Ako si vybrať hrniec pre ZACHULKUS?

Zamikaluskaka je jedným z najobľúbenejších izieb. Bol vybraný mnohými kvetinami kvôli jasným zeleným lístom a masívnym stonkom. Ale pre dobrý rast a vzhľad dolára stromu, je potrebná starostlivá starostlivosť, vhodná pôda, včasné zavlažovanie, osvetlenie, ako aj správne zvolený hrniec.

Ako si vybrať hrniec pre ZACHULKUS?

Ako si vybrať hrniec pre ZACHULKUS?

Vlastnosti starostlivosti

Táto nenáročný závod si vyžaduje dobrú starostlivosť. Ak nie ste v súlade s nasledujúcimi funkciami starostlivosti, kvet môže byť chorý alebo zahĺbiť:

 • Osvetlenie by nemalo byť svetlé, ale tieň dolára stromu nemá rád, preto je kvetina najlepšie niesť polovicu;
 • Aby rastlina rovnomerne produkuje nové výhonky, musí sa neustále otáčať so zdrojom svetla, najmä v jarných a letných obdobiach;
 • Zavlažovanie Zamikakakus je potrebné zhora; Nie je potrebné vyplniť rastlinu, pretože nerobí prebytok vlhkosti;

Ako si vybrať hrniec pre ZACHULKUS?

Ako si vybrať hrniec pre ZACHULKUS?

 • Sprej Bush – Aby sa zachovala krásna, jasná zelená časť, je dôležité zachovať vysokú vlhkosť;
 • Feat kvetina v zime a pružine, použite univerzálne hnojivo pre sukulenty – dávkovanie sa musí znížiť o 2 krát;
 • Len vtedy, keď sa rastlina stáva úzko v starej kapacite;
 • Vyberte si kapacitu pre transplantáciu dolára;
 • Ak sa Bush rozrástol zle, potom úhľadne rozdeľte hľuzy tak, aby nedošlo k poškodeniu koreňového systému.

Ako si vybrať hrniec pre ZACHULKUS?

Ako si vybrať hrniec pre ZACHULKUS?

Veľkosť

Pri výbere hrnčiarskeho hrnca pre zamikalku, musíte sa riadiť niekoľkými pravidlami.

 • Pri transplantovaní by mala byť kapacita o niečo väčšia ako predchádzajúci hrniec bol. Ak bol kvet transplantovaný do príliš veľkej vázy, potom bude výsledok slúžiť ako nedostatok rastu pozemnej časti, až kým sa koreňový systém nerozbije na celý hrniec.
 • Hlboká hrnca tiež nemusí vybrať, pretože v ňom je namontovaná viac pôdy, než je zariadenie potrebné. Okrem toho trvá vyššia voda, aby sa vrhla pôdu, ktorá môže spôsobiť záver koreňového systému a navíjanie.
 • Zohľadniť veľkosť závodu. Ak sa ZAMAKUSUSUSKUS s masívnymi kmeňami, ktoré sú hrubé, je lepšie získať hrniec širšieho. Dospelé rastliny sú dobre vyvinutý koreňový systém a hľuzy majú zvyčajne veľké veľkosti. Mladé rastliny majú tenké s malými hľuzami a slabo vyvinutým rizómom. Pre takú kvetinu je lepšie zvoliť 1-2 cm vázu 1-2 cm. Priemer predchádzajúceho kontajnera je širší.
 • Vyberte si hrniec tak, aby bol namontovaný, okrem koreňového systému a pôdy, clamzite; Kontajner by nemal byť príliš nízky a široký.

Ako si vybrať hrniec pre ZACHULKUS?

Ako si vybrať hrniec pre ZACHULKUS?

Formulár

Stojí za to zaplatiť potrebnú pozornosť výberu tvaru zóny výsadby Zamioculkas, Dodržiavanie týchto odporúčaní:

 • Rastlina nemôže byť vysadená do nádrže s úzkou jazdením, pretože korene rastliny sú intenzívne vyrastajú, a úzky krk vázy sa sťažuje na ďalšiu transplantáciu;
 • Vynikajúca možnosť pre ZAMAKULOKAS bude voľbou s nízkym hrncom;
 • Výhodne získava nádobu, v ktorej sa spodná časť už nachádza, ktorá je spojená s rastom závodu spálne.

Ako si vybrať hrniec pre ZACHULKUS?

Ako si vybrať hrniec pre ZACHULKUS?

Potrebný model

Nájsť správny modelový hrniec, Stojí za to položiť niekoľko pravidiel.

 • Je dôležité nezabudnúť, že drenážne otvory by mali byť v kontajneri pre rastlinu. Prostredníctvom nich odstráni prebytočnú vlhkosť. Otvory na dne nádrže by mali byť veľa. Aby bola rastlina konzumovať požadovanú hladinu vody, je potrebné vyhnúť sa stagnácii tekutiny v hrnci. Aby to urobilo, je najlepšie si vybrať vázu, v spodnej časti, ktorá bude veľké otvory.
 • Materiálový hrniec môže byť aj plastový a íl. Je potrebné pripomenúť, že poškodené plastové výrobky produkujú škodlivé látky, ktoré môžu nepriaznivo ovplyvniť rast a zdravie rastliny. S ílovou nádobou je transplantácia ťažšia, pretože je ťažké dostať kvet z hrnca, najmä neskúsených kvetov, často je poškodený koreňový systém.

Rozdiel medzi plastovou nádobou je, že môže byť rezaný, aby sa dostali korene celomerom.

Ako si vybrať hrniec pre ZACHULKUS?

Ako si vybrať hrniec pre ZACHULKUS?

 • Odmietnuť získavať sklenený hrniec pre zamiikalku. V takejto kapacite pôdy na dlhú dobu ušetrí vlhkosť. Nezabudnite, že priaznivý stav pre rast a vývoj tejto rastliny je suchá, dobre vetraná pôda. V opačnom prípade sa kvôli nadmernej vlhkosti môžu korene podrobiť chorobe a hnilobeniu, čo vedie k smrti rastliny.
 • Existujú hrnce z rašeliny a kokosových vlákien. Výhodou takýchto modelov je, že pôda je dobre vetraná a vlhkosť nie je miešaná, čo vedie k sušeniu pôdy. Zamikalkus je ťažké prechádzať nielen mokrej pôdy, ale aj sucho, čo je jeho paradoxné funkcie.

Ako si vybrať hrniec pre ZACHULKUS?

Ako si vybrať hrniec pre ZACHULKUS?

Tipy na transplantáciu

Po nadobudnutí Zamikalku, nie je potrebné ju transplantovať v prvých dvoch týždňoch, pretože rastlina potrebuje prispôsobenie. V opačnom prípade kvet bude zažiť dvojitý stres vo forme aklimatizácie a transplantácie, čo môže mať za následok jeho smrť. Kvôli pomalého rastu, dolárový strom nevyžaduje častý transplantát. Mladá rastlina môže byť transplantovaná 1 čas za dva roky a dospelí 1 čas za päť rokov. Najlepšie zo všetkých týchto postupov kvetina toleruje v zime a na jar.

Aby ste pochopili, či na transplantáciu Zamikakakus, musíte vyhodnotiť plnenie starých hrncových koreňov. Ak rastlina na výstupe z nádrže naplnila celý priestor, je najlepšie znížiť plastový hrniec, aby nebola zraniť korene, alebo použiť spôsob, ako otupením kvetu z nádoby.

Je dôležité si vybrať pravý dôvod. Malo by byť voľné, aby sa kvapalina ľahko preháňala. Pre dolárový strom vhodný pre sukulenty.

Ako si vybrať hrniec pre ZACHULKUS?

Ako si vybrať hrniec pre ZACHULKUS?

Povinná podmienka pre prevenciu root otáčania je hlinka. Zlepšuje drenážnu funkciu pôdy a tiež dokonale riadi. Po transplantácii nie je potrebné navlhčiť pôdu. Začať, je lepšie si zvyknúť na rastlinu do novej pôdy, a potom môžete vodu a sprejovať kvet na obvyklej schéme.

Správne zvolený hrniec pre Zamiikalkus a včasnú transplantáciu – to je kľúčom k zdravému a krásnemu zariadeniu, ktoré vás poteší kedykoľvek v roku.

Ako si vybrať hrniec pre ZACHULKUS?

Ako si vybrať hrniec pre ZACHULKUS?

O tom, ako transplantovať ZAMAKULKUS, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár