Ako rásť fialových odrôd „Rs-viscount“?

Senpolia, nazývaný mnoho fialových, je veľmi obľúbená domáca závod. Farebná trieda Satpolia „RS-VISCUNT“ rastie perfektne na systéme Windows a v kontajneroch s umelým zdrojom svetla. Avšak, aby sa Uzambar Fiopet poteší po celý rok, je potrebné zabezpečiť náležitú starostlivosť.

Popis

Grade „Rs-VisCount“ demonštruje hlavné polosvetové kvety vo forme hviezd. Na okraji lístkov je biele dvere, ktoré dávajú špeciálne kúzlo. V priemere sa každý z nich dosahuje šesť centimetrov. V období aktívneho kvitnutia je na kríku vytvorený veľký klobúk, ktorý pokrýva rozety listov.

Táto nádherná výstava má tmavo zelené prešívané listy. Pri zachovaní vo veľmi horúcich podmienkach zmiznú rezačky. Keď sa stane chladičom, znova sa zobrazí. Kvety sú spokojní so svojou krásou až ôsmimi týždňami. Pri vykládke listu, prvý kvet nastane za rok. Niekedy sa farba môže zmeniť s modrou na bielom s modrou hranicou.

Pristátie a starostlivosť

Fialky sa cítia skvele na východnom, juhovýchodnom alebo čiastočnom tieňovaní južného okna. Ak chcete získať len hrubé zelené, môžete dať kontajner s kvetinou na severnej strane.

Najlepšie je kúpiť malé hlinené kontajnery alebo plastové hrnce na pristátie. Kapacity musia byť s otvormi v spodnej časti, aby ste mohli organizovať vysoko kvalitné drenáž. Rastúca kvetina stojaca v špongiovej, dobre odvodnenej pôde. Ak je pôda pripravená na vlastnú päsť, potom kombinácia dvoch častí rašelinového machu, 1/2 perlitov alebo vermikulitov a 1/2 dielu piesku je dokonalá. Pre odvodnenie môžete použiť drevené uhlie.

Fialky by mali byť v mokrej pôde, Ale pôda by nikdy nemala byť surová. Pri použití neplánovaných hlinených hrncov stojí za to urobiť „golier“ hliníkovej fólie okolo okraja. Tým sa zabráni spaľovaniu stoniek a listov, pretože taká kapacita absorbuje a akumuluje škodlivé soli.

Konštantná teplota v miestnosti by mala byť od 18 do 24 stupňov. Počas chladných mesiacov, keď je vykurovanie aktívne funguje, je potrebné poskytnúť ďalšiu vlhkosť nastavením malých misiek s vodou v blízkosti rastlín. Môžete tiež dať fialku do plytkej zásobníka naplnenej jemnými kamienkami a vodou.

Je potrebná opísaná rastlina Od 12 do 15 hodín rozptýleného svetla denne. Priamo slnečné lúče môžu zanechať popáleniny na lístie. Ak nie je možné poskytnúť dobré prirodzené osvetlenie, môžete dať lampy denného svetla alebo žiarivky.

Svetlo ovplyvňuje kvitnutie. Lopaty s tmavým zeleným lístím zvyčajne potrebujú intenzívnejšie osvetlenie ako kópie s bledými listami. Nádoba sa vyžaduje, aby sa pravidelne obrátil na okno s rôznymi stranami, takže kvet je rovnomerne vyvíjajúci, dostať svetlo.

Dajte fialky do niekoľkých centimetrov zo skla, pretože listy by sa nemali dotknúť.

Fialky sú nenáročné na tvrdosť vody. Jediná podmienka – mala by byť teplá a odhadovaná do 48 hodín. Profesionáli radia, aby mohli používať topenia snehu, dážď alebo dokonca vodu z studne, ak existuje takáto príležitosť. Nemôžete striekať vodu na listy, pretože kvapky spôsobujú nielen spaľovanie pod vplyvom slnečného svetla, ale aj dôvodom vzhľadu mnohých hubových ochorení.

Správne zavlažovanie je dôležitým aspektom pestovania fialovej. Môže sa vykonávať pomocou metódy WICK. Organizovať takýto systém. Stačí ponoriť jeden koniec knôtu vo vode a druhý v zemi. Koreňový systém bude trvať presne toľko vody ako kvet. Aspekt, Raz každé tri týždne bude musieť stále.

Veľa problémov môže byť spôsobené nadmerným zavlažovaním, je lepšie znížiť zem. Zvlhčuje pôdu, len keď sa povrch pôdy vysuší.

Stojí za to pamätať, že plastové hrnce držia vlhkosť dlhšie ako ílu.

Podkord

Zníženie kvitnutia a bledo listy Farba ukazujú, že kvet nedostáva dostatočný počet vitamínov a minerálov. Je lepšie použiť tekuté a suché hotové vyvážené zmesi, ktoré sú určené pre fialky. Práve preto, že táto kvetinatuje častejšie, je kŕmené slabým riešením. Uistite sa, že robíte hnojivá v celom rastúcom sezóne, pre čas dlhodobého spánku stojí za to prestať kŕmiť fialku.

Pred vytvorením krmiva, ak je suchý, za tri hodiny sa pôda vyliala. Ak sa hnojivo predáva v tekutej forme, potom môžete „kŕmiť“ kvetinu spolu s zavlažovaním.

Najlepšie hnojivá pre fialky – vysoké fosforové zlúčeniny.

Reprodukcia

Violet sa môže vynásobiť koreňovými listami vo vode. Môžete ich tiež dať do Moss Sphagnum. Proces zahŕňa niekoľko stupňov.

 • V prvej fáze je potrebné odrezať list. Použite ostrý nôž alebo žiletka. Nástroj nevyhnutne potrebujú na predbežné úmyselné. Stojí za to čakať, keď sa havarijné miesto uzdraví (dva alebo tri hodiny) predtým, ako ho ponorí do živného média.
 • Ak sa použije voda, stonka sa vloží do malej dosky na polovicu acetimetra. V nádobe by mala byť voda (1 centimeter) a niekoľko kusov dreveného uhlia na dne. Môžete pridať aktivátor zvýšenia.
 • Aby sa listy stáli na mieste, nad nádobou umiestnila kus hliníkovej fólie, v ktorej sú otvory zatlačené. V nich a stonky sú vložené.
 • Počas niekoľkých týždňov sa korene začnú objavovať.
 • Listy sa prenesú do zeme pre ďalšie zakorenenie, keď bude dĺžka koreňov 3 mm.
 • Nájdite miesto pre ďalšiu kultiváciu (kde je dostatočne teplý, je tu veľa svetla, požadovaný parameter vlhkosti je nainštalovaný).
 • Odrezky začínajú root.
 • Postupom času sa hrniec zmení na viac.

Fáza rozšírenia fialového stavu plnohodnotného kvetu trvá niekoľko mesiacov. V ideálnych podmienkach môžete dostať kvitnúce rastliny z listov za asi šesť mesiacov.

Tipy pre špecialistov

 • So správnym prístupom je rastlina veľmi jednoduchá. Hlavnou vecou je spracovať umiestnenie rezného roztoku s roztokom aktívneho uhlia, ktorý zabráni prenikaniu húb.
 • Je nemožné umožniť bakteriálnu kontamináciu kvetu, ktorá pochádza z prílišnej vlhkosti.
 • Ak chcete, aby fialový kvet po celý rok, je potrebné poskytnúť jej umelé osvetlenie 16 hodín denne.
 • Z hmyzu umožňujú zbaviť sa alkoholových a mydlových riešení, odvar z cibuľovej šupky.
 • Fungicídy – najlepší nástroj v boji proti hubovým infekciám.

O tom, ako správne vodu fialku správne, môžete sa dozvedieť viac.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: