Ako si vyrobiť vlastný hrnčiarsky z papierov-mache?

Produkty z Papier Masha milovali veľmi pre jednoduchosť výroby. V závislosti od úrovne zručností môžete vykonať remeslá od najjednoduchšej úrovne, ktorú môžete spojiť s deťmi, keď ste skončili s vysokou zložitosti remesiel, ako sú interiérové ​​položky, kde sú potrebné vážnejšie zručnosti. Dnes budeme hovoriť o tom, ako urobiť tanier s pomocou tejto techniky.

Aký druh techniky?

V Rusku padla technika papiera-masha s ľahkou rukou Petra I. Napriek tomu, že meno je francúzština (že v preklade znamená „roztrhaný papier“), Narodenie Papier-Mâché došlo v Číne, počas času dynastie Han. Potom bol brnenie jednoducho vyrobené, boli mierne, čo umožnili bojovníkom voľne pohybovať počas bitiek, ale aj dobre chránené pred bytmi a dokonca šípkami.

Ďalej, technika Papier-Masha sa stala populárnou v iných krajinách, a na začiatku XVII storočia, francúzsky začal robiť bábiky, ktoré sa stali obrovskou populariou.

Technológia papiera Masha

Existujú tri hlavné spôsoby výroby produktov.

 • Noviny alebo tenký papier Otočí sa na malé kúsky a vrstva na vrstve je menovaná. Každá vrstva je vypustená PVA vložkou alebo hroznom varenou doma. Táto metóda poskytuje hladší povrch výrobku.
 • Hustejší papier pred ochladením sa prebudí v chladnom vode alebo vo vriacej vode, potom mrazené suché, rozdrvené mixérom. Potom sa pridá lepidlo a dobre sa mieša, aby sa získala homogénna hmota s konzistenciou kvapalnej kyslej smotany. Z tejto hmotnosti sa vytvára a ďalšie cvičenie. Stojí za zmienku, že povrch nebude úplne hladký s touto metódou.
 • Táto metóda je vhodná na výrobu nábytku. Tesné lepenkové listy lepené pod tlakom medzi sebou, ako preglejky. Takto vytvorené jednotlivé časti. Ďalej je kompletný dizajn predmetu.

Master Class pre začiatočníkov

Na výrobu dosky s vlastnými rukami budete potrebovať:

 • noviny;
 • PVA lepidlo;
 • kefa;
 • Tanier pre základňu;
 • voda;
 • akrylové farby;
 • Akrylový lak (jednoduchý alebo crochelle).

Potrebujú zlomiť noviny na malé kúsky. Čím menšie budú, tým väčší je povrch. To je obzvlášť dôležité, keď je základom bizarnej formy, alebo existuje konvexnosť. V tomto prípade, tým menej kusov novín, tým presnejšia forma výrobku.

Ak sa tanier odobratý ako základ, obyčajný, potom bude dostatok veľkosti papiera asi 5×5 centimetrov.

Aby to bolo možné, potom sa dalo ľahko odstrániť tanier s papierovou mačkou zo základne, prvá vrstva novín by mala byť bludíca vo vode a dať na povrch. Vyberte si z ktorej strany. Ak sa s vnútorným, potom produkt nakoniec pracuje o niečo menej ako originál, ak s reverzným, potom trochu viac. Ale teraz, po prvej vrstve novín, je potrebné aplikovať lepidlo PVA TAsSEL a SMEAR dobre.

Ďalej musíte uložiť druhú vrstvu novín. A tak chýba každá vrstva lepidla, lepených kusov papiera na vrchole predchádzajúce. Je potrebné vykonať aspoň 10 takýchto vrstiev. V ideálnom prípade musíte urobiť 100 vrstiev, ale je to veľmi dlhé a ťažké a nie vždy potrebné. Len zvážte, čo viac vrstiev, najsilnejší produkt. A potom to všetko závisí od toho, ako budete používať vaše remeslo.

Ak je dekoratívna doska na ozdobenie steny, potom 10 vrstiev je dosť dosť. A ak chcete urobiť jedlo na ovocie alebo cukríky, potom nie sú leniví, aby ste urobili 20 a viac.

Po vysušení sa doska nadobudne silu stromu a môže byť zdobený.

Dekor môže byť obvyklý obraz s akrylovými farbami v určitom štýle. Môže byť tiež natretý v technike point-to-point alebo dodatočného objemu, ktorý sa vykonáva cez šablónu pomocou špeciálnej pasty a na top farby s akrylovými farbami. Konečná fáza dekoru by mala byť akrylová lak a aplikovaná niekoľkými vrstvami. Medzi každým z nich by malo byť dobré sušenie. Lak môže byť použitý nielen obvyklý, ale aj šilhanie, ktorý napodobňuje popraskaný povrch.

Aby sa trhliny vyzerali efektívnejšie používať spodnú vrstvu farby alebo ľahšieho alebo tmavšieho hlavnej farby, pre pár tónov. Pred aplikáciou laku si prečítajte pokyny, Ako je podrobne napísané, ako s ním pracovať. V jednom smere sa spravidla aplikuje lak, ale existujú aj také druhy, v ktorých nie je potrebné súlad s týmto podmienkou. Ak je povrch vykurovaný, napríklad sušič vlasov, potom sa trhliny ukázali byť väčšie.

Trieda magisterského štúdia (Metóda 2)

Teraz zvážte, ako urobiť tanier druhým spôsobom. Ako základ, vezmite kartónové balíky z vajec. Potrebné materiály:

 • kartónové bunky;
 • PVA lepidlo;
 • mixér;
 • Tanier pre základňu;
 • Farby, maliarske kefy.

Pokračujte. Najprv musíte zaškrtnúť kartónové balenie vo vriacej vode. Spustite ich do niekoľkých častí, umiestnite do panvy horúcou vodou a nechajte 20 minút. To isté možno urobiť z novín. Po ochladení vody stlačte papier a miesto v miske. Blinder Brúsenie do požadovaného štádia. Čím je ten menší, tým lepší povrch bude povrch budúcich dosiek.

Platňa stojí za mazanie rastlinného oleja, smotany, ropy alebo zabalené s potravinárskym filmom. Je potrebné ľahko oddeliť produkt zo základne. Ďalej je hmotnosť papiera zmiešaná s lepidlom, miesiť, ako sa cesto a potom aplikuje na základňu na hladkú vrstvu, môže sa hrúbka meniť. Dajte suchý a štart dekor. Takáto tanier nebude dokonale hladká, povrch bude malý buggy.

Platenie môžete maľovať podľa vášho uváženia alebo zdobiť odporúčania z predchádzajúcej triedy Master.

  Ak nie je žiadny pluh lepidlo, môžete variť navždy. Je vyrobený z múky alebo škrobu. Nezabudnite, že Holter škrobu stráca adhézne vlastnosti po 3 hodinách, takže je lepšie variť ho v malých množstvách. Ale Kleuister z múky sa môže uložiť v chladničke až niekoľko dní, čo je najdôležitejšie, zatvorte ho pevne s vekom.

  Koliesky múky recept

  Na litre vody budete potrebovať 4 polievkové lyžice pšeničnej múky (predtým, než stojí za to preosiať cez jemné sito), mix. Ďalej, vyhrievaný vo vodnom kúpeli, nalejte pohár teplej vody a neustále sa rozrušuje na zahusťovadlo. Po ochladení sa môže použiť.

  Íly recept zo škrobu

  Polovica pohára studenej vody nalejte na škrobovú lyžicu. V samostatnej miske, varte 500 mililitrov vody a nalejte vodu škrobu vo vriacej kvapaline, neustále mieša. Ďalej pri pomalom ohni, aby bola hmotnosť na požadovanú hustotu. Po ochladení Kleister môžete začať pracovať.

  Ako vytvoriť jedlo z papier-mache, pozrite sa na nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: