Ako urobiť sviečkový knôt?

Sviečka je jedným z veľkých vynálezov ľudstva. Pre mnohé tisícročie bolo potrebné nejakým spôsobom napájať lastové svietidlá, nalejte do nich roztavený tuk alebo olej. Takéto lampy boli kedykoľvek opravené zakaždým. Má veľa Chadilu a dym mal pretrvávajúci nepríjemný zápach. Všetky tieto nepríjemnosti dodali vynález sviečok. Teraz je výroba sviečok, skôr nádherný hobby je spôsob, ako stelesniť svoj kreatívny potenciál. Jedným z ťažkostí v spôsobe rozvoja tohto oživeného remesla je len výrobcom Phytel.

Čo je to a čo je potrebné pre čo?

Tradične je knôt kus tkaniny alebo nite rôznych hrúbky a hustoty tkania. Jeho materiál absorbuje palivovú tekutinu a pomáha jej stúpať. Z roztavenej tekutiny medzi vláknami tkaniny tkaniny a okolo neho sú distribuované ešte horšie páry. Fitil je ľahko nastaviť oheň, páry a horľavé tekutiny horieť, osvetlenie priestor. Ale nastaviť oheň na hmotnosť (olej alebo tuk), v ktorom je knôt vynechaný, je to ťažké a niekedy nemožné.

Vďaka špeciálnemu zariadeniu ostreďovania petroleju alebo inej ľahko horľavej kvapaliny (napríklad alkoholu) sa okamžite nezapálite a ich horiace vo vyšších horákoch je možné nastaviť.

V sviečke je knôt nasýtený voskom alebo parafínom. Vďaka správe fitroom (materiál, hustota, hrúbka), plameň je plochý a osvetlený miestnosť bez bezlečna alebo bliká. Parafín alebo vosk sa postupne roztavil, otočil sa do kvapalného stavu, absorbovaný do tkaniny a poháňaných plameňmi horľavých párov. Takže sviečka postupne popáleniny, zostávajúca udržateľná, aby sa úplne neroztopila.

Vďaka správnemu výberu priemeru sviečok a hrúbky fyntylného, ​​ako aj jeho presnú polohu v strede sviečok, vykazuje dlhodobé a opakovane použiteľné zariadenie.

Čo robí?

Fitoli pre ropné svietidlá boli vyrobené z akúkoľvek absorpčnú tkaninu rastlinného pôvodu. Olej alebo tuk umiestnený v plytkej plavidle. Jeho okraj bol umiestnený vopred impregnovaný v tej istej hornej tekutovej tkanine tkaniny. Lebo absencia to najlepšie, to bolo vo všeobecnosti demolačné lampy. Stále však mali veľa nedostatkov. Po prvé, taký blesk s horiacimi PHYTYL je ťažké presunúť – je ľahké naliať výkrmový tuk, a ešte viac. Po druhé, plameň takejto svietidla je neustále fajčiť. A tuk tiež rozšíril veľmi hmatateľnú nepríjemnú vôňu. ale Že takéto osvetľovacie zariadenia často používajú na to, aby vydržali katastrofy Kitoboy alebo Arktických výskumníkov na začiatku XX storočia.

V prípade sviečok sa Fytyli začal robiť zo špeciálne pripraveného vlákna alebo povrazu, tiež s pôvodom. Na rozdiel od olejovej lampy, horľavý materiál teraz začal postupne prúdiť, schopnosť zvoliť si ten správny priemer a štruktúru PHYTYL. Okrem toho, sviečka môže byť presunutá, aj keď je celkom opatrný, aby ste neplatili prúd vzduchu plameňom.

Pre sviečky z variča (špeciálne spracované vosk), aby drevený knôt – Luchchina, jednoducho sušené mydlo. Samozrejme, musí byť špeciálne pripravená. Lucina sa musí dobre vysušiť, potom musí byť namočený voskom a až po tom, čo sa valí v armáde. Taká sviečka, ak sú všetky parametre zvolené správne, plynú hladko a dosť dlho.

Moderné sviečky môžu byť vybavené opakovanou phystyl. Sviečka a palivový servisný materiál popáleniny a knôt zostáva a môže byť použitý pri výrobe novej sviečky. Materiál Na to, môžete povedať večný knôt, servíruje sklolaminát. V tomto prípade nahradenie sviečky. Takýto prístup môže byť opodstatnený pre dekoratívne sviečky s komplexnou formou.

Niekedy získané sviečky musia tiež vymeniť knôt. Jedným z dôvodov vzhľadu takejto potreby môže byť nedodržiavanie technológie prípravy fytyl, predovšetkým, jeho nedostatočné sušenie. Stáva sa to, že tento prvok úplne nezodpovedá sviečke, pre ktorú bola aplikovaná. Napríklad, príliš hrubé vlákno môže vytvoriť auto guľôčku na konci a bude fajčiť. Alebo sa ukázalo byť tenké a plameň je naplnený taveninou.

Ak chcete nahradiť PHYTYL, musíte pripraviť malý súbor nástrojov:

  • Ostropy kliešte;
  • papierové obrúsky;
  • drôt;
  • Možno budete potrebovať spájkovanie železa.

Najčastejšie odstrániť knôt je pomerne ľahko odstrániť, musíte len hádať okraj kovového pohára, ktorý sa stane s mnohými sviečkami, alebo ťahať na vyčnievajúci koniec fyfel. Ale ťažkosti môžu vzniknúť. V tomto prípade Môžete použiť vyhrievaný drôt, musí si uchovávať kliešte. A zahrievaný nad plameňom, napríklad z plynového sporáka. Drôt musí byť naložený do sviečky na mieste, kde sa knick vydáva, a potom ho vytiahnite. Otáčanie chladiaceho drôtu, odstráňte ho. V výslednom otvoru bude možné vložiť nové vlákno. Aby ste to mohli urobiť, môžete použiť kus drôtu. Nový knôt je potrebné lepiť. Koncový koniec je opäť potrebný na ohrev a natiahnuť cez sviečku, takže lepený závit zaberá správnu polohu. Ďalej zostane len orezanie vyčnievajúce konce. Fitil by mal vykonávať na 6-8 mm.

Ako si vybrať hrúbku?

Hlavný materiál pre knôt po stáročia zostáva bavlna alebo bielizeň. Výber jeho parametrov, ako ukazuje prax, nie je to jednoduchá vec, pretože sa môže zdať na prvý pohľad.

  • Je dôležité vziať do úvahy hrúbku a štruktúru vlákna. Ak je príliš tenký, plameň bude slabý, svetlá dávajú trochu. Príliš hrubé vlákno prispieva k tvorbe veľkého Nagaru a okrem svetla bude tiež fajčiť a sviečka horí oveľa rýchlejšie.
  • Hustota materiálu tiež záleží. Priestor medzi vláknami počas horenia by mal byť naplnený horľavými pármi, podporujú plameň. Takže, pre voskovú sviečku, potrebujete silnejší, ale menej hustý, v porovnaní s knotom pre parafín alebo stearín sviečok.
  • Priemer sviečky sa môže tiež stať základným parametrom, ktorý ovplyvňuje výber PHYTYL. Zdá sa, že silnejšia sviečka musí byť vybavená hrubšou phystyl. Nie je to však vôbec. Silný plameň spôsobí intenzívne topenie hornej vrstvy palivového materiálu sviečkovej hmoty, knôt bude prijatý taveninou a plameň pôjde von.

Správne pozorovať pomer materiálu a priemeru sviečky s výkonom knôt, samozrejme, prípadne. V priemyselných podmienkach, kde je všetko štandardizované, chyby sú prakticky vylúčené. Pre rôzne sviečky je dodávané špeciálne pripravené vlákno rôzneho párenia, hrúbky a hustoty. Ale v prípade nezávislej výroby musíte ísť trnitou prostredníctvom pokusov a chýb.

Ako sa s vlastnými rukami doma?

Najviac zvlákňovaný materiál pre sviečkový knôt zostáva bavlneným vláknom. To môže byť skrútené, klebety typu pigtails alebo pletené s háčkovaním, čím sa rozširujú aplikácie pre rôzne priemery svietniky a sviečky. A je možné klebetiť vlákna s rôznou hustotou, a to, ako je uvedené vyššie, je veľmi dôležité, pretože roztavené hmotnosti, z ktorých sa sviečky robia, sa správajú inak.

Pre sviečku s priemerom 2 až 7 cm sa bežne používa knôt z 10-15 priadzí. Ak sa približuje priemer sviečky 10 cm, bude potrebných 25 vlákien. Produkt viac ako 10 cm priemer musí byť vybavený knotom 30 vlákien.

Urobiť knôt doma, samozrejme, budete musieť spoliehať na svoje skúsenosti, ktoré sa okamžite okamžite vyvinuli. Ako každý hobby, výroba sviečok (a najmä vytvorenie fityl) vyžaduje trpezlivosť.

Pri výrobe sviečok je dôležité, aby sa knôt jasne umiestnil v strede, inak sa produkt bude nerovnomerný a spaľovať rýchlejšie, ako je to potrebné. Je vhodné použiť ako formulár na odlievanie plastového skla alebo akéhokoľvek iného dutého plastu. V tomto prípade je v spodnej časti nutné urobiť dieru a uzdením uzla na knôtu, aby ste zatlačili druhý koniec k tomuto dieru od dna. Rozšírenie ho v hornej časti budúcej sviečky, upevnenie, pripevnenie na ľubovoľný vzpery, napríklad z špáradle alebo ceruzky. Naliať roztavené svietniky by mali byť opatrné, snaží sa posunúť knôt.

Demontáž hotovej sviečky z formulára nasleduje po úplnom vylievaní hmotnosti sviečok, je celkom jednoduché určiť to na povrchu povrchu formulára. Kým je horúci, sviečka je lepšia, že sa nedotýka.

Potrebné impregnáciu

Vytvorenie knôtu nie je len pri výrobe nite požadovanej hustoty a hrúbky. Tak, aby sa mohla stať knotom sviečok, je potrebné ho pripraviť. Aby sa knôt nebol spálený hneď, ale vykonával jeho funkciu, vlákno musí byť impregnovaná.

V prípade voskovej sviečky, niekedy impregnovanej s rovnakým roztaveným voskom. Vosk sa roztopil na oheň v smaltovanej doske. Závit je umiestnený do dosky a dajte namočiť. Postup sa musí opakovať tri – štyrikrát, kým sa vzduchové bubliny neprestanú objaviť v tekutom vosku. Mimochodom, ktorý musí byť pozastavený na dokončenie vytvrdzovania vosku. Skladovacia niť môže byť zranená na cievke, dlažobných vrstvách s papierom. Store lepšie na chladnom mieste na vosk nie je rozšírený. Keď je to potrebné, môžete si odrezať plátky, ktoré potrebujete nožnice.

Pre stearín a parafínové sviečky, prípravu fyntylného vynaloží veľké úsilie. V prvom rade je potrebné kúpiť Boor (v lekárňach Borah sa predáva vo forme kyseliny boritej) a varná soľ môže byť odobratá v kuchyni. Je potrebné pripraviť roztok 2 časti soli a 4 časti vrtáka (možno merať s lyžičkami), všetko závisí od množstva nite.

Na impregnáciu je prípustné aplikovať namiesto borálového vlasového vápna alebo amoniaku (chlorid amónny). Tieto látky sú tiež zmiešané s varenou soľou. V prvom prípade je podiel 4 akcie lipy na 1 podiel soli a v druhom množstve soli a amoniaku sa má zhodovať.

Určitým spôsobom out of fityla – tkané vlákna – Je potrebné impregnovať s maltou po dobu 15 minút, aby boli úplne odoslané. Rezanie prázdnych miest, ktoré potrebujete na sušenie dobre, mávanie 5 dní na lano na šaty. Potom musia byť dôkladne namočené voskom alebo parafínom. Sklad musí byť zabalený do papiera.

O tom, ako urobiť knôt, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: