Ako si vyrobiť sviečky s vlastnými rukami doma?

Dnes sa stal módnym stráviť romantické večery pre sviečky. Konfiguruje pozitívne a robí naše životy oveľa krajšie. Avšak ceny za takéto vyhľadávané tovaru v obchodoch „uhryznutie“, a niekedy to niekedy je, takže chcete, aby sa váš večer nezvyčajný a dal ho blízkemu osobe. Nenechajte sa rozrušiť! Môžete jednoducho robiť sviečky s vlastnými rukami.

Čo potrebuješ?

Ľudia budú vždy kupovať sviečky, aby ozdobili svoj život. Ich teplé spaľovanie robí okolitú atmosféru romantické. Vytvorenie sviečok nevyžaduje špeciálne školenie. Možno niekto bude potrebovať informácie o ich výrobe na osobné účely, a niekto bude premeniť jednoduchý hobby na podnikanie. Začnite Príprava na výrobu sviečok sleduje ochranu oblečenia so špeciálnou zásterou, aby ju voskovala.

Potom musíte pokračovať v otázkach v organizácii pracovnej plochy. Musí byť tiež chránený pred znečistením, takže je lepšie ho uložiť. Ak chcete začať, môžete si vziať noviny. Ak je toto povolanie tlačí a ďalej, potom si kúpte si silikónový koberec (tučné kvapky sa ľahko odišli). Ďalej budeme študovať materiály, ktoré budete potrebovať:

 • vosk alebo parafín;
 • Špeciálne vlákno pre Phystyl;
 • nádrž na vodu;
 • Pižmo na tavenie vosku;
 • Akékoľvek tvary na výplň (sklo, plastové a t. D.);
 • Držanie palice na hmotnosť knôtu.

Vosk

Sviečky sú vyrobené z hélia, parafínu a vosku (tento druh najprijateľnejších). Vosk je iný.

Jeden z najznámejších – vosk z sójových bôbov. Toto je prírodný produkt, tak šetrný k životnému prostrediu.

Pri horení, vosk tohto druhu nedáva. A emisie do vzduchu sú netoxické pre deti a dospelých.

Roztopí sa, keď teplota dosiahne viac ako 75 stupňov. Nie je to stojí za zdvíhanie vyššie, inak budete pokaziť produkt.

Druhá možnosť vosku – Palm. Roztopí sa pri teplotách nad 60 stupňami.

V procese matosti je tento produkt kryštalizovaný a tvorí vzor podobný zimným oknám.

Takže si pevný kontajner na výrobu sviečok. V mäkkej nádobe tento efekt nebude fungovať. Okrem, Sviečky „Palm“ majú svoju vlastnú jedinečnosť. Takže nemôžu byť zdobenie.

Najznámejšie sú sviečky z včelieho vosku. Tento produkt je užitočný pre ľudské telo, pretože má špeciálne vlastnosti a zápach. Takáto látka sa musí čistiť nečistotami a potom. Včelí vosk sa môže roztaviť a odlievať z neho rôzne formy sviečok.

Knôt

Pre jeho výrobu sa umelé materiály nehodia. Základom by mal byť bavlna alebo iný prírodný materiál, inak vaše sviečky prasknú a dym. Pre lepšie horenie musí byť PHYTYL vybavený zosilneným drôtom.

Treba mať na pamäti, že hrúbka sviečok musí byť úmerná hrúbke phystyl.

Veľmi tenká niť v hustom sviečke bude okamžite horieť, a nebudete vidieť oheň. Hrubé vlákno v tenkej sviečke ju veľmi rýchlo spáli. Ak chcete správne vybrať hrúbku knôtu, musíte sledovať nasledujúce parametre.

 • Ak sa priemer sviečky začína od 8 cm, potom si najhorší závit. V tomto prípade by tkanie malo zahŕňať viac ako 22 priadzí.
 • Ak je priemer menší, potom by mal knôt pozostávať z 13 alebo dokonca 20 vlákien.
 • Zostávajúce tenké sviečky môžu horieť s knotom, ktorý sa skladá z 8-10 priadzí.

  Všimnite si však, že všetky poznatky prichádzajú počas praxe a porovnajú hrúbku závitu a priemer sviečky nebude schopný. Na to potrebujete problémový zážitok. Pre voskovú sviečku sa berie dosť hrubé vlákno s voľným, ako keby absorboval povrch. Vosková látka. Takže sviečka nefajčí, musí sa trochu absorbovať do knôtu.

  Tí, ktorí chcú vážne robiť výrobu sviečok, musíte si vybrať spôsob získania materiálu. Napríklad, Fitil je možné zakúpiť vo veľkom množstve v obchode pre ihličkové, ale nájdete dodávateľov cez internet. Budú predávať knôt, ktorý už bol spracovaný vopred s voskom alebo parafínom. Je potrebné vziať do úvahy, že fytily sú skrútené, len prútené a tkané mopické.

  Aspekt, Ak si kúpite všetky komponenty, nedá to veľké zisky. Ak chcete vytvoriť malý podnik, mali by ste sa naučiť. Neexistujú žiadne hranice fantázie. Najjednoduchší spôsob je vziať si tenkú bavlnenú vlákno a otočiť ho sám. Fitil dostane hrúbku, ktorú potrebujete. Niektoré použitie na výrobu obyčajného obväzu PHYTYL. Je už vopred všetky vlákna sú skrútené. Zostane len vybrať si hrúbku a prispôsobiť sa.

  Ready Fitil je potrebný na ponorenie do horúceho vosku (parafín) a stlačiť prstami. Dajte základňu na rovný povrch, kým sa vosk úplne zmrazí (asi 10 minút). Takýto manéver impregnuje vlákno takmer s veľmi základom, a zbavíte sa vzduchu, ktorý môže zostať vo vnútri.

  POZNÁMKA: Vlákno musí byť impregnované, a nenechať ujsť vyššie. V opačnom prípade budú vaše sviečky veľmi rýchlo spaľovať.

  Formuláre

  Neexistujú žiadne obmedzenia tejto otázky. To všetko závisí od vašich túžob. Najprv môžete, aby ste zostali balíčky foriem z opilých jogurtov, a môžete použiť poháre z-pod tamptonovými tyčinkami vo forme srdca alebo kruhového (oválneho) formy. Použite všetko spadnuté po ruke. No, tí, ktorí sa už začali vážne zapojiť sa do výroby sviečok, sú vždy pri hľadaní originálnych riešení.

  Najlepšia cesta vonku je nákup hotových foriem.

  Všetky možnosti majú svoje výhody a nevýhody. Užívajte napríklad polykarbonátové formy. Sú transparentné a pohodlné, ale nie príliš trvanlivé. Ich životnosť je asi 5 rokov. Tam sú plastové formy. Z týchto, hotové sviečky sú sotva odstránené, rovnako ako oni nemajú potrebnú transparentnosť. Formy mäkkého plastu (používa sa na výrobu mydla) sa zvýšia na výrobu mini sviečok.

  Tam sú formy výroby dovážaných plastov (spravidla, sú veľmi veľké). Takéto formy sú najviac trvanlivé a prispôsobené teplotám nad 200 stupňami. Kovové formy sú považované za najvhodnejšie: hliník, oceľ. Sviečky sa získavajú hladké a hladké. Táto možnosť však nie je vhodná z dôvodu jednoduchosti formulárov. Okrem toho je kov veľmi vyhrievaný a ťažko spolupracovať s ním.

  Mnohí výrobcovia používajú formy silikónového cesta. Sú pohodlné, dobre odolajúce teploty. Mínus je stručnosť.

  Urobte si silikónový tvar. Môžete si kúpiť materiál v špecializovaných predajniach alebo cez internet. Táto látka sa skladá z základov a tužidla. Sú zmiešané, spoliehajú sa na návod na použitie. V tomto prípade sa získa komponent, z ktorej môžete vytvoriť svoj vlastný originálny formulár pod budúcou sviečkou vo forme hračky, sirotinová vetva a t. D.

  Ďalší materiál, ktorý vám umožní preukázať originalitu je omietka. Z neho môžete vystrihnúť akýkoľvek tvar pod sviečkou. Niektorí remeselníci stále jednoduchšie používajú formuláre, ktoré sú vždy po ruke. Vezmite si napríklad obyčajné čajové poháre. V nich sú sviečky veľmi atraktívne. Vhodné pre prácu a jednoduché vaječné škrupiny.

  Výstup jeden: V otázke voľby je potrebné ukázať zmesi, a potom sa všetko objaví.

  Tanier na topenie

  Malo by byť dobre vykonané teplé a ľahko sa čistia z zvyškov tavenia. Pre začiatočníkov sviečky, najjednoduchší spôsob, ako vziať plechovky. Aj keď sa niečo pokazí, ste bohužiaľ hodiť do šrotu. Okrem, Tento kontajner je ľahký, aby sa vriaca voda hrnca.

  Ale v tejto verzii je mínus.

  Keď sa plech vyhrieva, je ťažké ho dostať z varných hrncov.

  Okrem toho sa tento proces stáva nebezpečným kvôli ohrozeniu. Ak chcete vyriešiť problém, použite malý trik. Zavolajte vriacu banku s obyčajnými kliešťami alebo z neho urobte rukoväť z hliníkového drôtu. Pre tavenie, môžete použiť starý kastról alebo úzky vedro s nosom (Vhodné pre pretečenie látky).

  Ak chcete nájsť vhodnú možnosť jedál, postupujte podľa nasledujúcich odporúčaní:

  • Jedlá by mali byť dostatočne objemné, pretože vosk počas zahrievania sa výrazne zvýši v hmote;
  • Kapacita je lepšie prevziať z hliníka, nereaguje a neovplyvňuje farbu budúceho produktu.

   Ďalšie odporúčania sú spoločné a pomôžu vám zabezpečiť prácu.

   1. V žiadnom prípade nemôžete roztaviť vosk na otvorenom ohni, inak sa zapáli. Tento produkt nemôžete roztaviť a v mikrovlnnej rúre. V nej sa vosk určite rozsvieti.
   2. Keď sa vosk topí, musí byť opečiatkovaný silikónovým čepeľou.
   3. Čím menšie sa vosky budú, tým rýchlejšie sa topí.
   4. Zostatky vosku na riadu sa ľahko prane, ak do nej nalejete vodu, pridajte umývanie riadu a dajte si parný kúpeľ. Je ešte ľahšie držať kontajner nad výtok varnej kanvice. Zostáva tiež ľahko odísť zo stenách.

   Arómové oleje

   Takže vaše sviečky pripojené k okolitej atmosfére ešte väčšie romantizmus a dokonca mali terapeutický a sedatívny účinok, pridajte k nim aromatický olej, ktorý sa extrahuje z rastlín. Liečivé vlastnosti kvetov a byliniek ľudia používajú dlhú dobu.

   Aromasy majú priaznivý vplyv na ľudské telo: Pomoc relaxovať, obnoviť si silu a t. D.

   Ak chcete využiť výhodné vlastnosti rastlín, kúpiť aromatické oleje v lekárni a pridajte ich do sviečok, že aróma bude zapojená do spaľovania.

   Zvážte, aké vlastnosti majú samostatné zeleninové komponenty:

   • Geranium má pozitívny vplyv na nervový systém, upokojuje;
   • Grapefruit pomáha obnoviť harmóniu duše a tela;
   • Ilang-Ilang eliminuje hnev a smútok;
   • Bergamot upokojuje;
   • Cedar je schopný obnoviť ľudskú pevnosť;
   • Cinnamon eliminuje neistotu;
   • Zvetoy bude chrániť pred nepriateľmi a nečistým pevnosťou;
   • Wormwood vyčistí váš domov z negativity;
   • Rose priťahuje lásku;
   • Sandál pomôže vyhnúť sa podozrivým riešeniam;
   • Šalvia zvýši úroveň energie;
   • Vetiver vytvorí vnútorný mier a upokojujúc vo vás;
   • Eucalyptus bude zdvojnásobiť zdravie.

    Niektoré tipy:

    • Pridajte aromatický olej do vosku, keď jeho teplota dosiahne 60 stupňov, inak vôňa „popáleniny“ a bude veľmi slabá;
    • Ak chcete získať pôvodnú vôňu, premiešajte niekoľko olejov naraz, jednoducho to nepreháňajte;
    • Použite približne 20 ml oleja o 450 g vosku.

    Ďalšie príslušenstvo

    Aby bol váš produkt dokončený, musí byť doplnený stojanom a dekoráciou. Môže byť vyrobený z obvyklého konzervovania. Rezané vzory, odstrániť nadbytočnú lemovanie a farbu v požadovanej farbe. Mimochodom, Stojan môže byť vyrobený vo forme okrúhleho domu. Falošnú strechu s otvorom v hornej časti (pre výstup spaľovacích výrobkov) a vložte sviečku vo vnútri dizajnu. Keď sviečka svieti, bude to veľmi romantické a krásne.

    Housewives možno odporučiť na piecť stojan vo forme perník. Ukazuje sa na romantické, zaujímavé a jedlé. V malom tekvickom môžete tiež znížiť otvor a vložte tam sviečku. Dobre, ak je kôra zdobená vyrezávaným vzorom.

    A čo bude krásny svietnik vyrobený z pomarančovej kôry! Vyrezávané tropické ovocie sa vždy pozerajú na Vianoce a Nový rok. Candlestick alebo stojan z drevenej kôry bude najlepšia dekorácia sviečok. Ak sa rozhodnete ísť najporupinnejším spôsobom, aby sa hrana z škorice palíc.

    Ako nastane výplň?

    Keď sa chystáte urobiť sviečku s vlastnými rukami, je lepšie vedieť o tomto procese všetky podrobnosti vopred. Doma, vosk sa odporúča roztaviť v nádobe na parnom kúpeli. Pred voskom príde na požadovaný stav, pripravte formulár pre budúcu sviečku. Namažte ho vodou alebo rastlinným olejom. Potom malá časť roztaveného vosku naleje na samé spodok formy. Narovnať svoj knôt a znova naplňte. Je lepšie to urobiť v etapách. Takže si hladký a bez chybnej sviečky. Keď je sviečka úplne naplnená, ochladíme ju pri izbovej teplote.

    Dajte domácu sviečku v mrazničke neodporúča. Po približne 24 hodinách bude sviečka pripravená a môže byť odstránená.

    Ak extrakcia sviečok spôsobuje obtiažnosť, potom sa vytvorte formulár do chladničky niekoľko minút a potom umiestnite pod prúd teplej vody. Sviečka ľahko odstráni. Po vybraní, časť knového kľúča je potrebné orezať a ponechať len 1 cm.

    Technológia farbenia

    Na farbenie sa používajú prírodné a syntetické farbivá. Prírodné výrobky z prírodných zložiek a bylín. Na tento účel sa liečia a získavajú správnym produktom. Syntetické sú vyrobené z chemických prvkov a namaľujte sviečku rovnomerne a rýchlo.

    Syntetický má však svoje nevýhody – to je absencia ekológie a nepríjemného zápachu.

    Tiež farbivá pokrývajú sviečku s tukovou vrstvou. Ak ho nevystrašujete, pridajte ich počas tavenia. Ale ak chcete získať nerovnomernú farbu a dať farbu, potom pridať farbivo do vosku pred vyplnením.

    Nezabudnite, že zatiaľ čo sviečka nechala, jeho farba sa bude zdať nasýtenejšia. Vosk je obdarený jeho prirodzeným odtieňom, takže pri pridávaní farbiva nedostanete presne farbu, ktorá sa očakávalo.

    Stále na farbenie niektoré použitie maliarskych ceruziek. Nerob to. Nečistota obsiahnutá v nich bude zasahovať do horenia sviečok.

    Výroba receptov

    Začiatočníci výrobcov sviečok, ako aj profesionálni majstri sa často uchyľujú na rôzne timesové triedy. Pomáha udržať si novinky a nič zaujímavé. Zvážte niekoľko populárnych receptov výrobcu sviečok, ktoré nespôsobia ťažkosti aj v Newbie.

    Špeciálna aróma a prezentovaný pohľad majú sviečky z kávy.

     Káva sviečka robí krásnu vôňu. Môže byť zdobené pevnými zrnami. Ak chcete vytvoriť sviečku, k vosku sa pridá trochu mletá káva. Káva Sviečky sa považujú za dekoratívne a robia ich na zvláštne príležitosti. Sú „chutné“ a príjemné do očí.

     Krásna vôňa má sviečku s pridaním voňavého mydla. Obľúbený zápach vás bude sprevádzať nielen v kúpeľni, ale aj počas odpočinku. Aby sa taká sviečka, sóda trochu milovaného mydla na strúhanke a pridajte ho do tekutého vosku alebo parafínu. Tak to prezrá sviečku z mydla.

     Masážne sviečky majú špeciálny dopyt.

     Majú špeciálnu arómu, pretože sú vyrobené s pridaním rôznych užitočných komponentov. Masážna sviečka môže byť s bylinkami a so sušenými vnútri. Keď spaľovanie, distribuuje špeciálne príchute, ktoré pomáhajú relaxovať počas masáže.

     Sójové sviečky sú ideálne pre pridanie éterických olejov v nich. Páli veľmi pomaly a dlhé vyžarené rôzne príchute.

     Mimochodom, Soy-Med Candle bude ideálnou možnosťou, ak sa rozhodnete vytvoriť jedinečnú a relaxačnú atmosféru doma.

     OpenWork sviečky sú veľmi originálne. Pre ich výrobu sú papierové vrecká odobraté z mlieka. Sú narezané na polovicu a získajú štvorcové poháre. Sviečka sa v nich vylial. Potom sa na dno a fitty vylial niekoľko roztavených voskov. Ďalej musíte klásť do formy kusu ľadu (až do vrcholu by nemali byť dosť asi 2 cm). Potom nalejte zostávajúci vosk zhora. Keď zmrazenie ľadu urobí svoju prácu a nechajú vyrezávané. Po pripravenosti sa dostaneme von z otvorenej práce, ktorá sa ukázala byť kvôli namontovanom ľade.

     Výzdoba hotových výrobkov

     Dekoratívne sviečky sú nádherným darom pre príbuzných a blízkych. Budú zdôrazniť vašu lásku a oddanosť. Najmä preto, že v nich investujete naše duchovné teplo. Ak sa chystáte prezentovať domáce sviečky ako ďalší dar pre vaše priateľa svadobné alebo mama narodeniny, potom musíte zdobiť svoj neobvyklý darček. A tu voľba závisí od individuálnych preferencií. Decor poskytne darčekovú individualitu a sofistikovanosť. Napríklad sviečky zdobené viacfarebnými stuhami vyzerajú striktne a slávnostne.

     Môžete si vyrobiť vyrezávané vzorky. Aby ste to urobili, budete potrebovať špeciálny nástroj pre drevené vlákno a trochu zručnosti. Sviečky môžu byť vyrobené vo forme vianočného nárazu alebo hračiek.

     Veľmi módna myšlienka vyzdobí dar s Burlap. Ak to chcete urobiť, odrežte veľkosť kusu tkaniny a otočte sviečku. Doplníme dekoráciu s jasnou stuhou. Burlap sa zmestí na použitie v jesennom zložení. Tkanina „sezóna“ sušené jesenné lístie alebo kvety.

     A tam sú krásne detské dekorácie. Sú vyrobené z tenkých obrúskov pre decoupage. Akonáhle sa držte základňu vzorového vzoru vo forme čipky a bude vysušiť, pokrývajú decoupage decoupage lak.

      Dekorácia môže byť odlišná. Napríklad sviečka pripojená k mušle je vhodná pre relaxáciu v blízkosti mora. Morský vánok doplní sviečky zdobené bielymi korálkami vo forme perál odlišnej veľkosti.

      V ďalšom videu sa dozviete, ako urobiť krásne sviečky s vlastnými rukami doma, ktoré majú len parafín, balenie papierových okuliarov, detské voskové kriedy a bavlnená závitová cievka.

      Hodnotiť článok
      ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
      Zdieľať s priateľmi
      Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
      Pridať komentár