Ako správne znásobiť schiflera doma?

  Existuje neoddeliteľné spojenie medzi mužom a prírodou. Komunikácia s prírodou dáva poplatok z fajčenia, nasýti pozitívnu energiu. Človek je už dlho vynájdený spôsob, ako zachovať častice prírody v blízkosti. Týmto spôsobom, obsah farieb doma. Najobľúbenejšie kvetinové rastliny zahŕňajú schiflllera.

  Názory

  Existuje mnoho typov schiflikátorov, zástupcov rodu, ktorého sú stromy, kríky, Lianas. Všetci Shefflers pochádzajú z juhovýchodnej Ázie. Typy a odrody súvisiace s nimi dostali jedno meno kvôli nezvyčajnej forme listov určitej farby. Sheffliery Rastliny sú pomenované po nemeckom botanici Jacob Christof Sheffler, ktorý žil v XVIII storočia a venovali svoje vedecké štúdie do štúdia všetkých druhov tejto rastliny.

  Vo povahe Sheffler rastie na neuveriteľné veľkosti na výšku, kvitnúce púčiky majú červeno-fialové odtiene. Ak chcete ubytovať Schigrra v domoch kvetu, vyberte odrody malých veľkostí. Najobľúbenejšie z nich sú:

  • Liananoid;
  • ardent;
  • halprávny
  • Elegantný.

  Doma, Schifler takmer nikdy nekvitne. Jeho hlavnou výhodou v domácom dekorácii je nezvyčajná forma listov, ich krásnej farby a bohatej farby.

  Tieto druhy majú svoje vlastné vlastnosti.

  1. SCHIFLER LIANOVOID. Minie – Taiwan Island. Vnútorné rastliny majú dlhý tenký kmeň, ktorý potrebuje podporu. Vo voľnej prírode sa nachádza Sheffler Lyanovoid v lesných horách, takže nemá rád hot izby. Cítim sa pohodlne pri teplote, ktorá nie je vyššia ako +17.19 stupňov v lete a nie nižšie +13 stupňov v zime. Pre rôzne typy tejto rastliny sa charakterizujú jeho farebné listy. Najkrajšia je považovaná za zelenú so zlatými žltými škvrnami, nazývaný variant. Nevydrží priame slnečné svetlo.
  2. Schiflera Lean. Strom, tepelno-milujúci. Pestovanie na Novom Zélande, Austrálii, ako zimné teploty týchto miest nespadajú pod +13 stupňov. Doma rastie v tvare kríka s palisovými listami tmavozelenej farby na vysokých odrezkoch. Tipy listov majú špicatý tvar, teda aj názov tohto typu.
  3. Sheflfler palchatoy. Doma vyzerá ako nízky strom s listami, v tvare pripomínajúce prsty. Farebné listy môžu byť svetlé zelené alebo tmavo zelené. Niektoré odrody tohto druhu majú Motley Listy. Rovnako ako zvyšok, Schiflera Palchatu môže byť segged vytvoriť krásny tvar.
  4. SCHIFLERA ELEGANT. Tento druh má nádhernú farbu. Na pozadí bledo šedého okraja listov a rovnakej farby centrálnej čiary iskry jasne malinové pruhy. Ak chcete zachovať farbu listov, rastlina by mala byť umiestnená na svetlom mieste, ale bez slnečného svetla.

  Keď je lepšie sa množiť?

  Na plemeno Sheffler doma nie je príliš ťažké – je potrebné čítať viac s pravidlami rastúceho kvetu. Chov je lepšie zapojiť sa do skorého jari, keď rastlina opustí stav odpočinku a začína „oživenie“ – to je čas, keď je životne dôležitá energia závodu zameraná na „reprodukciu potomkov“.

  Výcvik

  Včasná jarná miestnosť pre dospelých je orezaná na urýchlenie vzhľadu mladých procesov mladých procesov, ktoré sa používajú v budúcnosti ako odrezky. Keď sú letáky vytvorené na mladých výhonkoch, môžete ich použiť na chov. Potrebné nástroje sú zakúpené vopred, je zvolená zmes pôdy, je potrebné mať pomocné činidlá vo forme aktívneho regulátora rastu uhlíka a rastlín.

  Reprodukcia

  Predtým, ako si zalievate Schafler doma, odporúča sa počúvať radu skúsených kvetov. Je potrebné vedieť, ako sa sadenice sadeníc, po tom, kedy si ho môžete dať do pravidelného hrnca a ako sa starať o mladú rastlinu. Najčastejšie sa Schafler šíri zrno, semená, listy a odrezky. Na získanie zdrojového výsadby sa používajú 3 typy odrezkov – zelená, polo-rešpektovaná a podivná.

  Odrezky, ktoré sa nepoužívajú v ten istý deň, môžete si udržať nejaký čas vo vode.

  Kopanie

  Krok za krokom Sprievodca reprodukciou SCHIFTORRA.

  1. Urobte malú incíziu na kmeň závodu v dolnej časti.
  2. Spustite rast regulátora incízie v malom čistom tassel.
  3. Vojna dole plot s machom, ktorým sa upevní jeho potravinový film.
  4. Dôležitý! Monitorovať mach neustále mokrý. Po asi 3 týždňoch, koreň koreňa.
  5. Odrežte úsek kôry spolu s koreňom, vložte do nádoby s koreňom po pôde, vylepte tenkú vrstvu zmesi.
  6. Ak chcete zachovať vlhkosť, schopnosť vložiť do bunkového balenia alebo krytu sklom, zabrániť úplnému odparovaniu vlhkosti. Každý deň počas 15 minút.
  7. Keď sú listy vytvorené na výhonke, transplantáciu na obyčajný hrniec.

  Semená

  Tento typ chovu Schiftorra doma je k dispozícii aj pre začiatočník. Pri výbere semien dávajte pozor na ich kvalitu a skladovateľnosť. Postup vykonávania práce:

  1. Pripravená nádoba je naplnená zmesou pôdy, mierne tesnenie a dobre zvlhčovače;
  2. Semená sú distribuované na povrchu pôdy a snažia sa nevytvárajú nevýhody;
  3. Pokrývajúcu kapacitu z hornej časti skla a vložte do polenca, pôda sa nezdieľa;
  4. Pri snímaní (6-10 dní) sa sklo odstráni, semená sú vystavené svetlému miestu bez vstupu do priameho slnečného žiarenia;
  5. Pestované sadenice sa ponoria s pomocou lyžičky, snaží sa poškodiť krehké korene.

  List

  Toto nie je najjednoduchší spôsob, ako reprodukovať Schiftorra doma, čo si vyžaduje trpezlivosť.

  1. Oddelené od dospelého listu, snaží sa poškodiť stopky.
  2. Umiestnite list rezania do malej nádoby s vodou. V tomto prípade by mal byť pokrytý iba hárok.
  3. Nainštalujte banku na balenie celofánu, odstráňte tmavé miesto. Voda pravidelne sa mení.
  4. Keď sa objaví biely výhonok na jedle listových nôh, list sa jemne zasadil v hrnci s mokrou zmesou pôdy.

  Cherenca

  Na zakorenenie stonku rezačky doma s priaznivými podmienkami, je možné jeden až niekoľko týždňov. Clorifikácia zelených výhonkov rastliny sa považuje za najvhodnejšie riešenie.

  1. Musíte svietiť uniknúť pod obličkami, potom sú spodné listy odstránené. 3-4 listy zostávajú na kutiku.
  2. Nedotýkajú sa rezaných plátkov, spracované svojím rastovým regulátorom a posypeme preplneným uhlím.
  3. Odrezky sa umiestnia do mokrej pôdy s určitým zložením o tretinu svojej dĺžky. Mierne utesnite plot.
  4. Korene sa vytvárajú rýchlejšie v teplej miestnosti s teplotou +23.26 stupňov.
  5. Až do úplného posilnenia v pôde sa odrezky napájajú každý deň.

  Rastúce rastliny získané v dôsledku takýchto spôsobov reprodukcie sa nelíšia od kópií dospelých. Budú sa stáva hodným dekorácie interiéru, pomôžu pri implementácii vonkajšieho zloženia, pridáme teplo a coziness.

  Odporúčania pre starostlivosť

  Zakorenenie a údržba Schiflery doma nevyžaduje osobitné obavy pri dodržiavaní základných pravidiel starostlivosti.

  Zalievanie

  S nedostatkom vlhkosti, malé vlasové korene susediace s stenami nádoby suché a rastlina je chorá. Listy žlté, suché a pád. Potreba rastlín vo vode je určená hornou vrstvou pôdy, malo by to byť suché nie viac ako 1 centimeter. Môžete určiť spôsob poklepania v hrnci – kontajner s vlhkou pôdou robí hluchý zvuk, kontajner so suchým zemným zvonením.

  Rastlina môže byť tiež zranená od znehodnotenia vlhkosti. Príliš vlhká pôda „Nevdychujte“, korene rastliny nie sú povolené kyslík a zomrieť. Známky ochorenia sú rovnaké ako nedostatok vlhkosti, ale nepríjemný kyslý zápach začína od pôdy, a niekedy sa objaví vôňa amoniaku. V tomto prípade by mal byť Sheffler odstránený z nádrže, odrezať vystužené korene a dať do hrnca s čerstvou zemou, uistite sa, že vyšívajte na spodnej strane štrkovej vrstvy.

  Prevod

  Sheffler transplantoval 1 krát za rok. Zariadenie sa extrahuje z nádrže, skontrolujte korene. Ak bola v spodnej časti vytvorená zakorenenie koreňov vo forme kómy, je odrezaná a rastlina je transplantovaná do väčšieho hrnca. Je nemožné transplantovať kvet okamžite po zavlažovaní, je potrebné, aby sa voda dobre tak impregnovala. Odvodňa sa vytvára pred pristátím v dolnej časti nového kontajnera. Vrchná vrstva Zemi nalejte pod okraj hrnca na 2 centimetre, koreňový krk rastliny by nemal byť pokrytý zeminou.

  Vyberať

  Na pestovanie rastliny krásneho bush formy, tam je chvenie a orezávanie. Po fikcii vrcholov sa začínajú bočné vetvy. Aby bol rozvoj pobočiek jednotný, pravidelne otočte závod na slnko s rôznymi stranami.

  Orezávanie

  Po vytvorení kríka krásneho tvaru strieľa rastie vo vnútri, musíte znížiť. Čoskoro jar robí všeobecné orezávanie rastlín, odstránenie sušených a slabých vetiev. Sharp Secateur sa používa na orezávanie, časti rezov sú posypané preplneným uhlím.

  Hygiena

  Vnútorné rastliny sa musia pravidelne čistiť od prachu, ktorý nenechajte ujsť slnečné svetlo a upchatia póry. Malé veľkosti schiffferensov sa môžu umyť pod sprchou v kúpeľni. Na veľkých farbách sa nečistia odstráni použitím špongiky a vlhkej vložky, silne kontaminované listy sú utierané mydlovou vodou. Mydlo je nádherný preventívny nástroj z vzhľadu škodcov a jeho mesačná aplikácia je vítaná.

  Škodca

  Zaznamenalo sa niekoľko prípadov chafflers spojených s infekciou s novými rastlinami. Zelená TLL, výlety, červené steny sú parazity, sania šťavy z jemných stoniek a listov rastlín. Stáva sa to stále shaggy slovo biela, podobná topoľovej chmýří.

  Existuje niekoľko spôsobov, ako bojovať proti škodcom. Viditeľné TRU je vyčistené pinzetami, okamžite toto miesto utrite roztokom mydla alebo kerozénu na zničenie usadenín semenníkov. Efektívny spôsob, ako sa zbaviť parazitov, sa považuje za infúziu MACHORA (2 lyžičky na 1 šálke vody).

  Môžete požiadať o bojové parazity. Rastlina je umiestnená pod kapotou, s pomocou trubice je mnoho dymov a nechať niekoľko hodín. Mŕtve škodcovia sú odstránené z kvetu a horenia. A zbaviť sa parazitov pripraviť roztok mydla-kerosénu, ktorý obsahuje 100 gramov mydla a 200 gramov kerozénu. Zmes sa mieša do stavu hrubého kyslej smotany, pridá sa 6 litrov vody, dobre sa zmiešajú a schifliaers sprej tento roztok.

  Sprejové rastliny 2-3 krát, ako môžu byť zachované neporušené parzitové semenníky, z ktorých sa po chvíli objavia nové škodcovia.

  Domov Prvá pomoc

  Pre včasnú intervenciu a elimináciu príčin domácich rastlín v dome Odporúča sa mať špeciálnu súpravu prvej pomoci s potrebnými nástrojmi a prostriedkami:

  • Záhradné nožnice, Secateurs, pinzety;
  • špongia, kefa, únik, špongia;
  • aktívne uhlie, mydlo, sily železa, tabakový prach, síra;
  • Regulátor rastu rastlín.

  Všetky uvedené sú umiestnené v krabici so zámkom, ktorý by mal byť mimo dosahu detí. Keď sa zistia prvé príznaky ochorenia rastlín, tieto fondy pomôžu včas s problémom.

  O reprodukcii Schiflera, pozri video nižšie.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: