáva v súlade so všetkými vyššie uvedenými pravidlami, rastlina vyzerá krásne a svieža.

  Vzhľad, nemôžete ani hádať, že niečo urobilo niečo s Ficusom. V skutočnosti je to dosť slabé a nevhodné manipuláciu sa dá ľahko dostať zle. Na normalizáciu jeho stavu je potrebné:

  • Nesprasiate listy nejakú dobu;
  • Nenechávajte zariadenie v zime (keď je teplota pod miestnosťou);
  • zabrániť prebytočnej vlhkosti v hrnci;
  • výdavky.

   Treba tiež pripomenúť, že ihneď po ukončení konania je rastlina lepšie umiestniť na tmaviacom mieste. Ficus, takže bude jednoduchšie prispôsobiť sa. Nevkladajte Ficus v oslabenom stave pevne na iné farby. To môže spôsobiť vzhľad rôznych škodcov.

   Ak sa ešte nepodarilo vyhnúť, že Ficus je potrebné liečiť čo najskôr. Najbežnejší parazit žijúci na tejto závode je považovaný za web tick. On, rovnako ako väčšina ostatných nebezpečných hmyzov, sa objavuje s veľkou bunkovanosťou vás s kvetmi a zhoršenými hygienickými normami.

   Vzhľad Tick je výrazne nielen na bielom webe, ale aj na malých hnedých alebo sivých miestach na lístie. Tento hmyz miluje suchý vzduch a teplý. Preto na ošetrenie, musíte rýchlo zvýšiť vlhkosť, striekanie ficus listy niekoľkokrát denne. Nebráni ich obvyklej mydlovej. A keď jednoduché metódy nepomôžu, môžete zvládnuť insekticíd Ficus.

   Na získanie maximálneho účinku môže byť rastlina na chvíľu potiahnutá bunkovým balíkom.

   Je však lepšie zabrániť chorobe, vykonávať správnu starostlivosť ako potom na liečbu. Potom nádherná koruna Ficus poteší majiteľov a hostí domu na dlhú dobu.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: