Ako sa starať o indoor fialové v zime?

Senpolia, ktorá je oveľa častejšie označovaná ako vnútorná fialová, je jednou z najobľúbenejších rastlín na dizajn byt. Avšak, aby sa potešilo počas celého roka, je potrebné poskytnúť jej ďalšie odchodové činnosti na stresujúce zimné obdobie. Ak nemyslíte na túto otázku, potom Senpoly môže dokonca stratiť.

Ako sa starať o indoor fialové v zime?

Optimálna teplota

Izba Violet nemôže zostať v zime na lodžive, najmä ak nie je dodatočne izolovaný. Optimálna teplota je v hraniciach od 18 do 24 stupňov Celzia. Okrem toho je čas od času dôležitý do vzduchu miestnosti, pretože kvet reaguje zle na stagnujúci vzduch.

Ak je Senpolia vyblednutý, potom, s najväčšou pravdepodobnosťou sa ocitla na mieste, kde sa konfrontovali, takže by to malo byť okamžite preskupené.

Zvlášť nebezpečné umiestnenie na systéme Windows, umiestnené nad vykurovacou batériou – v tomto prípade sa chlad z okna kombinuje s teplým dnom.

Ako sa starať o indoor fialové v zime?

Stonky v tomto prípade sú zmrazenie, a spodné vrstvy pôdy suché, takže radiátory budú musieť aspoň zakryť hustou látkou alebo špeciálnym dizajnom. Ak je systém Windows, naopak, je studený, mal by byť pokrytý penovým kusom, hustou vrstvou papiera alebo dokonca drevené fragmenty – to znamená, že akékoľvek materiály, ktoré môžu vytvoriť stojan, ktorý oddeľuje spodok hrnca z povrchu ľadu. Ideálnym riešením bude organizácia špeciálneho regálu alebo regálu, umiestnená v blízkosti okna.

Ako sa starať o indoor fialové v zime?

Je dôležité spomenúť, že nižšia kritická úroveň pre Senpolia je 12 stupňov tepla a horná kritická úroveň – 29 stupňov tepla. Frost Rastliny vedú k popáleniu, hnijúcemu listu a potopenie kvetenstva. Dôsledky prehriatia sa stávajú zožltnutím listov a stoniek, ako aj výskyt chorôb. Kvitnúce fialky v zime je možné len v teplotných hraniciach od 20 do 25 stupňov.

Ako sa starať o indoor fialové v zime?

Úroveň vlhkosti

V zime je obzvlášť dôležité poskytnúť požadovanú úroveň vlhkosti pre Senpolia v dome, pretože suchý vzduch batérií výrazne porušuje obvyklý režim. Optimálny indikátor sa nachádza v hraniciach od 60 do 70%. Okrem toho dáva zmysel pozorovať nasledovne: miesto v blízkosti hrncov kontajnerov s bežnou vodou alebo si kúpte špeciálny vzduch zvlhčovač. Inštalácia kvetov na palete naplnenej neustále navlhčenou hlinkou. Okrem toho, fialky slabo prevodu dopravy a ďalšie prispôsobenie sa novým podmienkam, takže je lepšie sa pokúsiť zlepšiť existujúcu situáciu.

Ako sa starať o indoor fialové v zime?

Svetelný režim

Senpolia reaguje zle na priamy vplyv slnečných lúčov, ktoré prispievajú k vzniku popálenín na jemných letákoch. Preto je najlepšie vytvoriť rozptýlené osvetlenie pre kvety, alebo dokonca ich držať v tieni. Aby sa však uchovávali fialky v zime, je potrebné ich ďalej zdôrazniť, aby sa zabezpečilo požadované trvanie denného svetla.

Rastlina by mala byť vo svetle zakalených chladných mesiacov najmenej desať hodín. Mimochodom, mimochodom sa táto medzera zvyšuje na dvanásť hodín.

Od konca novembra a približne od februára je trvanie svetelného dňa pomerne malý, takže sa vyžaduje organizácia dodatočného osvetlenia. Na parapete nad kvetmi stojí za to umiestniť umelé lampy, ktoré sú aktivované v skorých ranných hodinách a neskoro večer. Všeobecne platí, že je potrebné generovať od 10 do 11 hodín hľadania Senpolia. Vhodné ako obyčajné denné svetlá a špecializovaný fytolamby. Ak svetlo na kvete padá na vrch, ale z určitej strany, potom aspoň raz týždenne, váza by sa mala otáčať na jednotný vývoj všetkých jeho častí. V každom ročnom období je kvetina lepšia na Windowsill Windows hľadá na západ alebo na východ.

Ako sa starať o indoor fialové v zime?

Prevod

V zime doma sa neodporúča transplantovať indoor fialové. Nízka teplota negatívne ovplyvňuje stav zariadenia a jeho ďalší rozvoj. Okrem toho, kvetina v pokoji dostane dodatočný stres schopný zbaviť sa určitého počtu potrebných síl. Výsledkom je, že Senpolia, buď silne oslabuje, alebo bude náchylnejší na choroby a nebude schopný úspešne konfrontovať útoky škodcov.

Výnimka sa uskutočňuje len v prípadoch nebezpečenstva pre rozvoj a existenciu rastliny, napríklad v chorobe alebo s nadmerným zavlažovaním, čo viedlo k posilneniu koreňov. Mimochodom, je prísne zakázané v interiéri s nízkymi teplotmi. V hrnci používanom na transplantáciu sa odporúča pridať fragmenty peny namiesto svorky – tento materiál navyše chráni rastlinu z chladu. Na novom mieste sa Senpolia mierne naleje teplou vodou a je nevyhnutne uzavretá polyetylénom na ochranu pred návrhmi. Mladé kríky sú lepšie presunúť na nové nádrže, čiastočne nahrádzajú podklad a už zrelé fialky na transplantáciu na nové hrnce s úplne novým substrátom. Počas postupu dôkladnú kontrolu koreňového systému a odstránenie zhnitých koreňov.

Ako sa starať o indoor fialové v zime?

Všeobecné odporúčania

V zime, Senpolia začína dobu odpočinku, takže podmienky jeho zmenu obsahu. Procesy prechádzajú oveľa pomalšie, zdroje potrebujú menej a v dôsledku toho sa stane zjednodušení. Napríklad časté zavlažovanie fialkov v chladných mesiacoch je dokonca škodlivé. Vzhľadom k tomu, rastlina stonky zbierajú oveľa menšie množstvo vlhkosti, zvyšky sa skladujú v pôde a vedú k vzniku rotačných procesov. Preto napríklad v decembri dostane rastlina na jednu zavlažovanie za sedem dní na teplú kvapalinu.

Niektorí záhradníci vo všeobecnosti odmietajú ožarovať a prejsť na striekanie, vykonávané raz týždenne.

Ako sa starať o indoor fialové v zime?

Ak je to možné, stojí za to používať teplú a šumivé kvapaliny alebo dodatočne balenie kontajnerov. Všeobecne platí, že obyčajná voda z kohútika neovplyvňuje fialové veľmi dobre, vďaka svojej špecifickej kompozícii, takže aspoň raz mesačne by mal kvet zavlažovať s varenou vodou, do ktorej sa pridáva niekoľko kryštálov kyseliny citrónovej tekutina predstavuje približne päť kusov. Alternatívne, v tom istom liter, môžete chovať lyžičku octu. Kvapalina sa naleje s tenkou tyčinkou na okraj vázy. Je dôležité zabezpečiť, aby kvapky nespadali do listov alebo z hľadiska rastu. Určite to vyhovuje nižšej aj knovej metóde.

Ako sa starať o indoor fialové v zime?

Určité poškodenie môžu tiež použiť nadbytočné kŕmenie. Mierne, však poškodiť – užitočné látky by sa mali vykonávať každé štyri týždne a zníženie dávky a frekvencie, aby sa začalo niekde v októbri. V každom prípade by sa mal ďalej monitorovať stav zariadenia. Ak sa Senpolia cíti zle, potom, s najväčšou pravdepodobnosťou, vizuálne príznaky sa nebudú robiť čakať – listy, kvety alebo trupu akýmkoľvek spôsobom byť modifikovaný. Mimochodom, vyblednuté listy by mali byť okamžite odstránené. Ak sa to nerobí, závod začne strácať silu a zdroje na to, čo nepodlieha obnovy.

V prípade, že Senpolia stále zostáva na parapete, a schopnosť presunúť ho na iné miesto chýba, sklo je dodatočne izolované s použitím peny alebo tepelného izolačného materiálu, ktorý sa nachádza medzi oknom a hrncom a kvetinou. Jeden alebo dvakrát mesačne, fialové listy musia byť utierané mäkkou handričkou navlhčenou v teplom mydlovému roztoku. Takáto liečba môže chrániť fialové útoky kliešťov a iných hmyzov, naklonených, aby sa objavili niekde vo februári – začiatkom marca. Počas tohto obdobia sa imunita kvetu na nule, a on nebude schopný vyrovnať sa s škodcami.

Ako sa starať o indoor fialové v zime?

Ak chcete, aby sa rastlina kvitnú v zime, bude musieť poskytnúť niekoľko podmienok. Okrem optimálnej teploty je potrebné vytvoriť svetelný deň minimálnej dĺžky od dvanástich na trinásť hodín, ako aj zabezpečiť, aby osvetlenie bolo rozptýlené. Samozrejme, absencia návrhov. Balenie Violet by malo byť pravidelne, aby sa hlinená prichádza celú dobu udržiavanú v mokrom, ale nie vlhkom stave, a tiež nezabudnutie na udržanie požadovanej úrovne vlhkosti.

Ako sa starať o indoor fialové v zime?

Kvety fialové len vtedy, ak ste navyše chránené pred vplyvom škodcov: výlety, určité typy kliešťov a mierne cherwell. Je to najjednoduchší spôsob, zaobchádzanie s kvetinou so slabým riešením mangánu.

Vedľa kontajnerov dobrého nápadu vytvorí kontajner s mokrou hlinkou.

Materiál bude schopný ticho a postupne zvyšovať obsah vlhkosti v miestnosti, čo má priaznivý vplyv na rozvoj Senpolia. Ak sa fialová vyhodí bezprostredne pred začiatkom zimnej sezóny, je lepšie rýchlo transplandovať a dať príležitosť prestavať na pobyt sám.

Ako sa starať o indoor fialové v zime?

Senpolya Reprodukcia v zime je považovaná za zlé riešenie, pretože je vždy vyvodený s dodatočným stresom. Avšak, keď je v súlade so všetkými pravidlami pestovania a starostlivosti, môžete sa pokúsiť dosť úspešne pestovať nový výhonok. Reprodukcia sa vykonáva pomocou odrezkov, semien alebo koreňovacích listov v pôde. Používanie rezov je vhodné pre štartovanie záhradníkov, pretože táto metóda je považovaná za najjednoduchšie. Zelené a silné listy odrezáva materskú rastlinu a umiestni sa do vody. Ďalej by mal byť výhonok presunutý do dobre zahrievanej miestnosti, eliminovať návrhy a poskytnúť pravidelné polevy. Akonáhle prvé korene zahriať list na špičke, môže sa presunúť do pôdy.

Ako sa starať o indoor fialové v zime?

Nie je ťažšie zakoreniť listy v pôde. Spôsob je podobný predchádzajúcemu, iba zakorenenie dochádza okamžite v pôde pripravenej správne. Správne zavlažovanie takejto striekania.

Reprodukcia semien je pomerne časovo náročná, takže táto metóda aplikuje len kvalifikovanými odborníkmi vykonávanými výberom nových odrôd.

Najčastejšie zimné ochorenia fialkov sa nazývajú Phytofluoróza a rosa. Phytoofluoróza sa stáva výsledkom nadmerného zvlhčovania pôdy, v dôsledku čoho sa letáky začnú držať a fad. V takejto situácii, prvá vec, ktorú treba odstrániť choré časti fialového, a po úprave zavlažovacieho systému a dezinfekciu hrnca. Nafúknuté rosy vzniká v chladných podmienkach a nedostatok vetrania. Niektoré špeciálne opatrenia v tomto prípade nebudú potrebovať – ​​len transplantáciu kvetu v hrnci s novou pôdou a opäť upravujú existujúce podmienky.

Ako sa starať o indoor fialové v zime?

O tom, ako sa starať o indoor fialové v zime, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár